Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorcuların Duyarlılığı, 30 İyi Adam

Motovento
    REKLAM ALANI
    leventvardar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS Adventure
    Kuşadası'na İlk Fidanlar...

Bir insanlık, bir efendilik örneği gösteren 30 İYİ ADAM'a, yanlarında getirdikleri, eşlerine, kız arkadaşlarına, çocuklarına, bebeklerine, evlerinde bıraktıklarına, teşekkürler.

Geçen hafta içerisinde internette yayınladığım, Ağustos ayındaki Kuşadası yangınlarını konu alan “Ciğerlerimiz Yanmış..” başlıklı bir yazının hemen ardından İzmir OMM (One More Mile) Motosiklet Grubu anında tepki vererek 8 Ekim Pazar günü, Belediye Başkanı Fuat Akdoğan’ın açtığı “Her yanan ağaç için 10 fidan” kampanyasına destek vermek için Kuşadası’na geldiler.

OMM motosiklet sürücülerine İleri ve Güvenli Sürüş Eğitimi vermek amacıyla kurulmuş bir dernek. Ben de uzun süre ara verdiğim motosiklet hayatıma onlardan aldığım eğitim sayesinde geri döndüm.

Her iki hocamızın önderliğinde, İzmir, Turgutlu ve diğer şehirlerden toplanan 40 kadar motorcu, eşleri, kız arkadaşları, dostları ve hatta çocukları ve bebekleri ile birlikte Kuşadası’na geldiler.

Pazar sabahı saat 8.00’de her zaman ki buluşma ve çıkış yerleri olan Gaziemir Migros’ta toplanan motorcuları bir sürpriz bekliyordu. Gerek kendilerini motora binemeyecek kadar rahatsız hissedenler, gerekse meteorolojinin yağış uyarısı yüzünden tedirgin olanlar, gelmemek yerine, ailelerini de yanlarına alarak arabaları ile gelmeyi tercih etmişlerdi. Bu motorcuların doğa sevgisinin başka bir kanıtı idi.

Kalabalık olmaları nedeniyle iki ayrı gruba ayrılan motorcular Ahmetbeyli, Selçuk kavşağı ve Pamucak sahili üzerinde Kuşadası’na vardılar. Kuşadası limanındaki iki büyük geminin önüne, Atatürk Meydanı’na, dizildiler. Bir saate yakın Atatürk Meydanı’nda dizili duran motor ve motosikletçilerin halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Kısa bir şehir turunun ardından Atatürk Yolu’na giren motorcular, 23 Nisan Dünya Çocukları Ormanı’nın karşısındaki bir alanda kendileri için ayrılan bölgeye geldiler. Buradan yangının vahameti daha da açık görülebiliyordu. Durduğunuz yerde, kendi etrafınızda döndüğünüz her noktada dağların, bayırların, ormanların, yaylaların yangından kararmış bir görüntüsü vardı.

Orman Müdürlüğü elemanlarının verdiği brifingin ardından yangından sonra bu bölgeye ilk fidanlarımızı diktik. Bir süre daha vakit geçirilen bu bölgede OMM İzmir başkanları Uğur Ertekin ve Zafer Akçay Anadolu Ajansı ve diğer yerel basın mensuplarının sorularına cevap vererek motorcuların doğaya olan duyarlılığını anlattılar.

Fidan dikiminin ardından grup toplu olarak Çamlık’ta bulunan Buharlı Lokomotifler Müzesi’ni ziyaret ett. Burada da müze sahibi ve işletmecisi Atilla Mısırlıoğlu tarihi Çamlık istasyonu, müze ve müzede bulunan lokomotifler hakkında ilginç bilgiler verdi.

Müzenin ardından, Gökçealan ve Kirazlı köylerinin içinden geçen yollarda motorlarını sürmeğe devam eden OMM’liler, Kirazlı’daki yemeğin ardından Kuşadası üzerinden evlerine döndüler.

O gece hemen hepsinin huzurlu bir uykuya yattıklarına eminim. Çünkü hak ettiler. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler, bizde ilçe olarak dört gözle bekliyoruz belediyemizin organize edeceği ağaç dikimini hatta İzmir den arkadaşlar gelebilir, inşallah yakın zamanda konusunu açarım.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ; her nisan - mayıs aylarında , belirlenen yerlere ağaç dikimi kampanyası yapar. Ayrıca ağaç dikimine gelen vatandaşlara birer de fidan hediye eder. Bunun yanı sıra şehir içinde bazı noktalarda yine fidanlar dağıtılır.
    Geçen sene birkaç arkadaş fidan dikmeye gitmiştik.
    Bu senede fırsat olursa ; bizim motorize26'yı götüreceğim...

leventvardar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS Adventure

Ağaçlar, Fidanlar

Sevgili Viper_1
    Kesin tarihler belli olduğunda bana da bilgi verebilir misin lütfen

Levent Vardar
    www.yolaselam.com

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    süper bir hareket bravo...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150

İlaç gibisiniz ilaç, elleriniz dert görmesin
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte yurtseverlik böyle olur. Hepsine bravo diyorum, tabii size de. Vatanını sevmek atıp tutmak demek değildir, onun için dişe dokunur bir şeyler yapmak demektir. Hepsinin ömrüne bereket.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler