Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Avrupa - Transfagaraşan Turu 2023 Yaz

Motovento
    REKLAM ALANI
    _recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    vizeden ret yedik plan iptal :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya sebebi neymiş ? birde hangi ülkeden başvurdunuz ? bende yunanistan'dan başvuracağım lakin izin tarihlerime göre randevu bulamadım. ya vize hizmeti felan alıcam yada tarihlerimi değiştireceğim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Vize olayı üzücü olmuş. Ne güzel biz de takip edecektik sizin geziyi resimlerle, videolarla.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya sebebi neymiş ? birde hangi ülkeden başvurdunuz ? bende yunanistan'dan başvuracağım lakin izin tarihlerime göre randevu bulamadım. ya vize hizmeti felan alıcam yada tarihlerimi değiştireceğim.
    seyahat planını anlamamışlar ya da bahaneden o maddeyi seçtiler bilemiyoruz. net bir dönüş yapmadılar ama genelde evrak eksik vs olsa o maddeyle dönüş yapıyorlarmış. o kadar rota ve rezervasyon gösterdik ama yüzlerce evrağı verdikten sonra bu sebeple geri döndürmeleri de tuhaf açıkçası. 3 kişi başvurmuştuk hepsi aynı şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vize olayı üzücü olmuş. Ne güzel biz de takip edecektik sizin geziyi resimlerle, videolarla.
    avrupa olmadı artık karadeniz turu şeklinde güncelleriz abi biz de.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Nc 700 S
    seyahat planını anlamamışlar ya da bahaneden o maddeyi seçtiler bilemiyoruz. net bir dönüş yapmadılar ama genelde evrak eksik vs olsa o maddeyle dönüş yapıyorlarmış. o kadar rota ve rezervasyon gösterdik ama yüzlerce evrağı verdikten sonra bu sebeple geri döndürmeleri de tuhaf açıkçası. 3 kişi başvurmuştuk hepsi aynı şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

avrupa olmadı artık karadeniz turu şeklinde güncelleriz abi biz de.
    daha önce yurtdışına çıktınız mı ? çıkmadıysanız onunda etkisi oluyor. ben hiç yurtdışına çıkmamışken barcelona'ya gitmeye kalktım. bütün evraklarım param vs. herşeyim tamamdı, seyahatimi inandırıcı bulmamışlardı benimde

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    daha önce yurtdışına çıktınız mı ? çıkmadıysanız onunda etkisi oluyor. ben hiç yurtdışına çıkmamışken barcelona'ya gitmeye kalktım. bütün evraklarım param vs. herşeyim tamamdı, seyahatimi inandırıcı bulmamışlardı benimde
    yok ya ondan değildir, İtalya'dan 6 aylık schengen almıştım, üstüne daha geçtiğimiz yılbaşında Amsterdam'daydım. 3 sene önce de Costa Rica seyahatim olmuştu. ilk defa ret yedim, ben de beklemiyodum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yok akıl mantık ile açıklanabilecek değil şu an yaşanan durumlar.

Son 10 yıldır Schengensiz günü pek olmayan, son vizesi 2023'te biten 3 yıllık Almanya vizesi olan adama da red veriyorlar şu an, 10.1. Almanya biraz boğulmuş durumda.

10.1'e itiraz edebilirsin, 12 haftayı bulabilen bir sonuçlanma süresi var, ama tekrar başvuru parası vermeyeyim vs acelem de yok diyorsan itirazı deneyebilirsin. Sonbaharda olur tur =)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genel bir durum olabilir mi? zaten vize red oranı ilk başvurulara ciddi sayıda artmıştı.

seçimden dolayı belki gider de dönmez diye herkese red mi cakıyorlar acaba.

üzüldüm acıkcası, umarım alternatif bir planınız vardır.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Seçimle ve siyasi gerginlikle alakası olmayan operasyonel saçmalıklar olduğu bilgisi geldi bir kaç yerden, ama bunlar tabii dedikodu. Yalnız dedikodudan öte olan şey konunun BM toplantılarına taşındığı ve Almanlar'ın da "farkındayız" dediği yönünde.

İlk falan değil şu an baya random hatta gelene geçene ret basıyorlar.
    Tek örnek değil dediğim, 3-4-5 yıllık Alman vizesi olan bir sürü insana çatır çatır ret çaktılar, hepsi de 10.1 - seyahat sebebininin ve yanında verilen belgelerin anlaşılamaması / tutarsız bulunması.

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim, evet 10.1 madde ve ekşi sözlükte de yunanistandan epey ret yiyen entry gördüm. 200 bin üstü bakiye gösterip tek tek seyahat planı yazan üstüne mal mülk varlık gösteren insanlara bile ret verilmiş. aksini beklemek biraz sürpriz olacaktı sanırım bu durumda.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim, evet 10.1 madde ve ekşi sözlükte de yunanistandan epey ret yiyen entry gördüm. 200 bin üstü bakiye gösterip tek tek seyahat planı yazan üstüne mal mülk varlık gösteren insanlara bile ret verilmiş. aksini beklemek biraz sürpriz olacaktı sanırım bu durumda.
    hiç alakası yok varlıkla onunla bununla şu an. Ama ben Yunanistan olmasına şaşırdım. Neyse itiraz ya da beklemece =)
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç alakası yok varlıkla onunla bununla şu an. Ama ben Yunanistan olmasına şaşırdım. Neyse itiraz ya da beklemece =)
    danışmana sordum ekstra bi plan ibraz ederek başvuruyu güncellesek ya da itiraz etsek olur mu diye de, daha önce yapılan itirazlara dönüş bile yapılmamış çok ihtimal vermedi. sanırım yurtiçi bir plan şeklinde güncelleyeceğiz artık.

Motosikleti
    Nc 700 S
    danışmana sordum ekstra bi plan ibraz ederek başvuruyu güncellesek ya da itiraz etsek olur mu diye de, daha önce yapılan itirazlara dönüş bile yapılmamış çok ihtimal vermedi. sanırım yurtiçi bir plan şeklinde güncelleyeceğiz artık.
    en kötü karadeniz, ardından gürcistan olarak revize edebilirsiniz. hem yurtiçi hemde yurtdışı planı yapmış olursunuz. belki bir nebze telafi eder

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Danışman mı? Seyahat acentesiyse, tanıdıksa bağışla, onlar kadar bu işlerden anlamayan görmedim.
    İtiraz için bir ücret de ödemiyorsun, acelen de yoksa denememek için bir sebep bulamıyorunm ben açıkçası.

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    en kötü karadeniz, ardından gürcistan olarak revize edebilirsiniz. hem yurtiçi hemde yurtdışı planı yapmış olursunuz. belki bir nebze telafi eder
    bu da alternatif bi plan olabilir, düşünelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Danışman mı? Seyahat acentesiyse, tanıdıksa bağışla, onlar kadar bu işlerden anlamayan görmedim.
    İtiraz için bir ücret de ödemiyorsun, acelen de yoksa denememek için bir sebep bulamıyorunm ben açıkçası.
    Arkadaşın şirkete danışmanlık veren bir seyahat acentesi ile görüştük.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Üzüldüm. Geçmiş olsun.
    _recoo bunu beğendi.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Tek ülke girişli daha basit bir başvuru daha az akıl karıştıracaktır.
    Schengen de zaten diğer ülkelere geçiş mümkün.
    Almanya dan aldığım schengenle önce almanya, sonra yunanistan en son da bulgaristana girdim sorunsuz.

Motosikleti
    Nc 700 S
    Güncelleme ; yunanistan bana da red verdi 3. Maddeden red verdiler. 14 günlük seyahat planı yapmıştım maddi durumumu yetersiz bulmuşlar. Gösterdiğim parada 8000 dolar. Enteresan gerçekten. Siz itiraz ettiniz mi ? Ben itiraz etmeyi düşünüyorum. Arkadaşımın vizesi onaylı oda 4000 dolar + 85000 tl göstermişti.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok üzüldüm gerçekten. İnşallah başka bir zaman yine denersiniz.

Yahu anlamıyorum sıçtığımın ülkesinden çıkıp gezmek bu kadar niye zor oluyor. Demek ki durumumuz bizim düşündüğümüzden de çok daha kötü.

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Güncelleme ; yunanistan bana da red verdi 3. Maddeden red verdiler. 14 günlük seyahat planı yapmıştım maddi durumumu yetersiz bulmuşlar. Gösterdiğim parada 8000 dolar. Enteresan gerçekten. Siz itiraz ettiniz mi ? Ben itiraz etmeyi düşünüyorum. Arkadaşımın vizesi onaylı oda 4000 dolar + 85000 tl göstermişti.
    çok geçmiş olsun hocam, ben o kadar bile bakiye göstermedim maddi durumla alakalı olumsuz bir dönüş olmadı. muhtemelen işine gelmediklerini rastgele işaretliyorlar. itiraz da etmedim dönüş yapmıyorlarmış hiç dediklerine göre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok üzüldüm gerçekten. İnşallah başka bir zaman yine denersiniz.

Yahu anlamıyorum sıçtığımın ülkesinden çıkıp gezmek bu kadar niye zor oluyor. Demek ki durumumuz bizim düşündüğümüzden de çok daha kötü.
    durum çok vahim hocam, benden çok daha iyi şartlarda ailecek gezi planlayan insanlara, mal mülk gösteren insanlara bile ret veriyorlar. tc pasaportunun hiç bir ehemmiyeti kalmadı artık ben buna kanaat getirdim.
    espresso ve ero__ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)