Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tomygun ile birlikte Çatalca - Çilingöz gezisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Geçen pazar yani dün Tommygun ile Çatalca-çilingöz turu yaptık. Onların daha önceki gezilerinde benim haftasonu evdeki işler nedeniyle katılamamıştım, bu sefer de diğer arkadaşlar başka işleri vardı, Gürcan zaten bozkır gezisine çıktı, bir tek Tomygun ve ben kaldık.

Sabah Beylikdüzü Tüyap önündeki McDonalds'da saat 10'da buluşuruz diye sözleştik. Hemen macdonlads'ın orada bir de benzin istasyonu var, oraya varınca iş bankası ATM'si görünce hemen önce biraz yanımda nakit olsun dedim para çekmeye atm önünde indim, tam o sırada meğer Tomygun önceden varmış, selamlaştık, paramı çektim, sonra evden kahvaltı yapmadan çıkmıştım (erken kalktığım gibi kahvaltıyı hiç sevmem) simit sarayınca oturduk bir simit yedim birer çay içtik, sonra yola düştük. E5 Mimarsinan/çatalca ayrımının oradaki BP'den depoyu doldurdum, Çatalca'ya doğru sürmeye başladık.

Tomygun Kawasaki ER6 ile önde ben xmax 250 ile arkada, Çatalca'dan hemen önce yol soldan Çatalca içine devam ediyor sağdan otoban ayrımı var, otoban olan yola girdik. Çok rüzgar vardı, rüzgara karşı benim motor biraz zorlandı haliyle, tapagaz 110-120 gibi gittim, ama bu son hızda bile rahatsız edici bir titreşim falan yoktu, yalnızca yandan çaprazdan gelen rüzgar zorladı, sakin bir gün olsa daha iyi olurdu. Tabi Tomygun ben çok arkada kalmayayım diye normal süreceğindne yavaş gitmiştir.

Subaşı köyüne yakın otobandan çıktık, köy yollarından devam ettik. Gayet güzel kıvrım kıvrım yollar, her köyde en az bir köfteci bir kaç kasap vardı, köfte yemek için her seferinde bir başkası denenebilir. Yol ilerleyince sonrasında bozulmaya başladı ama yine de xmax'ı çok zorlamadı.

Çilingöz tabiat parkı girişine kadar gittik. Arada bozuk yollar olsa da virajlı kıvrım kıvrım yollar güzeldi. Çilingöz girişinde içeri girmedik giriş paralı diye, zaten kalıp kamp yapma niyetimiz yoktu ama oraya çadırla gidip bir akşamı geçirip mangalı yakıp kalmalı gitmeye uygun yermiş diye not ettik. Sonra dönüşe geçtik.

Yine kıvrım kıvrım virajlı yollarda sürüp Çatalca'daki bir köfteciye gittik. Motorları rahatça gözümüzün önünde parkedeceğimiz küçük park yeri olması iyiydi. Köfteler de çok güzeldi, zaten acıkmışız, köfteleri yedik biraz sohbet ettik. Sonra ben Büyükçekmece'ye, Tomygun da otobandan Kadıköy'e dönmek üzere ayrıldık.

Yolun başındaki otoban yollar ve devamında orman içinden giden köy yollarında motor ne yakacak düşünemden kafama göre bastım, kimi virajlı yerlerde yavaşladım tabi ama viraj bitiminde gazı hart diye köklemekten de geri durmadım, ona rağmen benim xmax 3.6 litre/100km yaktı. Otobanda karşıdan gelen kuvvetli rüzgara karşı tapagaz 110-120 ile giderken göstergede 3.8 gördüm bir ara ama köy yollarına girince 3.6'ya düştü yolun sonunda. Şimdi bu gezide aman az yaksın diye uğraşsaydım bu kadar keyif alamayacaktım, zaten keyif olsun diye yola çıkmışız, bir depo benzini bitirmeyi göze almışım ki toplam 180km yol yapmış oldum yarım depodan biraz fazla bitti. Gayet de güzel keyif aldık, gezinin sonundaki köfteci de güzeldi. Zaten kırk yılın başı evden izin koparmışım harcadığım benzine helali hoş olsun dedim.

Özetle, güzel gezi oldu, son bir yıldır neredeyse hiç ulaşım dışında gezmek amaçlı motora binmeye fırsat bulamamıştım. Keyifli oldu.
    yec, erensel, tommygun ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar ben Çatlaca Subaşı üzerinden Saray ya da İğneada'ya sürekli giden biriyim ama ilk defa Akalan üzerinden Çilingoz tabiat parkına gittim. Yol güzergah olarak dar ve bol virajlı ancak asfalt kalitesi iyi değil. Asfalt yenilense sportif sürmeyi sevenler için güzel bir güzergah olur. Espresso ile ufak ama güzel bir gezi oldu, finali de Çatalca'da Çks Tarihi Çatalca Köftecisi diye bir yerde yaptık. Köfteler güzeldi. Mekanın ücretsiz otoparkı var, mekana gelmek isteyenler için 2 tane 1,5 köfte, 2 piyaz, 1 ayran ve 1 cola için 280 TL hesap geldi bilginiz olsun.

espresso, DickName, Cyan ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Hesaplı dün 3 çeyrek kokoreç bir ayran 160 tl verdim ..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hesaplı dün 3 çeyrek kokoreç bir ayran 160 tl verdim ..
    Kokoreç fiyatları o kadar anlamsız arttı ki artık kokoreç yiyene kadar köfte yerim döner yerim demeye başladım. Kokoreç eskiden ucuz bir şeydi, fiyatı ne diye düşünmeden tıka basa yerdik. Şimdi köfte ile yarışıyor fiyatı.

Bu Çatalca ve devamında köylerde de bir sürü köfteci var ve en kötüsü bile istanbul'dakilere göre iyi olması muhtemel. Bizim gittiğimiz köfteciyi de Tomyygun google yorumlarından bakıp bulmuş, gayet nefis bir köfte yedik.

Bu aynı güzergahta cumartesi yola çıkıp kamp malzemesi alıp çilingözde kamp kurup mangalı yakıp yoldaki köylerdeki kasaplardan alınan sucuk, köfte, et vb. pişirip bir d emangal başında bira açmalısını yapmak da güzel olur. kamp malzemesi taşımak lazım. Tabi soğuk bira için de yalıtımlı çantalarda buz taşınırsa hele süper olur.
    Cyan bunu beğendi.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Pişti olmuşuz ya
    Ama ben Silivri üzerinden gittim ve asla ama asla hatta kesinlikle o yolu kullanmayın. Yol dediğime bakmayın yol da yok zaten kum, mıcır ve kayadan ibaret bir yoldu Maksimum hızım 30 km o da 5 saniyeliğine

Dönüş yolu dediğiniz gibi asfalt çalışmaları yapılır ise çok güzel ve keyifli bir yol olur aynı fikirdeyim.

İçeri girip sahilde çektiklerim

Girmeden hemen önce eski Tekirdağ yolundan çıkıp asfalta kavuşunca motorun hali

Bu da o yola girmeden yarım saat önceki motorun hali
    tommygun, espresso, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı dreams82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pişti olmuşuz ya
    Ama ben Silivri üzerinden gittim ve asla ama asla hatta kesinlikle o yolu kullanmayın. Yol dediğime bakmayın yol da yok zaten kum, mıcır ve kayadan ibaret bir yoldu Maksimum hızım 30 km o da 5 saniyeliğine
    https://i.hizliresim.com/h8kcmk8.jpg

Dönüş yolu dediğiniz gibi asfalt çalışmaları yapılır ise çok güzel ve keyifli bir yol olur aynı fikirdeyim.

https://i.hizliresim.com/m7nhnao.jpg
    https://i.hizliresim.com/lgny737.jpg

https://i.hizliresim.com/q3pvmc5.jpg
    https://i.hizliresim.com/5xm1h5a.jpg

https://i.hizliresim.com/jkbh5vm.jpg
    Çilingoz'dan İğneada'ya bir ara yol varmış, aslında o güzergahı bir denemek lazım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Pişti olmuşuz ya

Bizim gittiğimiz yol da çok iyi değildi ama bozuk dediğimiz yerlerde de 50-60'le gittik yani o kadar bozuk değildi. Çatalca - Subaşı üzerinden olan bizim gittiğimiz yol daha iyiymiş demek ki.

Tomy de ben de foto çekme meraklısı olmadığımız için topu topu bir tane fotomuz var.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çilingoz'dan İğneada'ya bir ara yol varmış, aslında o güzergahı bir denemek lazım.
    Evet geçen sene bir arkadaş o yoldan götürmüştü beni Kıyıköy - İğneada güzergahını izledik. O yol kesinlikle viraj, asfalt ve manzara olarak çok çok güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim gittiğimiz yol da çok iyi değildi ama bozuk dediğimiz yerlerde de 50-60'le gittik yani o kadar bozuk değildi. Çatalca - Subaşı üzerinden olan bizim gittiğimiz yol daha iyiymiş demek ki.

Tomy de ben de foto çekme meraklısı olmadığımız için topu topu bir tane fotomuz var.
    Giderken takmadım ama dönüşte kaska kamera takmıştım akşam eve geçince oradan da videolar atarım
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bir sonrakinde denenebilir. Çilingöz yolunu öğrendik zaten.
    Öncesinde Kıyıköy de var.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abi foto işlerinden ben anlamıyorum. Selfie işleri yapılacaksa Gökhan ya da Kerem, tarihi eser resmi çekilecekse de Gürcan'dan destek almalıyız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Bir sonrakinde denenebilir. Çilingöz yolunu öğrendik zaten.
    Öncesinde Kıyıköy de var.
    Kıyıköy'de mola verilecekse ben orada bir yerde balık yemiştim, oraya gidebiliriz.
    espresso, Kerem34_ ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Harika gezi, Afiyetler olsun.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Çilingoz-Kiyikoy arası yol vardi ama çok kötüydü 3-4 yıl önce, ben bile girmedim düşün ki altı yüksek scooter vardi o zaman. Şimdi nasıl bilmiyorum. Kiyikoyden sonra deniz kenarından yol yok sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Pişti olmuşuz ya

Görüşelim hocam, gezeriz sizinle de.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çilingoz-Kiyikoy arası yol vardi ama çok kötüydü 3-4 yıl önce, ben bile girmedim düşün ki altı yüksek scooter vardi o zaman. Şimdi nasıl bilmiyorum. Kiyikoyden sonra deniz kenarından yol yok sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Görüşelim hocam, gezeriz sizinle de.
    Tabii çok isterim
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben Çatlaca Subaşı üzerinden Saray ya da İğneada'ya sürekli giden biriyim ama ilk defa Akalan üzerinden Çilingoz tabiat parkına gittim. Yol güzergah olarak dar ve bol virajlı ancak asfalt kalitesi iyi değil. Asfalt yenilense sportif sürmeyi sevenler için güzel bir güzergah olur. Espresso ile ufak ama güzel bir gezi oldu, finali de Çatalca'da Çks Tarihi Çatalca Köftecisi diye bir yerde yaptık. Köfteler güzeldi. Mekanın ücretsiz otoparkı var, mekana gelmek isteyenler için 2 tane 1,5 köfte, 2 piyaz, 1 ayran ve 1 cola için 280 TL hesap geldi bilginiz olsun.
    Üstelik köfteler güzeldi diyorsun. Çatalca yaşanacak yermiş.
    espresso, tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben köfte olarak Lüleburgaz Ahmetbey'de yer alan Bahar köftecisini tercih ederim ama bu da güzeldi. İş güç derdi olmasa bence Çatalca'da yaşanır, doğa anlamında güzel yer.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

tapagaz 110-120 gibi gittim, ama bu son hızda bile rahatsız edici bir titreşim falan yoktu
    İşte burasını anlamadım. 8bin devirde 140 km/h görebilmen lazım. Rüzgardan dolayı hız yapamamışsındır. 2018 yılında XCity250'yi sattığım arkadaş dün aradı. Satmış motoru. Yeniden Xcity bakıyormuş. Benim verdiğim motorun fişek gibi olduğunu söyledi. 160 km/h görüyormuş. 160 km/h biraz abartı fakat senin motor hiç üzülmeden 140 km/h görebilmeli.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Oralarda gezerken (Evcik Plajına gitmiştim bir sefer), Ormanlı - Karacaköy - Belgrat civarlarına bayılmıştım. Böyle güzel verimli yerlere benziyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

İşte burasını anlamadım. 8bin devirde 140 km/h görebilmen lazım. Rüzgardan dolayı hız yapamamışsındır. 2018 yılında XCity250'yi sattığım arkadaş dün aradı. Satmış motoru. Yeniden Xcity bakıyormuş. Benim verdiğim motorun fişek gibi olduğunu söyledi. 160 km/h görüyormuş. 160 km/h biraz abartı fakat senin motor hiç üzülmeden 140 km/h görebilmeli.
    Benim X City 185-190kg yükle (hanım, ben ve sağlı sollu heybe çantalar) düz yolda 130-135 civarı görüyordu, ama o hıza çok hızlı ve rahat çıkmıyordu. 110-120 civarı rahat yol alıyordu. Bence bu seri için (konfor + yakıt tasarrufu açısından) ideal uzun yol sürüş hızı 110 civarı.
    espresso ve AzÇok bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Rüzgardan dolayı olabilir, 6500 devri geçmedi zaten yani bırak 8bin devri 7bin devir bile görmüyorum. Belki benim motorda bir sıkıntı var, geçen hafta bakımda varyatör açılıp temizlendi, kayış ve aşınmış bagalar değişti ama rüzgara karşı gittiğimden midir nedir 6500 devir üstünü göremiyorum. Bayramdan sonra radyatör suyu ve fren hidroliklerini değiştirme işi için yine gideceğim servise o zaman ustaya söylerim. Sakin rüzgarsız bir günde boş otobana çıkıp sürüp deneme fırsatım olmamıştı bakımdan sonra.

Rüzgardan dolayı olabilir, 6500 devri geçmedi zaten yani bırak 8bin devri 7bin devir bile görmüyorum. Belki benim motorda bir sıkıntı var, geçen hafta bakımda varyatör açılıp temizlendi, kayış ve aşınmış bagalar değişti ama rüzgara karşı gittiğimden midir nedir 6500 devir üstünü göremiyorum. Bayramdan sonra radyatör suyu ve fren hidroliklerini değiştirme işi için yine gideceğim servise o zaman ustaya söylerim. Sakin rüzgarsız bir günde boş otobana çıkıp sürüp deneme fırsatım olmamıştı bakımdan sonra.
    Bagalar ve kayış degiştikten sonra durum böyleyse senin motor açılmamıştır daha. Bana sorarsan hiç kurcalatma. Uzun ömürlü kullanım süratten daha değerli. Xcity kullanırken motorun güzel açılmasına özen göstermiştim. Güzel de açılmıştı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bagalar ve kayış degiştikten sonra durum böyleyse senin motor açılmamıştır daha. Bana sorarsan hiç kurcalatma. Uzun ömürlü kullanım süratten daha değerli. Xcity kullanırken motorun güzel açılmasına özen göstermiştim. Güzel de açılmıştı.
    Benim motor çok yattı. Motoru aldım 1000km'de rodaj bakımına girecekti, 6 ayda anca 700km yol yapabildim 6 ay olduğu için ilk bakımı erken olmuş oldu. sonra da hep km gelmeden bakıma girdi çünkü yılda bir yağ değişimi gerekiyor. 2016 model motor ama daha 10700km anca oldu. Son 2 yıldır da pandemi yüzünden evden çalışmaya başladık bu yüzden çok dışarı çıkmadığım için anca haftada bir 100km falan yol yapıyorum, kışın soğuklar başlayınca kapalı otoparka koydum zaten 5 ay hiç binmedim.

Motor yeniyken çok rahat 130'a çıkar hatta otobanda 149 görmüştüm, gazı verince 7bin devir civarına çıkıyordu ama şimdi nedense 6500 devri geçtiğini görmedim düz yolda. Bujide ya da benzin filtresinde falan bir sorun olabilir servise gittiğimde soracağım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)