Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Midillide türk korsanlardan kaçının!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lincoln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha drag star 650
    Arkadaşlar Midilli adasına planladığım gibi 31 Temmuz'da geçip adayı gezdim, istekli bir kaç arkadaş olmasına rağmen beraber gitmek kısmet olmadı. Adanın motosikletle gezmek için alt(asfalt) ve üst(manzara) yapısı çok iyiydi. Gezi yazısı yazmayı planlamadığımdan fotoğraf yok. Ancak sizleri bir konuda uyarmak için bu yazıyı yazıyorum. Ayvalık Belediyesince Midilliye taşıyan tek şirket var denildiği için gümrük istasyonu yanındaki Jale Tur'dan 150 YTL (75 euro karşılığı o gün için 132 milyon olmasına rağmen euro vermezseniz 150 dediler) nakit ödeyerek (çünkü kredi kartı makinasında sorun çıkıyormuş!) geliş gidiş bileti aldım. Yola çıkarken yanımızda bir başka feribot daha vardı. Bu ne diye sorduğumda rakip şirket ancak fiyatı aynı dediler. Midilliye indiğimde her yere Türkiye'ye 6 euro'ya götürdüklerini yazmışlar. Bu nedir dediğimde yalnızca buradan bilet alanlara bu fiyat çünkü rekabet var dediler. Ben gidiş dönüş aldığımdan yaklaşık 40 euroya dönmüş oldum. Ancak yolda Türk turist arkadaşlarla konuşunca hem gidişi diğer firmanın 10 YTL'ye yaptığını hemde dönüşte bizim firmanında Türkleri 10 YTL'ye ve kredi kartı sorun çıkarmayan makinelerle getirdiğini öğrendim. Dönüp bunun açıkça bir haksızlık olduğunu söylediğimde yetkili yok, size döneriz vs. 1 hafta geçti arayan soran yok. Birbirimizi aldatarak ticaret yapmak doğru değil. Hepinize diğer firma "Midilli Tur"u tavsiye ederim. Ben aldandım bari siz aldanmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phorever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umarım geziniz güzel geçmiştir. Diğer soygun işi malesef heryerde var mutlaka alternatif aramaya zorluyor bizi...

yageo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Tam soyguncuymuş bu adamlar.yuh yani bu kadar fark olurmu yaw?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Korsanlar konusundaki uyarılarınız için teşekürler.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    güzel bir gezi olmuştur umarım... bu gibi olaylar herzaman oluyor tavsiye içim teşekkürler...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jaleler yazın aynı dediğiniz gibi zaten bir çeşit mafyadır kendileri. Yalnız ben kendi insanımı korumuş gibi olmayayım sahtekarların hepsi kahrolsun lakin bir ay kadar önce Bergama'ya y.dışından gelen kuzenimi dolaştırmaya gittim daha minibüsten iner inmez başımıza üşüştüler. Abi çıkarayım mı diyor, kaça diyorum. birşey değil 15 ytl diyor, dönüş diyorum yaparız birşeyler diyor yol desen tepeye en çok 5 km, zihniyet kötü olduktan sonra isterseniz pategonyaya gidin yine rastlarsınız.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    yamaha drag star 650
    Cevaplarınıza teşekkür ederim. Bir başka alternatifsizlik ise Türk tarafından fazla talep olmayınca ( 100 yolcunun 90'ı Yunanistandan gelip gidiyor dediler) akşam gidip 2 gün sonra sabah gelmek gerekiyor ve 1 günlük gezi için bile 2 gece midillide yatıyorsunuz, oysaki Yunanlılar sabah gelip akşam dönebiliyor. Ama buna şimdilik bir çare yok tabii.

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    midilliye pasaport gerekli demi..?
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Eylül'de Ayvalık'ta olacağım.Midilli'ye geçmek için pasaport,vize vs gibi işlemlerden bahseder misiniz?
    Midilli'de kalacak yerler ve fiyatlar nasıl?
    Bilgi verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    yamaha drag star 650
    Pasaport ve vize gerekli, 24 saatliğine çıkma diye özel bir kolaylık yok. Motosikletle çıkacaksanız gereken evraklar Turing sitesinde ayrıntılı yazıyor. Gümrükte çok iyi davrandılar ve herhangi bir sorun çıkarmadılar ancak bildiğim eksik evrakımda yoktu zaten. Midillili motosikletliler kask mont eldiven hiçbirşey takmıyorlar. yalnızca motosiklet kiralayanlar ve kendi motosikletiyle diğer avrupa ülkelerinden gelenlerde koruma vardı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler