Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

-- KTM Duke 250 ile AVRUPA TURU --

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Selamlar arkadaşlar, Temmuz ayında yaptığımız 19 günlük Avrupa turuna ait fotoğrafları, anılarımı paylaşmaya karar verdim. Bir adet Burgman 200 ve bir adet Duke 250 ile çıktık yola. Rota tam olarak şu şekildeydi;

İstanbul-Sofya-Belgrad-Zagreb-Venedik-Milano-Zürih-Münih-Viyana-Budapeşte-Belgrad-Sofya-İstanbul.

Yaklaşık 6500 km civarı yol yaptık 19 gün içerisinde. Bol bol da anı biriktirdik Daha fazlasına aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.Bçlüm bçlüm videoları da yüklüyorum.Abone olup takip edebilirsiniz

Facebook
    Instagram
    Youtube

Motor ile avrupaya çıkmak ile ilgili, ya da Duke ile ilgili de sorusu olan var ise seve seve tüm platformlardan sorabilir. Fotolara geçelim

Bulgaristan'a girer girmez Balkandan gelen yağmura yakalanmamız

Sofya Sokakları

Bulgaristan-Sırbistan arası çok güzel dağ yolları arasında ilerliyor

Yine kaçınılmaz yağmurlar( 4-5 gün yağmur yedi gezi boyunca)

Belgrad'da eski trenleri bulduk. Durur muyuz fotosuz

yola devam

Venedik !

Milano Duomo önünde meşhur kuş pozu Polis sayesinde para vermeden kurtardık

Katedraller inanılmaz

Ve hacı olduğumuz an. İsviçre Alp Dağları, meşhur virajlar

Dağların zirvesi

Burayı gördüğümüzde insanların yaşadığı çevre, şartlar inanılmaz etkiledi bizi. Halimize üzüldük doğrusu.

KTM nin anavatanına gitmişken bakım yaptırmamak olmaz

Budapeşte'ye doğru devam

Budapeşte Kahramanlar meydanı

Kask olmadan yürümem bile

Balıkçılar tabyasından şehir

Budapeşte Gece Manzarası

Umarım beğenirsiniz İyi forumlar.
    badircik, GÖNDEN, S6453 ve 19 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Cok güzelmiş... Tebrikler ve darısı başımıza.
    Ben de sırf avrupa, karadeniz, ege gibi turlafa çıkarım diye bu sene ilk motosikletimi daha doğrusu scooterimi aldım. Şimdilik pcx 150 ile bir şehir motorcusu olsamda gelecek yaz ilk avrupa turumu yapmak istiyorum. Başlangıçta dedeağaç'a kadar olsa bile seneye gitmeyi planlıyorum. Sonrasında burgman 400 veya Forza 300 ile sınırları aşmayi düşünüyorum.

Benim merak ettiğim ortalama hızınız neydi? Pcx gibi en fazla 112 yapan bir motorla bu kadar uzun olmasa bile daha kısa bir avrupa turu sizce yapılır mı?

Normalde xmax 250 alacaktım ama o donem ki hakimiyet ve sele yüksekliği problemimden (boy bana hayatta cok sey kaybettirdi 😏) pcx almis bulundum. Ve bu sene sehir motorcusu olarak takilmak zorunda kaldim!

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    şunu merak ediyorum.
    toplamda ne kadar para harcadiniz?

Motosikleti
    Alıntı umutss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok güzelmiş... Tebrikler ve darısı başımıza.
    Ben de sırf avrupa, karadeniz, ege gibi turlafa çıkarım diye bu sene ilk motosikletimi daha doğrusu scooterimi aldım. Şimdilik pcx 150 ile bir şehir motorcusu olsamda gelecek yaz ilk avrupa turumu yapmak istiyorum. Başlangıçta dedeağaç'a kadar olsa bile seneye gitmeyi planlıyorum. Sonrasında burgman 400 veya Forza 300 ile sınırları aşmayi düşünüyorum.

Benim merak ettiğim ortalama hızınız neydi? Pcx gibi en fazla 112 yapan bir motorla bu kadar uzun olmasa bile daha kısa bir avrupa turu sizce yapılır mı?

Normalde xmax 250 alacaktım ama o donem ki hakimiyet ve sele yüksekliği problemimden (boy bana hayatta cok sey kaybettirdi ��) pcx almis bulundum. Ve bu sene sehir motorcusu olarak takilmak zorunda kaldim!
    Pcx ile de çok rahat çıkabilirsin tura. Önemli olan senin beklentin. Hızlı gideyim istiyorsan olmaz o iş. Ama yavaş gitmek ya da motorunun getireceği diğer dezavantajları sorun etmezsen istediğin yere gidersin. Örnek Osman Gürsoy amca 6 beygirlik vespası ile avrupa amerika dolaşmış 70 yılında

Ortalama hızımı otoyollarda 100-120, otoyol dışı 70-90 dı. Zaten hızlı gittiğinde pek bir keyfi kalmıyor yolların

Geçen sene msx 125 ile Yunanistan'a gitmiştik birde. 60-80 arası hızlarda. Dediğim gibi önemli olan senin beklentin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şunu merak ediyorum.
    toplamda ne kadar para harcadiniz?
    Ortalama 5-6 bin lira arası bir maaliyete çıktı. Ancak biz biraz lüks takıldık otelde kaldık. Eğer çadır konaklaması ile gidersen çok daha ucuza gidebilirsin. 1200-1300 lira otel masrafı var bizim gezinin içinde
    GromNation

Motosikleti
    Suzuki an 125 hk suzuki gsr600
    Abi öncelikle tebrik ederim. Benim de hayallerim den birisi avrupa turu yapmak
    (motosikletimle) bir şey sormak istiyorum gittiğiniz şehirlerden en çok hangisini Beğendiniz? Kategori olarak ayırırsak yol-şehir temizliği-şehir'in yapıları?

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Tebrikler her motorcunun aklında olan turlar artık avrupa turları sıradan gelmeye başladı çok fazla yapan var Bundan sonra afrika kıtasını fethemeye davet ediyorum sizi gezgin motorcular!
    Şaka bir yana güzel bir gezi olmuş tekrardan tebrikler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    İsviçre'ye bayıdım,gezi forumlarına göz atmamak için,elimden geleni yapıyorum,beynime hükmetsem,kalbime söz geçmiyor

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Fotolar nefis olmuş. Her karede KTM görmemek iyi geldi.

Motosikleti
    Alıntı Oncuerkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi öncelikle tebrik ederim. Benim de hayallerim den birisi avrupa turu yapmak
    (motosikletimle) bir şey sormak istiyorum gittiğiniz şehirlerden en çok hangisini Beğendiniz? Kategori olarak ayırırsak yol-şehir temizliği-şehir'in yapıları?
    Tartışmasız isviçre zürih Temizlik medeniyet lüks refah ne ararsan var. Ancak paranı TL kazanıyor isen inanulmaz pahalı 0.5 lt lik su 12 lira falan ordan hesapla
    Palakadir bunu beğendi.
    GromNation

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    toto ne alemde diye soracaktım ki orjinal yumuşak sele takmışsın.

Motosikleti
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler her motorcunun aklında olan turlar artık avrupa turları sıradan gelmeye başladı çok fazla yapan var Bundan sonra afrika kıtasını fethemeye davet ediyorum sizi gezgin motorcular!
    Şaka bir yana güzel bir gezi olmuş tekrardan tebrikler.
    Teşekkürler Afrika ve japonya var hedeflerim arasında ancak onun için biraz birikim yapıp ona uygun motor aksesuar vs temin etmek gerek ilerki aşamalarda inşallah
    GromNation

Motosikleti
    Suzuki an 125 hk suzuki gsr600
    Alıntı Kaldorein adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışmasız isviçre zürih Temizlik medeniyet lüks refah ne ararsan var. Ancak paranı TL kazanıyor isen inanulmaz pahalı 0.5 lt lik su 12 lira falan ordan hesapla
    Oooopppsss! ☺ abi o nedir ya. Daha bunun hosteli (hoteli düşünmüyorum bile ��),yemeği vs. Desene 5 gün kalsan min. 3000 tl.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    kaliteli fotolar,yüreğine sağlık,selamlar dostum...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Hocam mükemmel bir gezi olmuş. Fotoğraflar için çok teşekkürler.

Ben de motorla ilgili sizi memnun eden ve etmeyen konuları merak ediyorum. Uzun yol yapmış birisinin gözünden yakıt tüketimi, konforu, güvenilirliği, varsa pişmanlıklarınız ve sebepleri, vs... Olabildiğince detaya inebilirseniz sevinirim.
    Konuyu sabote edeceğini düşünüyorsanız, arzu ederseniz, sizin için uygun olan bir zamanda özel mesaj aracılığıyla da görüşebiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    reserved.(on karakter)

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Tebrikler çok güzel gezi olmuş

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    hayat bu işte.......

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Yağmurlu kısımlar ve Venedik hariç ( 1 ay önce kokuyordu ) özendim diyebilirim

Güzel fotoğraflar, teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    çok güzel bir gezi olmuş biz teker çevirmiş kadar mutlu olduk, benimde hevesimde bir avrupa turu var, fransda akrabalarımız var 2-3 günde yanlarına gitsem parisi gezsem çok güzel olur

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    19 güne verilen 6000 tl pek çok kişinin hevesini kırmıştır heralde, yurdum çok güzel

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler