Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antalya-Marmaris xmax250

Motovento
    REKLAM ALANI

uzun süredir çıkmak istediğim Muğla turunun zamanı artık gelmişti. Havaların sıcak olmasından dolayı sabah 07.30 sıralarında Antalyadan yola çıkarak Korkuteli-Fethiye yolundan Marmarise gidecektim.[IMG][/IMG]
    Depomuzu doldurduktan sonra yollara düştük. kahvaltı için 1 saat mola vererek saat 12 gibi marmarise giriş yaptık.

Muğlanın yolları scooter motor için cok güzel. insana zevk veriyor.
    Marmariste yılın yorgunluğunu atabilmek için güzelbir otelde üç gün kaldım.Akşamları marmaris tura çıkıyordum.

Marmariste dinlendikten sonra birazda yorulmak lazımdı. otelden çıkmadan güzergahımızı çizdikten sonra kadınkumuna gidiyoruz sanki denizin ortasından yol açılmış kendine hayran bırakan bir yer.giriş ücreti vb.bir ücreti yok.

Kadınkumuna yakın olarak duyduğumuz yaklaşık 15 dk bir mesafede Turgut Şelalesine gidiyoruz. Buradada giriş ücreti vb. bir para vermiyoruz.

ve serin suyu bırakıyoruz kendimizi suyu insanı şokluyor

Ordan çıktıktan sonra otelden eşyalarımızı alıp geceyi geçireceğimiz Akyaka Orman Kampına gidiyoruz(kendi çadırınız için Çadır başı günlük 35 tl 4 kişi kalabiliyor bir çadırda )tuvalet ve banyosu çok temiz olmasa da idare ediyoruz. Akşam köpek sesleri ve kalabalık olmasından dolayı (horlama sesleri) çok fazla rahat uyuyamıyorsunuz kum plajı ve falezlerin üstünden denize girilebiecek yerler var. deniz suyu biraz soğuk ama sıcakta güzel oluyor.

Akyakanın yolundan bir kare

Akyakanın hemen çıkışında Azmak nehri var. suyunun şifalı olduğunu söylüyorlar.

Yolda güzel manzaralar yakalıyoruz.

Azmak Çayının kenarında biraz dinlektikten sonra Ölüdenize gitmek için yola çıkıyoruz.Yollar cidden çokgüzel. Ölüdenizde yine kendi çadırımızı kurucağız. Hedefimiz internetten yorumlarını beğendiğimiz Doğa Kampa gitmek. Ölüdenizin anayolundan inerken dağa doğru patika biryol ayrılıyor. Doğa Kamp diye tabelası var. patika yol scooter için pek ideal olmasada gidiyoruz. Aklımızda bir sürü soru işareti nereye gidiyoruz biz ama yolda gördüğümüz manzara bizi bizden alıyor. tüm ölüdeniz ayaklarınız altında :

veeeeeeeeeeeeeeee o eşsiz manzara

Yolumuza devam ediyoruz patika yol 2km. Yolun sonunda kamp alanını görüyoruz. içeri girer girmez doğayla iç içe oldugunuzu anlıyorsunuz. bizi Kampın sahibi Vahap abi karşılıyor. siz yerleşin sonra rahat rahat işlemlerinizi yaparız diyor. samimi içten sıcak karşılaması çok hoşumuza gidiyor. tanıdıkca vahap abiyi daha çok seviyorsunuz. kendi, eşi ve 2 çalışanı ile kampı idare ediyorlar. kampı biraz uzun anlatacağım çünkü bizim çok hoşumuza gitti. Kesinlikle tanıdığımız biri değil. kamptan biraz resim çekiyorum.

çadırımızı kurduktan sonra giriş işlemlerini yaptırıyoruz. kampta elektrik güneş enerjisi ile üretiliyor. akülere dolan elektrik gece 2-3 sıralarında bitiyor. sabah saatlerinde tekrar geliyor. sahibi vahap abi akşama güneşin batışını izletmek amacıyla bir yerfe bırakıyor bizi anlatmaya gerek yok ve o eşsiz manzara

gün batımını izledikten sonra tekrar kampa geliyoruz. akşam ateşyakıp hiç tanımadıgımız insanlarla çok güzel sohbetler yapıyoruz.ateşte közde mısır yapıyoruz. hamakta yıldızları izleyerek doğanın sesini dinliyor gece ormana yürüyüşe çıkıyoruz fenerleri söndürüp gecenin loş ışığında çığlık atarak yürüyoruz sakin bir yerde oturup ölüdenizi izliyoruz.

kampta gecelik kişi başı açık büfe kahvaltı dahil 40tl. kendi çadırınız 40tl ordan çadır kiralarsanız 50tl. sabah tavuk sülün tavuskuşu eşliğinde doğal bir kahvaltı yapıyoruz. kemik yiyen bir atı görünce şaşırmayın sakın ölüdenizde tekne turuna çıkarak 5 koy geziyoruz kişi başı 40 tl oda öğlen yemeği dahil. tavsiye ederim eğleniyor ve çok güzel koylar görüyorsunuz. paraşüt yapanlar kuş gibi uçuyor her yerde. pahalı olduğu için ben yapmıyorum.

Ölüdenizden sonra saklıkentte uğrayarak kaş campinge geçmekiçin yola çıkıyoruz. saklıkette geliyoruz giriş kişi başı öğrenci 3 tam 6 tl. içerde fiyatlarda çokmakul.

saklıkentte serinledikten sonra kaşa gitmek için yola çıktık. Kaş campingde son gecemizi geçirecektik. çadır alanımızı beğendiken sonra girişimizi yaptık. kişi başı 40tl kendi çadırınız. ama şunu söylemeden geçemem en TEMİZ tuvalet ve banyo burdaydı. cidden tuvaletler tertemiz koku yoktu. 24 saat sıcaksu var banyoda ve temiz. elektrik panoları yakın düzenli bir kamp alanı olmuş cidden o yönden çok hoşumuza gitti. çadırın manzarasını anlatmaya gerek yok burdada çok güzel çadır komşularımız vardı. malum motorla gezdiğimiz için çok eşya alamıyoruz. çay demleyip hemen çağırdılar bizi hoş sohbet devam etti. Kaşın deniz suyu çok güzel zaten gidenler bilir. falezlerin üstünden kendininizi mavi sulara bırakıyorsunuz. plajı yok yüzme bilmeyenler için biraz sıkıntılı. ve çadırın manzarası

bu arada motoru içeri almıyorlar ve çadıra kadar servis var

güzel bir gece geçirdikten sonra antalya turumuz son buldu.

yakıt konusunda 1027 km yapılmış ve 200 tllik yakıt almışım. motorda 2 kişiydik birde eşyalarımız vardı tabi. sonunda planladığım gezi istediğim gibi ve çok eğlenceli geçti. motor özgürlüktür demeden kendimi alamıyorum. günlük planlarla kısaca kafa nereye biz oraya gittik çokta güzel oldu. sağlıcakla kalın kasasız belasız turlar geçirmeniz dileğiyle......
    potasyum, sailor33, ssates ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok güzel bi geZi ve yazı olmuş keyifle okudum elinize sağlık

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    memleketim bir başkadır

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Guzel bir gezi tebrikler. Kampçılık benim sevdiğim tarz. Benim gezilerim de blogumdaBakarsanız sevinirim. Selamlar nice güzel gezilere...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 kişi + yükünüzle 1000 km de 200 lira iyiymiş fena sayılmaz. aslında alıcaksın bi mt-125 dünya turuna çıkıcaksın da işte

dip not:bütün fotolarda sadece sen görünüyosun bu arada dostum

Motosikleti
    cıks
    Paylaşım için tebrikler

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Ben de fotolardan tek basinasin sandim oh tek basina rahat rahat diyodum ki iki kisiymissiniz guzel gezi olmus yakit masrafi da iyi

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Atladığınız şelaleden ben de atlamıştım gerçekten harika bir su özellikle tuzlu sudan sonra şelaleye girince çok iyi hissettiriyor insana kendini. Çok güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler .

[/QUOTE] teşekkür ederim takip ediyorum iyi geziler ;)

Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel bir gezi tebrikler. Kampçılık benim sevdiğim tarz. Benim gezilerim de blogumdaBakarsanız sevinirim. Selamlar nice güzel gezilere...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Teşekkür ederim burada ki paylaşımlar insanı tesvik ediyor ve bilgi veriyor bende elimden geldiği kadar yazmaya çalıştım. Memleketimizin her köşesi çok güzel aslında tadimizi kacirmaya calissalarda. Bu arada sadece kendi fotolarımi koydum bunun bilincindeyim

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şahane olmuş keşke hemen yaz gelse inmeyeceğim bu sefer motorun üzerinden
    çok keyifli hele scooter olunca daha da keyifli olmuş

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    güzel bir gezi olmuş,gezdiğin yerlerin içerisinde en güzel yer akyaka idi ,gezdiğin tüm yerleri bande gezdim ama akyaka bam başka bir yer,bu güzelpaylaşım için teşekkürler,bu soğuk kış günlerinde çok iyi geldi,selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Honda CB 500 F
    Güzel bir gezi aynı rotayı bende planlıyorum...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    yahu şöyle yazdan kalma gezi konularını hortlatmayın yahu insanın içi gidiyor :(

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Güzel bir rota ve gezi, resimler için teşekkürler. Havalar ısınsa da gezilere başlasak yeniden.

Sizin tarzınız da (kamp) güzel tabii ki, ancak ben ucuz da olsa otel ya da pansiyonda kalmayı tercih ediyorum, rahatıma biraz düşkünüm sanırım

Bir de naçizane bir tavsiyem olacak, resimlerde gördüğüm kadarı ile eldiven kullanmıyorsunuz, eldivensiz motor sürmeyin lütfen.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Bu arada şimdi dikkatimi çekti, arkadaşımız aynı gün üye olmuş, konuyu açmış, bir daha da foruma uğramamış.

Biz de yorum yapıp laf anlatmaya çalışıyoruz.....
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    gerçekten güzel bir rota olmuş.fotolar ve detaylı anlatım için teşekkürler.özellikle kalınan yerlerle ilgili yorumlarınız ve fiyat bilgileri,gitmek isteyenlere bilgi veriyor.teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Ön yargılı davranmamak gerek diye düşünüyorum .... iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten güzel bir rota olmuş.fotolar ve detaylı anlatım için teşekkürler.özellikle kalınan yerlerle ilgili
    yorumlarınız ve fiyat bilgileri,gitmek isteyenlere bilgi veriyor.teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    Teşekkür ederim detaylara girmek önemli diye düşünüyorum bende rotami forumlardan okuduğum geziler sayesinde çıkardım bana güzel bir gezi ve tatil imkani sundu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler