Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

NC750X ile Doğu Avrupa Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Uzum zamandır hayalini kurduğum motosikletle avrupa turunun doğu avrupa kısmını NC ile gerçekleştirdim. Yaklaşık 5.000 km yolu 3 haftada geze geze tamamladım. Gezi boyunca sınırlar, polisler, şöförler vs. hiçbir sorun yaşamadım, aksine herşey buralardan çok daha iyi ve rahattı.

Yaşadığım ufak tefek durumlara gelecek olursak, Romanyayı Moldovaya bağlayan yol, köylerin içerisinden geçen eskimiş betondan yapılmış bir yol. Buradaki müthiş titreşim yüzünden motora bağı olan kamera tutacağım kırıldı (içi boş olmasına rağmen), gidon topuzunun vidası gevşedi ve gecenin karanlığında topuzu düşerken son anda yakaladım, bir de 1 kutu rulokatım tuz buz oldu

Bir de son gün Sırbistan-Bulgaristan sınırına 7 km kala radara girip, çevirmeden kaçmak için taşlı dağ yollarına girip, sınırı kaçak olarak geçtikten sonra bi yol bulup tekrar geri dönerek kontrolden geçmemi ve o sıradaki adrenalini saymazsak herhangi bir sorun yaşamadan mutlu mesut bir şekilde geziyi tamamlamış oldum.

Ayrıca son gün vize sürem sıkıştığı için 1 günde belgraddan ümraniyeye sürerek tek seferde en uzun sürüş rekorumu da 1.000 km ile kırmış oldum. Güzergah veya ülkelerle ilgili sorular olursa yardımcı olmaya çalışayım. Herkese iyi sürüşler..

ROTAM:

BÜKREŞ:

MEŞHUR TRANSFAGARAŞAN GEÇİDİ:

ODESSA:

LVIV:

KRAKOW:

POLONYA - AUSCHWITZ NAZİ KAMPI:

BRNO - MEŞHUR ASTRONOMİK SAAT:

BRATİSLAVA:

BUDAPEŞTE:

BELGRAD:
    MANKU, MoKo777, sven ve 30 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geziniz çok güzel olmus, tebrik ederim. Auswitch kampını gezdiniz mi? Eger gezsiyseniz giriş ücreti,saatleri vb hakkında bilgi verebilir misiniz? Ben de ağustos'ta gitmeyi planlıyorum da gitmeden önce tavsiyeniz var mıdır bu müze hakkında?

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Fotoğraflar harika,elinize sağlık
    Schengen Vizesini nasıl aldınız?
    Ukrayna,Moldova fotoğrafı yok mu?

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geziniz çok güzel olmus, tebrik ederim. Auswitch kampını gezdiniz mi? Eger gezsiyseniz giriş ücreti,saatleri vb hakkında bilgi verebilir misiniz? Ben de ağustos'ta gitmeyi planlıyorum da gitmeden önce tavsiyeniz var mıdır bu müze hakkında?
    Evet kampı gezdim, saat 10a kadar bireysel girişler ücretsiz (uzun zaman önceden internetten randevu almanız gerekiyor) ondan sonra rehber eşliğinde ingilizce tura katılabiliyorsunuz. Ücreti 35-40 lira civarı bişey olması lazım. Hava güneşliyse oldukça kavurucu olabiliyor, ona göre hazırlıklı gitmeniz ve bol sıvı bulundurmanızı tavsiye ederim. Ben gittiğimde yarım saat bilet kuyruğu bekleyip direk girmiştim ama daha uzun bekleme süreleri olabilir, onu göz önünde bulundurarak önceden internetten biletlerinizi alabilirsiniz.

Gezi 2 parça halinde (auschwitz-1 ve birkenau kampları) yapılıyor ve 2-3 saat kadar sürüyor. Krakowa 60-70 km mesafede olduğunu da göz önünde bulundurursanız yarım gün vakit alacağını unutmayın. Madem sordunuz, birkaç foto daha ekleyeyim..

MANKU, CamelBiker, ESGEL ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    TRK 502
    Harika bir gezi olmuş, tebrikler. Bu arada Honda NC 750X ile 1000 km yaptıysanız geçer notu aldı sanırım.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar harika,elinize sağlık
    Schengen Vizesini nasıl aldınız?
    Ukrayna,Moldova fotoğrafı yok mu?
    İş güç olunca schengen sorun olmuyor, istedikleri belgeleri verdim, vizeyi aldım (Motor gezisi için özel vize almadım, zaten önceden vizem vardı)
    Ukraynaya daha önce gittiğim için çok fotoğraf çekmedim açıkçası, moldovada da fotoğraf çekmeye değecek bir yer yok açıkçası (Transnistreye gitmiş olsaydım orada fotoğraflık yerler varmış fakat gitmedim ne yazık ki) Yine de örnek olarak merkezi ekleyeyim:

MOLDOVA MERKEZ:

ODESSA POTEMKIN STAIRS:

Bunlar da geçmiş Lviv fotoları

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Alıntı Serakcora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir gezi olmuş, tebrikler. Bu arada Honda NC 750X ile 1000 km yaptıysanız geçer notu aldı sanırım.
    Benim için her daim geçer nota sahip zaten NC ama 1.000 km işi daha çok kondüsyonla alakalı
    Bir dahaki sefere iron butt a başvurup airhawk ve deflektörle birlikte 1600ü rahat görürüm diye düşünüyorum. Çünkü bu bahsettiğim 1.000 kmde polisten kaçmak için dolaştığım dağ yolları, geçtiğim 2 sınır ve 2-3 saatlik sofya gezisi de var
    c4gin, Levent, Motor_Derili ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş,harika bir gezi,muhteşem yerler ve fotolar.paylaşım içim teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    schumacher__ bunu beğendi.

Bu güzel rotayı tek başınıza yapmış olmaktan dolayı sizi kutluyorum. Güzel fotolar için de tebrikler...
    Gelelim sorulara...
    1- mümkünse gün gün rota, km, anılar..
    2- konaklama yer ve ücretleri hakkında bilgi..
    3- gezinin maddi boyutu (konaklama, yakıt, bakım, yiyecek, içececek, vb....
    Selamlar

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Harika gezi olmuş tebrikler..

Ayrıca motosiklet sigortası gerekiyor mu yurt dışı için? Nerelerde konakladınız? Detayları bekliyoruz..

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bir kaç resim daha eklerseniz kendimi bıçaklıcam yeminle

Şaka bir yana resimler, gezi güzergahı, kameranın kalitesi, herşey mükemmel gözüküyor. Allah nicelerini nasip eder inşallah hepimize. Varsa biraz daha resim eklerseniz çok sevinirim.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    Café Racer
    Harika bir gezi olmuş, tebrik ederim.
    Madalyonun görünmeyen yüzünü düşündüğümde daha da mutlu olduğumu söylemeden geçemeyeceğim; tanışılan insanlar, farklı lezzetler, samimi mekanlar, farklı kültürler ve bir o kadarı daha.

Tekeriniz daima düz bassın, sevgilerle.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Merhaba
    Fotoğrafların inanılmaz canlı çıkmış. Renklere bayıldım. Hangi makineyi kullandınız?
    Geziye denilecek laf yok zaten, birçok kişinin hayallerini süsleyen türden olmuş, umarım bize de nasip olur..
    Saygılarımla

Ne is yapiyorsunuz? Zamani nasi ayiriyorsunuz , modern kolelere tavsiyeniz nedir .
    Super bir gezi olmus tebrikler, sigorta ve yurtdisina cikis konusunu ben de tekrarliyorum.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Sorulara sondan başlayayım, bilgisayar mühendisiyim, bir bankada önemli bir görevde çalışıyordum, istifa ettim ve aylardır geziyorum (toplamda 20den fazla ülke oldu.Yurtdışında herşey çok daha rahat, insanlar saygılı ve kurallara uyuyor. O nedenle hiçbir zorluk çekmedim). Bütün modern kölelere aynısını tavsiye ediyorum ama bir uyarım var özgürlüğün tadını aldığınız zaman tekrar çalışmaya dönmek oldukça zor oluyor, ben henüz çalışmayı düşünmüyorum

-Öncelikle makine yok, fotoğraflar iphone 6s ile çekildi. Makine taşımak ve sürekli uğraşıp, kullanmak için biraz fazla tembelim. Bir de sıcakta bütün o kıyafetlerle durup poz vermek, uğraşmak vs. benim tadımı kaçırıyor. Onun yerine anın tadını çıkarıp minimum fotolarla hatıraları saklayıp devam ediyorum. Tabi 20+ ülkenin vermiş olduğu doygunluk ve bıkkınlık da var. Ayrıca bir arkadaşın dediği gibi, benim için bu gezilerin önemli bir yanı da madalyonun görünmeyen yüzü olan bir sürü yeni insanlarla tanışıp, yeni kültürleri öğrenmek, yeni mekanlar görmek

-Yurtdışına çıkış için yeşil sigorta gerekiyor. Fiyatı süresine göre değişiyor, ben 1 aylık aldım, 52.5€ . Ayrıca (groupama) kaskoma yurtdışında geçerli olması için ek zeyil yaptırdım, o da 18 TL. Evet ben de şaşırmıştım duyunca Yeni ehliyet (soran olmadı), yeşil sigorta, geçerli bir pasaport ve vize ile istediğiniz yere gidebiliyorsunuz.

-Konaklamayı mümkün olduğunca hostellerde yapıyorum. (yeni askerlik yapmış biri olarak konfor konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyorum Hostellerin avantajı hem uygun fiyatlı olması, hem de son derece sosyal ortamları olması nedeniyle bir sürü yeni insanla tanışmanız, organizasyonlara katılmanız vs. mümkün oluyor. Gezide bir şehre gitmeden önce navigasyonda 3-5 iyi hostelin konumlarını işaretleyip, şehre vardığımda tek tek buraları gezerek motosikleti bırakabileceğim uygun yeri olan hostellerde konakladım. En iyi hosteller genellikle şehrin merkezinde olduğundan güvenlikle ilgili sorun yaşamadım. Fiyat olarak da ülkesine göre geceliği 6€ ile 20€ arasında değişen ücretler ödedim.

-Yakıt olarak ne kadar harcadığımı henüz hesaplama fırsatım olmadı, tam hesabı yapınca detaylı rota ile birlikte yazarım. Fakat motor 4 çanta, tam dolu olarak 120-130 km ortalama hızla 4lt/100km civarı yakıt yaktı. Şehir içi tüketimin biraz daha fazla olacağını düşünürsek ortalama 4-4.5 lt/100 km yakıtla toplam 5000 km civarı yol yapmış oldum. Yolda bakım vs. yok, sadece 1 tüp motul c5 krem yağ ve bir miktar zincir temizleyici sprey kullandım. Şimdi 18.000 bakımına girip masraf neymiş öğrenecez.

Allah sizlere daha iyi geziler nasip etsin, hepimizin tekeri düz bassın. Uygun bir zamanda kimsenin kendini pıçaklamayacağı şekilde birkaç resim daha yükleyeyim
    blue4XL, badircik, MASTER_10 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

YsNLzTrK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster
    Çok güzel bir gezi olmuş tebrik ederim Ayrıca meslektaşınız olarak istifa edip gezmeyi aklıma soktuğunuz için teesüf ederim :D

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Tüm motosiklet severlerin imreneceği türden bir gezi olmuş.

Paylaşımınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Polonya, tuz madenindeki tuzdan heykeller:

Krakow:

Brno:

Bratislava:

Budapeşte:

ESGEL bunu beğendi.

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Merhaba öncelikle geziniz ve bol resimli anlatımınız için tebrik ederim, gezi boyunca NC ile tecrübelerinizi de (artıları ve eksileri ile beraber) aktara bilirmisiniz lütfen

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı balluf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle geziniz ve bol resimli anlatımınız için tebrik ederim, gezi boyunca NC ile tecrübelerinizi de (artıları ve eksileri ile beraber) aktara bilirmisiniz lütfen
    NC benim için özel bir motor, benim için artılarına gelecek olursak;
    -Herşeyden önce hem şehir içi sıkışık trafikte küçük motorlar gibi, hem uzun yolda yol motoru gibi, hem dağda bayırda (abartmadan) kullanabileceğim her yola sorunsuzca gidebildiğim bir motor. Böyle olunca o kadar yola gidilir mi, şehir içinde ne yaparım, yol bozuksa nereden giderim gibi düşünceler olmadan yollara düşebiliyorum ve bu inanılmaz bir rahatlık.
    -Yakıt ekonomisi gerçekten üst düzey, ben ortalama 120-130 km.lerle yolculuk yapıyorum (NCnin ideal konforlu sürüş hızı bu civarda, zaten daha fazlası da tehlikeli olabileceği için bana çok gerekli değil) 4 çanta ile yakıt ortalamam 4lt/100km civarındaydı. Rüzgarsız bir havada biraz daha yavaş gidersen 3.5 lere kadar düşüyor. Böyle olunca da yakıt masrafı vs. düşünmeden yollara çıkabiliyorum.
    -Gücü biraz daha fazla olsa daha iyi olabilirdi fakat benim için yeterli, fazla atraksiyona girmediğin sürece yeterli oluyor.
    -Bakım aralıkları bizde 6bin olsa da bütün dünyada 12bin olduğu için bakım, servis derdine düşmeden uzun turlar planlayabiliyorsun.
    -Yakışıklı bir motor, gittiğin yerlerde oldukça ilgi çekiyorsun. Yanında goldwing varken gelip benim motorla fotoğraf çekilen insanları görünce biraz gururun okşanıyor

Eksileri;
    -Selesi pek rahat değil, airhawk gibi ürünlerle desteklemek gerekiyor (her ne kadar ben alışmış ve üzerinde 1000 km yapmış olsam da havalı yastıkla çok daha konforlu hale geliyor)
    -En büyük eksisi ses konusu, kafa bölgesine çok fazla rüzgar alıyorsun ve inanılmaz gürültü oluyor. Deflektör ile bu durum bir miktar aşılsa da bildiğim kadarıyla tamamen çözülmüyor. Ben TRdeki rüzgarsız yolları baz alarak deflektörsüz olarak yola çıktım fakat avrupada yollarda inanılmaz rüzgar var ve sırf gürültü yüzünden durup dinlenme ihtiyacı hissettiğim çok oldu. Ses o kadar fazla ki, tıkaç fln fayda vermiyor. Yolculuk boyunca en büyük sıkıntım gürültü oldu. Bir daha yola çıkmadan önce mutlaka bu konuya çözüm bulmam lazım.
    -Depo kapağının arka selenin altında olması, her benzin alınacağında bagaj lastikleri ve seledeki çantayla uğraşmak zorunda olmak bir süre sonra insanı bıktırıyor.
    y.selimbatu, blueway2 ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Rüzgar ile ilgili şikayeti daha önce bir arkadaşımdan da duymuştum , cevaplarınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler