Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İspanya Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olası bir arıza durumunda yurt dışında ne yapılıyor? Nereyi arıyoruz? Konuyla alakasız oldu ama sorayim dedim
    Bence hız sıkıntısı yoksa cbf150 titreşimsiz siz de tek kişisiniz çok zorlanmaz da hem de ucuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    drz 400 ikinci el temizi ile bu yol yapılır mı...
    bu arada kısa süreli çıkışlardan(yunanistan, sırbistan...v.s) sonra hayalim aynı ispanya

özellikle motorla asturias ı görmek istiyorum

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Tüm bu motor, dil, evrak problemlerini unutup bence öncelikle gözünüzü doğuya dikin. Geçen sene Inazuma yeniydi, benimde pek cesaretim yoktu. Eşim araba ile gidersen bende gelirim deyince şu turu

https://www.google.com.tr/maps/dir/%...d38.423734!3e0

yaptık. 10 yıl ve 20 yıl öncesinde Karadeniz'i gezmiştim. Artık çok bozulmuş. Artvin'de yaşanan olayları da biliyorsunuz. Bence yurtdışı yerine hala fırsatınız varken, yok olmadan önce, ülkemizin bu güzel kesimini görün ve Kafkasör Yaylası'nda neyi korumaya çalışıyoruz anlayın. Burada ki rotada detaylı yardımcı olurum.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drz 400 ikinci el temizi ile bu yol yapılır mı...
    bu arada kısa süreli çıkışlardan(yunanistan, sırbistan...v.s) sonra hayalim aynı ispanya

özellikle motorla asturias ı görmek istiyorum
    Erasmus'la Oviedo/Asturias'ta 10 ay kadar kaldım. Gerçekten çok güzel bir coğrafya. Karadeniz'e benzer bir havası var, çok yeşillik ve yağışlı. Kafalardaki İspanya imajına ters bir iklimi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm bu motor, dil, evrak problemlerini unutup bence öncelikle gözünüzü doğuya dikin. Geçen sene Inazuma yeniydi, benimde pek cesaretim yoktu. Eşim araba ile gidersen bende gelirim deyince şu turu

https://www.google.com.tr/maps/dir/%...d38.423734!3e0

yaptık. 10 yıl ve 20 yıl öncesinde Karadeniz'i gezmiştim. Artık çok bozulmuş. Artvin'de yaşanan olayları da biliyorsunuz. Bence yurtdışı yerine hala fırsatınız varken, yok olmadan önce, ülkemizin bu güzel kesimini görün ve Kafkasör Yaylası'nda neyi korumaya çalışıyoruz anlayın. Burada ki rotada detaylı yardımcı olurum.
    Machair haklısın yurtdışı illa yurtdışı diyerek kendi memleketimizdeki güzellikleri göz ardı etmemeliyiz. Bir de yakınlık uzaklık meselesi. Mesela Edirne'deki bir vatandaş için Yunanistan'a gitmek yurdun doğusuna gitmekten daha kolay. Mesela ben Gaziantep'liyim, eğer Suriye'de savaş olmasaydı, Mısır ve Libya'da karışık olmasaydı, İspanya'ya Kuzey Afrika üzerinden gitmek isterdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı Tige-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olası bir arıza durumunda yurt dışında ne yapılıyor? Nereyi arıyoruz? Konuyla alakasız oldu ama sorayim dedim
    Bence hız sıkıntısı yoksa cbf150 titreşimsiz siz de tek kişisiniz çok zorlanmaz da hem de ucuz
    İstedikten sonra yürüyerek bile dünyayı gezersin ama uzun mesafelerde büyük hacimli motosikletle daha rahat olur. Çok sevdiğim ve bana ilham veren Osman Gürsoy 150cc'lik Vespa ile tüm Avrupa'yı ve ABD'yi gezmiş ki cbf 150'den baya baya güçsüzdür o zamanın motoru.

http://www.hurriyet.com.tr/sehir-mot...urladi-3597890
    potasyum, sezginozkan ve Tige-R bunu beğendiler.

Motosikleti
    xmax250
    gürkan genç i bilen biliyordur belki... bisiklet ile dünya turu yapıyor.. suan afrika da bir yerlerde olması lazım...

bence nasıl birisiniz önce ona karar verin... totonuz acırsa küser misiniz aglar mısınız yoksa ulen nolacak ölümlü dünya popo agrısa nolacak etraftaki güzellige bak mı dersiniz?

istedikten sonra ybr ile de crf 250L ilede her türlü yol yapılır... bütcenize uygun ve nispeten kaliteli bir tercih yapıp yola cıkın... karsılastıgınız sorunlarla da elbet başa cıkılır hatta zevki de belki orada... yoksaa ucaga atlayın gidin ispanyaya istediginiz gibi gezin =)

rota icin de cok sey sölenmiş zaten tekrarlamaya gerek yok...
    tuttacromata ve Tige-R bunu beğendiler.

https://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc
    Müthiş bir rota ve yolculuk.

sezginozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FBA
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz 17 Haziran'da allahtan bir şey olmaz ise, Balkanlar üzerinden İtalyaya gidiyoruz. Dönüşümüzde Bari'den feribot ile Yunanistan şeklinde olacak. Şuanda 2 motosikletiz. Eşli gidiyor olacağız. Bu tip bir gezi 1 kişi için çok mantıklı değil. Her daim sizinle süren birisinin olması çok önemli. Tek başına yapılamaz değil ama hem sıkıcı hem de zor olacaktır.
    Levent haziran ayında bizde 2 motosiklet sizin rotayı tersten yapacağız.belki yolda karşılaşırız

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı sezginozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

[/COLOR]

Levent haziran ayında bizde 2 motosiklet sizin rotayı tersten yapacağız.belki yolda karşılaşırız

Bizde bir tane Versys 650 Olacak - Bir tane de Kirmizi Tracer.. Versys ne renk olur bilemiyorum ama turuncu alacağım gibi Çıkmadan önce konusunu açarız kısmet ise..
    sezginozkan bunu beğendi.

sezginozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FBA
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde bir tane Versys 650 Olacak - Bir tane de Kirmizi Tracer.. Versys ne renk olur bilemiyorum ama turuncu alacağım gibi Çıkmadan önce konusunu açarız kısmet ise..
    Tamamdır inşallah karşılaşırız
    ---

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İspaya turu yapmanın hayalini kuruyorum. Avrupa turu yapmış arkadaşlardan tavsiye isteyeceğim. Böyle bir tura tek başına çıkmanın dezavantajları neler ? Böyle bir tur için nasıl bir motosiklet lazım ? Avrupa'da motosiklet hırsızlığı yaygın mıdır ? En büyük sorun 20 bilemedin 30 gün iznim olacak ve İspanya sınırlarına girmek için kara yoluyla ortalama 3-4 bin km yol demek. Orda da gezeceğimi hesaba katarsak kısıtlı vakti nasıl ayarlamak gerek ? 20-30 gün böyle bir gezi için rahatça yeter mi ? Gidiş dönüş kara yolu yerine feribot kullanmak daha mı mantıklı ? Ben motosiklet konusunda çok tecrübeli değilim, eğitim almadım, uzun yol çok yapmadım ama yola bir çıksam gerisi gelirmiş gibi geliyor. Böyle bir yola çıkmadan önce motosikletlerle (sürüş teknikleri, bakım vs.) ilgili neleri aşmış olmam lazım. Yani şu şu şeyleri öğrenmeden/bilmeden sakın yapma dediğiniz şeyler var mı ?
    Kusura bakmayın ama kendi sorunuza,kendiniz cevap yazmışsınız
    ((!!!Ben motosiklet konusunda çok tecrübeli değilim, eğitim almadım, uzun yol çok yapmadım ama yola bir çıksam gerisi gelirmiş gibi geliyor!!!))
    1-Motosiklet kullanımında tecrübeniz var mı?
    2-Tek başına gezinin en güzel yanı,istediğin yerde durursun,canın ne zaman isterse kalkar gidersin,istediğin yerlerin fotoğraflarını çeker farklı lezzetlerin tadına bakarsın,kötü yanı ise başına bir şey gelirse yardım edecek birinin olmaması (kalbini ferah tut
    3-Schengen vizesi çok uğraştırıyor,yada ben beceremedim
    4-Hırsızlık her yerde var
    5-Zaman kısıtlı,günde ortalama en az 600 km yapman gerekir,ekonomik durumun,fiziki ölüçülerin ve motosiklet tecrübene göre 400 cc altına düşmemen gerekir
    6-Elin azda olsa takım tutabilmeli,bakımın hakından gelebilmelisin ufak tefek pürüzleri halledebilmek gerekir
    Önemli olan yolda sıkılmaman gerekir,sabır ederek kendini hazırlamalısın,sinilerini aldır çık yol
    Tecrüben yoksa yurt içinde kısa bir tura çık ondan sonra karar ver,hem kendini denemiş olursun.
    Tavsiyem tecrüben olmadan böyle uzun bir tura çıkma,125 lik ybr ile 8060 km Rusya'ya tur yapıp eve geri döndüm zamanım bolca vardı
    tuttacromata ve sezginozkan bunu beğendiler.
    YAMAHA

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama kendi sorunuza,kendiniz cevap yazmışsınız
    ((!!!Ben motosiklet konusunda çok tecrübeli değilim, eğitim almadım, uzun yol çok yapmadım ama yola bir çıksam gerisi gelirmiş gibi geliyor!!!))
    1-Motosiklet kullanımında tecrübeniz var mı?
    2-Tek başına gezinin en güzel yanı,istediğin yerde durursun,canın ne zaman isterse kalkar gidersin,istediğin yerlerin fotoğraflarını çeker farklı lezzetlerin tadına bakarsın,kötü yanı ise başına bir şey gelirse yardım edecek birinin olmaması (kalbini ferah tut
    3-Schengen vizesi çok uğraştırıyor,yada ben beceremedim
    4-Hırsızlık her yerde var
    5-Zaman kısıtlı,günde ortalama en az 600 km yapman gerekir,ekonomik durumun,fiziki ölüçülerin ve motosiklet tecrübene göre 400 cc altına düşmemen gerekir
    6-Elin azda olsa takım tutabilmeli,bakımın hakından gelebilmelisin ufak tefek pürüzleri halledebilmek gerekir
    Önemli olan yolda sıkılmaman gerekir,sabır ederek kendini hazırlamalısın,sinilerini aldır çık yol
    Tecrüben yoksa yurt içinde kısa bir tura çık ondan sonra karar ver,hem kendini denemiş olursun.
    Tavsiyem tecrüben olmadan böyle uzun bir tura çıkma,125 lik ybr ile 8060 km Rusya'ya tur yapıp eve geri döndüm zamanım bolca vardı
    Evet, motosiklet kullanmayı biliyorum ancak çok uzun süreli deneyimim yok. Geçen sene mt 07 almıştım herhangi bir zorluk yaşamadım ancak bu kadar güçlü bir makinenin benim için tehlikeli olacağını düşünüp 1500 km sonra sattım. 400 cc'nin altına düşme demişsin ama 8000 km yolu ybr ile yapmışsın ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben o kadar uzun yola Goldwing olmadan çıkmazdım herhalde. Gerçi Multistrada da fena değil. İkisi de malesef çok pahalı, ama belli sebeplerden dolayı.

En fazla günde 7 saat motorsiklet kullandım. Hiç olmadık abuk subuk şeyler sorun olabiliyor. Önceden ön görmek mümkün değil.

Mesela ön cam: bu kadar uzun yol için lazım. Boyunuz uzunsa, kaska da bağlı olarak ucundan türbülans yapabilir. Hiç zevk alamazsınız.

Titreşim: bir sürü faktöre bağlı olarak en çok kullandığınız devirde elcikler ya da pegler titreşiyorsa eliniz ya da ayağınız uyuşur, yine zevk alamazsınız. Ve malesef hiç olmaz diye tahmin edeceğiniz 1 litre ve üstü motorlarda bile olabiliyor.

Sele: 1 saat oturmakla 7 saat oturmak çoook farklı.

Kolay değil. Hayaldeki zevk, çok gerçek bir eziyete dönüşebilir. Türkiye içi uzun yol yapıp tecrübe edinmeden bu kadar uzun bir maceraya hazırlıksız atlamak bence hiç mantıklı değil.
    tuttacromata bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)