Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bursa da gezilecek yerler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hafta sonu Ankara'dan Bursa'ya gitmeyi planlıyorum. Nallıhan üzerinden gideceğim ya da döneceğim tam karar veremedim ama gidiş dönüş farklı güzergahlar kullanacağım. Bursa'da nereler gezilebilir arkadaşlar? Tavsiyelerinizi bekliyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Klasik olucak ama uludağ bakacak a çık bursa ayağının altında tophanede türbeler var, atatürk kent ormanı var kısaca bursada gezilecek yer çok ama hafta sonu yağışlı veriyorlar havayı dikkat et
    plectrum bunu beğendi.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Ben üniversiteyi orda okudum son 2 senemde motorumu yazları getiriyodum. Gölyazı'ya mutlaka git derim, balıkesir yolunda çok uzak değil.
    Trilye'ye git, mudanyanın az ilerisinde.. Aklıma geldikçe yazarım ama gidip gördüğünde fotoğraf at ki bizde özlem giderelim.

Edit: Misi köyü var orayı unuttum bak Nilüfer carrefour'un ordan düz içeriye girmen gerekiyor.
    plectrum bunu beğendi.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa hakkaten benimde çok begendigim şehirler arasında ulucami kozahan yeşil türbe otomobil müzesi orhan gazi osman gazi türbesi herkesin bildiği cumalıkızık köyü uludağ da seyir terası gezilecek yerler arasında diyebiliriz bunun gibi bi çok yer var her yerinde camiler türbeler tarih mekanları olan güzel bir şehir istanbuldan iznik üzerinden bursa ya bir gezi yapmıştım zamanında çok da keyif almıştık tavsiye ederim
    plectrum bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cumartesi gece de konaklamayı planlıyorum. Nerde kalabilirim uygun fiyatlı? Öğretmenevi vs olabilir

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Ankaradan gelirken Oylat Kaplıcalarına uğra hamam sefası yaparsın sonra inegöle uğra köfte yersin İshak paşa cami oraları gezersin, mobilya avmsinide gezersin. Bursada Ulucami, Tophane, türbeler var.
    plectrum bunu beğendi.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam konaklamadaki bütçe nedir güzel bir yerde kalayım diyorsanız hiton u önerebilirim bir gece konaklama 150 liraydı sanirim ama daha uygun olsun derseniz öğretmen evi veya polis evi de olabilir fiyatları uygun oluyor öğretmen evi polis evi deyip geçmemek lazım bazı şehirlerdeki öğretmen ve polis evleri güzel bir otelden farksız oluyor çünkü

crocodill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Oylata ugra mutlaka hatta orda konaklayabilirsin tuzlu olur gerci orda konaklamak ama sicak su bi harika dostum inegolde kofte ye bursada gezilecek yerler belli ulu cami yesil turbe kent meydanina ugrayip kahve icebilirsin vaktin varsa mudanyaya ugra trilye guzelyali falan koca yayla tarafina git dicem ama orasi cok ters yerde hem cok soguk oralar ayrica gittin mi kamp yapmadiktan sonra oranin bi anlami yok gezilecek yer cok ama genel hatlariyla iki gununu fazlasiyla doldurur buralar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Kocayayla Uludağ civarı derim
    Gerisi pek ilgimi çekmiyor malesef

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben size sayayım tek tek.

1- Oylat mağarası. Kesinlikle görmelisiniz. Asla ama asla pas geçmeyin. Doğanın gücüne saygı duyacaksınız. İsterseniz google görsellerden aratın, ufak bir ipucu olsun.
    2- Cumalıkızık.
    3- Camiler- türbeler. Detaylı girmiyorum yukarıda yazıyor zaten.
    4- Gölyazı
    5- Trilye veyahut Mudanya. Ama mudanyada şuan çalışma var.
    6- Misi köyü
    7- Uludağ
    8- Armutlu yolu. Viraj yapmak isteyenlerin tercih ettiği yoldur.
    9- Daha birsürü aklıma gelmeyen ama çok güzel doğal güzellikleri var. Aklına gelen olursa yazar zaten. Bu yazdıklarım şuanlık aklıma gelenler.
    Thracian, berkcigdem ve ogzcngdk bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Berkutun aklına gelmeyenleride ben ekleyeyim

1. Suuçtu şelalesini görmelisiniz şuanda tam mevsimidir.
    2. İnegölden sonra Domaniç-Tavşanlı tarafına sapıp keles üzerinden bursaya geri dönebilirsiniz eğer soğuk bana işlemez derseniz
    3. İznik gölünün çevresinden bir gezi yapabilirsiniz. (Gemlik-Sölöz-İznik-Orhangazi-Gemlik) (virajları iyidir.)
    4. Mudanya-Trilye-Gölyazı üçlemesinide es geçmemek lazım.
    beko12345 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bursa ve çevresi iki günde gezilecek yer değil.
    Mesela Suuctu mutlaka görülmesi gereken bir yer ama bir gününü ayırman gerek çünkü yol en az 2 saatini alır.
    Keza Uludağ da öyle.
    Ayrıca mutlaka tadılması gereken lezzetler de var.
    Bu nedenle mantıklı bir planlama yapmak lazım.
    İnegöl üzerinden geleceğin için İnegöl Orhan'da köfte molası verip ordan Cumalıkızık ziyareti yaparak Bursa turuna başlayabilirsin.
    Şehrin kalbi Altıparmak-Heykel arasında atıyor.
    Bu güzergahta kalacak bir yer bulursanız her yere ulaşım kolay olur.
    Tophane'ye çıkıp etrafı seyredebilirsiniz. Acıkırsanız orada Urfalı Hacıdayı'da gayet lezzetli kebaplar ve pide yiyebilirsiniz.
    Kebap her yerde yerim gelmişken şu meşhur İslenderi tadayım derseniz Heykel'e doğru devam edin.
    Yol üstünde İskender kebapçısını kime sorsanız gösterir kalabalıksa yola devam edin tam karşıda Sönmez işhanı var. Hemen yanındaki cadde ünlü cadde.
    Orada solda bir İskender kebapçı daha var. Hangisinde yerseniz yiyin pişman olmazsınız.
    Yok ben İskender sevmem şark kebabı olsun derseniz Sönmez işhanını sağınıza alıp caddeyi aşağıya doğru takip edin.
    Solda kapalıçarşı girişinde küçük bir meydan var tam karşınızda mavi köşe lokantasında yiyeceğiniz döneri bir daha unutacağınızı sanmıyorum.
    Oralara gelmişken Kapalıçarşı'ya dalın. Akşam oluverecek.
    Oralardayken kozahanda bir çay içilir, ve tabi Ulucami ziyaret edilir.
    Yeşil türbe yine gezilecek yerlerden biri ve oraya çok uzak değil.
    Akşam Arapşükrü'de balık keyfi hem lezzetli hem eğlencelidir.
    İkinci gün Uludağ gezisi yapabilir ya da deniz göreceğim derseniz Mudanya tarafına gidebilirsiniz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bursada şey vardı inkaya çınarı diye bişey vardı gidebiliyosan orada güzel bir kahvaltı yapabilirsin hoştu biz gittiğimizde çay içmiştik yeri güzel hoş yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)