Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

-HAYAT GEZİNCE GÜZEL-21-

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    SELAM ARKADAŞLAR! Bu gün eskişehirden yola çıkarak Kütahya daki köyüme gittim, aslında amacımgeçtiğimizaylarda kaybettiğimiz amcamızın mezarını ziyaret etmekti, dolayısıyla aynı mezarlıkta yatan dedelerim ve ninelerimin de mezarlarını ziyaret edip, bir yasin okumak, ve fatiha okumaktı, tesadüf ki köyümüzün yardımlaşma derneği de köyümüzde şenlik düzenlemiş ve burayada iştirak etmiş oldum, bu geziyi bana arkadaşlık eden kayın biraderimle birlikte gerçekleştirmiş oldum , 26.07.2015 sabah saat 08:00 civarında yola çıktım

Önce benzinimi alıyorum ,

Bu gün söz verdim kendime her gördüğüm dağ çeşmesinden su içeceğim (şifa)olur diye

Motoru alalı 2 haftayı geçti, 13 litrelik depoya sahip olan inazuma ile 100 km re de 3.5 litre yakıyor, göstergede benzin al ikazı gelince, 3 litre benzinin olduğunu kitabında okumuştum, yani 10,5 litre ile 300 km yol gidiliyor,demekki 1 litre ile 28-30 km yol gidiliyor,

Kütahya’ya geliyorum,

Köye doğru yola çıktık, Kayın biraderim KADİR abim, ilk kısa molamız, acelemiz yok, sonuçta gezmeye çıktık değilmi , hani derler ya , yaz var, kış var aceleye ne iş var, geze geze gidiyoruz işte,

Dedik ya her çeşmeden su içeceğiz diye, bu sene kış çok oldu her yerde gürül gürül su akıyor maşallah,

Maşallah ne manzaralar var be ,doğanın tüm görselliğinin içerisinde bizde varız diyoruz,

Asıl amacımız olan mezarlık ziyaretini gerçekleştiriyoruz, burada hem dinleniyor hem de
    Görevimizi yerine getiriyoruz,ALLAH tüm ölmüşlerimize rahmet eylesin !

Şenlik alanından görüntüler….

Şapkalı olan köyümüzün muhtarı, sağ olsun çalışkan bir büyüğümüz,

Yaklaşık 15 yıldır gömediğim çocukluk arkadaşım HASAN HÜSEYİN MOLLA ,kendisi gurbetçi almanyada yaşıyor, eee yıllar hepimizden birşeyler almış gidiyor, yaşlanıyoruz galiba,

Kıl çadırda biraz keyif yapalım, nede olasa bende bir yörüğüm (kan çekiyor işte )

Burasıda rahmetli dedemin evi (nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun)

Cami çeşmesini muhtar yeni yaptırdı ,iyi işçilik yapmışlar,

Aynı zamanda caminin minaresini de yeni yaptılar ve bu gün bu minarenin açılışı da vardı,

Bu çeşmede ,1841 yılında kurulan köyümüzün adını aldığı çeşme AKOLUK ÇEŞMESİ, muhtar burayıda restore ettirmiş, emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun, samimiyetle söylüyorum su o kadar soğuk ki elimi 1,5 dakika bile altında tutamıyorum,

Buralarda helikopter böceği diyorlar,güzel bir böcek!

Bu akan suyun ne olduğunu çözemedim,galiba 2-3- km ileride organize sanayii var oradan geliyor olabilir (inşallah arıtılmıştır)

Arkadaş bir diken bu kadar güzel olur mu ?

Bu da bizim en meşhur olan VAZO’ muz,

Eskişehir’e dönüyorum yavaş yavaş,

Kütüğe bak arkadaş motordan bile çok büyük,

Porsuk barajı’nın yanında’da bir resim alalım,

Vayyy be,sabahın 8 inde evden çıkmıştım akşam 20:48 olmuş demek ki 12 saat’tir geziyormuşum,
    BİTTİ, bir dahaki gezide görüşmek üzere, --HAYAT GEZİNCE GÜZEL-- Saygılar…
    GhostTurk, seyyid47, kdiner ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok güzel gezi. Mutlu geziler.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    iyi geziyon vallahi
    mesut hoca bunu beğendi.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Merhaba Mesut abi ,
    Güzel bir köy turu yaptırmışsın bize.Resimler harika eline sağlık.Vazoya da bayıldım bu arada
    Benzin tüketimi konusunda ben 4 litre civarında yaktırıyorum inazumaya.Ama senin sürüş tarzın biraz daha sakin anladığım kadarıyla.
    mesut hoca bunu beğendi.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Mesut hocam motorun tekrar hayırlı olsun.İlk gezini de hemen vefa gereği köyüne yapmışsın.
    Yine güzel bir gezi olmuş.Resimlerde süper.
    Yakıt değerleri fazla denilmesine rağmen senin değerlerin normal görünüyor.
    Sanırım fazla hız yapmadan normal kullanım değerleridir.
    Motorun rahatlığı yola gidişi nasıl memnun kaldınmı?Yani iyiki almışım dedinmi?
    Fazla sormamın nedeni benimde inazuma düşündüğümden.Paylaşım için teşekkürler.
    mesut hoca bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezi. Mutlu geziler.
    teşekkürler hocam,saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Alıntı clabber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geziyon vallahi
    sende gez dostum ! ,gezmek bana iyi geliyor,saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mesut abi ,
    Güzel bir köy turu yaptırmışsın bize.Resimler harika eline sağlık.Vazoya da bayıldım bu arada
    Benzin tüketimi konusunda ben 4 litre civarında yaktırıyorum inazumaya.Ama senin sürüş tarzın biraz daha sakin anladığım kadarıyla.
    evet sakin kullanıyorum inazumayı,ama gittiğin yere göre değişiyor ,eskişehirden selam olsun !
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Honda cg 125 2005 model
    Hocam çok güzel gezmişsiniz.Siz benim idolumsünüz..
    mesut hoca bunu beğendi.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    İnazuma yakışmış, hayırlı olsun..
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam motorun tekrar hayırlı olsun.İlk gezini de hemen vefa gereği köyüne yapmışsın.
    Yine güzel bir gezi olmuş.Resimlerde süper.
    Yakıt değerleri fazla denilmesine rağmen senin değerlerin normal görünüyor.
    Sanırım fazla hız yapmadan normal kullanım değerleridir.
    Motorun rahatlığı yola gidişi nasıl memnun kaldınmı?Yani iyiki almışım dedinmi?
    Fazla sormamın nedeni benimde inazuma düşündüğümden.Paylaşım için teşekkürler.
    teşekkürler MEHMET KARDEŞİM,aslında ilk gezim bu değil ,onu daha hazırlayamadım,bu gezi inazumayla 2. gezim, yakıtı uzun yolda balıkesir- erdeğe giderken ölçtüm 3.5 litre civarı ,cbf 150 den sonra inan bana uçak gibi geldi, aralarında dağlar kadar fark var,titreşim yok,konfor uzun yol aracı rahatlığında,mesela arkadaşım cbr 250 ile gitti onun rahatsızlığı belli oluyordu,bu motorun lastiklerini beğenmiyorlar kuru asfalt yolda gayet iyiydi,ıslak zemindede dikkatli olacağız artık,evet gerçekten de iyi ki almışım diyorum,ben aslında enduro tarzı motosiklet istiyordum,bir ara crf 250l almayı düşündüm,o motorunda tek eksi yanı benzin deposu küçük olmasıydı ve seleside iki kişi için çok dar oluşuydu,daha sonrainazumada karar kıldım ve çok memnun kaldım,yakıt konusundada her motor çok basarsan çok yakar,cbf 150 ile de ortalama 3 litre yakıyordum,bu motor 3.5 litre bence çok iyi,eğer sende başka motor almayı düşünürsen imkanın varsa 1-2-3 yaşında japon bir motor al,arıza yapar diye derdin olmaz,bir ara xt660r ve kle 500 düşündüm ama onlarda2005-2006 model motorlardı,yeni yenidir ben böyle düşünüyorum,saygılar...

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Tip olarak hiç 10 bin tl üstü motosiklet gibi durmuyor. Commuter gibi çok tipsiz inazuma.
    mesut hoca bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    İnsanların zevkleri beğendikleri tabii bir olamaz,ama bu motora tipsiz demek nasıl bir bakış açısıdır

Güzel gezi hocam,bu motor tipide tam bana hitab ediyor,bir arkadaşımda vardı ayninden oradan biliyorum kalite desen 11 numara

Ama yakıt durumu beni bozar,motorumun arka dişliyi 2 diş ufalttıktan sonra 1.65 litreyi gördüm 100 kmde ,şaka gibi
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı özcanabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok güzel gezmişsiniz.Siz benim idolumsünüz..
    teşekkürler ÖZCAN BEY,eskişehirden selam olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma yakışmış, hayırlı olsun..
    teşekkürler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tip olarak hiç 10 bin tl üstü motosiklet gibi durmuyor. Commuter gibi çok tipsiz inazuma.
    zevk meselesi koçum!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanların zevkleri beğendikleri tabii bir olamaz,ama bu motora tipsiz demek nasıl bir bakış açısıdır

Güzel gezi hocam,bu motor tipide tam bana hitab ediyor,bir arkadaşımda vardı ayninden oradan biliyorum kalite desen 11 numara

Ama yakıt durumu beni bozar,motorumun arka dişliyi 2 diş ufalttıktan sonra 1.65 litreyi gördüm 100 kmde ,şaka gibi
    teşekkürler yusuf kardeşim !aslında bundan önce bir gezi yaptım,ama onu henüz hazırlayamadım, motorumdan gerçekten memnun kaldım,yakıt konusunda ise ,motor cc büyüdükçe doğal olarak yakıt artıyor,onuda sigara kullanmıyorum ama sigaraya vereceğime yakıta veriyorum, kendimi böyle avutuyorum,saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)