Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Test Etkinliği - 1190 Adventure ve 1290 Super Adventure Testi

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba Arkadaşlar,

Bu haftasonu KTM Ankara'da test etkinliği yapmıştı, ben de kaçırmadım tabii ki. Uzun zamandır merak ettiğim 1190 Adventure ve 1190 Super Adventure modellerini test etme fırsatı buldum. Umarım bütün markalar böyle etkinlikler düzenler'de, biz almak istediğimiz motorları test etme fırsatı buluruz. Tabii benim test ettiğim modeller oldukça pahalı , 24-25 bin Euro civarlarında, ulaşmak güç. Ama yine de test edebilmek ve fikir sahibi olmak güzel. Yazının en altında test videolarını bulabilirsiniz, 1190 Adventure test videosu altyazılı, 1290 Super Adventure test videosu ise sesli anlatımlıdır.

Benim gözdem 1290 Super Adventure oldu :

Bu da ikinci favorim 1190 Adventure (motorun üstünde ki ben değilim ) :

Sağolsun Ulusan Motor ve Spor Moto su ve çay ikramı'da yaptılar, ufak da olsa bir çadır'da vardı.

Kullanma imkanı bulamadım ama test'de ki diğer motorlardan biriside KTM 390'idi :

Çıplak olan modeli'de vardı ayrıca :

Hem 1190 Adventure'i hem de 1290 Super Adventure'i çok beğendim, alt'da videoları izlediğinizde zaten ne kadar beğendiğimi anlayacaksınız

sinansari_fb ve TAYFUNBORA bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel etkinlik, bizde bekliyoruz İstanbul olarak. Adımızı yazdırdık ama arayan soran yok

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Gecen sene 1190 i test etmistim, gucunu ve frenlerini cok begenmistim, bu sene de 1290 i denedim. Bence 1190 buyuklugu yeterli bi motordu, 1290 in depo kismi devasa olmus, o pek hosuma gitmedi, guc konusunda zaten bisey soyleyenin agzina kurekle vururlar, alet 160 beygirmis ki 1190 bile cogu insanin hepsini kullanmayacagi kadar guclu. 1190 in frenleri cok cok iyiydi ama nedense 1290 da ozellikle on fren ya ayarsizdi, ya balata falan bi sikintisi vardi, 1190 daki kadar iyi degildi. Hatta baya baya kotuydu bence.

Yonlendirme cok rahat, zaten standart yuksek ve dik enduro oturus tarzi, genis gidon, kontra falan cok rahatti, alet yururken veya virajda agirligini hissettirmiyor. Sele gayet genis ve rahatti, oyle rahatsiz edici derece de bir titresim yok. Elektronik kismina hic girmeye gerek yok, alet on numara bes yildiz o anlamda. gostergeleri herturlu bilgiyi veriyor ve rahat okunuyordu.

O traktor sesi hic hosuma gitmiyor bu aletlerin, tabii subjektif bi yorum bu. Arkadasin 990 da akropovic var gayet guzel ses veriyor, muhtemelen bunlarda da verecektir.

En ama en onemlisi ve %100 objektif yorumum ise yine 1190 da da olan kendinden kaloriferli motor blogu. Arkadas o ne sicaktir oyle, kisin kullansan bile bacaklarin usumez o derece, her iki bacaga da oyle bir sicak ufluyor ki alet, yazin uzun yolda nasil olur bilemedim yani. Sortla falan binip bi sure gitsen, muhtemelen bacaklar kizarmis pilic bacagi gibi olur.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen sene 1190 i test etmistim, gucunu ve frenlerini cok begenmistim, bu sene de 1290 i denedim. Bence 1190 buyuklugu yeterli bi motordu, 1290 in depo kismi devasa olmus, o pek hosuma gitmedi, guc konusunda zaten bisey soyleyenin agzina kurekle vururlar, alet 160 beygirmis ki 1190 bile cogu insanin hepsini kullanmayacagi kadar guclu. 1190 in frenleri cok cok iyiydi ama nedense 1290 da ozellikle on fren ya ayarsizdi, ya balata falan bi sikintisi vardi, 1190 daki kadar iyi degildi. Hatta baya baya kotuydu bence.

Yonlendirme cok rahat, zaten standart yuksek ve dik enduro oturus tarzi, genis gidon, kontra falan cok rahatti, alet yururken veya virajda agirligini hissettirmiyor. Sele gayet genis ve rahatti, oyle rahatsiz edici derece de bir titresim yok. Elektronik kismina hic girmeye gerek yok, alet on numara bes yildiz o anlamda. gostergeleri herturlu bilgiyi veriyor ve rahat okunuyordu.

O traktor sesi hic hosuma gitmiyor bu aletlerin, tabii subjektif bi yorum bu. Arkadasin 990 da akropovic var gayet guzel ses veriyor, muhtemelen bunlarda da verecektir.

En ama en onemlisi ve %100 objektif yorumum ise yine 1190 da da olan kendinden kaloriferli motor blogu. Arkadas o ne sicaktir oyle, kisin kullansan bile bacaklarin usumez o derece, her iki bacaga da oyle bir sicak ufluyor ki alet, yazin uzun yolda nasil olur bilemedim yani. Sortla falan binip bi sure gitsen, muhtemelen bacaklar kizarmis pilic bacagi gibi olur.
    Ben motorları kullandığımda hava sıcak olduğu için belki motor bloğu sıcaklığını hissedemedim, aynı yorumu arkadaşımda yaptı ama ben farketmedim açıkçası. Üstelik bu kullandığımız motorlar test motorları, bakımlı bir motor çok daha memnun edecektir diye düşünüyorum.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Gayet güzel olmuş İş yerinde telefondan tam izleyemedim ama genel hatlar yeterli.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel olmuş İş yerinde telefondan tam izleyemedim ama genel hatlar yeterli.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)