Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT-09 Tracer ile ilk uzun gezi Yenice Ormanları

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba arkadaşlar, motorun rodajını tamamlamak ve uzun yolda ki eksiklerini görmek için Nisan ayının son haftası tam da bahar gelmişken haftasonu kamp yapabileceğim bir yerlere gideyim dedim. Google Maps'de araştırma yaparken bir çok gez yakınından geçtiğim Yenice tarafına gitme kararı verdim. Karabük şehir merkezine 30 km uzaklıkta olan bu şirin ilçenin çevresi Yenice Ormanları, vadiler ve kanyonlar ile çevrelenmiş durumda. Yenice ormanları Dünyayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından acil olarak korunması gereken 100 orman arasında gösterilmiş, çok farklı renk tonlarında ağaçların olduğu, derin kanyonlar içerisinde akarsular bulunan cennet gibi bir yer. Bir çok kamp alanı, yürüyüş parkuru ve bisiklet parkurları var. O kadar geniş bir alan ki 5 günlük bir yürüyüş parkuru var ve sürekli ormanın içerisinden ilerliyorsunuz. Bu kadar araştırma yaptıktan sonra, kamp malzemelerimi topladım ve geçen sene Alpler turumda kullandığım SW-Motech RacePack çantama yükledim. Cumartesi sabahı 10 gibi yola koyuldum. İlk iş benzin aldım ve depoyu doldurdum.

Hava güneşli ve açıktı ama Çamlıdere taraflarında 10 dereceye kadar düştü, yüksek yerler halen soğuk, kışlıkları henüz kaldıramadık maalesef.

Motor hem rodajda olduğu için hem de henüz asfalt çok sıcak olmadığı için motoru çok zorlamadım ama üzerinde ki Dunlop RoadSmart 2 lastiklerden oldukça memnun kaldım. Virajlarda performansı yeterli ve güven veriyor. Islak zeminde henüz çok kullanma fırsatı bulamadım ama yorumları fena değil.

2.5 saatlik bir sürüşün ardından Karabük-Yenice yoluna girdim. Yol bir vadinin içerisinden ilerliyor ve sürekli tünellerden geçiyorsunuz. Bir an kendimi Alpler'de zannetmedim değil, oldukça keyif aldığım bir yol oldu. Yazının en altına ekleyeceğim video'da yol ile ilgili görüntüleri izleyebilirsiniz.

Yenice ormanlarının güney kısmında yeralan Kent Ormanı kamp alanında kamp atmaya karar verdim. Haftasonu çevre illerden insanlar buraya piknik yapmak için de geliyorlar. Bu bölge Kaymakamlığa ait ve kamp yapmak mümkün. Motorumu park ettikten sonra kendime kamp atabilecek düz bir bulmaya çalıştım hemen.

Çadır kuracak yere karar verdikten sonra yarım saatte çadırımı kurdum ve eşyalarımı indirdim. Motoru çadırın yanına çektim ve güzel havanın tadını çıkarmaya başladım.

İstanbul'dan Transalp'i ile gelen Gönenç isminde bir arkadaş ile tanıştım. Kendisi ile sohbet ederken vadinin içerisinde küçük bir yürüyüş yapalım dedik. Akşam olmak üzere olduğu için uzun yürüyüş parkurlarına giriş yapmak istemedik. Bu arada bu ormanlarda vahşi yaşam devam ediyor; Ayı, kurt, yaban domuzu, tilki gibi hayvanlar çoğunlukta. Hatta bazı kamp noktalarında uyarılar var, tek başına kamp yapmanız pek fazla önerilmiyor.

Kaya duvarları, akarsu ve orman ile çevrelenmiş bu arazi oldukça güzel.

Özellikle ağaçlarda ki renk çeşitliliği inanılmaz derecede güzel. Burnumuzun dibinde böyle bir yer var ve biz görmemişiz, kendime kızdım biraz açıkçası. Yukarılara çıktıkça ağaçların renkleri, çiçek ve böceklerin çeşitliliği sürekli değişiyor.

Motor ile de yukarı çıkmak istiyordum ama vakit hem geç olmuştu hem de oldukça acıkmıştım. En iyisi geri dönmek diyip aşağıya doğru inişe geçiyoruz artık. Buralara gelecekseniz sağlam bir trekking botu, yağmurluk ve bir sırt çantası ile gelin.

Kamp alanına inince bisiklet ile tura çıkan iki arkadaşın daha kamp attığını gördük, hemen tanıştık ve muhabbet ettik. Piknik yapan insanlar güneş kaybolunca gitmeye başlamışlardı bile, ben oturup yemeğimi yaptım Göneç'de Yenice'ye inip bize kamp alışverişi yaptı sağolsun. Güneş battıktan sonra da ateş yakıp başına geçtik ve sohbete devam ettik.

Gece 11-12 ye kadar sohbet ettikten sonra ateşi söndürdük ve çadırlarımıza çekildik. Gece 2-3 tabe köpek salıyorlar kamp alanında, hem vahşi hayvanları uzak tutmak için hem de güvenlik için sanırım. Hava 8-9 derece civarlarındaydı, benim uyku tulumu -18'lik olduğu için gece hiç üşümedim ama bisikletçi arkadaşlar biraz üşümüşler gece. Sabah 7 gibi kalktım ve tuvalete gideyim dedim, keöpekleri unutmuşum ben İki tane boyum kadar kangal köpeği üstüme atladı sabah sabah, boyunlarında ki demir keskin boyunluk elimi kesiyordu az daha. Köpekleri biraz sakinleştirdim ama tuvalete gitmeme izin vermediler maalesef Çadıra geri dönüp yatayım dedim bu sefer de çadıra girdiler, zar zor dışarı çıkardım ve 1 saat daha uyudum mecburen. 8 gibi uyandığımda köpekleri bağlamışlardı, arkadaşlarla kahvaltımızı ettik ve artık toplanma vakti gelmişti. Pazar olduğu için aileler piknik yapmaya gelmeye başlamışlardı bile. Çantayı motora yükledim ve dönüşe geçtim, hava soğumuştu Karabük'de hava 24 derece iken Ankara'ya doğru hava 10 dereceye kadar düştü.

Bu rotayı ve Yenice ormanlarını herkese öneriyorum. Bu gezi ile ilgili bir de video hazırladım, GoPro biraz aşağıda kalmış ama idare edin artık.

tanertc, ctuna81, potasyum ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Meraba, merak etme idare ediyoz kanka.Video da sol elçikten sana doğru gelen kablo var sonra çıkarıyon ne o nedir ne değildir çok merak ettim. güzel bişeyse keşke benimde olsa.Benim niye yok?

Motosikleti
    mondial rx3i
    Beni benden aldin yaa. O guzelim dereleri irmaklari gorunce niye ofiste oturuyorum hissine kapildim. Seytan diyo bas istifayi cik gez dolas. Ama iste ekmek parasi. Yillik izni beklemem gerekecek

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel gezi olmuş paylaşım için teşekkürler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Bileğine sağlık. Darısı başımıza.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Teşekkürler arkadaşlar, Türkiye'de çok güzel yerler var keşfetmek lazım...

Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba, merak etme idare ediyoz kanka.Video da sol elçikten sana doğru gelen kablo var sonra çıkarıyon ne o nedir ne değildir çok merak ettim. güzel bişeyse keşke benimde olsa.Benim niye yok?
    Telefonumu şarj ettiğim kablo, Tracer'da çakmaklık çıkışı var oraya bağlantı aparatıyla takabiliyorsun ;)

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Güzel gezi olmuş, Yamaha Topcase tavsiye etmiyor, siz bi problem yaşadınız mı,120 üstüne çıktınız mı?, cam aşırı yetersiz çok rahatsız ediyor, motorun hangi özelliklerini beğenmediniz, hiç tcs'i devreye sokabildiniz mi? kullanım kitapçığında mod değişimini motor stop edince yapın diyor, hiç giderken mod değiştirdiniz mi? Ben debriyaj koluna gıcık olmuştum biraz uzun gelmişti sizi de rahatsız etti mi? Benim makine 900km oldu hala alışmaya çalışıyorum

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş, Yamaha Topcase tavsiye etmiyor, siz bi problem yaşadınız mı,120 üstüne çıktınız mı?, cam aşırı yetersiz çok rahatsız ediyor, motorun hangi özelliklerini beğenmediniz, hiç tcs'i devreye sokabildiniz mi? kullanım kitapçığında mod değişimini motor stop edince yapın diyor, hiç giderken mod değiştirdiniz mi? Ben debriyaj koluna gıcık olmuştum biraz uzun gelmişti sizi de rahatsız etti mi? Benim makine 900km oldu hala alışmaya çalışıyorum
    Yamaha'nın top case tavsiye etmemesinin nedeni henüz Tracer için top case çıkarmamış olması bence, satış politikası olarak görüyorum. Ben RacePack ile hiç sıkıntı yaşamadım, 140'a kadar çıktım. Motorun camını hiç beğenmedim, çok kısa ve fonksiyonel değil tur camı lazım, onun dışında selesi çok sert beni çok rahatsız etti. Mod değişimini ben motor hareket etmediği zaman yapıyorum, sanırım giderken mod değişmiyor zaten biraz can sıkıcı bir durum. Debriyaj kolu beni rahatsız etmedi, sevmediğim bir diğer özelliği ön taraf virajlarda oynuyor biraz, sertleştirmek lazım.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    güzel yerler elinize sağlık geçen hafta sonu bizde 3 motor safranboludaydık yakınmış aslında öğrenmiş olduk

Motosikleti
    kuba cg-100
    Sağolasın guzel paylaşım

ctuna81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    emegıne saglık guzel paylasım

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yerler elinize sağlık geçen hafta sonu bizde 3 motor safranboludaydık yakınmış aslında öğrenmiş olduk
    Evet Safranbolu'ya çok yakın, bir daha ki sefer ziyaret etmenizi öneririm...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Çok güzel bi yere gitmişsiniz mümkünse bi harita atarmısınız?
    Tekerinize sağlık

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'nın top case tavsiye etmemesinin nedeni henüz Tracer için top case çıkarmamış olması bence, satış politikası olarak görüyorum. Ben RacePack ile hiç sıkıntı yaşamadım, 140'a kadar çıktım. Motorun camını hiç beğenmedim, çok kısa ve fonksiyonel değil tur camı lazım, onun dışında selesi çok sert beni çok rahatsız etti. Mod değişimini ben motor hareket etmediği zaman yapıyorum, sanırım giderken mod değişmiyor zaten biraz can sıkıcı bir durum. Debriyaj kolu beni rahatsız etmedi, sevmediğim bir diğer özelliği ön taraf virajlarda oynuyor biraz, sertleştirmek lazım.
    Çok güzel gezi ve fotolar, elinize ayağınıza sağlık.
    Giderken modlar değişiyor sadece gazı kapamanız lazım, gaz verirken modlar değişmiyor.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bi yere gitmişsiniz mümkünse bi harita atarmısınız?
    Tekerinize sağlık
    Benim rota şu şekildeydi :
    https://www.google.com/maps/dir/Anka...2d39.92077!3e0

Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezi ve fotolar, elinize ayağınıza sağlık.
    Giderken modlar değişiyor sadece gazı kapamanız lazım, gaz verirken modlar değişmiyor.
    Teşekkür ederim, mod'un gaz kapayınca değiştiğini bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CompanERROR, mizahi mesajlarını takipteyim.

SilentScream, güzel gezi olmuş. Şuraya da bekleriz;

Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CompanERROR, mizahi mesajlarını takipteyim.

SilentScream, güzel gezi olmuş. Şuraya da bekleriz;

http://www.tmf.org.tr/upload/resimle...davay_afis.jpg
    Teşekkürler, çok isterdim ama maalesef gelemeyeceğim bir daha ki sefere...

Motosikleti
    Honda NC700X
    Kamp yaptığınız yerin adı "Şeker Kanyonu". Çok keyifli bir mesire alanıdır. Ama esas güzellikler gezmeye gittiğiniz yolun devamındadır...Bakir bir orman ve göller vardır...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    O siperlik uzun yolda yeterli oluyormu cidden?

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı iynem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamp yaptığınız yerin adı "Şeker Kanyonu". Çok keyifli bir mesire alanıdır. Ama esas güzellikler gezmeye gittiğiniz yolun devamındadır...Bakir bir orman ve göller vardır...
    Evet "Şeker Kanyonu" olarak geçiyor, gerçekten çok güzel yerler en yakın zamanda tekrar gitmek istiyorum.

Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O siperlik uzun yolda yeterli oluyormu cidden?
    Maalesef olmuyor, oldukça yetersiz. En yakın zamanda daha uzun bir cam alacağım.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)