Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Güvenli Sürüş Semineri Edirne

Motovento
    REKLAM ALANI
    cftc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha YBR 125 - 2007 Honda CBR 125R
    5 Nisan pazar günü yapılan seminerden birkaç fotoğraf paylaşmak istiyorum motorum olmadığı halde gittim gayet güzel ve başarılı bir organizasyondu motorcu abilerimizle muhabbet ettik çay içtik seminerin tadını çıkardık.
    Seminerin sonunda video çektim,lastik yakmalar tekerler redlineler falan filan fakat çok yüksek boyutlu olduğu için koyamadım.

kittyhawk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    emeğine sağlıkta oraya güvenli sürüş adına gidip nasıl hala teker yakan zihniyetler çıkıyor inanılır gibi değil.
    kittyhawk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emeğine sağlıkta oraya güvenli sürüş adına gidip nasıl hala teker yakan zihniyetler çıkıyor inanılır gibi değil.
    İşin garip kısmı adamlar eskişehirden,izmirden falan 600-1000 cc motorlar ile full ekipman geliyorlar seminerde adam motor nasıl çalıştırılır vites nasıl atılırı anlatıyor.
    Zaten çoğu kişi pazar gezmesi olsun diye gelmişti.
    motorcu48 bunu beğendi.

kittyhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bir önceki hafta sonu Güvenli Sürüş 2 eğitimini aldıktan sonra yaşadığım şehirde bu seminerin olması hem güzel hem de heyecan vericiydi. Semineri vermeye Honda Motosiklet Eğitim Merkezi sorumlusu Tayfun Hoca gelmişti ve de teorik bir eğitim olduğundan dolayı tabiki en temel konulardan bahsetti sadece. Bence sosyal sorumluluk ve bilinçlendirme adına yapılan şey çok güzel. Bu tarz eğitimlerin gerçek pratik eğitimi almak isteyen insanlara yol göstermesi ve heveslendirmesi adına önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, arkadaşın da bahsettiği gibi ne yazık ki otoparkta tek teker yapanlar mı istersin, teker yakanlar mı istersin, güvenli sürüş adına olmaması gereken ne varsa mevcuttu Hala bir çok motosiklet kullanıcısı bu tarz etkinlikleri evet bir pazar gezmesi, motor gösterisi olarak algılıyor.
    ..Carmentality.. ve cftc bunu beğendiler.
    When the world is messed up and you can't make sense of it, Go out and ride!

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bunlar gösteriyorki bizde asıl eksiklik motoru süren kesimde.
    bunlara ileri sürüş teknikleri vereceksin. bu derslerde de motor nasıl park edilir ,şeridin neresinden gidilir ,kör nokta omuz bakışı nasıl yapılır ,kaçış noktası ,panik fren ,virajlarda dönüş çizgisi nasıl olmalı ,vites nası küçültülür , nerelerde ve nasıl sollanmalı ,kontro nasıl basılır ,kaygan zeminde nasıl motor sürülür ,motoru sürerken el bileğinde ağrıların neden olduğu ,başın neden sallandığı ,yol nasıl taranmalı ,takip mesafesi ne kadar bırakılmalı vs gibi okadar çok konu varki ama bir bilmişler yeni başlayanlara motor nasıl öğretilir .demem o ki ticari kaygılar sanırım
    cftc ve kittyhawk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar gösteriyorki bizde asıl eksiklik motoru süren kesimde.
    bunlara ileri sürüş teknikleri vereceksin. bu derslerde de motor nasıl park edilir ,şeridin neresinden gidilir ,kör nokta omuz bakışı nasıl yapılır ,kaçış noktası ,panik fren ,virajlarda dönüş çizgisi nasıl olmalı ,vites nası küçültülür , nerelerde ve nasıl sollanmalı ,kontro nasıl basılır ,kaygan zeminde nasıl motor sürülür ,motoru sürerken el bileğinde ağrıların neden olduğu ,başın neden sallandığı ,yol nasıl taranmalı ,takip mesafesi ne kadar bırakılmalı vs gibi okadar çok konu varki ama bir bilmişler yeni başlayanlara motor nasıl öğretilir .demem o ki ticari kaygılar sanırım
    Evet eksiklik konusunda haklısın kesinlikle katılıyorum. Ancak bu bahsettiğin konuların hemen hemen hepsi gerek Honda'da gerekse diğer eğitim kurumlarında verilen konular. Evet 1. seviye eğitimler de var ve tabiki onlarda motor nasıl kullanılır o öğretiliyor. Ancak ileri seviye eğitimlerde bu bahsettiğin konular esas konular. Hatta fazlası bile var. Asıl önemli olan bunları alması veya öğrenmesi gerektiğini düşünebilmek..Malesef bizim sıkıntımız orda başlıyor.
    cftc ve motorcu48 bunu beğendiler.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    memlekette bu tarz etkinlikler olmasıda güzel paylaşım için teşekkürler(eğitim şart)

Motosikleti
    Alıntı kittyhawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki hafta sonu Güvenli Sürüş 2 eğitimini aldıktan sonra yaşadığım şehirde bu seminerin olması hem güzel hem de heyecan vericiydi. Semineri vermeye Honda Motosiklet Eğitim Merkezi sorumlusu Tayfun Hoca gelmişti ve de teorik bir eğitim olduğundan dolayı tabiki en temel konulardan bahsetti sadece. Bence sosyal sorumluluk ve bilinçlendirme adına yapılan şey çok güzel. Bu tarz eğitimlerin gerçek pratik eğitimi almak isteyen insanlara yol göstermesi ve heveslendirmesi adına önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, arkadaşın da bahsettiği gibi ne yazık ki otoparkta tek teker yapanlar mı istersin, teker yakanlar mı istersin, güvenli sürüş adına olmaması gereken ne varsa mevcuttu Hala bir çok motosiklet kullanıcısı bu tarz etkinlikleri evet bir pazar gezmesi, motor gösterisi olarak algılıyor.
    Sonradan gelen bir bajaj kullanıcısına seminerin 3. katta olduğunu söylemiştim girişte o sizmiydiniz acaba?.
    Bir sorum daha var size,güvenli sürüş eğitimini köşkdere edirnede veriyormu yoksa istanbuldamı aldınız?
    kittyhawk bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı cftc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonradan gelen bir bajaj kullanıcısına seminerin 3. katta olduğunu söylemiştim girişte o sizmiydiniz acaba?.
    Bir sorum daha var size,güvenli sürüş eğitimini köşkdere edirnede veriyormu yoksa istanbuldamı aldınız?
    Yok biz 2 arkadaş geldik. Salona ilk çıkanlardandık Kasklarında kamera olan 2li :D

Eğitim sadece istanbul'da Honda'nın fabrikası Gebze'de veriliyor. Öğrenmek istediğin birşey varsa eğitimle ilgili seve seve cevaplarım..
    cftc ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)