Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

06.10.2014 Bursa Gezimiz

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Arkadaşlar merhaba..3 motosikletli arkadaşım ile bayramın 3.günü günü birlik bir yerlere kaçalım dedik..bursaya gitmeye karar verdik iyi seyirler

Gidiş Videosu;
    http://youtu.be/NzOjDvBTuaA?list=UUL...lyieURCdAYaHdQ

Dönüş Vİdeosu;
    http://youtu.be/nlth8YF3Jro

Pazartesi sabahı erkenden kalkıyorum 8:20'de eskihisarda buluşacaz diye konuşmuştuk..7:30da kalkıp herkese mesaj atıyorum uyanın kalkın diye iyice ayılıp motosiklet elbiselerimi giyip motora marş basıyorum..motor bi yandan ısınıyor bi yandanda ben kendimi ısıtıyorum esneme hareketleri ile....birşey unuttummu felan diyede bir yandan düşünüyorum

Kız arkadaşımın yanına geliyorum onu alıp benzinliğe giriyoruz depoyu doldurduktan sonra lastik hava basınçlarını kontrol ediyorum tam yola çıkıcaz kız arkadaşım dizliklerimi getirdinmi diye çat diye soruyor hemen dönüp dizlikleri alıyoruz 10 dk kadar geç kalıyorum bu yüzden

ve eskihisarda arkadaşlarım ile buluşuyoruz..bizden hariç 10 15 tane daha motosikletli arkadaşlarımız vardı oturup onlarla 2 dk bir çay içip iyi yolculuklar diyip kalkıyoruz hemen..çok gezeceğiz çünkü

İlk gidiceğimiz yer uludağına çıkarken yol kenarlarındaki kahvaltı+gözleme tarzı yapan yerlerde durup kahvaltıyı yapmak..

Hiç yere ayak koymadan direk uludağına varıyoruz yollar sakindi sadece bursa girişinde çok hafif bir yoğunluk vardı oda bizi etkilemedi zaten
    kurt gibi açız hemen kahvaltııı diyoruz ilgilenen arkadaşlara

kahvaltı sonrasında o viraj nasıldı,hahah nasıl deldim,sen gelemedin peşime muhabbetleri

Sonrasında kahvaltı yaptığımız yere 1km uzaklığında olan Tarihi bursa inkaya çınarına geliyoruz..burda bir türk kahvesi içeriz diye umut etmiştik ama tüm masalar dolu olduğu için(çoğu suriyeli) sadece etrafında dolanıp mecburen golyazıya basıyoruz direk

burdan direk golyazı ya gidiyoruz güzel bir yer olduğunu çoğu kişinden duymuştuk..

Golyazı aman aman bir yer değil bence..beni etkilemedi açıkcası yol yapmış olduk sadece.... golyazıdada turk kahvesi içicek yer bulamıyoruz çay içip biraz dinlenip hangi yoldan nereye gidiceğimizi düşünüyoruz..ben bir ara balıkesire gidelim dedim ama ciddiye almadılar..yol çok güzeldi çünkü golyazıya gelirken (balıkesire 110km kalmıştı )

bilecik yolu üzerinden yenişehir iznik yapıp göl kenarından yürüyüp gemlik yalova yoluna çıkmaya karar veriyoruz golyazıdan çıktıktan sonra hayvanların acıktığını görüyoruz ve onları doyuruyoruz

kısa süreli bir dağ yolu sürüşünden sonra iznik'e 10 - 15 km kala çok güzel bir manzara görüyoruz ve hemen durup fotoğraf çekiyoruz

ve izniğe varıyoruz..göl kenarındaki cafe sade adlı mekanda oturuyoruz...vee sonunda türk kahvesi buluyoruz burda acı kahvelerimizi içtikten sonra göl kenarından yürüyüp gemliğe doğru yol alıyoruz.

göl kenarındaki o yol benim çok hoşuma gitti trafik yok sessiz sakin ağaçların içinden asfaltıda güzeldi relax bir sürüş gerçekleştirdik orda..gemliğe geldikten sonra bizde acıkıyoruz haliyle..
    köfteci yusufda orda mola veriyoruz..köfteleri tek kelimeyle mükemmeldi hatta bir ara bir daha istanbulda köfte yiyemiğeceğim diye düşünmedim değil..

ağaçlık olunca geldiğimiz yol hal böyle oluyor

karnımızıda doyurduktan sonra artık dönme vakti diyip yalovaya feribota doğru yol alıyoruz..

yalova çıkışından itibaren çıtırdan yol kalabalıklaşmaya başlamıştı feribota doğru..bir süre sonra iş çığırından çıktı ve trafik durdu 10km kadar aralarda gitmeye gayret gösteriyoruz ve motorun avantajlarııı her zamanki gibi kendini gösteriyor
    feribota varıyoruz ve sırıta sırıta en öne geliyoruz( en sevdiğim olay )

sağ sağlim evimize varıyoruz Allah'ın izniyle..çok güzel bir gün geçirdik yollar güzeldi şansımıza havada güzeldi... yağmur hiç görmedik sadece akşam gemlikten sonra hafiften bir soğuk bastırdı okadar onun dışında çok güzel bir gün oldu..
    tam 400km yol yapmışız..giderken radar problemi var diye biraz tempoyu düşürmüştük ama dönüşte güzel bir sürüş oldu

buda harita üzerinde yapmış olduğumuz yol

yalova-uludağ-golyazı-yenişehir-iznik-gemlik-yalova

hgdr, PSK, namk ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    İlk yazan ben olayım.Güzel bir gezi olmuş.Motorlarınızda hoş Maşallah.
    Paylaşım için teşekkürler.
    EmirhanCoskun bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Çok güzel, çok hoş olmuş. ^^

Motosikleti
    mondial rx3i
    Guzel gezi olmuş. Tekeriniz duz bassin.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    keyifler güzel, motorlar güzel, arkadaşlar da öyle. eee durum böyle olunca her yere gidilir.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    ilk resmi gördüğümde amanın ne güzel bir 150-125 cc bir commuter diye düşündüm markası ne acaba diye yazıyı taramaya başladım
    sonra...
    neyse güzel gezi olmuş falan filan işte

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Güzel gezi... Yakıt tüketimleriniz ne alemdeydi acaba, bilgi verebilir misin bu konuda?

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi... Yakıt tüketimleriniz ne alemdeydi acaba, bilgi verebilir misin bu konuda?
    valla hocam benim motor biraz fazla yaktı..diğer arkadaşlara göre virajlarda ben biraz daha devirli kullandım makinayı...fz6 lı arkadaşım zaten motoru genelde dizel araba gibi kullanır 6 ya atar devamlı 6.vitesde devam eder
    cbf1000 li arkadaşım ne yaktı inanın hiç fikrim yok pek yapmadık benzin muhabbetini
    evden çıkarken gırtlağa kadar doldurdum 75tl ye 250km yol yaptım dediğim gibi asabi kullandım birazcıK
    dönüşte ise yine gırtlak dolusu yaptım bu sefer 68tl aldı yedek depoya tam geçmemiş aslında yedek depoya dahi düşmemiş 15Litre civarı almış daha depoda 4litreye yakın benzin vardı 320km yol yaptım sakin kullanımda 1 2 kez sağlam gaz açtık okadar(yarsını bursa dönüşü yarsını eve vardıktan sonra şehir içi)..ben hiç takılmadığım için ne yaktı ne kadar yaktı diye pek hesap tutmam..yolda beni üzmesinde yeter biraz klasik olcak ama aslan besleyen yemini düşünmez diyenlerdenim bende :D
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı EmirhanCoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam benim motor biraz fazla yaktı..diğer arkadaşlara göre virajlarda ben biraz daha devirli kullandım makinayı...fz6 lı arkadaşım zaten motoru genelde dizel araba gibi kullanır 6 ya atar devamlı 6.vitesde devam eder
    cbf1000 li arkadaşım ne yaktı inanın hiç fikrim yok pek yapmadık benzin muhabbetini
    evden çıkarken gırtlağa kadar doldurdum 75tl ye 250km yol yaptım dediğim gibi asabi kullandım birazcıK
    dönüşte ise yine gırtlak dolusu yaptım bu sefer 68tl aldı yedek depoya tam geçmemiş aslında yedek depoya dahi düşmemiş 15Litre civarı almış daha depoda 4litreye yakın benzin vardı 320km yol yaptım sakin kullanımda 1 2 kez sağlam gaz açtık okadar(yarsını bursa dönüşü yarsını eve vardıktan sonra şehir içi)..ben hiç takılmadığım için ne yaktı ne kadar yaktı diye pek hesap tutmam..yolda beni üzmesinde yeter biraz klasik olcak ama aslan besleyen yemini düşünmez diyenlerdenim bende :D
    Duruma göre güzel tüketim, teşekkürler...

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Neseli kullaninca motoru benzinlikteki pompacilarda pek neseli oluyor

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    köfteci yusuf kaliteli ve ucuzdur........

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı ESGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köfteci yusuf kaliteli ve ucuzdur........
    ayıptır söylemesi 1,5 kg sanırsam köfte ve litrelik ayran 4 kişi doyduk..4 5 tanede köfte kalmıştı tabakta 70tl hesap ödedik..lezzetine servisine göre çok çok uygun bencede

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    güzel gezi olmuş ALLAH kaza göstermesin,ama bir fotoğraf varki ,oda kahvaltı masası 10 numara,helal olsun,saygılar.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş ALLAH kaza göstermesin,ama bir fotoğraf varki ,oda kahvaltı masası 10 numara,helal olsun,saygılar.
    Amin hocam cumlemize
    (Sucuklu yumurta efsaneydi :D )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)