Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 200NS ile 5.300 km test sürüşü tamamlandı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben bajaj markasının reklamını iyi yaptığını düşünüyorum ve amacıda motor satarak para kazanmak yedek parçadan para kazanmak değil motorlarına güveniyorlar açıkçası, bana kalırsa motorun 5000 km de sorunsuz dönmesi çok iyi birşey her motorun illaki problemleri olur bunlar sıfır alındıktan sonra kullandıkça ortaya çıkar hondanında var kavanında yamahanında bundada vardır illaki.

ekrem beyinde buraya gelip bizi bilgilendirmesi güzel ilgileniyor işte adamlar çamur atmaya gerek yok kendi servislerini biraz daha geliştirmeleri lazım sadece bajaj zaten bu motorları hindistanda satıyor buraya gelen motorlarda farklı değil sonuçta buda bana güven veriyor aradaki fiyat farkındanda illaki kalite olarak farkeden şeyler olucaktır ama bunlar için motoru kötülemeye gerek yok. ben motoru test ettim çok beğendim yüksek devirlerde titriyor ama tek silindir motora binen arkadaşlara sıfır titreşim olarak algılanıyor bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Ya şu dik kafalı ve boş konuşan insanları banlayın direk sorgusuz sualsiz ciddi söylüyorum.Bu forumun öle insanlara ihtiyacı yok zaten kendini kanıtlamış.Adamlar uğraşmış size test yapmış koskoca Türkiye turuyla gidip Ducatiden motor alsanız anca 3-5 kilometre test sürüşü yapıyorsunuz adamlar yol şartı testi sunmuş 5 bin küsür kilometrelik.Reklamsa reklam yalansa yalan ki olduğunuda düşünmüyorum hangi firma yapmışta hala bilmişlik yapıp hani öyle değildi hani öyleydi muhabbeti yapıyorsunuz.Azıcık emeğe saygınız olsun sanki hepiniz moto gp pilotu olmuşsunuz her işinizde mükemmelsiniz de gelmiş burda ego tatmin ediyorsunuz.

*Bu arada artık şu kullanıcı hesabı muhabbetinde ben 8 10 yıllık üyeyim falan muhabbetlerinden vazgeçin büyük yaşla da eski hesapla da adam olunmuyor.Tecrübe konusu ise bambaşka bir olay 3 aylık sürücü yeri gelir 20 senelik sürücüyü bilgi olarak ve sürüş olarak fersah fersah katlayabilir her insanın öğrenme yeteneği ve kapasitesi farklıdır.
    wampaa, savannah, ea1925 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabit 90kmh ile ybr 3lt yakarken r1200gs 4.5lt yakıyor. Bmw'nin beygirler sütçü beygiri mi?
    sizin mukayeseniz deveyle cüce mukayesesi olmuş.yazının tamamını okudunuzmu. torktanda bahsettim örnek videoda koydum.

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Motoru eleştirmeyin alın der gibi adeta,3 buji + piyasanın altında satış fiyatı oluşumu bu kadar önemli olan.
    Motor güzel tamam ama ben 5 bin km test edilmiş yeni bir motoru ile bi motoru almam, Alana da bir şey demem.
    Agresif mantık dışı yorumlar çok tuhaf, 150 bin km yol katetmeden bir motorun hakkında yorum yapmaman gerektiği de nereden çıktı ?
    2 yıl içinde 150 bin km yol yapmış ybr 125 var iken bunu baz alarak yorum yapamaz mıyız ? Saçmalıyorsunuz cidden.

Green Arrow' katılıyorum tecrübe ve bilgi sonu olmayan bir okyanus damla kadar bile değilken nereden geliyor bu denizmiş edası ?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem 5000 km'deki kuryede bu sorun oluşmuş, testi bitiren iki motorda da olması lazım değil mi ? O da Pulsar, bu da Pulsar sonuçta...
    Nerden biliyosun olmadığını?...
    ucanteneke5 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

savannah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Extreme max/Kanuni Merlins/Bajaj Boxer
    Şirketlerin neden türkiyeye motor getirmediğini şimdi anladım, bu ne arkadaş? Terleme yapmış olabilir, yapsın kardeşim, kullanıcıdan kullanıcıya değişebilecek bi olay bu, cart curt zorladıysa, yağı fazla koyduysa yapar. Honda honda diye övdüğünüz şirketin japondayaki motorlarını görmediğiniz için veya sadece internet sitesinden gördüğünüz için size kral geliyor burdakiler. (osakaya gittim)oradaki motorlarda bildiğin uzay teknolojisi var. bırakın adamlar getirip satsınlar ki bizde motor görelim. ürünlerde fiyatına göre gayet kaliteli bence, ben teknolojik beyinli motoru sevmediğim ve clasik sevdiğim için boxer aldım, gayet memnunum, mutluyum. sevmeyen almaz çekilir kenara. sevende biner. bu kadar basit.

Kardeşim 3 bujili alınır mı japonlar kafasız mı demeyin. unutmayın ki bajaj fabrikası kawasaki kuruluşudur. japonlarda kafa var buna emin olun.
    Zamanında hindistana fabrika kuracak kadar kafa var. onun tadı farklı bunun tadı farklı kardeşim. Cbf 150nin tadı farklı bajajın farklı. Ağzı olan boş konuşuyor arkadaş...

Ayriyetten sorunu olan facebooka fotoğraf atmaz servise gider. Baktı servis çözemiyor, ozaman derki ''bajaj budur'' kardeşim diye...

Derdimi anlatabilmişimdir umarım.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı savannah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirketlerin neden türkiyeye motor getirmediğini şimdi anladım, bu ne arkadaş? Terleme yapmış olabilir, yapsın kardeşim, kullanıcıdan kullanıcıya değişebilecek bi olay bu, cart curt zorladıysa, yağı fazla koyduysa yapar. Honda honda diye övdüğünüz şirketin japondayaki motorlarını görmediğiniz için veya sadece internet sitesinden gördüğünüz için size kral geliyor burdakiler. (osakaya gittim)oradaki motorlarda bildiğin uzay teknolojisi var. bırakın adamlar getirip satsınlar ki bizde motor görelim. ürünlerde fiyatına göre gayet kaliteli bence, ben teknolojik beyinli motoru sevmediğim ve clasik sevdiğim için boxer aldım, gayet memnunum, mutluyum. sevmeyen almaz çekilir kenara. sevende biner. bu kadar basit.

Kardeşim 3 bujili alınır mı japonlar kafasız mı demeyin. unutmayın ki bajaj fabrikası kawasaki kuruluşudur. japonlarda kafa var buna emin olun.
    Zamanında hindistana fabrika kuracak kadar kafa var. onun tadı farklı bunun tadı farklı kardeşim. Cbf 150nin tadı farklı bajajın farklı. Ağzı olan boş konuşuyor arkadaş...

Ayriyetten sorunu olan facebooka fotoğraf atmaz servise gider. Baktı servis çözemiyor, ozaman derki ''bajaj budur'' kardeşim diye...

Derdimi anlatabilmişimdir umarım.
    facebook a resim atmaz dediğin serviste çekilen resimler arkadaşta 5000 bakımı yapılmadan önce çekmiş resimleri servisin önünde zaten.
    isteyen alır biner diyos da bende neyin nesi belli olmayan motosikleti bulunmaz hint kumaşı hesabına getirmelerine kızıyom alan kuryeler hep elerinde parça sıkıntısı var nabıçaklarını düşünüyolar.
    bide madem ki okadar mütiş bişey bu pulsar hani herhangi başka bi ülkedeki satışını göstersinler ama yok bence bunları satarız diye seriği bi şekilde üretiler sonra kaldı ellerinde ve napsak hesabı hadi Türkiyeye verelim onlar nasıl olsa sorgu sual yapmadan alırlar deyip göndermeye başladılar.
    satış politikasıda çok kıymetli görünsün diye azar azar veriyolar aynı komunizim yönetimi gibi ne açsın nede tok
    alıcan ama yok bekle diyer partiyi.
    inşallah kimse mahçub olmaz ama ben bi çamurluk istedim hiç birinde yok sipariş verelim diyolar.
    benim korkum hoysunglar gibi olmasın bu iş makinaları satalımda gerisini boşver alan nabarsa yapsın baksın başının çaresine gibiye gidiyo bu iş.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden biliyosun olmadığını?...
    Test eden birileri görürdü olsaydı. Ayrıca kuryelerin nasıl motor kullandıklarını yollarda gördüğümden ve de o yağ akıtan kurye arkadaşın motorunun pisliği ve de üzerindeki apaçi işi çıkartmalardan motoruna ne kadar özen gösterdiği hakkında az çok fikir sahibi olabiliyorum. Şimdi buradan yola çıkarak aslında o şikayetin benim gözümde en ufak bir değeri yoktur ama bazı kötü niyetli arkadaşlar milleti kandırıp motorun adını haksız yere kötüye çıkarmasın diye dil döküyoruz işte...

İkinci bir konu da şu, burada mühendis ve bu işin teorisi bilen arkadaşlar yakıt tüketimi ile ilgili bilgi aktarmaya çalışırken bazıları hala bu doğru olan bilgilere itiraz edip karşi fikirler sunmaya çalışıyorlar. Yahu madem bilmiyorsunuz bari susun da bilenin dediklerini anlamaya çalışın cahilliğiniz ortaya çıkmasın. Memlekette doktorlar bir şey dediğinde herkes susup inanır ama iş makinalara gelince maşallah herkesin bilgisi yok ama fikri var.
    bozkurt eren, Green Arrow ve ellaksakir bunu beğendiler.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Arkadaslar test motorunun 3 litre yakmasinimi bekliyorsunuz

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar bence boşuna tartışıyorsunuz . Sonuçta satılan motorun fiyatı belli 7300 tl . Emsali olan ktm 200 duke hakkında kimse pulsardaki gibi tartışmıyor sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte . Pulsarda 12500 tl falan olsa tamam tartışın konuşun almayın motoru ama fiyatına göre bence gayet güzel bir motor . Dün bende Kadıköy Bay - Moto'ya giderek test ettim motoru ve beklediğimden daha iyi çıktı . Cbf 150 kullanıyorum ve pulsarı denediğimde gayet güzel seri bir motor pulsar . Titreşim olarak fazla bir şey hissetmedim , titreşim var ama hissettirmiyor fazla . Sadece beğenmediğim tek bir nokta vardı oda hararetiydi . Şehiriçinde test ettiğim için fazla gazı açamadım ama motor bloğunda çok fazla sıcaklık vardı , bacaklarım hararetten terledi o derece rahatsız oldum . Hararet olayı olmasaydı cbf'i satıp alabilirdim bir tane pulsar bende ...
    orhanerdogan ve ellaksakir bunu beğendiler.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Beyler, aramizda kalsin..

Şaşirmışsınız siz ettiğiniz muhabbetlere bakın...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    40 la 45 le gidince 1.8 yakıyor denmiştir ama bize yanlış aktarılıyor bizdeki mantık şu son gazda bile 1.8 lt yakmasını bekliyoruz

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bence boşuna tartışıyorsunuz . Sonuçta satılan motorun fiyatı belli 7300 tl . Emsali olan ktm 200 duke hakkında kimse pulsardaki gibi tartışmıyor sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte . Pulsarda 12500 tl falan olsa tamam tartışın konuşun almayın motoru ama fiyatına göre bence gayet güzel bir motor . Dün bende Kadıköy Bay - Moto'ya giderek test ettim motoru ve beklediğimden daha iyi çıktı . Cbf 150 kullanıyorum ve pulsarı denediğimde gayet güzel seri bir motor pulsar . Titreşim olarak fazla bir şey hissetmedim , titreşim var ama hissettirmiyor fazla . Sadece beğenmediğim tek bir nokta vardı oda hararetiydi . Şehiriçinde test ettiğim için fazla gazı açamadım ama motor bloğunda çok fazla sıcaklık vardı , bacaklarım hararetten terledi o derece rahatsız oldum . Hararet olayı olmasaydı cbf'i satıp alabilirdim bir tane pulsar bende ...
    Burak dün hava çok sıcaktı birde sen kendi motorun ile karşılaştırdığın için sana motor bloğu sıcak gelmiş. Dört silindirli bir motorun sehir içinde ne kadar ısındığını görsen yazının son kısmını silerdin diye düşünüyorum :D
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burak dün hava çok sıcaktı birde sen kendi motorun ile karşılaştırdığın için sana motor bloğu sıcak gelmiş. Dört silindirli bir motorun sehir içinde ne kadar ısındığını görsen yazının son kısmını silerdin diye düşünüyorum :D
    Muhtemelen bu yüzden sıcak buldum bende motoru Çünkü cbf'te fazla bi sıcaklık olmuyor hissettirmiyor fazla . Küçük cc olduğu için sıcaklık ile aramız şuan iyi . Ama pulsara binince cbf'e göre fazla geldi Dediğiniz gibi bir 4 silindirli hele ki bir naked motoru düşünemiyorum sıcaklığını . Adamı eritir herhalde

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Öncelikle mükemmel bir gezi olmuş,güzel de bir tanıtım olmuş,beklediğim gibi bir makina bajaj...yalnız
    ben, benim motor için zorlayınca 100 km de 4 litreye kadar yakıyor dediğimde topa tutulmuştum ama bajajda benim motor kadar yakmış

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    İnceleme çok güzel olmuş elinize sağlık

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O sıcaklık su soğutmalı olmasından kaynaklanıyor. Radyatörden geçen hava direk sürücüye ulaşıyor haliyle...

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı aynux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sozde motorcular dan bahseden arkadaşim. Siteye uye tarihlerine dikkatini cekerim.. 2006 yilindan beri 8 senedir bu işin icindeyim. Sen daha 3 senedesin. MAT motosiklet afet timinde yonetimde rol oynadim. şimdi TMP de Turkiye motosiklet Platformunda aktif uyeyim. Seni de 8 vaya 9 sene sonra buralarda gormek isterim. Bir cok arkadaşim evlenince bu bu ruhu birakti.. Bir cok motosiklet gurubunda uyeligim var. 9 senedir gitmedigim motosiklet festivali yok. Bizde bir soz cıktımı onun arkasinda ölene kadar dururuz. Bir rota yapildimi canimi feda eder gene o rotayi tam olarak uyariz. Trafik kurallarinada tam olarak uyariz. Bizde soz boyledir. Bizim sozumuzde ozumuzde bir dir.
    ben ilk önce insanlıktan bahsetmiştim ama sen başka şekilde anlamışsın .ayrıca direk üzerine alınmana gerek yoktu genel olarak düşüncelerimi ifade ettim .ama yine de bırak öyle kalsın boşver...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Konyada ne güzel Mevlana türbesini ziyaret etmişsiniz.Ankaraya kadar gitmişken Ata yıda ziyaret etseymişsiniz keşke..
    tr_select, capozzz ve Mengu16 bunu beğendiler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastromantic kardeşim,

2005 1.3 punto rebelpunto adlı üyede de vardı önceden
    istersen ona da sorabilirsin
    75 km/h ile 100 km de 3.2 litre yaktığını çok kereler okududum
    aynı zamanda seko nun da forum arkadaşıdır kendisi
    mıchelin energy saver lastik kullanıyordu sanırım

motorunu ALLAH sana hayırlı etsin güle güle kullan
    iddia kumara girer haram o da

benzer bir olay şöyle başımdan geçti
    en son sigortacım fiyat vermişti arabaya
    180 lira
    bundan aşağı bul sana bedava yapacağım sigortayı dedi
    170 lira fiyat verdiler dedim al kartı telefonunu ara istersen bak 170 yazıyor kartta da
    ses yok
    hani bedava yapmıyor musun sigortayı gene ses yok
    onun için bu muhabbetlere girmek istemiyorum
    benzer bir olay daha yaşamıştım böyle
    pulsar ha bende durmuş ha sende ne farkeder
    Iki gün form a girmedik neler olmuş. Neyin derdi geriyor milleti anlamadım.

Evet punto ile 80 km/h ort ile 3.6 lt mazot
    Nissan QQ ile 90 km/h ort ile 4.2 lt mazot
    Cbr 250 ile 100 km/h ile 2.7 lt benzin gördüm ama bu hizlarla özellikle uzun yol gidilmiyor. Az bastin mi hemen 1 lt fazla yakıyor.

Pulsar ile Rodaj da olduğumdan net veri soyleyemeyecegim ama s.içi dışı karisik en son 2.5 lt yaktı.

Velhasıl kelam yakit konusu bilege bagli. Fren balatan ne kadar uzun giderse yakitin okadar düşer.

Birbirinizi kirmayin. Bol gazlamalar.
    utk_trn bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)