Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletle 4. Gezi-Turunç (07/06/2014)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    İyi günler MT dostları. Bugün motosikletimin 4000 km. bakımı için Marmaris'e gidecektim. Bu arada daha önce görmediğim bazı yerleri de görmek istiyordum. Bugün gitmeyi planladığım yer turistik beldelerimizden biri olan Turunç'tu. Rotam aşağıda paylaştığım gibiydi.

https://www.google.com/maps/ms?
    msid=207311353046609887924.0004fb3f7f0bd70c88075&m sa=0

Motosikletimi dün akşamdan yıkayıp zincirini yağladım. Ve sabah brandamızı açarken ilk fotoğrafımız, Günaydın

Saat 11:45, Km.3960, Hava açık ve yola çıkmaya hazırız.

Marmaris'e gidene kadar olan yolların fotoğraflarını daha önceki yazılarımda paylaştığım için bu defa paylaşmıyorum. İlk hedefim, motosikletimin bakımı için Marmaris Motocan Motomarket. Yaklaşık 20 dk.lık sürüşün ardından Motocan'a varıyorum. Motocan KTM'nin bayiliğini almış ve bir hafta önce ilk Duke 200'ler gelmiş. Ben de bakım devam ederken fırsattan istifade ederek dükleri inceliyorum.

Dükün üstünde de bir pozumuz olsun değil mi?

Serviste yağımızı(Repsol) ve yağ filtremizi değiştirdik, diğer kontrollerimizi yaptırdık, çay, kahve ve sohbetten sonra saat 13:30 da ayrıldık. Servise 70 TL. ödedim. Ücret makul, Tuğrul Abi'nin sadece dostluğu bile yeter. Marmaris'ten bir kaç fotoğraf görelim.

Marmaris'ten çıkışta İçmeler'i de bir görelim dedik.

İçmeler'den ayrılıp, Turunç istikametine doğru yola koyuluyoruz.

Geleneksel selfiemiz

Manzaralar

Arıcılara duyuru: Belediyemizi görmeden arılarınızı doğaya salamazsınız.

Ve Turunç göründü.

Pembe-Beyaz zakkumlar

Turunç'a giriyoruz, fonda Turun Sağlık Evi'miz.
    https://lh4.googleusercontent.com/-v8WiHkuhg0E/U5MUaFLNtcI/AAAAAAAAG_o/McXngnA4ufY/w737-h553-no/100_4094.JPG

Hemen Sağlık Evi'nin bahçesine dalıyorum. Bu bölgenin en sevdiğim çiçeği Begonvil.

Sağlık Evimizde görevli Ebe arkadaşımızın eşi Halil bahçedeymiş. Beni çok güzel ağırladı sağolsun. Hava durumu raporunda Poseidon öğleden sonra yağmur var dediği için yazlık montumu giymemiştim. Dört mevsim mont da içliksiz olmasına ve hava kanallarını açmama rağmen terletiyordu. Halil'in ikram ettiği soğuk maden suyu çok iyi geldi. Sağlık Evi'nin bahçesinden fotoğraflara devam.

Halil aslında bizim gibi bir motosiklet tutkunu. Geçmişte iki boyunca İstanbul'da Yunus olarak görev yapmış. Daha sonra doktor tavsiyesi ile motosiklete ara vermiş. Halil'e teşekkür edip ayrılıyorum, gezmeye devam.

Ayşem Fast Food. Ayşe Abla kapının önünde oturan amcalara müzik setinden eski şarkılar dinleterek mest etmiş. "Dönülmez akşamın ufkundayız"

Bir kumru ve bir ayran için 8,5 TL ödüyorum. (Kalitesiz ürün ve turistik fiyat) :(

Haydi biraz daha fotoğraf görelim.

Bir adam bu kadar asık suratlı olur mu yahu?

Hava bir açıp bir kapıyor. Bir kaç damla yağmur görünce fazla zaman kaybetmeden dönüşe geçiyorum. Hem lastiklerim dandik (fabrika çıkış) hem de yolların asfalt kalitesi kötü. Zaten geçen gün yağmurlu havada düşme tehlikesi atlatmıştım. Dönerken tekrar güneş açınca bir çay molası vereyim dedim. Burada bir çaya 2 TL ödedim. (Kalitesiz ürün ve turistik fiyat) :(

Ama manzara harika.

Bizim buralarda virajlar hep böyle

Son fotoğraftan sonra doğruca eve geliyorum. Eve gelirken motorumla biraz eğleniyorum. Düzlükte 110 km/h, yokuş aşağı 122 km/h.
    Sonuna kadar okuyan ve izleyen herkese teşekkürler. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
    adm12, askersss, serkanbitez ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Bizi Akdeniz de gezdirdiniz. Yeme içme konusunda Güneydoğunun üstüne tanımam. hem ucuz hemde güzel bir mutfağı var. Paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizi Akdeniz de gezdirdiniz. Yeme içme konusunda Güneydoğunun üstüne tanımam. hem ucuz hemde güzel bir mutfağı var. Paylaşım için teşekkürler.
    Ben teşekkür ederim.

serdar22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750x
    vaayy ilker abi! iyi geziyosun valla şaka bi yana gerçekten güzel kareler yakalıyosun. emeğine sağlık güzel gezi olmuş. bu arada duke çok yakışmış bundan sonraki gezileri duke ile bekliyoruz haberin olsun

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    vay ilker kardeşim, yine güzel bir iş çıkartmışsın, nasıl havalar iyimi, oralarda çok yağış varmı,bir aksilik olmazsa 15-16 haziran gibi eskişehirden yola çıkıp önce antalya ve kıyı şeridinden izmire kadar gitmeyi oradanda eskişehire dönmeyi , ve bu gezi ise toplam da 6-7 gün sürmesini planlıyorum tabi nasip olursa!o bölgede yaşayan ve hava iklimini bilen birisi olarak bu kıyı şeridinde çadır kamp alanlarında kalınırmı, denize girilirmi? demiyecem senin gezindeki fotolarda gördüğüm kadarıyla denizde yüzen insanları görüyorum, ayrıca bir adam bu kadar asık suratlı olurmu yahu demişsin! o kadarda asık suratlı da değilsin.duke200 'zü boş ver,sen kendi motorunu yabana atma iyi motordur tvs apache iyi motordur, birde oralara gelmeden önce bana biraz rehberlik etmiş oldunuz,teşekkürler emeğine sağlık,saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Yine çok güzel bir gezi paylaymışsınız.
    98 yılında Datça Palamutbükü'ne tatile giderken Marmaris sonrası kaybolmuştum.Datça tarafına dönmem gerekirken, Turunç tarafına dönmüşüm.Rampa çıkıp inişe geçtiğimde bir şeylerin yanlış gittiğini anlamıştım.Tabi oradan,buradan derken doğru yolu buldum ama yaklaşık 50 km.fazladan dolaşmış oldum.Turunç gezinizi görünce bu sebeple geçmişi hatırladım ve çok güldüm.
    Çok güzel bir bölgede yaşıyorsunuz.
    Bu sebeple her yer cennet gibi.
    Allah kaza bela vermesin.Tekeriniz düz bassın.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Heryer yeşillik ve çiçekler,yine iyi gezmişsin,üç haftadır çalışıyorum yarın kısmetse bende şöyle bir gezeyim
    ıslak ıslak

Motosikleti
    Alıntı serdar22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaayy ilker abi! iyi geziyosun valla şaka bi yana gerçekten güzel kareler yakalıyosun. emeğine sağlık güzel gezi olmuş. bu arada duke çok yakışmış bundan sonraki gezileri duke ile bekliyoruz haberin olsun
    Teşekkür ederim kardeşim. Duke gerçekten güzel motor. Kendi motorumu aldığım bayi Duke'ün de de bayiliğini almış ben de fırsatı bulunca üstünde bir poz vereyim dedim. Önümüzdeki günlerde deneme sürüşü için organizasyon yapacaklarmış, belki biraz süreriz. Şimdilik kendi motorumdan çok memnunum, gelecekte neler olur bilinmez, görüşmek üzere.

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay ilker kardeşim, yine güzel bir iş çıkartmışsın, nasıl havalar iyimi, oralarda çok yağış varmı,bir aksilik olmazsa 15-16 haziran gibi eskişehirden yola çıkıp önce antalya ve kıyı şeridinden izmire kadar gitmeyi oradanda eskişehire dönmeyi , ve bu gezi ise toplam da 6-7 gün sürmesini planlıyorum tabi nasip olursa!o bölgede yaşayan ve hava iklimini bilen birisi olarak bu kıyı şeridinde çadır kamp alanlarında kalınırmı, denize girilirmi? demiyecem senin gezindeki fotolarda gördüğüm kadarıyla denizde yüzen insanları görüyorum, ayrıca bir adam bu kadar asık suratlı olurmu yahu demişsin! o kadarda asık suratlı da değilsin.duke200 'zü boş ver,sen kendi motorunu yabana atma iyi motordur tvs apache iyi motordur, birde oralara gelmeden önce bana biraz rehberlik etmiş oldunuz,teşekkürler emeğine sağlık,saygılar...
    Teşekkür ederim Mesut Hocam. Bugünlerde havalar biraz yanar-döner gidiyor. Ama haftaya tam olarak yaz moduna girer diye umuyorum. Denize girme sezonunu ben 19 Mayıs'ta açtım, benden önce de denize girenler vardı. Sen buraya doğru yola çık, hiç endişelenme çadır kurulacak yer çok. Planladığın gezi inşallah sende güzel anılar bırakacaktır. Saygılar benden.

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine çok güzel bir gezi paylaymışsınız.
    98 yılında Datça Palamutbükü'ne tatile giderken Marmaris sonrası kaybolmuştum.Datça tarafına dönmem gerekirken, Turunç tarafına dönmüşüm.Rampa çıkıp inişe geçtiğimde bir şeylerin yanlış gittiğini anlamıştım.Tabi oradan,buradan derken doğru yolu buldum ama yaklaşık 50 km.fazladan dolaşmış oldum.Turunç gezinizi görünce bu sebeple geçmişi hatırladım ve çok güldüm.
    Çok güzel bir bölgede yaşıyorsunuz.
    Bu sebeple her yer cennet gibi.
    Allah kaza bela vermesin.Tekeriniz düz bassın.
    Teşekkür ederim Osman Abi. Buralarda kaybolmak da çok güzel. İnsan her virajdan sonra bir sürprizle karşılaşabilir.

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heryer yeşillik ve çiçekler,yine iyi gezmişsin,üç haftadır çalışıyorum yarın kısmetse bende şöyle bir gezeyim
    ıslak ıslak
    Hayırlı işler kardeşim. Bana iyi gezmişsin deme, senin gezilerin gibisini hala yapamadım. Senden öğrenmeye çalışıyorum. Buraları fazla boş bırakma.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim dostlar. Herkese kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    bu ayın sonunda bizde bozburuna gidiyoruz. zaten iple çekiyordum, fotolar iyice heyecanlandırdı paylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı volkanocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ayın sonunda bizde bozburuna gidiyoruz. zaten iple çekiyordum, fotolar iyice heyecanlandırdı paylaşım için teşekkürler
    Ben teşekkür ederim.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Paylaşım için teşekkürler güzel bir gezi olmuş.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Dostum benim gibi İç Anadolu'nun bozkırında oturanlara nefes aldırdın. Şu izin tarihi gelsede bizde kendimizi yollara vursak. Emeğine sağlık

Motosikleti
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler güzel bir gezi olmuş.
    Ben teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum benim gibi İç Anadolu'nun bozkırında oturanlara nefes aldırdın. Şu izin tarihi gelsede bizde kendimizi yollara vursak. Emeğine sağlık
    Teşekkür ederim. Hadi artık çık yollara

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Paylaşım için teşekkürler güzel bir gezi olmuş. Hafta sonu ordayız nasipse

Motosikleti
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler güzel bir gezi olmuş. Hafta sonu ordayız nasipse
    Teşekkür ederim.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Güzel gezmişsiniz, paylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezmişsiniz, paylaşım için teşekkürler
    Ben teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler