Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tarsus, Namrun (Çamlıyayla), Cehennemderesi, Gözne Soğucak, Adana gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    selamlar,

gercekten doga tum guzelligini sergilemis.

gecen sene bende 2 arkadasla beraber aynı rotayı ( biraz daha oraya buraya girerek ) gezmistik.

biz gittigimizde cehennem deresi cok yuksek degildi. sizde nerdeyse kopruyu yutacak

bide bu yolda, yani cehennem deresine inerken ki arazi yolunda en cok hosuma giden kırmızı toprakta dev gibi cam agaclari altinda yolculuk yapmaktı.

izninizle bende bir iki fotograf eklemek istedim

ellerinize saglik
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Teşekkür ederim. Gençlik yıllarımızda da (lise çağları) gelip yazları suya girdiğimiz bir dere cehennemderesi. O zamanlar Çamlıyayladaki yayla evimizden bu dereye 2-3 arkadaş yaya olarak gelir ve suya girer eğlenirdik. Ağustos ayında bile bu derenin suyu buz gibidir. Şimdi hatırlıyorum da suya yavaş yavaş girerken dizimize kadar olan bölge soğuk suyun etkisiyle sızlardı. Sonra birden kendimizi suya atar ve 3-5 saniye dayanamaz dışarı fırlardık. Akşama doğru da tekrar yaya olarak eve dönerdik. Hey gidi günler hey. Mkcelikkolun yazısından sonra canlanan anılarımı kısa da olsa sizle paylaşayım dedim. selamlar.

yediyabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geziniz gerçekten hoş olmuş il fırsatta size bi mersinli olarak cehennem deresinin daha farlı fotograflarını eklemeye çelışacam tabi kızmazsanız eyer

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    güzel yerler güzel resimler. işte doğayla bütünleşmek ... ENDURO
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    yediyabanci arkadaşım, niye kızalım. Bu site hepimizin. Selamlar.

motorlu avukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR600
    ADANA'DA önümüzdeki pazar (28 MAYIS'TA) Zorkun Yaylasına gezi var . Parkur tüm motor tiplerine uygun . Rekor düzeyde katılım bekleniyor . Buluşma yerimiz : Saat 9:30 da Süleyman Demirel Bulvarında Çukurova Motor Sporları Kulübünün önü . Adanadaki ve çevre illerdeki tüm arkadaşları bekleriz .
    Bilgi ve ulaşım için beni arayabilirsiniz:0 532 607 81 76

resimler bombaa hayırlı olsun yeni motorun allah kaza bela vermesin

yediyabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cehennem dereye iniş git git yol bitmiyo

cehennem deresinin en kuzeyinde çekilğimiz resimler

27-28 mayısta yapılacak olan orman müdürlüğünün düzenlediği gezinin kamp yeri ve kamp çadırlarının hazırlanışı

bu da ormancı dayımız yemek hazırlığı yaparken yakaladık

bu arada birde yağmura yakalandık

cehennem deresi demişler ama cehennem den çok cennete benziyo

Bu demlikten güzel bi çay içilirdi ama şansımıza kalmamıştı....

bu arda bizim enişte atv yi görünce

slmlar güzel bi gezi yapmışsınız..bn namrunda 12 ay kaldığımız halde daha o yoldan mersine gitmek kısmet olmadı..ama zealsun 125 lik aldım bu yaz kısmet olursa geçecegiz oralardan..bnde baştepe resmini ekliyim dedim....geçenlerde ilk deneme yaptık..

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Dable, baştepe neresi, Attağından görünen yermi?

özür..

naci abisi özür ya..uzun zamandır forumlara takılmadık tabbii biliyon yaz mevsimi bol bol gezfdik..havalarda soğuyunca pc başına takılmaya başladık...baştepe..toroslarda yangın gözetleme kulesi...namrun içinden gidiliyor...bolkar dağlarına bakar...cehennem deresinin kızıldere mevkiii bölgesinde..sizin mersine gittiğinizin tam tersi dağlara doğru...bir iki resimde bn ekliyimde...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Dable arkadaşım eline sağlık. Ben bu yaz yine aynı yoldan bir-ikidefa daha gidip geldim. Ayrıca Namrunda tepensesinin oradan (sarıkaya-pamuklu üzerinden) yine ayvagediği ve gözneye çıkan bir asfalt yol da varmış Oradan da gittik. Bu yol otomobille bile çok rahat gidilecek nitelikte. Bu yolun uzunluğu 47 km (Namrun-Gözne arası). Selamlar.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @Naci63 yol durumu şu an nasıl? Düzgün stabilize ise her motor gider. Yolun durumuna göre bizde bir ekip kurucaz. Oraları görmek istiyoruz. Ayrıca orda kamp yapabileceğimiz kaynak suyu falan olan bir yer varmı?
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    çok güzel gezi olmuş, adanaya dönünce bende gezicem oraları
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

Motosikleti
    kawasaki en 500 2005
    yaw bu motor ortalıkta yoktu nereye gitmişti acep..iyi yeni geziler

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar, eski bir gezi anısını (ve topic'ini) tekrar canlandırdınız. Ama bence hakikaten gidilip görülmesi gereken yerler.
    Makine arkadaşım, kamp kuracağınız yer cehennem deresi ise yolu Mersin tarafından da çamlıyayla tarafından da kötü. Yalnız Çamlıyayladan cehennem deresine gitmek isterseniz, Çamlıyayladan sonra Sebil diye bir yer var. Adanadan Sebile kadar yol asfalt. Sebilden sonra ise yolun büyük bir kısmı bozuk ama stabilize (kısmen taşlık) olduğu için tüm endurolar ve chopperler gider. Ancak yolun az bir kısmı çok virajlı ve oldukça bozuk. Bu bozukluk daha çok yol yüzeyindeki zaman zaman sivri denilebilecek taşlardan kaynaklanıyor. Kısmen de gevşek zemin olabiliyor (yani yolda yere yapışık olmayan mıcır türü taşlar var). Dereye Çamlıyayla tarafından inerken bir kaç tane çeşme/oluk görebilirsiniz. (ben bu yolu tavsiye ederim) Ayrıca derenin suyunun geldiği yer itibariyle herhangi bir pislik sözkonusu olmadığından suyu içilebilir. Eskiden yazın gittiğimizde ben içerdim. Ama yağmurdan sonra su çamurlu akabilir. Fakat içme suyu ekmek vs. için yakındaki sebil kasabasına bile gitseniz motorla cehennemdereden gidiş-geliş 40 dakikayı geçmez. Selamlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler