Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hyosung spil dagı ( domuz avı ) fotoları ve son gezimiz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Hakkını vermek lazım tabi ki köpeğin ama tek bir tanesinin azılı bir yaban domuzu karşısında pek şansı yok. Videoya göre koruması olmasa iki taneside baya bi zorlanırdı.

http://www.youtube.com/watch?v=oO_59l7JYNo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkını vermek lazım tabi ki köpeğin ama tek bir tanesinin azılı bir yaban domuzu karşısında pek şansı yok. Videoya göre koruması olmasa iki taneside baya bi zorlanırdı.

http://www.youtube.com/watch?v=oO_59l7JYNo
    Videoyu açamadım ama Ggenelde tek götürülmüyor zaten ava 2 tane oluyor bazen de 3. Domuzun gücü gerçekten azımsanamaz ama bu konuda eğitilmiş Dogo Argentino hele ki uyumlu birçift dogo argentino her türlü domuzu yakalar etkisiz hale getirir, lakin öldürmez genelde bu şerefi sahibine bırakıyorlar

Not: Av ve avcılığıa genel olarak karşıyım Sadece köpekler benim hayatımın büyük bölümü
    Aptallık En Büyük Günahtır !

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki de siz onlarin yasam alanlarindasiniz! Ne yazik ki insanoglu boyle, dag basinda evi olsa guvenlik icin tum yabani hayvanlari oldurup orayi kendine uygun hale getiriyor, bana gore paradoks bir durum, yani cozumu zor, anlamasi zor ...

Elektrikli dikenli tel ise yararmiydi, yoksa sadece filmlerde gorulebilecek bir uygulama mi?
    İlk önce sizinle tartışmak istemedigimi belirtmek istiyorum fakat bigli edinmek isteseydiniz özelden yazıcagınızı düşünerek bende sorunuza cevap vermek istiyorum.

elektirikli dikenli tel işe yaramiydı ? yoksa sadece filmlerde görülebilecek bir uygulama derken ciddi olarakmı sordunuz ?

çünkü bu tür uygulama civardaki oyun oynıyan cocukları ve dikkat etmiyen insanları öldürebilir farkındasınızdır heralde ?

oranın halki 5-10 kişiden ibaret degil orda yaşıyan nerdeyse 1500 kişi var.

Oranın halkıda düşünmüştür elbet başka her çareyi fakat öldürmek bile çare degil durmuyorlar çünkü.

Bilginizin olmadıgı konularda yorum atarken araştırmanızı tavsiye ederim. lütfen bunu alaylı bir şekilde algılamayın.

---------- Post added at 03:26 ---------- Previous post was at 03:20 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ya, hernekadar öldürmek tek çözüm görünse bile ben haklı olarak görmüyorum insanları.

Yani bir şekilde bu işi çözmek lazım. Ya kiraz ağaçlarından para kazananlar domuzları bir şekilde besleyecekler ki ağaçlara felan dalmasınlar. Ama aynı zamanda da üremelerini kontrol etmek gerek. Yani çözüm kolay değil ama işi hemen kolay yoldan öldürerek de çözmek, bilmiyorum pek normal değil...
    sevgili syanur.

Sizi severim yorumlarınızıda genelde desteklerim düşünce tarzını genel olarak begenıyorum.

fakat bu duruma farklı bir bakış açısı kazandırmak adına size cevap veriyorum .

domuz büyük 4 ayaklı karada yaşıyor diye genelde fotodan herkez etkilenebilir evet..

fakat işin mantıgına bakarsak benim iiçin domuz avlıyan ile balık avlıyan aynıdır. hatta domuzun daha az işkence çektigine emiinim çünkü kurşunla ölmek agzına kanca takılıp nefessiz kalarak ölmekten iyidir.

bu şekilde öldürmeye karşıysanız balıgında avlanmasına karşı oldugunuzu düşünüyorum.

balıgın insanlara zararıda yok birde bu var .. sorulabilecek soruya gelirsek balık insanların temel besin kaynagıdır ?? cevap = evet domuzda birçok insanın temel besin kaynagıdır .

eger balıgın tutulmasına ve avlanmasınada karşıysanız saygı duyuyorum çünkü büyük bir hayvanseversiniz .

bu işin orta yolu malesef yok ister inanın ister inanmayın fakat ordaki halk domuzun agaçlara zarar vermemesi için her agacın altına 5 kilo kiraz dökmesine ragmen domuz yinede agaçları kırıp parçalıyor.

dedigim gibi ordaki halk yüzyıllardır orda yaşıyor ve buldukları en iyi çözüm bu. çünkü onların tarımcılıktan başka geçim kaynakları yok. eger tarımda yapamazlarsa şehir hayatında ezilip büzülecekler . bu yüzden tarım alanlarını korumak zorundalar.

egerki balıgı normal domuz avını gereksiz buluyorsanız tekrardan düşünmenizi öneriyorum.

zaten bende öldürülmesinden yana degilim keşke söz dinleselerde gelmeseler.
    saygılar..
    Buzzard, Arda_Karaca, Syanur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    değişik bir etkinlik olmuş
    sıradışı

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:34 ----------

ya nekadar da yüklenmişsiniz cem kardeşime yaa.zarar veren hayvan ve haşeratın öldürülmesinde bir mahsur yoktur.
    ayrıca hayvanları katlediyorlar diyen hayvansever arkadaşlar hiç et yemiyor mu merak ettim doğrusu o arkadaşlara cvp niteliğinde video

CEM. bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Cem

Mantıklı yaklaşımın ve bakış açısı kazandırma adına verdiğin cevap için teşekkür ediyorum Başarılı da oldun diyebilirim Tabi en iyi yaşayan bilir, ben biraz uzağım duruma.

Verdiğin örnekler için de şunu söyleyebilirim ki, tam da balık muhabbetini yapmıştık geçen gün ofisteki arkadaşlar ile. Sabaha karşı balık tutmaya gidiyorlarmış, beni de çağırdılar. Zaten sevmem, dedim "balıği yiyro musunuz, var mı anlayan?". Yok dediler, keyfine balık tutmaya gidiyorlarmış, tuttuklarını geri bırakıyorlarmış. Ben de yazık dedim, ne gerek var balığa eziyet etmeye...

Kurban için de çok daha sert düşüncelerim var. B.şehirlerdeki toplu kesim yerleri hakkında aslında. Hayvanlara eziyetin dik alasını yapıyorlar. Güya Allah adına adanıyor bu kurbanlar. Ama oradaki hayvanların halini herkes görüyor da sesini çıkartmıyor. Üstüne ağır gelsin diye 1 gün önceden çimento karışımlı besinler ile beslenmeleri de cabası...

Evet ben bir hayvan severim ve et yiyorum. @speed_dream daha geniş düşünmeni tavsiye ederim. Benim için önemli olan kriter hayvanın acı çekmemesi. Ne kesilirken ne de yaşarken. Dizine kadar diğer hayvanların kanları içinde kesilmeyi bekleyen büyük baş hayvanlara acıyorum ve keyfine avlanan hayvanlara.

İnsanlar dışında da hayvanlar et ile besleniyorlar. Kimse avı ile sözleşme yapıp tatlı tatlı canını alamaz. Biz insanlar en azından onları acı çektirmeden öldürebiliyoruz(Genel olarak bu kapasitede olmamız gerekiyor).

Neyse mevzu beslenmek değil av idi. Cem seni daha iyi anladığımı söyleyebilirim. Sadece avlanan hayvanları görünce biraz hoşnutsuzluğumu dile getirdim. Ama ilk mesajımda da size hak vermek istediğimi söylemeliyim.

Çok fazla poliyannacılığın da bir alemi yok tabi. Av sırasında dikkatli olun bari, anladığım kadarıyla bu domuzlar epey! iddialı
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Cem

Mantıklı yaklaşımın ve bakış açısı kazandırma adına verdiğin cevap için teşekkür ediyorum Başarılı da oldun diyebilirim Tabi en iyi yaşayan bilir, ben biraz uzağım duruma.

Verdiğin örnekler için de şunu söyleyebilirim ki, tam da balık muhabbetini yapmıştık geçen gün ofisteki arkadaşlar ile. Sabaha karşı balık tutmaya gidiyorlarmış, beni de çağırdılar. Zaten sevmem, dedim "balıği yiyro musunuz, var mı anlayan?". Yok dediler, keyfine balık tutmaya gidiyorlarmış, tuttuklarını geri bırakıyorlarmış. Ben de yazık dedim, ne gerek var balığa eziyet etmeye...

Kurban için de çok daha sert düşüncelerim var. B.şehirlerdeki toplu kesim yerleri hakkında aslında. Hayvanlara eziyetin dik alasını yapıyorlar. Güya Allah adına adanıyor bu kurbanlar. Ama oradaki hayvanların halini herkes görüyor da sesini çıkartmıyor. Üstüne ağır gelsin diye 1 gün önceden çimento karışımlı besinler ile beslenmeleri de cabası...

Evet ben bir hayvan severim ve et yiyorum. @speed_dream daha geniş düşünmeni tavsiye ederim. Benim için önemli olan kriter hayvanın acı çekmemesi. Ne kesilirken ne de yaşarken. Dizine kadar diğer hayvanların kanları içinde kesilmeyi bekleyen büyük baş hayvanlara acıyorum ve keyfine avlanan hayvanlara.

İnsanlar dışında da hayvanlar et ile besleniyorlar. Kimse avı ile sözleşme yapıp tatlı tatlı canını alamaz. Biz insanlar en azından onları acı çektirmeden öldürebiliyoruz(Genel olarak bu kapasitede olmamız gerekiyor).

Neyse mevzu beslenmek değil av idi. Cem seni daha iyi anladığımı söyleyebilirim. Sadece avlanan hayvanları görünce biraz hoşnutsuzluğumu dile getirdim. Ama ilk mesajımda da size hak vermek istediğimi söylemeliyim.

Çok fazla poliyannacılığın da bir alemi yok tabi. Av sırasında dikkatli olun bari, anladığım kadarıyla bu domuzlar epey! iddialı

Benim asıl düşüncem devletin halkın tarım alanlarını koruma altına alması lazım yada domuzcuklara ayrı bir dogal yaşam alanı yapması lazım aslında çok derin mevzular

Beni anladıgın için ben teşşekkür ediyorum. Kurban olayı aslında bambaşka bi durum speed dream başka bir konuya deginmiş aslında.

Bende kurbanda can cekiştirerek öldürülmesine karşıyım yani bilinçsizce kesilmesine fakat konu konuyu açtı geziden çok uzaklaştık

bu yüzden yeni okuyan arkadaşlarda bu mevzuları hiç uzatmamalarını rica ediyorum dileyen tabiki özelden mesaj atabilir

saygılar..

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Antalya / Adrasan'da Zeytin ve Nar bahçemiz var imkanım olup kısa zaman içerisinde gidebilirsem domuzların yaptıklarını resimle paylaşmak isterim... Şuan akrabalarım her gün bahçede nöbet tutuyor , tutmadıkları gün bahçede doğru düzgün sağlam nar bulamazsın. Zeytin ağaç fidanlarını da kökleyip ,toprağı traktör misali sürüyorlar...

En kaliteli tel ile çevir bana mısın demez parçalar atar. @CEM 'in bahsettiği gibi altından geçer üstünden atlar yine de emeline ulaşır... Domuzun 7-8 yavru verdiğini bilirim defalarca kez de şahit oldum.

Belirli dönemlerde devlet izni ile avlanma başladığı da oluyor ama epey zamandan beridir böyle bir izin verilmiyor bölge koruma altında olduğu için ve yerli halkta bu durumdan çok fazla rahatsız...
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya / Adrasan'da Zeytin ve Nar bahçemiz var imkanım olup kısa zaman içerisinde gidebilirsem domuzların yaptıklarını resimle paylaşmak isterim... Şuan akrabalarım her gün bahçede nöbet tutuyor , tutmadıkları gün bahçede doğru düzgün sağlam nar bulamazsın. Zeytin ağaç fidanlarını da kökleyip ,toprağı traktör misali sürüyorlar...

En kaliteli tel ile çevir bana mısın demez parçalar atar. @CEM 'in bahsettiği gibi altından geçer üstünden atlar yine de emeline ulaşır... Domuzun 7-8 yavru verdiğini bilirim defalarca kez de şahit oldum.

Belirli dönemlerde devlet izni ile avlanma başladığı da oluyor ama epey zamandan beridir böyle bir izin verilmiyor bölge koruma altında olduğu için ve yerli halkta bu durumdan çok fazla rahatsız...
    Başınıza gelen örnek bir olayı paylaştıgınız için teşekkür ederim.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Yabani domuzlardan. Çok güzel mangal olur yada tava. Yazik olmuş.
    CEM. bunu beğendi.

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Çok başarılı bi gezi olmuş fakat yorumlar pek iç açıcı olmamış Cem abi... ne yazık ki domuzun nasıl bir hayvan olduğunu bilmeyen çok kişi var belirli bu konuda az dedem ile domuz vurmadık pompalı tüfeklerimiz ile , az mı bütün ektiklerimizi mahvettiler gezilerinin devamında zaten beraberiz

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Çok üzülerek okuduğum yorumlar sonrasında buraya yorum yazma ihtiyacı hissettim.

Domuzların vurulması son derece gerekli ve önlenmesi saçma olan uygulamalardır.

Neden? Çünkü Türkiye sınırları içinde domuz avlayan bir hayvan kalmadı artık soyları tükendi.Domuzlarda kontrolsüz üremeye başladı.Normal domuz populasyonları olsa bu kadar tarlaya saldırı vesaire olmaz.Örnek veriyorum şuan doğada 1 domuz olması gerekiyorken 10 domuz 20 domuz var.Domuz bir doğumda 8 taneye kadar yavru verebilir.Ve zirai zararı muazzamdır.

Bilginiz olmayan konularda yorumda bulunmayın lütfen.Büyükşehrin kedi köpek hayvanseverliğiyle domuzu savunmayın bir avcıya.

Benim tek vurduğum av domuzdur.Avı gerekli olduğu kadar keyiflidirde.Hepinize tavsiye ederim.1 litre benzin parasını 1 fişeğe veriyorum.Ama bu adrenalini s1000rr la yaktığım 10 litre benzine değişmem.Hemde çiftçi vatandaşlarımıza yardım etmiş olursunuz.Herkese iyi günler dilerim.

ssczus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Domuzları yediyseniz eğer doğru bir iş yapmışsınız. Avlanıp karnınızı doyurmanız lazım. Doğanın döngüsü bu şekilde işler.

Zevkinizin içine ediyim çok afedersiniz. Keyif almak için canlı öldürmek kadar mantıksız şey yok. Hem hayvanın doğasına gidiyosun hemde verdiği zarardan bahsediyosun.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı mertaltinok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevkinizin içine ediyim çok afedersiniz. Keyif almak için canlı öldürmek kadar mantıksız şey yok. Hem hayvanın doğasına gidiyosun hemde verdiği zarardan bahsediyosun.
    Nato mermer nato kafayız değil mi? Evindeki sivrisinekleri,haşereleri öldürme çünkü onlarda senin evinde yaşıyor.. Adamın bahçesini talan ediyorlar hala zevk için diyorsunuz..

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Domuz eti yiyin diyenler gidin bo.. yiyin.Daha faydalı olur sizin için...

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Alıntı clabber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domuz eti yiyin diyenler gidin bo.. yiyin.Daha faydalı olur sizin için...
    Domuz eti yemiyorum fakat nasıl bir kafadır bu Kele paça dil daşak yiyen biri olarak sana avrupalı domuz yiyen adam onları yeme bok ye dese nasıl hissedeceksin,niye bu kadar dar kafalı bir toplum olduk yahu ? Dünyada senin gibi 1 milyar insan varsa domuz yiyen de 1 milyar insanın olduğunu yada dünyanın senin kafanın etrafında dönmediğini unutma.

Domuz avı için ise cidden kendi tarlanıza saldırıp zarar veriyorsa yada siz tarlanızda nöbet tutup size zarar veren hayvanları avlıyorsanız kabul edilebilir ama zevkine adrenalin için dağ bayır gezip rastgele avlamak pek mantıklı gelmiyor bana.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domuz eti yemiyorum fakat nasıl bir kafadır bu Kele paça dil daşak yiyen biri olarak sana avrupalı domuz yiyen adam onları yeme bok ye dese nasıl hissedeceksin,niye bu kadar dar kafalı bir toplum olduk yahu ? Dünyada senin gibi 1 milyar insan varsa domuz yiyen de 1 milyar insanın olduğunu yada dünyanın senin kafanın etrafında dönmediğini unutma.

Domuz avı için ise cidden kendi tarlanıza saldırıp zarar veriyorsa yada siz tarlanızda nöbet tutup size zarar veren hayvanları avlıyorsanız kabul edilebilir ama zevkine adrenalin için dağ bayır gezip rastgele avlamak pek mantıklı gelmiyor bana.
    Gecen bu domuz yeme vs karsi cikan arkadasa domuz mesanesinin bir katmaninin kurutulup ogutulup kesik parmagin uzerine toz halinde dokuldugunde 4 haftada yeni parmak cikartildigi bir video izlettim.. cocuk tam 'bak su yaratanin isine ne mubarek hayvan yaratmis' diyecekti demedi.. su memlekette bari zararsiz olan domuzlari yemeyelim kurban bayrami adi altinda yeteri kadar iskence ile kesim oluyor..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İnsanoğlu dünyanın heryerinde heryere yayılır.
    Önce senede 1-2 tane yavru veren ve domuzla beslenen vahşi hayvanları yok ederler.
    Sonra senede 10-20 tane doğum yapıp çoğalan domuzdan dertlenirler.
    Çözümüde daha önce uyguladıkları için başlarına o derdi salan yöntemde ararlar.
    Bu hep böyledir.
    Böylede olucak .
    İnsan doğası yapıcak birşey yok gibi.
    İçinde olmadan anlamak zor .
    Zaten insanı anlamak zor ya .

Yalnız Cem arkadaşım herkese karşı agresif bir savunma yapıyorsun.
    Herkes her şeyi anlayamayabilir.
    Normal karşılamalısın.

Anaaa konu eskiymişya be . JEton geç düştü
    CEM. bunu beğendi.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Şimdiye kadar şu forumda hiç kimseye saygısızlık yapmadım ama bu kadarı da fazla ya. Konuyu açan abimize o kadar atıp tutan olmuş ki kendimi tutamadım. Yav şu yorumlarınızı yaparken azcık (varsa) okuma "Anlama" yeteneğinizi kullanın. Konuyu tam okumadan yargı yapanlar asanlar kesenler ona buna sataşanlar milletin yiyip içmesine karışanlar yok bilmem neler. Biraz empati yapın sıcak koltuğunda kendini yayarak oturup klavye de erkeklik yapacağınıza biraz aklınızı kullanın ve ayrıca kimsenin bir başka insanın yaşama tarzına dini siyasi vesaire seçimlerine karışamaz özgürlüğüne (af edersiniz) b*k atamaz.
    Kimseye ithamda bulunmadım ha üstüne alınanın yarası vardır illaki üstüne alınmak istiyorsa evet alınsın belki birdaha ki yorumlarında daha dikkatli olur tabi "Anlama" yeteneği varsa.

Güzel başlık abicim ayrıca hyo da çok can alıcıymış. Yeni motorunuzlar devamını bekliyoruz bol gazlamalar saygılar.
    CEM. bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domuz ile orta yolumu bulayım ? Bu işi hobi olarak yapmıyoruz .

spil dagındaki bir kiraz agacı yaklaşık 10 senede meyve vericek hale geliyor ve anca dallanıp budaklanıyor.

etrafına telde çekilse korkulukta dikilse domuz muzur hayvandır gübre görse bile içinde yuvarlanır darman duman eder.

Telin altını kazar tünel gibi yine girer.

Yaban hayvanları yerleşim yerlerine geldigi zaman bir şekilde uzaklaştırılmışlardır .

Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüze hertürlü imkanın geldiği şehir hayatında bir domuzun verdiği zararı anlayamamamız normal. Domuz çok üreyen bir hayvandır. Belli zamanlarda avı yapılmazsa artan nüfusu nedeniyle orada tarım yapılması mümkün olmayacaktır. Cem'in dediği gibi de maalesef en ucuz orta yol budur. Burda yanlış olan öldürülmek zorunda kalınan hayvanın resminin paylaşılmasıdır.

Ayrıca böyle bir eve sahip olduğunuz için çok şanslısın. Hele o fırın yok mu o fırın beni benden aldı.
    Bu topraklarda İnsanlar yokken bile Hayvanlar vardı.
    Dolayısıyla onlar sizin yaşam alanınıza zarar vermiyor, siz onların yaşam alanlarına binalar yapıyorsunuz, parselliyorsunuz, sahip çıkıyorsunuz. Üstüne birde öldürüyorsunuz.

Doğanın gerçek sahibi Hayvanlardır,
    Ama kapitalist modern dünya size doğayı peşkeş çekiyor.
    Parayla satın aldığınız toprak parçası sizi hayvanlar üzerinde egemen kılmaz.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)