Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Harran Evleri ve 2 Türbe :))

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    son bir haftadır eşimle şöyle bir motosiklet gezintisine çıkmak istiyordum ama iş yoğunluğum engel oluyordu ve son iki gündür havanın da hiç tadı yok hep yağmur
    bugün de hava yağacak gibi ama kadere kırkbeş diyoruz ve eşimle hazırlanıp çıkıyoruz yola.yolda hiç foto çekemedim çünkü zaten öğleden sonra saat 14:30 gibi yola çıktık bir an önce varalım dedik çünkü saat 17:30 gibi güneş batıyor
    iki yıldır Urfadayım ama ilk defa geliyorum Harran'a
    iyi seyirler

harran kalesi

hemen orada Bayrak Tepe var oraya çıkmamızı söylüyorlar tüm harran ayaklarınızın altında

Bayrak Tepeden tarihi harran üniversitesi dünyanın ilk üniverstesi olduğu söyleniyor

veee işte harran evleri

evlerden birtanesini gezmek istiyoruz gelin harran evlerine içerden bakalım beni en çok şaşırtan şey evlerde pencere namına birşey olmamasına rağmen içeride hiç havasızlık çekmiyorsunuz küçük havalandırma delikleri var sadece ama yetiyor da artıyor

içeride kullanılan yöresel eşyalar var ama gezdiğimiz bu ev bu konuda epey zayıf sadece bir senit ve kazan görebildik

şark köşeleri mevcut kalabalık misafir gurubu geldiğinde buralarda ağırlıyorlar

yoruluyoruz ve mırra istiyoruz görevli çocuk getiriyor (mırra acı kahve urfa'da sıkça içiliyor ) çok acıymış sadece bir yudum alabildim ardından azımız tatlansın diye üzüm veriyor ha bu arada unutmadan bu evleri gezmek ücretsiz kahve 2 su ve de üzüm için de nekadar verirsen ver dedi çocuk bize turist muamelesi yapmadı anlayacağınız sağolsun

hava yine bulutlanıyor türbeler için yola koyulmamız lazım

Türk bayrağı motifli bir ev gördüm ve fotoğraflamak istedim çok hoşuma gitti

önce Harran'da olan Şeyh Hayat Bin Kays El Harrani hz. türbesini geziyoruz

Harran'dan ayrılıyoruz Urfa'ya doğru yaklaşık 20 km sonra Yardımcı Köyü'nde 2. türbemizi ziyaret ediyoruz

ayrılma vakti türbeden dışarı çıktığımızda bir de baktık ki yakınlardaki evlerden küçük çocuklar toplanmış etrafımıza keşke onları mutlu edecek birşeyler olsaydı da verebilseydik işte Yardımcı Köyü'nün sevimli çocukları

buradan da ayrıldık artık karanlık çöktü biran önce eve varmak için gazlıyorum .eve ulaştığımda baktım yaklaşık 120 km civarında yol yapmışız fakat fotoğraflamayı unuttum .mevsimden midir nedendir çok fazla sinek vardı yolda hem harranda hem de 2. türbede durduğumuzda temizlememe rağmen işte kask ve montumun hali .resmen katliyam olmuş

egem1194 ve Yusuf Ziya bunu beğendiler.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Çok güzel 1 gezi olmuş kibar feyzo da bahsi gecen harran mı burası motor da yakıyor bu arada kazasız belasız

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    harran benim güneydoğu gezi planımda olan bir yerdi,fotoları görmem güzel oldu
    ellerine sağlık.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel 1 gezi olmuş kibar feyzo da bahsi gecen harran mı burası motor da yakıyor bu arada kazasız belasız
    ewet o harran kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harran benim güneydoğu gezi planımda olan bir yerdi,fotoları görmem güzel oldu
    ellerine sağlık.
    teşekkürler dostum havalar kötü olmadan bir an önce gez derim

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    çok güzel. Seninle gezmek istedim bi an. Bende hanımı atarım arkaya gezerim. Gezmeyi severiz yani. Motorunda yakıyo haa. Tebrikler. Güzel yerler.

CanBerkG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğraflarınız çok güzel çok beğendim allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin

Motosikleti
    pulsar 200ns
    guzel gezı olmus emegınıze saglık bende askerlıgımı urfada yapmıstım buraları gezmıstım ozaman gercekten guzel yerler gıdılmesı gereken tarıhı yerlerden bırtanesıdr buralar saolasın...

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    güzel geziolmuş kazasız belasız sürüşler yolunuz acık olsun

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Güzel gezi olmuş emeğinize saglik.
    Sayenizde harran evlerini de gormus olduk.

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Güzel gezi,
    Paylaşım için teşekkürler.
    İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    paylaşımımı takip edip güzel yorumlar yapan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)