Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Avrupa Turumdan Döndüm Aranızdayım (9 ülke (+2 mini ülke))

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer 98 HP
    Merhaba Dostlar,

İznimi rüzgarla değerlendirdim.. Bir Avrupa Turu Yamaha Fazer'la.. Ve aranızdayım..

Kısaca güzergah Yunanistan, İtalya, Fransa, İsviçre, Avusturya ve balkanlar üzerinden dönüş..

Planı elime aldığımda yalnızca bir kağıt parçasıydı.. ilerledikçe bir dostumun tanımlamasıyla "oldu bu iş" dedim..

Şimdi kulaklarımda ruzgarın sesi var yalnızca..

Bir de yolların özlemi..

Sevgiyle

Foto eklemeyi beceremedim youtube linki ekliyorum..
    http://youtu.be/4-b_13pclwk
    erro, Sel0, banno1957 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ilk bölüm full italya gibime geldi..foto olsa daha iyi olur...güzel motor güzel rota...

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    İnşallah önümüzdeki sene Yunaistan ve İtalya olacak şekilde Avrupa turu yapmak istiyorum,eminim çok eğlenceli geçmiştir,özellikle İtalya'nın kuzeyindeki virajlı yollar Tekerinize sağlık.
    not:böyle bir gezi öncesi Go Pro şart

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Güzel görüntüler,emeğe teşekkürler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    önümüzdeki yıllarda büyük savaşlar çıkmaz allah ömür verirse kesin niyetim var.

mail adresinizi özel mesaj olarak atarsanız ileride tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

ben daha batı rotasını takip edip ukrayna avusturya polonya almanya hollanda üzerinden döneceğim..

videonuzu izliyorum..

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah önümüzdeki sene Yunaistan ve İtalya olacak şekilde Avrupa turu yapmak istiyorum,eminim çok eğlenceli geçmiştir,özellikle İtalya'nın kuzeyindeki virajlı yollar Tekerinize sağlık.
    not:böyle bir gezi öncesi Go Pro şart
    Dedigin dogru Italyanin kuzeyi Dolomiti ve Austuryanin Alp daglarini ben karavanla dolastim, cok güzel motosiklet yollari var tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Zevkle izledim

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    Emeğe saygı ilk önce tekerinize sağlık .. Bu arada videoda gördüğüm kadaryla çok az insan var sokaklardaa Biziö bu istanbul insan ve araba trafiği hiç bir yerde yok
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer 98 HP
    Diğer bölümlerin linkleri

http://youtu.be/evXc7xFTGQw
    http://youtu.be/JuPeqfzhOs4
    http://youtu.be/KyDpgJHRo8c
    http://youtu.be/SMv2_0LNXEc
    http://youtu.be/8bpCvAeSYCw

diğer bölümleri buradan izleyebilirsiniz.. elimde biraz daha çekim var ne çıkar bilemiyorum.. fotoların önemli bi bölümü iphone güncellemesine kurban gitti.. :(

tabii acemi çekimler (örn manzara solda kameraa sağda gibi.. ) tam çekimi önemsemeye başladım, bu kez de kamera bataryası sorun çıkarmaya başladı titreşimden sanırsam bir de düşürdüm bi iki kez..

Dağlar çok keyifli.. Yunanistandan İtalya feribotunda bir italyan dost italya güzergahın yanlış dedi.. içeriden bir rota çizdi.. dinlemedim doğu kıyısından vurdum biraz da denize girerim endişesiyle ancak çok haklıymış.. çok sonra girdim içerilere.. bana ne dediyse doğru çıktı.. dağlar harika.. hele alpler anlatılmaz.. dolomitilerin kıyısından yarı hac da yaptım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

mail adreslerim.. mrgncr@gmail.com
    omergencer@yahoo.com

sevgimle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Alıntı rapcib adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğe saygı ilk önce tekerinize sağlık .. Bu arada videoda gördüğüm kadaryla çok az insan var sokaklardaa Biziö bu istanbul insan ve araba trafiği hiç bir yerde yok
    kesinlikle katılıyorum tüm seyahatin en zorlu parkuru silivri istanbul parkuruydu.. birde bulgaristan.. yollar çok bozuk (bundan ne anlarsınız bilemiyorum ancak biraz dikkatsizlikle tekerin birini bırakabilirsiniz.. ) yahut kırmızı ışıkta frene basarsınız motor aynı hızda gidiyor yere bakarsınız motor yağı dökülmüş.. gibi.. ab otoyolu henüz bitmemiş tabelasız! benzinliksiz! upuzun en az 300 km yol.. her koşul yolda bırakmaya uygun.. sonra dönüşü kaçırmışsınız ve köyün birinde otoyol bitiveriyor.. köyde benzinlik var diye herşeyi unutup çılgınca bir sevince kapılıyorsunuz.. haritaya bakıyorsunuz ve bir köy patikasından yolu kaçırmış bi yığın tr plakayla çukurlarla dans ederek edirneye giriyorsunuz..

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Fazer isteğim ikiye katlandı Yok mu temiz bi fazer satan

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer 98 HP
    7. bölüm Avusturya Alplerini ekledim.. iyi seyirler..

http://youtu.be/kPBfxXCIHsA

Sadece ilk parttaki sarki yeterli, hosgeldin diyelim =)

Kebum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Selamlar çok güzel gezi olmuş videoları büyük bir hevesle izledim. Merak ettiğim bir konu avrupa turu için sadece pasaport ve vize mi olması gerekmektedir? Bu ülkelerde ehliyetimiz geçerli midir?

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer 98 HP
    Değerli Dostlar, gelelim özelden de gelen sorulara Ehliyet, ruhsat ve Vize.. MAGNET!

Ben daha önce 6 aylık aldığım İtalya vizesiyle süresine 3 ay kala yola çıktım.. Turing kurumundan uluslararası denen ehliyet aldım.. ruhsat ticari araçlar içinmiş.. yine de 300 tl bayılıyorsunuz ilk alımda.. her giriş çıkışta hepsini verdim aynen geri iade edip pasaporta baktılar! bir tek TR ye girişte istediler.. bir de avusturya da polise yakalanınca verdim ancak evirdi çevirdi geri verdi.. bildik ehliyetten adımı yazdı..bana plakayı sordu o kadar..

Gelelim vize ve geçişler.. TR çıkışında verdim evrakları bastım yunanistandan brindisiye geçtim.. ankaradan konyaya gider gibi.. oradan fransaya.. konyadan adanaya gider gibi.. fransadan monacoya..adanadan hataya gider gibi.. sonra isviçreye.. DUR.. ne oldu? bi teyze yan tarafa geç bakalım dedi.. 35€ aldılar bir çıkartma verdiler.. MAGNET.. meğer otobandan direkt geçiş içinmiş.. ben otobanda da para verdim.. Aptallık üzerinde para olduğu sürece pek koymuyor insana önceleri.. sonra liechtestein.. bi tabela bi benzinlik sonra avusturya.. arayan soran yok.. geçişleri eskiden kalma bankolar ve tabelalardan anlıyorsun.. otobandayım otel tabelası çıktım yoldan.. DUR POLİS.. hızdan yakalandım çıktıktan 300 mt sonra.. ancak cezayı magnet almadım diye yazdı.. cezadan sonra iki gün süren var dedi, ya magnet al ya da uza ülkeden dedi..hataydan kayseriye gider gibi.. masalsı ülke masalsı dağlar.. sonra slovenya.. bi mühür bi magnet yallah.. hırvatistan bi mühür yallah.. sonra sırbistan bi mühür yallah..sonra bulgaristan bi mühür yallah.. sonra TR.. DUR esrar var mı eroin var mı üstünde muhabbetleri.. sonra geç.. memleket.. en çok beklenen kapı TR idi..

Kısaca ekstra vize yok, transit geçişlerde sanırsam 5 güne kadar sıkıntı yok.. uzatırsan eğer, durum pek parlak olmayabilir mi bilemem..

Şimdi MAGNET olayı şu: Ülkelere girerken Yunanistan da dahil magnet alıyorsun ancak isviçre dışında bankoda satan yer yok.. en yakın benzinlikten alınıyor ve bazen de kalmamış oluyor.. ben cezayı yedikten sonra Türklük yaparak almadım bir daha sırbistan dışında 10-15 € gibi bi bedeldi sanırsam.. yalnızca magnet yazan bi yere sordum kalmadı dedi.. motora yapıştırılıyor nereye yapıştırılacağı yazıyor üstünde..

..
    esirci bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Kısaca uzun süreli bir İtalya vizesi ile transit geçersen diğer ülkeler için vize almana gerek yok diyorsun,eh bundan iyisi şamda kayısı

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    YOUTUBE LA VİDEO İLE OLCAK İŞ DEGIL

RESIM EKLE .....bence
    TRANSALP.GR.COM

Bad Horsie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r
    Güzel gezi olmuş,darısı başımıza.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer 98 HP
    Bölüm 8.. son bölüm.. Dolomitilerde kamera bataryası arıza verdi.. gerisi dönüş yolu elde kalan malzemeyle..

http://youtu.be/-CaiA53Om1I

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Güzeeelllllll..

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Çok güzel ,insanın motora atlayıp gidesi geliyor

Teşekkürler paylaşım için.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer 98 HP
    Sağolun dostlar..
    Aynen öyle tek vize ile sıkıntısızca ileriliyorsun.. italya ve fransa trafik konusunda mükemmel.. tek başınıza kesilikle sıkılmazsınız yollar motorcu kaynıyor ve gün boyu yüzlerce kez selamlaşarak ilerliyorsunuz.. ancak isviçre de yolları öyle bir çizmişler ki ya yolları çok iyi bileceksin ya da yoldan çıkacaksın! yani sağa sola dönüşler otobüs yolları gibi bi yığın çizik var yollarda.. bilenii için sıkıntı yok bilmeyeni için sıkıntılı ancak içerisi türk dolu illa ki biri alıp istediğin yere götürüyor avusturya sürücülerine dikkat trafik uygar ancak ani duruşları çok fazla yapıyorlar.. doğuya geldikçe yollar bozuluyor, trafik sıkıntılı oluyor, yoksulluk artıyor.. bulgaristan da (sofya) ise çoğu insanla normal türkçe konuşabiliyorsun, başta yadırgadım sonra trafikte camı açık bir araca yaklaşıp -otoban ne tarafta dedim türkçe - beni takip et götüreyim dedi..

Darısı herkesin başına..

Alınacak çok yol var.. ancak ölüm haberleri beni çok üzüyor.. bu işe gönül koymuş, pırıl pırıl baharı henüz yaşayan gençlerimiz.. lütfen araçlar bize dikkat etmiyor, biz çok ama çok dikkatli olalım.. ne kadar toparlanıyor olsa da yollarımız ve araba sürücülerimiz henüz yeterli kaliteye ulaşamadı.. arabadaki bir çizik bizim yaşamımızdaki bir çizik olmasın.. otobandaki tek teker arkadaşlar lütfen kapalı pistlerde uygun ortamlarda yaşayın heyecanı.. her türlü emniyetli sürüşe rağmen yığınla risk atlatıyoruz.. bir de üzerine eklemeyelim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)