Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

22 Gün,3800km,Gv 250 ile Ege-Akdeniz Çadır,Doğa,Güneş Tatili

Motovento
    REKLAM ALANI
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Selam forumdaşlar 2 gün önce bir süredir aklımda olan ve çok istediğim motosiklet ile Ege-Akdeniz turunu gerçekleştirmeyi planlıyordum.2 gün önce sağ sağlim geri dönerek bitirdim.Resimlerle nereleri gezdiğimi,neler yaptığımı anlatmaya çalışacağım.
    Tüm tatil boyunca 4 gece hariç tamamında çadırda bazen kampingde bazen kafama göre doğada kaldık.Netten araştırdığım ve adreslerini önceden aldığım,yorumlarını okuduğum kampingleri de test edebilme şansım oldu.Çok memnun kaldım,ufak tefek aksaklıklar her zaman olabilir benimde başıma geldi ama çok şükür kazasız atlattım.
    2005 model Hyosung gv 250 ile artçı ile( yolun 1/4'ü hariç tamamında yanımdaydı) ve çadır,mat uyku tulumu,çantalar,kamp malzemeleri vs bu geziyi tamamladım.Gittiğimiz yerlerde genelde 2'şer gün kaldık ve ulaşımımız hep motorla olduğu için toplam km'miz epey fazla oldu.
    Ha birde benzin sarfiyatından bahsedeyim: 100km'de 4-4.2lt gibi harcamam oldu,artçılı ve yüklü+öncam ve çoğunlukta rüzgarlı havalara denk geldim,ilk başlarda sarfiyatım fazla gibi gelmişti ama sonra kazasız belasız bitirmenin daha önemli olduğunu aklıma getirerek sarfiyatı önemsemedim
    Lafı daha fazla uzatmadan,buyrunuz resimlere

Öncelikle nasıl bir rota çizdik,kaba taslak gösterelim:

25 Ağustos 2012 Cumartesi günü İstanbul'dan yola çıkarak Afyon'a geldim ve bir gece dinlendim,ertesi gün kız arkadaşımı da alarak Antalya'ya doğru yola çıktık ve yolculuğun ilk resmini Burdur yakınlarındaki tuz gölünde çektik

İlk mola

İlk kamp yerimiz;Sundance kamping-Tekirova

Çok memnun kaldığımız bir camping Pazar günü herkesi (çoluklu çocuklu gürültülü aileleri) içeri almadıklarını ve biraz eleme yaptıklarını öğrendim,iner inmez taa İstanbul'dan geldik,bizi geri komayın diyerek acındırdık kendimizi ve çadırımızı kurduk

Phaselis'e doğru yürürken yolda karşılaştığımız iguana

Phaselis kampa yürüme mesafesi 20 dk uzaklıkta,ve aradan kayalıklardan kaçak geçiş var

Kenarda duran kediye her geçen şişe kağaında su bırakıp gidiyordu,bende suyunu tazeledim sıpanın

Ertesi gün Çıralı'ya doğru hareket ettik,açıkcası kumsalda kuracaktım çok sote yerler de buldum ama emin olamadım,Caretta Caretta'ların (deniz kaplumbağası) yumurtlama bölgesi olduğundan belki Jandarmalar kolaçan ederler düşüncesiyle sıradan bir kampinge geçtik,gece olduğu için foto çekemedim.

Günün yorgunluğunu Yanartaş'ta çay demleyerek attık,herkesiz ilgi odağı oldu bu çaydanlık

Ertesi gün Kumluca Gelidonya Feneri'nde çadır kurmak istedim ama yolda karşılaştığım yerli bir motorcu oranın çok yabani olduğunu,akrep ve yılan kaynadığını,ama yol üzerinde Korsan koyu denen yerde daha rahat edeceğimizi söyledi.Burdan Ramazan Çoban kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum

Kamp alanından görüntüler;su ve tuvalet var,elektirik yok,beleş alan gece de tek tük kalanlar var,insan tedirgin olmuyor.

Gelir gelmez beni rehin alan Sakarya'lı amca.Eskiden motor kullanırmış,bir gün yolda araba sıkıştırmış,indirmiş adamı tam vuracakken bi bakmış silahı yanında değilmiş vs geli gelmez anlatılığmı bu amca,oldumu şimdi ama,oldu mu ?

Birkaç gece dolunaya denk geldik,ışık tutsam bu kadar aydınlanamazdı etraf.

Gelidonya fenerini görmeyi kafaya koydum.Çıktık yola

Kumluca yolları virajlı ve yer yer bozuk.

Bir tabela gördük!

Bu noktadan sonra motor daha fazla hareket edemedi,kenara bıraktık ve yola tabanvay devam ettik.

Evrim geçirmiş bir çekirge,kuyruğu akrebe benziyordu,ilk karşılaştığımız canlı

Yolda Güney Kore'li bir gezginle de karşılaştık,açıkcası hiç beklemiyordum burda ne işi var,yürüyerek Likya yolunu geziyormuş,Adrasan'a doğru gidiyordu,hey hat

Sonunda fener,zafer bizimdir! Çok yorucuydu,gitmek isteyenler mutlaka yanınıza su ve atıştıracak bişiler alın yol ciddi çok yabani.

Kendin git kendi çek

Ve yürüyüşe damgasını vuran olay;Su Deposu!! Resmen kan yaptı,deli susamıştımBizden önce gelenler üzerine Duck tape ile su yazmışlar gerçi yazmasalarda ben bakardım susuzluktan sıbardım resmen

Artık dönmenin zamanı geldi,bu kadar fener havası yeter.

Birazda kahvaltıdan görüntüler verelim; menemen çalışması tabiki çaysız olmazzz

Yola devam ediyoruz ve ekibe spontane bir şekilde Taha katılıyor.Kumluca'da buluşuyoruz ve Finike'de foto çekiyoruz.

Birbirinden güzel virajlar ve onlardan daha güzel plajlar,ahhh ahh

Kaş'a vardık !

Gecesi ayrı güzel gündüzü ayrı güzel Kaş!

Baff kardeşliği
    Çevrede çok fazla Pcx vardı,dikkatimden kaçmadı

Kaş'ta olduğumuz zaman yine oraya tatile dalmaya gelen Salih'le de karşılaştık ve 2 gün bizimle gezdi,Gv 250'sini yeni satmıştı ki eksiğini hissettirmedik umarım,Kaş'ta da motordan inmedik

Kaputaş'ın yollarıda,süklüm püklüm koyları ....

İş Güvenliği Uzmanı adayı olmama istinaden oldukça ilgimi çeken tabela.

Salih,Taha ve ben

Oradan çıkıp 30km uzaklıktaki Patara plajını da görelim dedik

3 gezentişörler
    Ve işin en sürpriz yanı,forumdan Gv 250 kullanıcısı Murat ve Erkan'la karşılaştık!

Kalkan

Dönüş az bişey geceye kaldı,

Ertesi gün Fethiye Ölüdeniz'e hareket ettik Taha ve biz.

Sugar Beach Clup isimli yerde çadırımızı kurduk,genel anlamda memnun kaldık diyebiliriz.

Ölüdeniz modasına ayak uydurdum hani

Canlı müzik klassik rock çalan barın karşısındaki bankta beleş müzik keyfi

Ertesi gün keşif gezisi

Kelebekler Vadisi'nin üstteki yolundan geçtik

Motocycle ımızı da çekek dimi

Ertesi gün canımın gözleme çekmesini sağlayan foto

Devamındaki Kabak koyuna gidiş

2 şaheser koy... Kelebek ve Kabak

Part 1 sona erdi,Part 2 geliyor....
    speed_dream, serdar37100, Uffie ve 21 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Cok guzel bir anlatim ve paylasim.Tesekkurler
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cihan süper olmuş be. Bizimkilerle yolda karşılaşman ise daha süper. Muhtemelen ben gittiğimde kimseyle karşılaşamayacağım.
    Yarın Garaj'da görüşürüz.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda & Yamaha

Kelebekler devam..

Kampingin girişi

Ertesi gün Marmaris-Hisarönü Altınkum kamping,tanıdığım ve çok sevdiğim bir abimin yeriydi,çok güzel vakit geçirdim.

Resimdeki motoru bulunuz

Kız kumu

Bozburun

Selimiye
    Altınkum kamping gece

Datça-Palamutbükü

Datça-Bodrum feribotunun kalktığı yer,şimdilik keşif yapıyorum seneye işime yarayabilir

Rezervasyon gerekiyor anladığım kadarıyla

Feribot

Datçanın yollarıda kıvrık kıvrım yolları diye kendimce türkü çığırıyorum

Gökova Akyaka üzerinden Eski Bodrum yolunu takip ederek Bodrum'a geçiş başlıyor.

Akbük

Ören fabrika

Ve Bodrum.

Gümüşlük

Bodrum Zetaş Kamping,gayet memnun kaldım,sadece gece geç saatlere kadar clup müzik ve karaoke sesleri geliyor ama yinede insanı uykudan alıkoyamıyor

Ayvalık'a yolculuk.Yoldaki ''DUR'' tabelası ile içli dışlı foto

Yolda çok hoş karavanlar vardı,birinin fotosunu çektim dayanamadım,içinde oturuyorlardı sesler de geliyordu

Cunda Maden Adası sessiz sakin tarafları

Dikili Bademli Kalem adası tarafı,böyle bir denizle karşılaşacağımı hiç tahmin etmiyordum,çok bakir kalan yerlerden biri.

Part II sona erdi,Part III gelsin!

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Part III (son)
    Ayvalık'tan sonra son 2 durak olan Asos ve Gökçeada etabınının Asos kısmındayız

Burası da Derya Deniz Kamping,sahibinin oğlu ağır enduro motorcusu olduğu için motorcular buraya kampa gelirlermiş,bizide yoldu görerek kartını verdi ve yerini tarif etti,çok iyi oldu çünkü Asos için herhangi bir araştırma yapmamıştım.

Daha evvel gelen motor grupları tsorthlerini bırakmışlar

Yalnız deniz buz gibiydi,hemen giremedim

Endoru mekanında kalmanın verdiği gazla bende bozuk yollara daldım,bir daldım tam daldım,motor bir ara yan yattı durduğu yerde,ki durduramadım kayıyor ,o ara ayağımı egzost yaktı diğer ayağımıda çalılar çizdi,senmisin cruiserla dağa taşa çıkan,şortla çalılara dalan dediler bana

Asos-Behram Köy

Asos'un iskele tarafı,kesinlikle tavsiye ederim,Midilli adası dibinizde,üstelik denize sıfır kamping de vardı

Bu Ayvacık yolunda ön dişlinin pimi çıkması nedeniyle yolda kaldım,çekici çağırıp Ayvacık'ta bir motorcuya götürdük,arkadaş 10dk ta olayı çözdü ve yaptı sağolsun yoldan alı koyulmadan devam ettik.

Birde ertesi gün yan çantamız uçmuş,haberimiz olmadan 15 km kadar gittik,geri dönüp çantayı bulduk takıp daha sağlam bağladık ve yola devam ettik

Ve artık Gökçeada'ya gidiyoruz.

Kabatepe'den hareket ettik,ve kalkmasına 2 dk kala bindik,arkamızdan feribotun kapakları kapandı

Bozcaada'dan daha çok beğendim ne yalan diyeyim

Adanın en batı kısmı,kesinlikle en beğendiğim yerdi burası

Yine Enduro'luğa soyunduğum zamanlar

Yoldaki incir ağacını talan etmeden evvel

İncir hırsızı yakalandı,kameralerdan çekiniyor

Kaleköy tarafı,adanın Kuzeydoğu,Kuzulimanı(Feribot limanı)'nın bir üstü

Kaleköy'deki değişik jeolojik yapı

Vee adanın en eğlenceli yeri; Tuz gölü kıyısı! Tam kross motorluk,zaten dayanamadım bende daldım!

Boş durmadık tuz gölünün kıyısında da piknik yaptık!

Çadırımızı kurduğumuz yerlerden görüntüler

denizi

Ve Çanakkale'ye geçen feribottan çekilen fotoyla slayt gösterisini bitiriyorum

Bir bu kadar paylaşamadığım resimler oldu,dün geçeden beri uğraşıyorum resimleri seç,ufalt,yükle,yazı yaz vs.
    Umarım hoşunuza gider,bu sene tatile gidemeyen arkadaşlara tadımlık görüntü olsun ve seneye yapılacak tatillere fikir versin.Tüm sorularınızı cevaplamak isterim,buyrun yorum sizin arkadaşlar.
    erro, zerzura, Sepetçioğlu ve 36 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Harika, tekere sağlık

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Çok güzel bi gezi olmuş yaaa imrendim desem yeridir bende 1-2 saat içerisinde gv 250 imi alıyorum inşallah doğru bi karar vermişimdir...Tekeriniz düz bassın...

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Konuya ilgi gösteren herkese teşekkürler! Gv 250 kesinlikle doğru tercih,gözün arkada kalmasın.Bu fiyata alınabilecek en iyi motor bence,test edildi tarafımca,bu kadar yükü hangi motor kaldırabilirdi 250cc klasmanında ?

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Çok güzel gezi olmuş resimlerde çok güzel konaklama hakkındaki bilgiler hepimizin işine yarayacaktır.Tekerin düz bassın.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Güzel bir gezi günlügü daha tşkler paylaşım için tekeriniz düz bassın
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    tek kelimeyle harika...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hayatım boyunca yapmayı planladığım bir gezi ama her seferinde bir aksaklık yaşadım.
    yanındakinin kıymetini bil.

kazasız belasız nice sürüşler dilerim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    cihan süper ötesi bir gezi olmuş,kız arkadaşını ve seni tebrik ediyorum..içim gitti ama bakalım biz ne zaman çıkacağız uzun soluklu gezilere..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Hocam süper gezi olmuş. Ama itiraf et bazen sen de ulen bu çapırın yerine enduro mu alsam diye düşündün değil mi?

Düşünmüşsün belli girdiğin yollardan Paylaşımın için teşekkür ederim.

Not: Motorun arkasındaki eşya koymak için kullandığınız demiri nerede yaptırdınız? Bana da lazım öle bişey. Eskiden sırt çantamın oturduğu koltuğa artık eşim oturduğundan sırt çantasını başka bir yere almam gerekiyor.
    audioslave bunu beğendi.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eline sağlık,belli ki güzel ve keyifli bir tatil olmuş,daha güzellerine de gidebilmen dileğiyle.
    audioslave bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Çok ÖZENDİM İnsan önce uyarır resimler, gezi falan süper diye
    Heil Spellcheck

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Gercekten güzel olmus, eline saglik

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam süper gezi olmuş. Ama itiraf et bazen sen de ulen bu çapırın yerine enduro mu alsam diye düşündün değil mi?

Düşünmüşsün belli girdiğin yollardan Paylaşımın için teşekkür ederim.

Not: Motorun arkasındaki eşya koymak için kullandığınız demiri nerede yaptırdınız? Bana da lazım öle bişey. Eskiden sırt çantamın oturduğu koltuğa artık eşim oturduğundan sırt çantasını başka bir yere almam gerekiyor.
    Cihan tam enduro adamı aslında. En son beraber çadır olayına girdiğimizde benim M800'e epey eziyet etmiştik. İkimizede enduromsu bir şey şart.
    audioslave bunu beğendi.
    www.motorumla.net

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    ya arkadaşım valla resimlere bakmaktan yoruldum sen bunları yuklemekten yorulmadınmı yaa ama gercekten de harika bir gezi olmuş tekerine taş gelmesin inşallah darısı bizim başımıza hayırlııs ile
    audioslave bunu beğendi.
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    cihan harika bi gezi olmuş.darısı bize diyelim tekerine sağlık..

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    ellerine tekerine sağlık çok güzel bi gezi olmuş cidden resimlerde mükemmel
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)