Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mayıs 2012 Akdeniz-Ege Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba arkadaşlar. Konuyu açmak için biraz geç kaldım ama ancak vakit bulabildim. Nisan ayında motosiklet ile uzun bir tur yapma planı hep vardı aklımda, sıcaklar gelmeden bahar aylarının nispeten serin havasında akdeniz-ege kıyı şeridini motosiklet ile geçmek istiyordum. Bu gezi planını arkadaşlarla konuştuğumuzda 3-4 kişiyi geçmemek üzere Mayıs ayının ilk haftasında çıkma kararı aldık. Önceleri 4 motosiklet olarak planladık geziyi, fakat bir arkadaşımızın işinin çıkması üzerine 3 motosiklet geziye çıktık, ben (Honda CBR 600F4i), İlkerrr (Honda CBR 600F4i) ve İhsan kardeşim (Honda VFR800). Rotamızı Ankara çıkışlı olmak üzere, Olimpos, Kaş, Ölüdeniz, Kuşadası, Çeşme ve Ankara şeklinde belirledik. Gitmeden kalacağımız otelleri ayarladık ve özellikle private-parking (özel otelin otoparkı) olması dikkat ettik. Geziye serin bir Mayıs sabahı Ankara Opet Kafes'den başladık, şaka gibi hava sadece 1 dereceydi ve arkadaşlar file mont giyiyorlardı. Sivrihisar ayrımına kadar 80-90 km/h ile gittik mecburen bir ara yağmurluklar giyildi zira hava soğuktu, sonra dan güneş doğdu ve içimizi ısıtmaya başladı.

İlk mola yerimiz, Sivrihisar-Ankara

Sonra Afyon'a doğru devam ettik, Afyon İkbal tesislerinde mola

Hava yavaştan ısınmaya başlamıştı artık, Afyon-Antalya arası

Antalya'ya iniş

Antalya girişi, ilker'le ne kadar yatmışız ona bakıyoruz

Akşam üstü 6 gibi olimpos'a varıyoruz, oldukça yorulduk aslında. Hava Antalya'da 29 derece civarında, olimpos'da Orange Pansiyon'da konaklayacağız. Bilen bilir Olimpos'da bahar aylarında ufak bir dere akar, İlker'le İhsan bu dereyi biz geçeriz dediler ve beni beklemeden suya girdiler tabi İhsan patinaj çekerek çıktı ve kurtardı fakat İlker kocaman bir taş-kaya karışımı bir cisme denk gelince motor boynunu büktü tabii. Bacaklar suya girdi ve zorda olsa kurtardı arkadaş kendini. Hemen ardından bi tane scooter tin-tin sığ olan yerden geçti ve bende tabii bu olayları izlerken geçecek yeri keşfettim ve sığ yerden karşıya geçtim

Olimpos dan bi kaç fotoğraf

Bir sonraki gün Kaş'a gitmek üzere yola çıktık, fakat öncesinde güzel bir yemek yiyelim dedik. Kemer tarafında Ulupınar denen bir yere gittik, gayet serin ve hoş bi yerdi. Girida isimli bir balık yenmemizi önerdi garson, biz de tamam dedik ve kocaman bir balık geldi sofraya. Bu balık Antalya tarafında bilinen bir balık mış, fakat fiyatını sormayan biz kilosunun 100 TL olduğunu öğrenince ufak bir çok geçirdik 1,8 kilo olan balık 180 TL imiş. Olimpos da kişi başı yemek dahil 35 tl ye kalınca tabii bu balık ın ismini Girdiya olarak değiştirdik

Kaş'a doğru yola çıktık sonra. Demre virajları harikaydı, ben arkadaşlardan biraz daha tempolu gittim. Onlara bir kaç tane piyango çıkmış, sollama yapan bir kaç aracı sıyırmışlar tabiri caizse, ben ise süzüle süzle döndüm o virajları, tadı hala damağımda

Kaş'a akşam 10 gibi vardık ve hemen otelimize yerleştik. Kaş'ın en büyük oteli olan Aquapark otel'de kaldık, üstelik yemek dahil geceliği sadece 40 tl'ye. Sezon olmadığı için kimsecikler yoktu ama çok ucuzdu tabii.

Kaş'da 2 gün kalacaktık. Bir sonraki gün Kalkan'a doğru gidelim dedik.

Kalkan'da Patlıcan isimli bir restaurant'da yemek yedik. Servis, garsonların kibarlığı, yemek lezzeti harikaydı, gidenlere tavsiye ederim. Kaş'da gece yapacak hiç bir şey bulamayınca geceyi otelde sohbet ederek geçirdik ve sonraki gün Ölüdeniz'e doğru yola çıktık. Yolda pek fotoğraf çekmedik, yol üzerinde patara plajında denize girdik ve yola devam ettik. Akşam 7 gibi ölüdeniz deki otelimize vardık.

Sonraki gün Kabak koyuna gitmeye karar verdik, yol kötü dediler ama biz dinlemedik.

Kabak koyuna araç inişi yok gibi bi şey, toprak çok dik bir yol var. Mecburen motorları yukarıda bırakıp, aşağı doğru trekking yolundan inişe geçtik.

Sonrasında otele döndük ve kayaköy'e gitmek için tekrar motorlara bindik.

Sonraki gün ölüdenizden ayrılmadan önce, denize girelim dedik.

Öğleden sonra Kuşadasına doğru yola çıktık. Kuşadasında bir gece konakladık. İlker'in kuzeni sağolsun bizi misafir etti, bi sonraki sabah kahvaltı ettikten sonra kuşadasında askerlik yapan bir arkadaşı ziyarete gittik.

Öğleden sonra Çeşme'ye doğru yola çıktık. Çeşme son durağımız olduğu için her şey dahil bir otel de kalalım dedik, otele yerleştik ve dinlenmeye çekildik. Hava tüm gezi boyunca çok güzeldi, Çeşme de biraz bozdu, yağmur yağdı kısa bir süre.

Sezon olmamasından dolayı geceler pek bir sessizdi gezdiğimiz yerlerde. Çeşme'de bir kaç tane mekan açıktı, onlara takıldık ilk gece onun dışında oteldeydik hep. Sonraki gün motorları yıkadık, gezide oldukça kirlendiler

Ve son gün otel den ayrılırken

Manisa'ya kadar hava çok güzeldi ama önümüzde kara kara bulutlar vardı. Uşak'da resmen gök delindi, sadece yağmur değil ceviz kadar dolu yağdı. Bir benzinliğe sığındık mecburen, tam 1 saat bekledik yağmurun dinmesini.

Ve akşama doğru Ankara girişine vardık. 700 km yolu yağmurlu bir havada geçtik, oldukça ıslandık.

Biraz sayısal bilgi vermek gerekirse :

Toplam Km: 2500 km
    Gezi Süresi: 9 gün
    Ortalama Yakıt Tüketimi : Benim 600F de 5.6 lt/100 km gibi bir ortalama vardı. İlker daha az yaktı 5.1 lt/100 km, İhsan'ın VFR side 5.6 lt/100 km gibi bir ortalama tutturdu.
    Ortalama Hız : Genel olarak ortalama hızımız 110-120 km/h. Çeşme otobanı hariç 180-200 km/h bir ortalamamız vardı.
    En güzel virajlar : Kumluca virajları, Demre virajları, Gökova virajları

Herkese tavsiye ederim böyle bir geziyi, umarım güzel bir gezi yazısı olmuştur. Okuyan herkese teşekkürler.
    vlknsyrn, speed_dream, askersss ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    gezi super fotolar super motorların yakıtlarıda iyiimış yanlız merak ettim virajda n kadar yatırmısınız motorları
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    çok güzel bi gezi olmuş fotoğraflarda güzel olunca zevkle baktım
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    İşin içinde VFR olunca zevkle baktım fotoğraflara, paylaştığınız için teşekkürler... Yalnız VFR azıcık fazla yakmış, oldukça hızlı olduğunuz anlaşılıyor, benim geçen seneki 2500km.'lik gezimde ortalamam 5,1lt/100km.'ye denk gelmişti.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi super fotolar super motorların yakıtlarıda iyiimış yanlız merak ettim virajda n kadar yatırmısınız motorları
    Volkan ben de Metzeler M5 var, lastiğin ucundaki fili vurduk, güzel yattık gerçekten

Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin içinde VFR olunca zevkle baktım fotoğraflara, paylaştığınız için teşekkürler... Yalnız VFR azıcık fazla yakmış, oldukça hızlı olduğunuz anlaşılıyor, benim geçen seneki 2500km.'lik gezimde ortalamam 5,1lt/100km.'ye denk gelmişti.
    Rica ederim. VFR de 3 çanta full doluydu, biz de biraz yük verdik arkadaşa, bayağı ağırlaştı motor ondan olabilir. 120 yi pek geçmedik aslında, belki çok anlık hızlanmalar dışında.

Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bi gezi olmuş fotoğraflarda güzel olunca zevkle baktım
    Teşekkürler.
    vlknsyrn bunu beğendi.

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    harika gezi yapmıssınız tekerinize taş değmesin
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı ahmetusta61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika gezi yapmıssınız tekerinize taş değmesin
    Teşekkürler...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    çok güzel bir gezi olmuş elinize motorunuza sağlık arada yağmurda yemişsiniz ama oda gezinin tuzu biberi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    SÖNÜK GEÇMIŞ....BİR GEZİ
    KEŞKE CHOPER YADA ENDURO KULLANSAYDINIZ ÇUNKU ... BU TIP MOTOR KULLANANLAR DAHA ÇOK EGLENCE GEZI AGIRLIKLI OLUYORYAR

AMA RACNING KULLANANLAR HIZ BAŞKA YOK..
    BU TESPIT: ALMAN DERGISINDE VE BIR INGILIZ MOTOR DERGISINDE ÇIKMIŞTI VE BENCE ÇOK DOGRU

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SÖNÜK GEÇMIŞ....BİR GEZİ
    KEŞKE CHOPER YADA ENDURO KULLANSAYDINIZ ÇUNKU ... BU TIP MOTOR KULLANANLAR DAHA ÇOK EGLENCE GEZI AGIRLIKLI OLUYORYAR

AMA RACNING KULLANANLAR HIZ BAŞKA YOK..
    BU TESPIT: ALMAN DERGISINDE VE BIR INGILIZ MOTOR DERGISINDE ÇIKMIŞTI VE BENCE ÇOK DOGRU
    Yazdığınız yazıdan çok bir şey anlamadım, muhtemelen google translator ile çevirip buraya yazmışınız. Gezinin sönük geçtiğini nereden veya hangi foto'dan çıkardınız anlamadım gerçekten , çok eğlenceli bir geziydi, hız yapmadık, bol bol durup fotoğraf çektik, trafik kurallarına uyduk. 600F ve VFR800 bu gezi için çok uygun motorlar bence, 600F'in en büyük eksiği tabii ki bagaj kapasitesi oldu, onun dışında hiç sorun yaşamadık.

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Tek kelimeyle bayıldım.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    helal olsun. çok imrendirici bir gezi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    çok keyif aldığınız resimlerden de belli.ideal bir mevsimde,harika bir gezi olmuş.paylaşım için teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Kabak koyuna iyiki motorlarla inmeye teşebbüs etmemişsiniz
    ben yarısına kadar inebilmiştim, çıkışta akut u arıycaktım neredeyse
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

tekerinize sağlık arkadaşlar...

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Rocknrolla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabak koyuna iyiki motorlarla inmeye teşebbüs etmemişsiniz
    ben yarısına kadar inebilmiştim, çıkışta akut u arıycaktım neredeyse
    4*4 bir araçla çıktık, o çıkış da bayağı eğlenceliydi açıkçası

Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekerinize sağlık arkadaşlar...
    Teşekkürler.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Tekerinize sağlık, çok güzel bir gezi olmuş..

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Çok güzel bir gezi olmuş, tebrikler

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    Harika paylaşım.Teşekkür ederim.
    "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal isen, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olmalısın"

eRRRen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R----Suzuki GSXR600
    ne güzel denk gelsede hep beraber yaşasak aynı olayı..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)