Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

!!! İlköğretim Okuluna Yardım Kampanyası !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam var köylerden gidiyorsun ama oralar biraz dan fazla sakat
    Evet oralar sakat ama Van'dan gelişte de Dorutaydan sonrası yol berbat haberiniz olsun
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sevgili metci ve başlığı okuyan diğer yardımda bulunmayı isteyen arkadaşlar..

Lütfen aşağıda linkini verdiğim başlığa girin ve okuyun..

metci arkadaşım, bana özel mesaj ile cep telefonun ile okulun açık adresini ve sabit bir telefon numarasını yazarmısın?

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Çevreyi fazla tanımıyorum Vandan ilkokulun oldugu köye gidecek arkadaşlar olursa benide dahil edebilirler ne yapabileceğimizi yerinde görmüş oluruz.

Motosikleti
    Var
    İstanbul ve yakın çevreden yardımda bulunmayı düşünen arkadaşlar:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...kuruyoruz.html

okuyun..

İki dil bir bavul filmi geldi şimdi aklıma.

Metci öğretmenim defter kalem vb. göndermek istesek bahsetmiş olduğun ptt şubesine mi, direk okula mı göndermemizi tavsiye edersin?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevreyi fazla tanımıyorum Vandan ilkokulun oldugu köye gidecek arkadaşlar olursa benide dahil edebilirler ne yapabileceğimizi yerinde görmüş oluruz.
    hacı telefonunu almıştık yanılmıyorsam mesut usta eğer bir gezi düzenlerse kesinlikle senide haberdar eder eğer o hatırlamazsa ben hatırlatırım sen hiç merak etme
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Var
    İstanbul'dan yardım etmek isteyen arkadaşlar..

Daha ne kadar büyük yazayım bilmiyorum..
    Lütfen altta verdiğim linke girin ve okuyun..
    Düzenli bir yardım organize etmek istiyorsak eğer..

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-duyurulari/73692-motosiklet-net-kitap-bankasi-kuruyoruz-2.html

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Hoca yazsın bakalım ne lazım,liste çıkaracaktı...

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı telefonunu almıştık yanılmıyorsam mesut usta eğer bir gezi düzenlerse kesinlikle senide haberdar eder eğer o hatırlamazsa ben hatırlatırım sen hiç merak etme
    Eyvallah sağol hacı bugünde uğradım zaten telefonları almıştık mesut ustayla haberdar ederseniz memnuniyetle katılırım.

Motosikleti
    keşke olsa
    sitede yönetici olan kişiler bi kampanya başlatıp tüm üyelere özel mesaj olarak yollasa daha güzel olmazmı. hem hocamızın başı ağrımaz. biz yardım edelim hele bi duyulsun şöyle takım elbisesine toz deymemiş bi müfettiş gelip sen ne yaptığını sanıyorsun hoca devlet yokmu bize niye haber eylemezsin diye ahkam keseceğinden eminim.. şahsi fikrim.

Motosikleti
    vespa et4 150cc
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80000 üye gözüküyor sitede...Arada bir yardım kampanyası yapsak ve belirli bir hesaba herkes 5 TL yatırsa...Hadi herkes abartılı oldu 100 de 1 imiz yatırsa 800x5=4000 TL eder...Bu parayla bile bir şeyler yapılabilir...Hem belki basında da haberi olurda motosikletlilere daha bir hoş gözle bakarlar...
    bu fikir hoşuma gitti,en azından Motosiklet.net olarak binanın bakım ve boyasını yaptırsak?Ya da okullar açılmadan kırtasiye malzemesi sağlasak?Benım dayımın kırtasiyesi var, oradan uygun fiyatla bir şeyler ayarlayabilirim, ne dersiniz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kısa zamanda makul bir liste yapacağım...

@otopsici, @VIA:
    Özalp'e geldikten sonra Dorutay köyüne geleceksin, orada yol ayrımı var, Oymaklı tarafına giden yolu sor, Oymaklı'ya gelince 5km kalıyor... Her zaman beklerim...
    Herkesi gerçekten tebrik ederim arkadaşlar, bu kadar yardımsever bir site olduğumuzu görünce çok sevindim. Bence de ayrı ayrı yollamaktansa belirli bir liste dahilinde belirli arkadaşlar konularla ilgilenebilir. Ben de mevzuatı bilmiyorum, hocamızın zarar görmemesi için gerekirse okul aile birliğine yapılan bir dış yardım olarak işleri halledebiliriz. Az önce de belirttiğim gibi kırtasiye alanında yardımcı ve aracı olurum ben..yeter ki ne yapacağımıza karar verelim..Hocam, siz bizi yönlendirin..

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Sevgili meslektaşım;
    Öncelikle tanımadığın insanlara kardeş diye hitap etmekten vazgeç, bir öğretmene yakışmıyor.
    Senin bu yaşadığın olayların benzerini ben 13 sene önce mesleğimin ilk yıllarında yaşadım. Ve şunu asla unutma bu iyi niyetli davranışlarıını diğer meslektaşların kendi lehlerine kullanacaktır. Hem de hiç ummadığın kişiler.
    Sana nacizane bazı tavsiyelerim olacak. Öyle bir ortamda başarılı olmak için unutulmamak için yapman gereken bazı şeyler var.
    Asla kendini o köy halkının üzerinde görme. Onlar gibi yaşa onlarla içli dışlı ol. Özel günlerine katıl. Örneğin köyde düğün olursa mutlaka katıl onlarla birlikte halay çek. Ya da cenaze olursa mutlaka katıl.
    Onları bir şekilde okul ortamına çek. Okulu birlikte onarın öğrencilerin ve velilerin ile birlikte. Okul onlar için açıldı, bunu hisstmelirini sağla. Asla dersten sıkılıp, çocuklara hadi dışarı çıkın ve oynayın deme. Senin bu işi sıkı tuttuğunu gören velilerin sana saygısı artacaktır. Örneğin, Çocukları bursluluk sınavına hazırla, gerekirse birebir başlarında bulun ve sınava kendin götür. Bir tane öğrencin bile burs kazansa. Diğer velileri ve öğrencileri kamçılayacaktır. Kazanamasa bile senin bu hareketin o mütavazı olduğunu düşündüğüm insanların gözlerinde büyüyecektir. O köydeki insanların saygısını ve sevgisini kazandıktan sonra göreceksin ki işler çorap söküğü gübü gelecektir.
    Gelelim yardım meselesine... gerçekten çok güzel bir düşünce ama sen onların sevgisini bu şekilde kazanamazsın. Bu davranışın onlar üzerinde olumsuz etki yaratabilir. (Biz sizi paramızla döveriz hesabı) Zaten o bölge insanı her şeyi devletten ya da başkalarından bekliyor. Bir çoğunun parası olsa bile, çocuğuna defter kalem almıyor. Yani yapılan bu yardımların onların gözünde bir değeri olmayacak iyice tembelliğe alışacaklar.
    Sana başımdan geçen ve beni kahr eden bir olayı anlatayım. Çalıştığım köyde madi durumu gerçekten kötü olan bir aile ve bir sürü çocukları vardı. Gün oldu bu ailenin üç çocuğunu da ilçe ye götürüp giydirdim kıyafet aldım yani. Ve bir çok yardım yaptım maddi ve manevi. Aradan bir ay geçmedi anneleri haber göndermiş. Hoca benim çocukların elbiseleri eskidi yenisini alsın diye. Aradan 13 sene geçti o köyden ayrılalı dokuz sene olmuş face den öğrencilerim bulmuş beni. Tabi aklıma gelen öğrencilerimi sordum çok sevindirici haberler de aldım. Okuttuğum sınıfın yarısına yakını şu an muhtelif üniversitelerde okuyormuş. Hatta tıp okuyan bile varmış içlerinden. Ama o yardım ettiğim ailenin çocukları yani en çok çırpındığım öğrencim üzerinde maalesef hiç bir hakkım olmamış ve ona da hakkımı helal etmiyourm. Siyasi suçtan içeri alınmış yani sen anla ne bo... olduğunu.
    Bir arkadaşım "o okulu o halde bırakan devlet görevlilerinin haberi yok mu?" gibi bir cümle sarf etmiş.
    Arkadaşım; öğretmen muma benzer etrafını aydınlatırken kendi erir. O bahsettiğin kişiler öğretmen değil ki orda uzaktaki köyün okulu harebe imiş umurunda olsun. Onlar nasıl bir üst koltuğa çıkarımın hesabını yapar.
    Sevgili arkadaşlar;
    İyi niyetli çabalarınız taktire şayan.. iyilik yaptığınızı düşünüyorsunuz ama maalesef...
    Sevgili meslektaşım;
    Görevin çok zor ama çok yüce yazdıklarım ümidini kırmasın.
    Son olarak.. Onlardan biri gib ol alçak gönüllü ol. Ama asla öğretmen olduğunu onlara unutturma... Sana saygı duysunlar ve kendini mutlaka sevdir.
    O okula ve öğrencilerine sahip çıkmak esas olarak o köy halkının görevi. Bu duyguyu onlara aşılayamazsan çoook kampanya düzenlersin daha.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Su Silahı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili meslektaşım;
    Öncelikle tanımadığın insanlara kardeş diye hitap etmekten vazgeç, bir öğretmene yakışmıyor.
    Senin bu yaşadığın olayların benzerini ben 13 sene önce mesleğimin ilk yıllarında yaşadım. Ve şunu asla unutma bu iyi niyetli davranışlarıını diğer meslektaşların kendi lehlerine kullanacaktır. Hem de hiç ummadığın kişiler.
    Sana nacizane bazı tavsiyelerim olacak. Öyle bir ortamda başarılı olmak için unutulmamak için yapman gereken bazı şeyler var.
    Asla kendini o köy halkının üzerinde görme. Onlar gibi yaşa onlarla içli dışlı ol. Özel günlerine katıl. Örneğin köyde düğün olursa mutlaka katıl onlarla birlikte halay çek. Ya da cenaze olursa mutlaka katıl.
    Onları bir şekilde okul ortamına çek. Okulu birlikte onarın öğrencilerin ve velilerin ile birlikte. Okul onlar için açıldı, bunu hisstmelirini sağla. Asla dersten sıkılıp, çocuklara hadi dışarı çıkın ve oynayın deme. Senin bu işi sıkı tuttuğunu gören velilerin sana saygısı artacaktır. Örneğin, Çocukları bursluluk sınavına hazırla, gerekirse birebir başlarında bulun ve sınava kendin götür. Bir tane öğrencin bile burs kazansa. Diğer velileri ve öğrencileri kamçılayacaktır. Kazanamasa bile senin bu hareketin o mütavazı olduğunu düşündüğüm insanların gözlerinde büyüyecektir. O köydeki insanların saygısını ve sevgisini kazandıktan sonra göreceksin ki işler çorap söküğü gübü gelecektir.
    Gelelim yardım meselesine... gerçekten çok güzel bir düşünce ama sen onların sevgisini bu şekilde kazanamazsın. Bu davranışın onlar üzerinde olumsuz etki yaratabilir. (Biz sizi paramızla döveriz hesabı) Zaten o bölge insanı her şeyi devletten ya da başkalarından bekliyor. Bir çoğunun parası olsa bile, çocuğuna defter kalem almıyor. Yani yapılan bu yardımların onların gözünde bir değeri olmayacak iyice tembelliğe alışacaklar.
    Sana başımdan geçen ve beni kahr eden bir olayı anlatayım. Çalıştığım köyde madi durumu gerçekten kötü olan bir aile ve bir sürü çocukları vardı. Gün oldu bu ailenin üç çocuğunu da ilçe ye götürüp giydirdim kıyafet aldım yani. Ve bir çok yardım yaptım maddi ve manevi. Aradan bir ay geçmedi anneleri haber göndermiş. Hoca benim çocukların elbiseleri eskidi yenisini alsın diye. Aradan 13 sene geçti o köyden ayrılalı dokuz sene olmuş face den öğrencilerim bulmuş beni. Tabi aklıma gelen öğrencilerimi sordum çok sevindirici haberler de aldım. Okuttuğum sınıfın yarısına yakını şu an muhtelif üniversitelerde okuyormuş. Hatta tıp okuyan bile varmış içlerinden. Ama o yardım ettiğim ailenin çocukları yani en çok çırpındığım öğrencim üzerinde maalesef hiç bir hakkım olmamış ve ona da hakkımı helal etmiyourm. Siyasi suçtan içeri alınmış yani sen anla ne bo... olduğunu.
    Bir arkadaşım "o okulu o halde bırakan devlet görevlilerinin haberi yok mu?" gibi bir cümle sarf etmiş.
    Arkadaşım; öğretmen muma benzer etrafını aydınlatırken kendi erir. O bahsettiğin kişiler öğretmen değil ki orda uzaktaki köyün okulu harebe imiş umurunda olsun. Onlar nasıl bir üst koltuğa çıkarımın hesabını yapar.
    Sevgili arkadaşlar;
    İyi niyetli çabalarınız taktire şayan.. iyilik yaptığınızı düşünüyorsunuz ama maalesef...
    Sevgili meslektaşım;
    Görevin çok zor ama çok yüce yazdıklarım ümidini kırmasın.
    Son olarak.. Onlardan biri gib ol alçak gönüllü ol. Ama asla öğretmen olduğunu onlara unutturma... Sana saygı duysunlar ve kendini mutlaka sevdir.
    O okula ve öğrencilerine sahip çıkmak esas olarak o köy halkının görevi. Bu duyguyu onlara aşılayamazsan çoook kampanya düzenlersin daha.
    Is bilenin, kiliç kusananin demis atalar.
    Dogru söze ne denir?
    Afferin su silahi.
    Tartismaya açik sarf ettigin sözler ama tartismaya da deger.
    Yine de birileri yardima muhtaçken ucunda ne olursa olsun, biz ilgisiz kalamayiz.
    Hamurumuzda var bu.
    Yani sonu neye varirsa varsin biz bu ise el atariz.
    Gerisi Metçi'nin isi.
    Ya isi kotarir, ya da gelecek sene yine bir baslik açar imdat diye.
    Senin dedigine gelir yani.
    Biz de yine mi? deriz...!!!
    Devletin basindakinin derdi baska.
    Nasilsa gelip geçici.
    O kendi ihtiraslarini gerçeklestirip gidecek.
    Dertleri de benden sonraki çozsun telasinda.
    Mantik boyle olunca, bugün Metçi konu açar, yarin baskasi.
    Bizim gonderecek biseyimiz kalmayinca ne olacak?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine de birileri yardima muhtaçken ucunda ne olursa olsun, biz ilgisiz kalamayiz.
    Hamurumuzda var bu.
    Yani sonu neye varirsa varsin biz bu ise el atariz.
    Bir yazilip cizilenlere baktim birde ne yorum yapabilirim diye aynada kendime baktim.

Sonra Bilge'nin dizeleri aklima geldi.

İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için,
    sevmekten korkuyor.

Sevilmekten korkuyor,
    kendisini sevilmeye layık görmediği için.

Düşünmekten korkuyor, sorumluluk getireceği için.

Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten korktuğu için.

Duygularını ifade etmekten korkuyor,
    reddedilmekten korktuğu için.

Yaşlanmaktan korkuyor,
    gençliğinin kıymetini bilmediği için.

Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi birşey vermediği için.

Ölmekten korkuyor, aslında yaşamayı bilmediği için.

Ve yaşamaktan korkuyor, kendisi için değil,
    başkalarına göre yaşadığı için.

Ben bu durum karsisinda elimden geleni yapacagim. Her ne kadar ''Su Silahi'' arkadasimin soylediklerine bi cok yerde katilmasamda ben kendi adima inandigim degerleri sonuna kadar savunacagim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sevgili Su silahi

konunun mantili bir tartisma ortaminda oldugunu dusunerek, basindan gecen olaylarin sende kotu bir iz biraktigini, bu yuzden birazda sark gorevine karsi sartli bir sitem icinde oldugunu dusundum neden ise.

Guneydoguda askerlik sebebi ile 2 yil kadar bulundum zamaninda. Cogu yerini gezdim. Benim zamanimda cogu yer OHAL idi ve koyden disari cikmak bile kendi basina bir dert idi.

Dedigin dogru insanlar osmanlidan gelen bir adet ile devlet bize yardim etsin mantigini hep tasiyor. Batidaki Metrobus istiyor dogudaki okul tek farki bu.

Ama bu her koyde ,yada her kasabada ayni mantikta degil emin olabilirsin. Bazi koyler gercekten devletin kustugu , jandarmanin bile gelmedigi ,kisin insanin kendi koylusunden baska yabanci yuz gormedigi bir yere donusuyor. 6 ay boyunca bir insanin hep ayni 60 yuzu gormesi nedemek bir dusun.

Okulu, yolu, elektrigi , suyu evet devletten beklemek zorundasin. Batida fabrikasi olan isletmeci tonla vergi oderken bunun icinde oduyor. Vergisini bile odemekten aciz koylunun evinde elektrik olsun diye.

Ama ogretmende o cocuklara devlete karsi vergisini odeyen bir, ornek birey olmasini ogretmek zorunda. Senin karsina cikan tembel aile gibi her dogulu koydeki aileyi ayni kefeye koymak buyuk bir yanlis olacaktir.

Birilerinin bize dogudaki koyleri gostermesi sart. Bu yuzden Metci arkadasimizi cidden tebrik ederim.

Starbuckslarda ictigimiz bir eksik kahve ile yada 1 hafta sonu arabanizi yikatmayarak cebinizde kalan 5TL ile bir cocugun okuma kaderini degistirebilirisiniz. Hemde bu her hafta sonu yapmayin. Senede 1 kere yapin yeter. 56 haftada 1 hafta sadece.

Ben bu halkin yeni yapilacak okulu ile yada gelecek boyama seti ile yuzsuzlesecegini dusunmuyorum. Cunku onlarin ailelerine ogretilen bir sey var, biz Turkiyenin unutulan kesimiyiz , devlet bizim icin hic bir sey yapmadi o zaman bizde devlet icin hic bir sey yapmayiz. Hatta uc bes cep harciligi icin daga cikar asker bile vururuz. (Bunlari ben dagda kendim duydum)

Refah ve mutluluk icinde yasayan bir insanin aklina fesat sokamazsiniz. Sadece siz ogretmeler bu insanlara cocuk yasta mutlu bir yasamin sirrinin bayragina ve ailesine sahip cikan durust bir vatandas olmakta yattigini ogretin.

Sonucta bu yardim Metciye gitmiyor. Onun gorev suresi bitince ordan gidecek. Bizim yardimlarimiz ise o koy halkindan en azindan bir kisinin universiye gitmesini saglayacak. Bence buna deger.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    @Su Silahı, @coq:

Eleştirileriniz için teşekkür ederim...
    Özellikle son cümlede bunun köy halkının görevi olduğunu, onlardan kendimi üstün görmemem gerektiğini, köy halkına okula sahip çıkmayı öğretmeyi tavsiye etmişsin...
    Tahmin edeceğiniz üzere o bilinci aşılamak kolay değil. Bunun için elbette çalışıyorum, köy tarihinde ilk defa okuma yazma bilmeyen, okul çağını geçmiş bayanlara okuma yazma öğrettik... Ama bilinç dediğim gibi anında oluşacak bir şey değil, ama köy sahip çıksın diye beklersek...

coq, öncelikle size de teşekkür ederim ama ben "imdaat" diye başlık açmadım, sadece öğrencilere az daha olumlu bir ortam yaratma çabasındayım...

Yardım edebilecekler yardım ederler, aklında şüphe olanlar, benim işim olmadığı düşünenler etmeyebilirler. Bu çok doğal, bu başlık sadece belki de hayatınız boyunca yolunuz düşmeyecek yerlere bir nebze olsun küçük yardımlar yapmak isteyenleri yönlendirmek...

Bu arada aklıma gelen bir hikayeyi paylaşmak istedim...

"Adamın biri sahilde bir başkasının yerden aldığı bir takım şeyleri telaşlı bir şekilde denize attığını görür.
    Merak ederek yanına gelir ve kumsaldaki Deniz Yıldızlarını tek tek aynı şekilde denize atmaya devam ettiğini görerek, sorar:

-Amca ne yapıyorsun?

-Sular çekilmiş onları denize atmazsam ölecekler...

-Ama bütün sahil Deniz Yıldızı dolu. Hepsini kurtaramazsın, NE FARKEDER Kİ?

İhtiyar elindeki deniz yıldızlarını denize atar ve şöyle der:

-BAK ONUN İÇİN ÇOK ŞEY FARKETTİ!!!!!!!"

Saygılarımla...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    gv-650
    metci hocam.bildiğin yoldan vaz geçeme uyarıları dinle ama kafanı takma..
    bendende kısa bir hikaye;
    Kurbağlar direğe çıkma yarışması düzenlerler..kurbağ halkı hemen başlar o direğe hiç bir kurbağ çıkmayı başaramaz diye..fısıldamalar diğer yarışmacı kurbağlar tarafından duyulur.ve gittikçe yarışmacıların sayısı azalır bu konuşmalardan sonra...herkez yapamıyacaklar der.. o direğe hiç kurbağ tırmana bilirmi ??..3-2 -1 derken sadece 1 kurbağ direeğe tırmanmaya devam ediyormuş ve ,ve sonunda direğin tepesine ulaşmışş herkez şaşkın... ve alkışlamılar o kurbağayı..kurbağ aşağı indiğinde herşey anlaşılmış.o şampiyon kurbağ SAĞIRMIŞ... ELEŞTİRELERE FAZLA TAKILMADAN BİLDİĞİNİ YAP HOCAM....

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar tüm gün yolda olduğumdan dolayı başlığa bakamadım,bugun ya da yarın bir liste yapacağım, karşılayabilenler listeden ya da liste dışı yardım yapabilirler...

Bu arada koliler gönderilmeye başlandı, çok teşekkürler...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı megalo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki dil bir bavul filmi geldi şimdi aklıma.

Metci öğretmenim defter kalem vb. göndermek istesek bahsetmiş olduğun ptt şubesine mi, direk okula mı göndermemizi tavsiye edersin?
    Mehmet Çakır adına, Aşağı Koçkıran İlköğretim Okulu Lojmanı, ÖZALP/VAN adresini kullanabilirsiniz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:52 ----------

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili metci ve başlığı okuyan diğer yardımda bulunmayı isteyen arkadaşlar..

Lütfen aşağıda linkini verdiğim başlığa girin ve okuyun..

metci arkadaşım, bana özel mesaj ile cep telefonun ile okulun açık adresini ve sabit bir telefon numarasını yazarmısın?
    Hocam özel mesaj attım, alta adresi de yazdım...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    hocam evde kullanılmadan duran sağlam ve bir o kadarda işe yarayabilecek 15 cılt'e yakın ansiklopedi var,

işinize yarayacağını düşünüyorsanız p.tesi yollayabılırım,
    ben ptt'de çalışıyorum p.tesi yollarım salı elınızde olur sanırım...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)