Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

1 Kasım Pazar sabah namazdan sonra kahvaltıya bekliyoruz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamün aleyküm mt milletinin insanları.Allah namazınızı dualarınızı kabul eylesin.Kurban bayramı için organizasyon yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yürekçe ,ortada bana yakışmayacak birşey yok,ben kuralların gerektirdiği şekilde moderasyonumu yaptım,hepsi bu.
    Sitede dini muhabbetler yapmak yasaktır,burada ise sadece bir etkinliğin rotası belirtilmiş.Eğer ki namaz kılmayan gelemez,namaz kılmayan kafirdir vs. gibi cümleler içinde bulunsaydı evet o zaman bu başlık onay bile alamazdı,sizde göremezdiniz.Ancak konu pazar günü yapılacak bir gezinin rotasını belirtmiş,önce şu sonra bunu yapacağız,isteyen istediğine katılır (namaza gelmez,kahvaltıya gelir vs.) şeklinde de devam etmiş.Dini bir ideolojinin güdülmediği,herhangi dini bir yönlendirme olmadığı bu başlık benim nazarımda sadece bir buluşma başlığıdır.Konuyu onaylayıp yayına sokan ben değilim,ben sadece sonrasında yapılan tartışmaları sildim.Olay bu.55 tane mesajı sildiğim bir başlıkta her mesaj üstüne 5 saat yoğunlaşma gibi bir şansım yok,tartışma uyandıracağını,kurallara uymadığını düşündüğüm mesajı sildim.Olması gerekende bu.
    Bana yakışıp yakışmadığını düşünmek tabi ki size kalmış.
    Yapılan her işi herkes beğenmeli diye bir kaide yok,gerçekçi olmak gerekirse zaten bu mümkün de değil.Özel mesajla da arkadaşın biri giydirdi dün,daha işlemlerim bitmeden yazmış yazıştırmış.Sonra işlemlerin bitmiş halini görünce (özel mesajını moderasyon bittikten sonra okuyup yanıtlayabildim doğal olarak) özür dileyip bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtti.
    Çok fevri davranıyor herkes.
    Ne aşırı dindarım,ne dinsiz.Zaten ikisinden biri de olsam bu başlığa yazacağım mesaj ve yapacağım moderasyon bu olurdu çünkü ben ben olmamın ötesinde burada bir yönetici olarak varım ve yapmam gereken şeyler ile yapmamam gereken şeyleri gayet net görebiliyorum.Sizde konuyu bu yönde uzatmadan devam ettirirseniz sevinirim.
    Benimle ilgili bir düşünceniz varsa yine özel mesaj yoluyla da irtibata geçebilirsiniz.
    Tuncerim bebekim, ne eylemişsen güzel eylemişsin, sadece bir topic ve gırgırına yazılan sözler...
    Bir buluşma ve içeriğinden birkaç kare belki
    Kaldığımız yerden devamedelim o vakit

En son Yavuzhan pamuk demişti (kendisi organ nakil işleriyle uğraşıyorda)
    GKN MOTORS

baba müslüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Bu yağmurda hiç bir yere gidilmez, herkes evinde kılsın namazını.
    [COLOR="Red"][SIZE="2"][B]Dostlarım bana müslüm baba der.[/B][/SIZE][/COLOR]

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı baba müslüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yağmurda hiç bir yere gidilmez, herkes evinde kılsın namazını.
    sen kıl evinde namazını
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sabah namaz saati 5:30 6:00 gibi eyüp camiinde namaz sonrasında kahvaltı yapılacaktır gelmek isteyen benimle irtibat kurabilir..
    0531 651 04 18 emre akdeniz
    Yağmur böyle devam ederse sıkıntı olmasın? Ertelesekmi acaba..

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ibadetle paranın kimde olduğu bilinmezmiş :=)

neyse, ben yanlış anlaşılıyorum. ben namaz kılmayın mı dedim sanki?
    tüm dinlerde Allah namazı ve orucu farz kılmıştır ancak bunu uluorta yapmayın der. nasıl ki biri " kaç cc ile başlamalıyım dediğinde" herkes tecrübesini yazıyorsa ben de bana öğretileni söyledim, hepsi bu
    Kardeş sana yanlış öğretmişler, farz ibadetler özellikle ulu orta yapılır. Hatta erkekler farz namazları çok büyük bir mani yoksa camide kılmalıdır yani herkesin içinde kılınır. Hatta giderken başkalarına da haber verilip teklif edilir.

Doğru olmayan, nafile ibadetlerin, yani Allah ile bağımızı daha da sıkılaştırmak için yaptığımız "Allah'ın emri olmayan" ibadetleri, başkalarına kendimizi övmek niyetiyle söylemek ve kullar tarafından övülmek maksadıyla göstere göstere yapmamızdır.

Kişinin nafile ibadetini söylemesi, kendi yaptığını ve istikametini beğenmesi ile ilişkili olabileceği için kişi farkında olmadan içinde kibirlenme vs. gibi günah olan şeytani duygular oluşabilir, yaptığı ibadet ise günaha sebep olur.

Bazı sevaplar vardır insanı günaha götürür, bazı günahlar da vardır insanı sevaba götürür. Bir günahtan tevbe ederek günahını affettirmek için iyilikler yapmak, o günahı silmenin yanında sevap hanemize artı değer katılmasına da vesile olabilir.

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sana yanlış öğretmişler, farz ibadetler özellikle ulu orta yapılır. Hatta erkekler farz namazları çok büyük bir mani yoksa camide kılmalıdır yani herkesin içinde kılınır. Hatta giderken başkalarına da haber verilip teklif edilir.

Doğru olmayan, nafile ibadetlerin, yani Allah ile bağımızı daha da sıkılaştırmak için yaptığımız "Allah'ın emri olmayan" ibadetleri, başkalarına kendimizi övmek niyetiyle söylemek ve kullar tarafından övülmek maksadıyla göstere göstere yapmamızdır.

Kişinin nafile ibadetini söylemesi, kendi yaptığını ve istikametini beğenmesi ile ilişkili olabileceği için kişi farkında olmadan içinde kibirlenme vs. gibi günah olan şeytani duygular oluşabilir, yaptığı ibadet ise günaha sebep olur.

Bazı sevaplar vardır insanı günaha götürür, bazı günahlar da vardır insanı sevaba götürür. Bir günahtan tevbe ederek günahını affettirmek için iyilikler yapmak, o günahı silmenin yanında sevap hanemize artı değer katılmasına da vesile olabilir.

kardeşim bence konuyu alevlendirmeye gerek yok herkes kendi yaşar sevabınıda günahınıda. herkes inandıgına göre hareket eder. biz asıl konuya dönelim lütfen

arkadaş bnm eyübe gidesim geldi 15 dakikalık mesafedeyim ama malesef gidemedim 6-7 aydır. pazar sabahı oradayım inşallah, kimse gelmesede, kar boran tufan olsada gideccem arkadaş Allah razı olsun emre senden bnde mal gibi ne yapsam die düşünüodum, hade valla sevabımada nail oldun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:09 ----------

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuncerim bebekim, ne eylemişsen güzel eylemişsin, sadece bir topic ve gırgırına yazılan sözler...
    Bir buluşma ve içeriğinden birkaç kare belki
    Kaldığımız yerden devamedelim o vakit

En son Yavuzhan pamuk demişti (kendisi organ nakil işleriyle uğraşıyorda)
    hacı pamuk faslını uzatırsak bizide banlamasınlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:10 ----------

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında şeriat ta gelir herhalde..
    nerde o günleeeeerrrrr
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    arkadaşlar bu ilk defa yapılan bi organizasyon değil beğenen gelir beğenmeyen gelmez site yöneticilerinin onayı olduğuna göre zırvalamanın bi gereği yok bence, bu vesileyle aylar hatta yıl olmuş göremediğim arkadaşlarımı göreceğim, namaz ve kahvaltı ortak paydamız olduğu için birde böyle toplanalım dedik yarın müslüman olmayan arkadaşlarımımda gelecekler kahvaltıya, kimse gösteriş yapma derdinde değil

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yakışmadı sana bence.
    başlığın kendisi tartışma yaratmıyor mu acaba?
    benim mesajım silindi ama ben tartışma içerikli mesaj yazmadım, sadece şiir 600 yıllık bir dize yazdım. yazdığım HÜDAi'den bir nefesti...

ayrıca ben asla kutup olmadım! laik, demokratik, ayrılıkçılığa karşı, ayrımcılığa karşı bir çizgim vardır. tüm gezi yazılarımı şehitlerimize ithaf ettim. şehit olayına inanıyorsam, bunun en yüksek mertebe olduğunu da biliyorum demektir. yani benim de inancım var anlamıyla bağdaştırabiliriz. fakat bu tip forumlarda dini veya siyasi sembol ve yazı yazmamak gerekmezmiydi. benim laiklik anlayışım budur ve ben bildiğim doğruyla yaşarım. bu bir kafa tutmak değil ( gerektiğinde kafa tutmuşluğum da vardır ), bu en alttaki yazacağım şekilde bir endazenin duruşunu ölçmek içindir

bir gün mahşer olur divan kurulur
    suçlu suçsuz varsa orda sorulur
    Piri olmayanlar anda bilinir
    dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan
    .................

Çıkmışım bakarım kale başına
    mümin müslümanlar gider işine
    bir ben mi düşmüşüm can telaşına
    açılın kapılar, Şah'a gidelim

PİR SULTAN ABDAL

( bakalım bu yönetim ülkemin her insanına adil işliyor mu? )

Kardeş malesef boş konuşanlara saçmalayanlara herhangi bir yaptırım uygulanmaz çoğu da güler eğlenir, ama sen adam akıllı bir düşünceni dile getirir ve de bu düşüncen de senin dindar olmandan kaynaklanıyorsa o zaman bazılarının yüzü ekşimeye başlar, mesajların silinir...

Moderatörler buranın bir "motosiklet" formu olmayıp "motosikletseverler" forumu olduğunu, her türlü insanın motosikletsever olabileceğini ve motosikletseverleri mutlu edebilecek en önemli şeyin demir parçalarını konuşmak değil, başkalarını kırmadan kendini, içlerinden gelenleri özgür bir platformda ifade etmek olabileceğini görememektedirler.

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Kardeş malesef boş konuşanlara saçmalayanlara herhangi bir yaptırım uygulanmaz çoğu da güler eğlenir, ama sen adam akıllı bir düşünceni dile getirir ve de bu düşüncen de senin dindar olmandan kaynaklanıyorsa o zaman bazılarının yüzü ekşimeye başlar, mesajların silinir...

Moderatörler buranın bir "motosiklet" formu olmayıp "motosikletseverler" forumu olduğunu, her türlü insanın motosikletsever olabileceğini ve motosikletseverleri mutlu edebilecek en önemli şeyin demir parçalarını konuşmak değil, başkalarını kırmadan kendini, içlerinden gelenleri özgür bir platformda ifade etmek olabileceğini görememektedirler.
    Katılıyorum..
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Çok önemli not!
    Yarın sabah eyüp sultanda yer bulamama ihtimaline karşı saat 04:00-04:30 arası iç avluda yada eyüp sultan içinde emre ben ve bir kaç arkadaş daha buluşacağız, geleceklere duyurulur..

Baki selamlar aziz kardeşlerim.Merak eden varsa kitapları araştırabilir ve her konuda bilgi edinebilirler.Herhalde kerkesin okuma yazması vardırNette konuşulan şeyleri sohbet babında algılamak ve alınmamak gerekir.Sonuç itibariyle burası hoş sohbet ve paylaşım sitesi olmalıdır kanaatimce... Daha ötesi motosikletten harekette sosyalleşmenin sitesi olmalıdır ve bu özelliğini korumalıdır.İnsanların inanç durumları kimlikleri siyasal düşünceleri toplumsallaşma aşamasında sorun yaratmıyor ise kişinin kendisini bağlar.Nette sohbet sırasında bazen alageyik muhabbetler -bazen tüpgaz cı muhabetler bazende çok ciddi konularda tartışmalar mutlaka olacaktır ve olmalıdır da.Ama unutmayalım ki açık ortamda yazışıyoruz.Allaha emanet olun kardeşlerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:51 ----------

Bir şeyin daha altına üstünü çizmek istiyorum; Her yazıya illaki cevap vermek gerekmez.bırakınız yazı yzıda kalsın bazen böyle daha iyi sonuçlar doğurur.

Motosikleti
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok önemli not!
    Yarın sabah eyüp sultanda yer bulamama ihtimaline karşı saat 04:00-04:30 arası iç avluda yada eyüp sultan içinde emre ben ve bir kaç arkadaş daha buluşacağız, geleceklere duyurulur..
    oradayım inşallah...

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    şaka maka biyana mekanı bilmiyorum ya eyüp camii eyüpsultan camii mi anlamadım bir tarif alabilirmiyim rica etsem ?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    1-Konuyu onaylayan benim.Gerçekten senin dedigin gibi bu forumun "motosikletseverler"e hitap etmedigini düşünsem bu konuyu göremezdin.

2-Forrap ilk polemik çıkartacak derece konuyu eleştirenlerin mesajını silmiş.Sonrada polemik yaratacak derece konuyu savunanların mesajını silmiş.Gönül isterdiki yönetimin tarafsızlıgını görüp bi teşkekkür edin ama yok bırak teşekkür etmeyi tarafsız davranıldıgı halde yine seviyesizce eleştirmişsiniz.Bu satten sonra bu polemigi devam ettirmek amacınızın üzüm yemek degil bağcıyı kovmak oldugunu gösterir ki böyle bir durumda da kim olursa olsun ve hangi şekilde polemik çıkartırsa çıkarsın forum kurallarında belirtilen yaptırımların uygulanacagından kimsenin şüphesi olmasın.

Umarım bundan sonra konuya tartışmadan çok yarınki organizasyonun en iyi şekilde olması için mesajlar yazılır!!!

Not:Bir mesajın kuralları ihlal ettigini düşünüyorsanız o mesaja cevap verip polemik yaratmak yerine mesajın sag üst köşesindeki butonu kullanarak yöneticilere bildiriniz!

Motosikleti
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka maka biyana mekanı bilmiyorum ya eyüp camii eyüpsultan camii mi anlamadım bir tarif alabilirmiyim rica etsem ?
    eyüp sultan camii işte kardeşim tarifi zor ama bulması kolay Akşemseddin dahi 800-900 yıl sonra bulmus sende bulursun niyetini al cık yola sabaha görüşürüz orada

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    canerim eyüpsultan doğrudur eyüp meydanında olan zaten o satlerde kalabalık olan tek yer bulamama şansın pek yok .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyüp sultan camii işte kardeşim tarifi zor ama bulması kolay Akşemseddin dahi 800-900 yıl sonra bulmus sende bulursun niyetini al cık yola sabaha görüşürüz orada
    oky eyüpsultan camii ni biliyorum ama eyüp camii deyince bi duraksadım oky yola devam bugün E-5 te mecidiyeköyden avcılar a pttsiklet le yol alıyordum birden e5in sel oldugunu gördüm daha da gaza asıldım tam güngören kavşağının ordan geçerken amortisör vidalarına kadar suya batmıştım valla inş yağmur yağmaz bu gece ve yarın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:19 ----------

canerim eyüpsultan doğrudur eyüp meydanında olan zaten o satlerde kalabalık olan tek yer bulamama şansın pek yok .
    oky emre abim sağolasın ya avcılar tarafından gelen yokmu birlikte gidelim ? tek başıma gece gece yol çekilmez

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    oky emre abim sağolasın ya avcılar tarafından gelen yokmu birlikte gidelim ? tek başıma gece gece yol çekilmez
    hanedan (iso) gelebilir onunla irtibat kur. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    hanedan (iso) gelebilir onunla irtibat kur. .
    aaa evet kadir abi de gelir dur konusıyım bi onlarla oky ;)

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler