Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletli Acil Ekibi

Motovento
    REKLAM ALANI

Sevgili motosiklet tutkunu arkadaşlarım;
    Çalışmakta olduğum MEDLİNE özel ambulans firması motosikletli ambulans projesini hayata geçirmiş bulunmaktadır.Bu projenin şefi olarak yetenekli tıp doktorları aramaktayım.Konu dalında türkiye de bir ilk olması sebebiyle bütün camianın yardımına ihtiyacım var.Yardımlar ve fikirlerinizi

okabal@medline.com.tr adresine veya 0555 39598 33 nolu tel. e bekliyorum teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    azen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu bence çok iyi bir fikir umarım başarılı olursunuz. doktor önde gidecek ambulans sonra gidecek herhal.
    bence çok daha çabuk müdahele olacak, ve blinçsiz müdaheleler daha azalacak.
    tebrikler...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Tebrikler.....
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok tuttum bu fikri ,ayrıca motosikletli bir ambulans toplum içinde motosiklet ve onu kullananlar hakkında ben ce olumlu bir düşünce yaratır.(sonuçta hayat kurtarmaya gidiyorsunuz)başarılar dilerim.

Güzel fikir zannededersem acil servis motorlarıda itfaiye motorlarına benzer heralde

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı
    çok tuttum bu fikri ,ayrıca motosikletli bir ambulans toplum içinde motosiklet ve onu kullananlar hakkında ben ce olumlu bir düşünce yaratır.(sonuçta hayat kurtarmaya gidiyorsunuz)başarılar dilerim.
    +1 katılıyorum
    gaza gelme;kaza gelmesin

redpepper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125
    baba sen bunu yap alnından öpecem seni. sonuna kadar destekçinim projenin her yönden artısı var tebrikler

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    düşünce olarak bile olsa güzel önünde eğiliyorum türkiye yollarında böyle bir şeye gerçekten ihtiyaç var birde araç kullananlar bilinçlense harika olacak motorlar ve motorcular düşman değil
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    Aprilia RS 125
    motorlar ve motorcular düşman değil
    çok doğru cengiz abi bundan sonra sırtımıza önümüze türk bayrahı mı assak düşman olmadığımızı anlasınlar diye

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    fikir güzel uygulanması dahada güzel
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Aprilia RS 125
    kozgurkabal bizi gelişmelerden haberdar et

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    çok güzel fikir, jet doktorlar olacak artık hayatımızda yani.. medline'ı tebrik ediyorum umarım en kısa zamanda proje hayata geçer..

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Çok güzel bir fikir. Ben geçen senelerde bir haber de Türkiye'de motosikletli itfaiye olayını görmüştüm. Kırmızı BMW R1150 idi sanırım motor Hortumu vardı tanıtım için yanan bir arabayı söndürüyorlardı. Ama daha hiç rastlamadım. O haberi seyrettiğimde aklıma gelmişti bu motosikletle ilk yardım meselesi. şimdi gerçekleşiyor çok güzel. Birde sigortaya ait ambulans helikopterler yayılsa her sehire ne güzel olur. Can kayıplarının büyük kısmı gecikmelerden yaşanıyor.

Her zaman böyle güzellikler duymak dileğimle. Başarılar dilerim
    Sadobey

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı redpepper adlı üyeden alıntı
    çok doğru cengiz abi bundan sonra sırtımıza önümüze türk bayrahı mı assak düşman olmadığımızı anlasınlar diye
    müthiş fikir, koptum ya.

arkadaşlar doktor yok mu bu forumda, bakın beyefendi motsiklet kullanabilen yetenekli tıp doktoru arıyorum diyor. fikir güzel, merak ettim, bunun sireni olacak mı?
    May the Force be with McLaren Mercedes

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Arkadaşımızın bu başlığı açmasının sebebi sanıyorum tebrikleri toplamaktan ziyade, fikir almak için.

Bu durumda ben de nacizane fikirlerimi iletmek isterim :

1) motosiklet kullanan doktor aramak yerine, genç ve istekli doktor arkadaşlarımzın çok sıkı bir eğitimle motosiklet kullanmayı öğrenmeleri daha kolay ve amaca yönelik olacaktır diye düşünüyorum.

2) Böyle bir eğitimin de "standart" ehliyet kurslarında değilde daha sofistike eğitim veren, Honda Kursu vs., ile anlaşarak hatta bunlarla görüşüp özel bir program oluşturularak yapılması sıhhatli olur kanatindeyim

3) Bu program için seçilecek motosiklet tipinin maxi scooter olması gerektiğini düşünüyorum, çünkü bu tipler ile özellikle şehiriçi ulaşım bir doktor için daha az yorucu ve pratik olacaktır, ayrıca intibak süreside daha kısa olacağından, sevgili doktorlarımızın daha az riskli bir seyahat sonrası daha zinde bir biçimde hasta veya yaralıya müdahele etme şansı olur.

4) Söz konusu proje için kullanılacak motorların tıbbi ihtiyaçlara göre özel bir donanım paketi ile planlanmasının yanı sıra bu servisin özelliğini taşıyan ve özellikle otomobil sürücülerinin dikkatini çekecek, herhangi bir şekilde algılama süresinin uzun olmasına müsaade etmeyecek biçimde dizayn edilmesi gerekir.
    Ambulanslarda olduğu gibi beyaz renk, siren ışık vs.
    Bunun için de üreticiler ile temasa geçilerek, varsa onların bu tür tecrübelerinden faydalanmak gerekir. Örneğin polis motorlarında olduğu gibi.

Bir çırpıda aklıma gelenler bunlar, sanıyorum başka fikirlerde üretilecektir.

Projenin başarılı bir biçimde hayata geçirilmesini temenni ederim.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    ledo +100
    Sadobey

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler