Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boğaziçi Köprüsü Çıkışında "Kasis" Uyarısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1. Köprü üzerindeki kasisler geçtiğimiz günlerde kaldırılmış ve hem trafik rahatlamış, hem de kaza riski ortadan kalkmıştı hatırlıyorsanız.

Bugün işe gelirken farkettim,
    Bu sefer de Anadolu yakasından Avrupa yakasına doğru köprüden geçtikten sonra, hemen hemen Beşiktaş sapağının hizasında bir kasis var yolda ve soldaki 3 şeridi kapsıyor.

Kaptırıp da son anda farkedenler olup, tatsız bir olaya mahal vermemesi açısından (bu kasisler yüzünden yaşanmış olaylar malum) bu uyarıyı yapma gereği duydum.

Bilginiz olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    Evet iki hafta önce gözümün önünde otobüs önünde ani fren yapan steyşın toros'a arkadan gümbürdetti. Araba 5-6 mtr uçtu resmen. Neyse ölü falan yok ucuz atlattılar. Daha önce de diğer taraftaki kasisler yüzünden bir araç kaza yapmıştı. Biz dikkatli olalım da doğru düzgün bir uyarı olmamasına ne demeli.
    vespa est le scooter le plus diffuse dans le monde.

Motosikleti
    Derbi Terra 125 4T
    Uyarınız için Teşekkürler
    [COLOR="Red"]Ѻ[/COLOR] [COLOR="Red"]яedline[/COLOR]...the line between [COLOR="Green"]life ::fool:: [/COLOR]and [COLOR="Red"]death [/COLOR]::156::

Motosikleti
    My Kawa..
    ben orda arabayı yatırıyodum az daha.. :( salak herifler yaa, ne işe yarıyo o kasis anlamadım..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Güzel bir tesbit...

Hiçbir uyarı koymamışlar üstelik...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    sağol bende geçen seferkinde son anda farkettim az daha fırlıyodum üzerinden onu koyan koyduran zihniyetede baya bi saydırdım.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sabah erken saatte işe giderken önümde yine bir araç son anda farkedip en soldan en sağa atladı kasisi görünce, süratli gelen bir diğer araç için de yavaşlamak için çok geçti ve uçarcasına geçti kasisin üzerinden.
    Bir de Beşiktaş sapağını kaçırmış, en sağ şeritte geri geri gelmeye çalışan bir taksi neredeyse önümdeki en sağ şeride dalan arabaya kaza yaptıracaktı, son anda sola kırdı adam taksiyi farkedip; ben de hemen arkasından sola geçtim. Neyseki takip mesafesini koruyordum; yoksa ben de taksiye arkadan girebilirdim.
    Bir kasis uğruna, sabahın saat 6 buçuğunda, 4 ayrı aracın karışabileceği 4 ayrı kaza ihtimalini yaşadım yaşadım yani.
    Yazıklar olsun, adam gibi ışıklı uyarı sinyalizasyonunu yapamayan karayollarına; bu nasıl bir sorumsuzluktur anlamıyorum! İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bu sabah 08.50 de bende o noktadan geçtim...sağa Beşiktaşa dönenler birşey farketmiyor...ama sol taraf tam çorman...birde sabah karşı istikmatten bir şerit veriliyor ya o da aynı noktaya yakın bireşiyor yolda...sanki girdap noktası gibi...araclar hem kasisle hem soldan dubalarla sağa doğpru daralan yolla karşılaşıyor aniden...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Eyvallah emre bunlar kasisleme yapmadan duramıyorlar...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah emre bunlar kasisleme yapmadan duramıyorlar...
    komşi burası turkiya...normaldir...

ah bizim Atinada böylemiydi hayat...AB üyesiyken düştük tepelere...sen gültepeye ben seyrantepeye...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komşi burası turkiya...normaldir...

ah bizim Atinada böylemiydi hayat...AB üyesiyken düştük tepelere...sen gültepeye ben seyrantepeye...
    Abi biz senle yunanistanda karşılaşmamışmıydık..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi biz senle yunanistanda karşılaşmamışmıydık..
    evet...sonra göçtük 7 tepeye komşi...arkadaş kızacak şimdi geyik yapmayın diye...

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    bu memlekette sahiden karambole yaşıyoruz.
    Geçenlerde beşiktaş sapağına gelmeden önceki viyadükte vardı bu demir kasislerden. Önümde araç olduğu için fark edemedim ve 100 civarı bi hızla girdim. kafam motorun ön camına çarptı. Neye uğradığımı şaşırdım. Az daha motorun üzerinden düşüyodum. İşin ilginci kasisi uyaran herhangi bir tabela falan da yoktu.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    son 3 gündür geçiyorum ordan ver her nedense 3 gündürde unutup bi güzel geçiyorum
    allahtan altımdaki motor cbf 150
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu memlekette sahiden karambole yaşıyoruz.
    Geçenlerde beşiktaş sapağına gelmeden önceki viyadükte vardı bu demir kasislerden. Önümde araç olduğu için fark edemedim ve 100 civarı bi hızla girdim. kafam motorun ön camına çarptı. Neye uğradığımı şaşırdım. Az daha motorun üzerinden düşüyodum. İşin ilginci kasisi uyaran herhangi bir tabela falan da yoktu.
    Allah size kolaylık versin böyle durumlarda.. ağır ve güçlü motorların bu tarz dengesiz yalpalanmalarda salınımı direkt sürücüye veriyor...ben böyle durumda cbfmin önünü kaldırıyorum...bisikletdede sık yapardım...o an gidona asılıyorum havaya doğru ve motorum bisiklet gibi iki tekeride kesiliyor yerle teması...dengeli düşüş yaşıyorum...çukurları son anda farkettiğimdede aynı şekilde önü kaldırıp arkayı düşürüyorum sadece...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Belediyenin akılalmaz saçmalıklarından bir demet.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:14 PM ----------

Trafiği rahatlatacağı yerde iyice aksatıyorlar. Durmak yok, yola devam

Motosikleti
    Ya bunların hiç insan canına önem vermiyorlar.daha geçenlerde kaza oldu bunlar gıcıklığınmı yapıyorlar ya.bir şeyler söylrimde burası yeri değil..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler