Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

her egsoza bir fidan kampanyası...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sevgili motorseven arkadaşlar, değişen dünya ikliminin ve gittikçe belirgenleşen kuraklığın hepimiz farkındayız. Betonarme binaların hızlı artışı, çoğalan egsoz ve baca dumanı, orman arazilerinin yağmalanması derken pikniklere veya gezilere gittiğimizde şehir yakınlarında başlayan cılız ağaçlıkların farkına varmışızdır hepimiz.
    İşte bu yüzden Mersin MT'deki arkadaşlarıma bu konuyu açtım ve destek sözlerini aldım. Ardından tanıdığım Mersin Orman Bölge Müdürlü yetkilileri, Mersin Orman İşletme Şefi, Mersin Orman İşletme Ve Orman Müdürlüğü'ndeki Orman Mühendisi arkadaşlarım ve abilerimle görüştüm ve onlardan da tam destek sözünü alınca onlarla da konuştuğum gibi konuyu buraya taşıdım.
    Sağlacacak yardımlar =
    1- Tüm fidanlar ( sayısı ve türü isteğimize göre olacak ama ben tercihi mühendislere bıraktım )
    2 - Ağaçlandırılacak yer ve bölge ( tercih bize bırakıldı ama en uygun zemin tercihlerini onlar söyleyecek ve biz birini seçeceğiz)
    3 - Fidanlar için su arazözleri getirilecek ve sürekli bakımı sağlanacak.
    4 - Fidanların nakliyesi için araba tahsis edilecek

ve daha akla mantığa uygun ne istenirse yapılacak.

Eğer sizce de uygunsa YER ve ZAMAN için önerilerinizi bekliyoruz

Bu etkinliğimiz için motosikletli olunması, grup ya da birey olunması şartı aramıyoruz. bir dikili ağacım olsun diyen herkesi davet ediyoruz. özellikle yakın il ve ilçelerden gelecek destekleri bekliyor ve eğer istenirse bir başka ilde ağaçlandırma organizasyonu için de destek vermeye hazırız.

Özellikle de;

Mersin Motor Klübü - Adana Mt - ÇMSK (Çukurova Motor Sporları Klübü)'nün de katılımlarını bekliyoruz

destek verecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz.

Mersin MT

hadi be arkadaşlar. mersinde olmanız şart değilki, bunu motosikletliler yapacak...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Adana MT olarak bu çalışmayı destekliyoruz. İstediğiniz zaman aktiviteye katılabiliriz. Ayrıntıları arkadaşlarla görüşeceğiz. Siz bize şu gün bu işi yapıyoruz deyin. Yalnız 23 nisan haftası dışında olmalı.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yalova Motorsporları Kulübü'nün benzer çalışmasını okuyunca çok takdir etmiştim ben de bu ve benzeri kampanyaları.

Her il grubunun kendi çapında ayarlaması sonucu daha iyi olabilir organizasyonlar...

Fikrinizin gerçeğe dönüşmesi ve başarılı olması dileklerimle...

Başlığı Duyurular'a taşıdım...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    et4 150 vespa.silverwing400 honda
    boyle bır kampanyaya ön ayak oldugun için seni tebrik ederim ve başarılar dilerim . yanlız uzak yerdekılerin de katılımı nasıl saglanır ,nasıl faydalı oluruz bu konudada bılgı verırsen sevınırım yoksa sadece ekım acısındanmı yardım olacak veya bır bedel karşılıgı fıdanda dıkılebılecekmı o imkanda varmı tşk eder başarılı bır kampanya olmasını dılerım

TT532 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adana Tema İl Temsilcisi Halil Bey ile görüştüm, ellerinden gelen yardımı memnuniyetle yapacaklarını söylediler, tabi bunun için yer ve zaman konusu belirlenmeli,
    İyi çalışmalar,

Motosikleti
    Alıntı boşnak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyle bır kampanyaya ön ayak oldugun için seni tebrik ederim ve başarılar dilerim . yanlız uzak yerdekılerin de katılımı nasıl saglanır ,nasıl faydalı oluruz bu konudada bılgı verırsen sevınırım yoksa sadece ekım acısındanmı yardım olacak veya bır bedel karşılıgı fıdanda dıkılebılecekmı o imkanda varmı tşk eder başarılı bır kampanya olmasını dılerım

1- uzak yerlerdeki yardım konusu en hassas nokta aslında, ben burada bu kampanyayı tüm türkiyede yayılması umuduyla başlattım ki esas çıkış düşüncesi buydu. yani derdimiz reklam yapmak değil de her ilin kendine ait bir motorcu korusu(ya da ormanı ) olsun isterdim. bugün belki uzak gibi ama yarının motorcuları ya da 5-10 sene sonra kendi çocuklarımızla neden o koruya gezi düzenlemeyelim? ya da birbizini ziyaret eden iller neden birbirlerinin koruluğuna fidan dikmesin? uzak ama imkansız değil....

2- ekim açısından yardım konusunda ise, sağolsun mersin orman bölge müdürlüğü tüm ekipmanları ( fidan, kazma, çapa, su ararzözü , fidanların taşınması için kamyonet, arazi ) yani her şeyi sağlıyor. biz sadece bu iyiliklerinin karşılığında gidip yere 15-20 santimlik çukurlar kazıp fidanlarımızı dikeceğiz.

3- maddi olarak hiç ama hiç bir konu ne açıldı ne de soruldu. en güzel olan tarafı da bu.

ilginize teşekkürler

Alıntı TT532 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana Tema İl Temsilcisi Halil Bey ile görüştüm, ellerinden gelen yardımı memnuniyetle yapacaklarını söylediler, tabi bunun için yer ve zaman konusu belirlenmeli,
    İyi çalışmalar,
    çok teşekkür ediyorum. şu anda yalnız yürütüryorum çalışmalarımı. ne yazıkki herkes siz belirleyin biz uyarız diyor ama ben 08.00 - 18.00 arası ve çok yoğun çalışıyorum. yemek aralarında filan irtibat kurabiliyorum. bana TEMA vakfının şubesinin telefonunu iletebilirseniz sevinirim.

aslında biraz da acemiliğin verdiği yavaşlıkla da ilerliyorum. bu tür organizasyonlarda neler yapılabilir. yardımlarınızı bekliyorum

Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana MT olarak bu çalışmayı destekliyoruz. İstediğiniz zaman aktiviteye katılabiliriz. Ayrıntıları arkadaşlarla görüşeceğiz. Siz bize şu gün bu işi yapıyoruz deyin. Yalnız 23 nisan haftası dışında olmalı.

Görüşmek üzere.
    23 nisan haftası... evet bunu düşünmemiştim. sizlere ne zaman uyar hasan? bana sizlerinde uyabileceği tarihler gerekli ki, ortak noktaları bulalım olur mu?

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    bu herkesın hep dertek tam destek dıyece gı bırsey ya motocular kadar duyarlı bı tokpluluk varmıdır sızce

TT532 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana TEMA vakfının şubesinin telefonunu iletebilirseniz sevinirim...
    Şükrü ALTINOVA
    0324 325 91 92
    eğer bu numaradan ulaşamazsanız Adana Tema dan cep yada başka bir numarayada ulaşabilirim,
    İyi çalışmalar,

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    sencer gerekli duyuruyu aşağıdaki linkten yaptım

http://www.mersinmotor.com/forum/for...ts.asp?TID=652

mersinli motorcular olarak katılımın çok olacağını umuyorum. sitemizde baya ilgi görüyor ve görüşmelerden olumlu cevaplar alıyorum. bugün yönetime ilettim ve gerekli görüşmelere pazartesiden itibaren başlanacak. turgut abi seninlede görüştü. organizasyon büyük ihtimalle tarih 15 nisan olabilir. ayrıca tarih kesinleştiğinde duyuru yapılacaktır.
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

Motosikleti
    15 nisan... salih abi çok teşekkür ederim. bu arad desteğini esirgemeyen tüm kardeşlerime ve büyüklerimi de saygıyla selamlıyorum.

15 nisan tarihinde yoğunlaşalım. çünkü 23 nisan haftasının adana Mt'ye uymayacağını moderatör hasan(makine) tarafından yazıldı. peki 15 nisan adanaya uyuyor mu?

tüm görüşmeler 02/04/2007 tarihinde daha aktif bir şekilde mersin motor moderatörleri ve kurucuları tarafından da destek verilip sağlanacak. hepimiz için güzel yarınlara.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)