Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Pazar Kuşağı - Sapanca Gölünde Kahvaltı - (Gülizar Bahçe)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Pierrecarton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önyargıların oluştuğunun farkındayım ve bu videolar yüzünden aldığımız tepki ilk değil malesef. Biraz hoşgörüye ihtiyacımız var sadece. Bu arkadaşların grup içindeki tehlikeli hareketlerinden kesinlikle rahatsızız ve elimizden ne geliyorsa da (bir daha sürüşe almamak gibi) sonuna kadar götüreceğiz. Umarız kafanızdaki bu imajı yıkmayı başarabilir ve tanışıp aramıza yeni bir dostu katmanın mutluluğunu yaşayabiliriz.

Acemi - Usta sürücü gibi bir ayrım zaten yapmıyoruz. Henüz 6-7 aylık ve kış vaktinin durgunluğunda kendini canlı tutmaya çalışan bir topluluk olarak kozamızdan kurtulup, yeni bir boyuta geçişi gerçekleştiriyoruz. İyi sürüşler size de ve tüm herkese.
    böyle uzun sürüşlerde cc ayrımı yapılmıyor ise hızı daha düşük tutmak gerekir. Yada 2 ayrı grup olabilir diğer türlü sıkıntılı gibime geldi.Güvenli sürüş için çabalarınızın başarılı olması tabiiki herkesin isteği.İşiniz zor ama tabiiki imkansız değil katılmaya çalışacağım terslik olmaz ise.Sucuk güzeldi bea
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    ben kısa bir cümle kurayım, 1 videodan elbiseli kasklı apaçi oldugumuzu çıkaracak gözlem ve deneyimdeyseniz bence bu yönde geliştirip eğitmen oluverin, önyargılar hayattakı en büyük yaralardan biridir bence biraz daha şeffaf olun hayatı yaşamada iyi yöne iter sizi, Ayrıetten arkadaşlar hız 100 120kmh arasıdır. Herhangi bir 125 cc motor bu aralıkta gidebilir. Daha düşük hızla gelecekseniz buraya yorum olarak belirtirseniz tabikide birşeyler ayarlanır. Buluşma yerinde aksiyon alır 2 e böleriz grubu nolcak
    Ahmet Turan Peker ve trancexp bunu beğendiler.

Gülizar niye öyle fiyat çekmiş.Ben 2 ay önce gittiğimde fiyatı 25-30 lira falandı birde tavsiyem serpme kahvaltıyı sorun abi açık büfe olayı çok can sıkıcı oluyor

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Küçük cc ler için ayrı bir grup mutlaka olmalı diye düşünüyorum, belki her motor 120 ile gidebilir ama nasıl gider , durabilir mi bide onlar var.
    Bu yüzden ya ortalama sürat düşürülmeli yada ayrı gruplar halinde gidilmeli aksi takdirde benim gibi gelmek isteyip gelemeyenler olacaktır
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Arkadaşlar
    katılımcı arkadaşlara göre bu söylediğiniz şey zaten şekillendirilen bir şey. Bu grup içerisinde organize edilen bir konu. Siz de hak verirsiniz ki 110 / 120 kmh hızı yakalayamayacak insanları bizler de ayırt edebilir durumdayız ve bunun için tabiki çözüm geliştiriyoruz. Burada konusuluyor olması cok yersiz.

Biz geziye katılmak isteyen var ise bize dahil olsun diye başlık açtık, ama konu oldukça sapmış durumda. Katılmak istemeyen arkadaşlar da konuyu mesnetsiz bir şekilde spamlamasın. Kusura bakmayın biraz kızıyorum bazı yaklaşımlara. Riskli buluyorsanız gelmeyin. Hiç katılmamış ortamı,sürüşü görmemiş bilmeyen insanların yaptığı yorumlar insana batıyor.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bizim buralarda en kralı 12 TL
    Kıymetini bileyim..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    12 Liraya kahvaltı nerede, Kamboçya mı ?
    YouSuffer bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim buralarda en kralı 12 TL
    Kıymetini bileyim..
    Tahmin ediyorum ki en kral kahvaltıda sıkma portakal suyu da bu rakama dahildir. Gerçekten neresi orası, 3-5 litre fazla yakıp oraya gidelim..
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosiklet üzerinde yaptığım yolu 200 bin km'den sonra saymayı bıraktım. Ama herkese hitap eden bir grupta 5 bin sürmüş adam da mevcut, 100 bin sürmüş adamda. Bunların hepsi aynı orantıda konuya hakim değil ve bu bahsedilen durumları yaşamanın ana sebeplerinden bir tanesi bu oluyor.
    bak burda ne güzel söylemişsin . aranızda 5000 km deneyimi olan yani acemi arkadaşlarda var. yani hala motorsiklet sürmeye alışmaya çalışan bir grup. sen frenlemeyi çok güzel yapabilirsin ama o senle ( şahsına değil ) gaza gelir ve fren yapamassa ?
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Ankarada gecen sene 2015 te 10 tl ye serpme ve sinirsiz cay yapiyorduk

Ozaman gelen listesini soyle yapalim

+ antilopskul + 1 (eşim )

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı Pierrecarton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önyargıların oluştuğunun farkındayım ve bu videolar yüzünden aldığımız tepki ilk değil malesef. Biraz hoşgörüye ihtiyacımız var sadece. Bu arkadaşların grup içindeki tehlikeli hareketlerinden kesinlikle rahatsızız ve elimizden ne geliyorsa da (bir daha sürüşe almamak gibi) sonuna kadar götüreceğiz. Umarız kafanızdaki bu imajı yıkmayı başarabilir ve tanışıp aramıza yeni bir dostu katmanın mutluluğunu yaşayabiliriz.

Acemi - Usta sürücü gibi bir ayrım zaten yapmıyoruz. Henüz 6-7 aylık ve kış vaktinin durgunluğunda kendini canlı tutmaya çalışan bir topluluk olarak kozamızdan kurtulup, yeni bir boyuta geçişi gerçekleştiriyoruz. İyi sürüşler size de ve tüm herkese.
    farkındaysan bende sizlere tüh kaka demedim. bende seninde söylediğin gibi rahatsızlığı dile getirdim ama malesef bazı arkadaşlar türkçe mizin azizliği ile lafları sağa sola çekmişler.
    motorsiklet sürdüğümüz sürece biyerlerde illaki bir araya geliriz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kısa bir cümle kurayım, 1 videodan elbiseli kasklı apaçi oldugumuzu çıkaracak gözlem ve deneyimdeyseniz bence bu yönde geliştirip eğitmen oluverin, önyargılar hayattakı en büyük yaralardan biridir bence biraz daha şeffaf olun hayatı yaşamada iyi yöne iter sizi, Ayrıetten arkadaşlar hız 100 120kmh arasıdır. Herhangi bir 125 cc motor bu aralıkta gidebilir. Daha düşük hızla gelecekseniz buraya yorum olarak belirtirseniz tabikide birşeyler ayarlanır. Buluşma yerinde aksiyon alır 2 e böleriz grubu nolcak
    bu kadar kızacağını bilsem uyarı yapmazdım. neler demek istediğimi anlayan arkadaşlar yukarda cevap vermişler aslında ve kendileride benim söylediklerimden rahatsız olduklarını ve nedenlerini yazmışlar. ve olaya önyargılı yaklaştığımı düşünmuyorum. aksine gördüğüm bir yanlışı SİZLERE ZARAR GELMESİN DİYE dile getiriyorum. yanlışım ve önyargım buysa kusura bakma .rahatsızlık için özür dilerim
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak burda ne güzel söylemişsin . aranızda 5000 km deneyimi olan yani acemi arkadaşlarda var. yani hala motorsiklet sürmeye alışmaya çalışan bir grup. sen frenlemeyi çok güzel yapabilirsin ama o senle ( şahsına değil ) gaza gelir ve fren yapamassa ?
    Bakın siz bu konuda bence daha fazla yorum yapmayın, zira tutumunuz hoş değil. Önyargılı yaklaşıyorsunuz. Katılmak istemiyorsanız saygı duyarız fakat yaklaşımınız karalayıcı nitelikte. Bu söylediğinizi 30 yıldır motosiklet süren dünyanın tecrübesine sahip insanlar da yapıyor. En yakın örnek geçen pazar günü hayatını kaybeden dostumuz (Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun) Onur Arkadaşımız. Böylesi bir durumda yorumunuz ne olur cok merak ediyorum?

Grubu genelliyorsunuz acemi bir grup diye.. Halbuki kaç kişi acemi denilecek nitelikte hiç bir fikriniz bile yok. Sürüş esnasında sürüş kurallarını uygulamayan insanlar çıktıkça elemine ediyoruz. Sürüş lideri geçilemez, takip mesafesi korunur, hız limiti aşılmaz. Gurubun başı da sonu da bellidir.

Hiç bir etkinliğe katılmayıp yorum, dayanaksız yorum yapıyorsunuz hoş durmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Arkadaşlar Mekana 35 Kişilik Rezervasyon yapıldı. +5 diye de not alında yani totalde 40 kişiye kadar şuanda opsiyonlamış durumdayız.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Bi ben katikyorum heralde
    Benim arkadas motor bulursa oda gelecek iki kisi . ona gore ayarlayin .
    trancexp bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ben katikyorum heralde
    Benim arkadas motor bulursa oda gelecek iki kisi . ona gore ayarlayin .
    facebook'dan katılım yaptınız mı?

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Facebook kullanmiyorum

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    === Gezi Raporu ===

28 Şubat Sabahı 08.00 'de levent bp 'de toplanan grup, saat:09.00 'da Çamlıca gişelerde diğer ekip ile buluştu. Toplamda 24 Motosiklet (31 Kişi) Burada grup ikiye ayrıldı ve yavaş grup önden yola çıktı. Akabinde hızlı grup gerekli açıklamalardan sonra yola çıktı.

Hızlı grup yaklaşık olarak 1 saat sonra sapanca gişelere sorunsuz bir şekilde ulaştı ve yavaş grubu beklemeye başladı. 15 dakika sonra diğer grup gelerek tekrar birleşme sağlandı ve akabinde rezervasyon yapılan kafeye ulaşıldı. 27 TL 'ye ayarlamış olduğumuz açık büfe kahvaltının kalitesi ve mekanın uygunluğu gerçekten harikaydı. Ekipman yeri organize ettirmiştik ve hiç bir sorun yaşanmadı.

Kahvaltı sonrasında sapanca gölü etrafında bir tur atarak bir kaç fotoğraf çektik ve motosikletlerimizin başına döndük. 12:30. Sapancadan tekrar otobana dönerek, biraz da yol yapalım diyerek sırasıyla Kandıra - Ağva - Şile - İstanbul şeklinde rotamızı takip ettik. Grup sürüşü organize edilenin dışında olmadı ve bu bizi mutlu etti. Herkes kurallara uyduğu sürece keyif daha da artıyor.

Agva - Şile - İstanbul dönüşünde aşırı sis yüzünden görüş mesafemiz 5 metrenin altına düştü. Çekmeye köye kadar grup kopmadan sürüş devam etti. Ve Bizler yine klasik olarak çekmeköyden sonra dağılarak Shine kafeye gidip günün kritiğini yaptık ve sonrasında evlere dağıldık.

Genel olarak herşey güzeldi diye düşünüyorum. Şikayeti olan arkadaşlar var ise lütfen bunu bildirsinler. Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere sevgiler..

Not: Resimler bir başka konu altında paylaşılacaktır.
    _oXXo_, Sokollu, YouSuffer ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    çok eğlenceli olacak kesin

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    valla güzeldi gezi fakat 3-4 arkadas dısında genel olarak , grup dışından olduğumuz için muhabbete dair kalamadık .Eşim sıkıldı o yüzden erken kalkmak zorunda kaldık =) bidahaki gezide görüşürüz insalah.
    smokaliptus bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla güzeldi gezi fakat 3-4 arkadas dısında genel olarak , grup dışından olduğumuz için muhabbete dair kalamadık .Eşim sıkıldı o yüzden erken kalkmak zorunda kaldık =) bidahaki gezide görüşürüz insalah.
    Cuma günleri ritüel yapıyoruz, buluşuyoruz yeni arkadaşlar kendilerini ifade ediyorlar tanışma kaynaşma oluyor. Herkes birbirini tanıdığı zaman kendisini daha rahat hissediyor. O yüzden bu söylediğiniz biraz doğal. Katılım gösterdikçe kaynaşılacaktır.

Ayrıca gezi sonrası gelen yorumları da paylaşmak istiyorum. Zira bazı önyargılarımız var. Belki iyi gelebilir.

ctuna81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    s.a resımlerı beklıyorum bende .. bu arada Duzceye'de beklerız levent abı
    barodi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)