Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

İstanbul-Bursa gezisi için rotamızı şimdiden çiziyoruz :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız bu kalabalık yolda zor olmaz mı yaw ?
    Bişey olmaz ya Duruma göre daha da kalabalık olacağız gibi görünüyor. Sen zaten benim yanımdasın,hasan başkan da arkada takılır megafonuda veririz eline türkü söyler
    kngsze bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

SELAM ARKADAŞLAR.UZUN ZAMANDIR SİTEYE GİRİŞ YAPMAMIŞTIM.ARTIK BURDAYIM VE GEZİ LİSTESİNE BENİDE EKLEYEBİLİRSİNİZ.ZAHMET OLMAZSA...
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı BABATURA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAM ARKADAŞLAR.UZUN ZAMANDIR SİTEYE GİRİŞ YAPMAMIŞTIM.ARTIK BURDAYIM VE GEZİ LİSTESİNE BENİDE EKLEYEBİLİRSİNİZ.ZAHMET OLMAZSA...

BABATURA
    hasanrs
    kngsze
    hedef-turan
    wolfsat
    tanımsız
    blackjet => takipte ama büyük ihtimal katılacak
    mesh
    osırıs Bendeniz
    kdiner
    hazarozan
    Oguz7734 => yalovada bize katılacağını yazıp ayrıca mesaj atmış.
    Palakadir => ekstra bir durum oluşmaz ise sizinleyim yazmış (inş oluşmaz diyelim)

Evet arkadaşlar gezide bir sıkıntı yok belirtilen saatte hepimiz orada olacağız,katılmak isteyenler buraya ismini yazarsa listeyi güncellerim, onun dışında bilmeniz gereken şey; ''rota üzerinde hala çalışıyoruz'' en güzel yol ve yerleri orayı bilen arkadaşlarında yardımı ile oluşturup gezi sabahı feribotta hepinize anlatacağız.
    hasanrs bunu beğendi.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Fermuar düzeninde gidilir. Kargaşa olmaz bence. Grup olarak hareket edilecek. Dolayısıyle pek hızlı bir tur olmayacak. Zaten dediğim gibi ben kassam düz yolda anca 80 kmh )

Osırıs bunu beğendi.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Şimdiden size iyi yolculuklar dilerim arkadaşlar. Bursaya geliyorsanız vaktinizde bolsa uludağ bakacak görmeden gitmeyin derim. Dağ tepe zor olur derseniz hiç yoksa tirilyeye kadar gidin . Ama bursadan eskişehir tarafına yönelecekseniz oylat olabilir. Yok izmir tarafına yöneleceksenizde gölyazı vaktim bol derseniz kemalpaşa usuçtu şelalesine gidin derim.
    Osırıs bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fermuar düzeninde gidilir. Kargaşa olmaz bence. Grup olarak hareket edilecek. Dolayısıyle pek hızlı bir tur olmayacak. Zaten dediğim gibi ben kassam düz yolda anca 80 kmh )

http://i827.photobucket.com/albums/z...us/TopluSr.jpg
    benim motor rodajda olacağı için çok fazla performans beklemeyin evden işe 3km toplam naparsın.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer fırsatım olursa sizlere katılmayı isterim, ancak gezinizdeki görmeyi istediğiniz yerlerin listesi bir gün için çok fazla. Bunların sayısını düşürmeniz size daha fazla vakit kazandıracak ve oraya da yetişelim buraya da yetişelim diye düşeceğiniz telaşeden kurtaracaktır.

Sanıyorum Termal' den kumlaya dağ yolundan yani meşhur yeşil-mavi yolda gideceksiniz. Öyle değilse bile bence öyle yapmalı ve delmece yaylasını görerek diğer tarafa geçmelisiniz. Bursa' ya varmadan en azından 2 şelale bir de göl görmüş olursunuz

Bursa' da mutlaka Cumalıkızık köyünü ve Ulu Camii' yi görmelisiniz.

Ayrıca keşke iki gününüz olsa da Kemal Paşa' daki Su Uçtu şelalesini görebilseniz muhteşem güzelliktedir.

Bu arada, söylemeden geçemeyeceğim bu topik kalabalıklaşacak bir organizasyonun göstergesi gibi geliyor. Bir not ekleyim istedim.

Motosiklet seyahatleri kalabalık gruplar halinde yapıldığında daha eğlenceli olsa da risk daha fazla artıyor bireysel gezilere oranla.

Sizlerden ricam eğer çok kalabalık olursanız küçük gruplara bölün, ve motosikletlerin cc ve kullanıcı tecrübelerine göre yapın bu grupları.

Büyük cc' ler küçük cc' leri bekleyip sıkılmaları yerine 15-20 dakikalık aralar ile yola çıkarlarsa daha faydalı olacaktır. Diğer tarafdan grup sürüşü kuralları net olsa bile herkes kendi emniyetinden ve güvenliğinden sorumlu olacağından herkes önce kendine dikkat etsin. Kendi güvenli sürüş kriterlerinizi unutmayın, önünüzdeki uçtu gitti diye yakalamaya çalışmayın, yada arkadaki çok yanaşıyor diye arayı açmak adına gazlamayın, bırakın yol verin geçsin.

Her grubun içinde en azından yolu bilen gönüllü bir tecrübeli sürücü olsun.

Bunları çok bildiğimi için yada ukalalığımdan anlatmıyorum lütfen dikkate alın ki döndüğünüzde güzel resimlerinizi beğenelim ve yorumlar yapalım, aksi halde gezi dönüşü hoş olmayan hikayeler dinlemek zorunda kalmayalım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun için havaların ısınmasını bekliyorum 2 yada 3 günlük bir gezi olmalı kampingli ama katılım ne derecede olur bilmiyorum.. Öğretmenevinde konaklayabiliriz yada çadır kurabiliriz artık rüzgar nerden eserse
    Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar organize olundu keşke Şehitlik-İstanbul gibi bir rota olsaydı demeden geçemeyeceğim.
    3 Hafta önce gittik, Nerelerdeydin?

Ama benden tavsiye, günübirlik yıpratır haberiniz olsun. Ben Avrupa yakasında oturuyorum gidiş dönüş 762 km. yol yaptım.

Konaklamalı (özellikle çadır) daha güzel olacaktır. Orada bir sürü arkadaşımız var hem buradan hemde başka forumlardan zamanı gelince planladığınızda elimden gelen desteği vermeye çalışırım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Osırıs ve Ahmanamra bunu beğendiler.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    Tvs Apache
    Selam beyler tekrardan Geçen geziye gelemedim,bayağı eğlenmişsiniz belli ki.Yanında eşi-kız arkadaşı gelicek hiç yok mu acaba Ben bi haftasonu izinliyim onuda kız arkadaşımla geçiriyorum.Böyle bi geziye onu da getirmek istiyorum.O da meraklı çünkü.O sebepten geçen gezi kaçtı bunda bayan-bayana sohbet ediceği biri olursa beni yazın
    Hani maksat ortamdan sıkılmasın..
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı SolidRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler tekrardan Geçen geziye gelemedim,bayağı eğlenmişsiniz belli ki.Yanında eşi-kız arkadaşı gelicek hiç yok mu acaba Ben bi haftasonu izinliyim onuda kız arkadaşımla geçiriyorum.Böyle bi geziye onu da getirmek istiyorum.O da meraklı çünkü.O sebepten geçen gezi kaçtı bunda bayan-bayana sohbet ediceği biri olursa beni yazın
    Hani maksat ortamdan sıkılmasın..
    Geçen seferki gezimize gelseydi kesin sıkılmazdı ama bunda sıkılır dostum.. motorun nedir?

Motosikleti
    Tvs Apache
    Sadık1453,çok başarılı yazmışsınız,benim senelerdir bu siteden soğumam,kopmam işte hep bu gezi yolculukları yüzündendi.Garipçeye gitmiştik bi keresinde 100ü aşkın motorla.Orada bu konudan kavga bile çıkıyordu.O yüzden bir yol kaptanı olmalı grubun dediğiniz gibi.Dediklerinizi kimseninde ukelalık olarak algılamasına gerek yok.Tecrübenizi paylaşmışsınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Geçen seferki gezimize gelseydi kesin sıkılmazdı ama bunda sıkılır dostum.. motorun nedir?
    Tvs var bende de.Belki bi arkadaşım yurtdışına çıkıcak nc700 bırakıcak bana 5 aylığına onlada gelebilirim belli olmaz.
    Geçen ki gezide tek bayan olmasını istemedim o yüzden.
    Osırıs bunu beğendi.

Sadık1453,çok başarılı yazmışsınız,benim senelerdir bu siteden soğumam,kopmam işte hep bu gezi yolculukları yüzündendi.Garipçeye gitmiştik bi keresinde 100ü aşkın motorla.Orada bu konudan kavga bile çıkıyordu.O yüzden bir yol kaptanı olmalı grubun dediğiniz gibi.Dediklerinizi kimseninde ukelalık olarak algılamasına gerek yok.Tecrübenizi paylaşmışsınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Tvs var bende de.Belki bi arkadaşım yurtdışına çıkıcak nc700 bırakıcak bana 5 aylığına onlada gelebilirim belli olmaz.
    Geçen ki gezide tek bayan olmasını istemedim o yüzden.
    Geçen gezimizde pek konuşamadık ki zaten motorun üstünde işaret diliyle konuştuk 2 yerde oturup 30 dk sohbet edebildik onun dışında hep yoldaydık

Motosikleti
    Tvs Apache
    Kısmet hocam,bakalım 20 güne yakın süre var,eskiden gezi dedin mi hurraa mt-istanbul patlardı 10larca kişi olarak.Çok sönmüş site üzüldüm valla.Her gece sıkıntıdan caddebostan buluşması yapılırdı.
    Osırıs bunu beğendi.

Kısmet hocam,bakalım 20 güne yakın süre var,eskiden gezi dedin mi hurraa mt-istanbul patlardı 10larca kişi olarak.Çok sönmüş site üzüldüm valla.Her gece sıkıntıdan caddebostan buluşması yapılırdı.
    Şu havalar bi ısınsın o dediğin de olacak canını sıkma sen Milletin üzerinde bahar yorgunluğu var daha

Motosikleti
    Bu hafta sonu hava guzel olursa beykoz uzeri yoroz kalesi yapmayi dusunuyorum hangi gun farketmez yeterki hava guzel olsun hem motor biraz km yapsin nede olsa motor yeni disliler otursun yerli yerine.
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta sonu hava guzel olursa beykoz uzeri yoroz kalesi yapmayi dusunuyorum hangi gun farketmez yeterki hava guzel olsun hem motor biraz km yapsin nede olsa motor yeni disliler otursun yerli yerine.
    Dostum kendini yorma geziye sakla motoru biz rodaj işini hallederiz

Motosikleti
    Tvs Apache
    Şu havalar bi ısınsın o dediğin de olacak canını sıkma sen Milletin üzerinde bahar yorgunluğu var daha
    İnşallah olur,eskiden pek bir keyifli geçerdi buluşmalar.Bu yaz bu siteden çok ümitliyim [Mt-İstanbul] olarak yardırmamız lazım
    Osırıs bunu beğendi.

Motosikleti
    Dostum kendini yorma geziye sakla motoru biz rodaj işini hallederiz
    Recep ivedik ne diyor, ben namusuma benden baska bedeni oturtmam. Soz mecliten disari. No problem.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...dir-iceri.html

Konuya yukarıdaki linkten devam edebilirsiniz.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)