Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Ankara Küçük CC 24 Ağustos Tek Gecelik Kesikköprü Kamp Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MCT-250
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selim, bugün akşam ben de alıcam çadır, uyku tulumu vs. Kaliteli birşey bulduğunda haber verirsen sağa sola gidip vakit kaybetmeden senin alacağın yerden alırım.
    Tamamdır, muhakkak haber veririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı MuZiP_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum metroda kaliteli çadır da var idare edecek çadırda var.Sen direk metro ya git tek ve kesin çözüm.Birde yolunun üzerinde bir av bayii varsa ordanda beklenmedik güzel şeyler cıkabiliyor.Hem birtane de portatif güzel olta olabilirsin kendine Turna cıkıyor kesikköprüde ve baya büyük balıklardır.Av bayiine turna tutucam de o sana mazemeleri verir.
    Ben pek öyle işten anlayan bir balıkçı değilim, ancak geçen bu işten anladığını söyleyenlerle (sakın yanlış anlamayın bu sözüm size değil ) bi gittik kesikköprüye. Turna tutulacak diye bir hevesle. Ancak Turna almak yerine bi Tur atıp geri geldik İnşallah bu sefer sizlerin tuttuğunu görürüm
    Selim Ozkan
    Mondial MCT-250
    Ankara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MuZiP_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CB125e
    Bu arada önemle arz ederimki dostlarım, çadır alınacaksa bazı kırıterlere özen gösterilmesi Camp esnasında konforu artırır.

*Çadırın motosiklet ile taşımaya uygun küçük ebatlı olması.
    *Hafif olması takribi 2 kilo yu geçmemesinde fayda var.(tabi böyle çadır bütceyi baya zorluyan cinstendir belirteyim.)
    *Su almaması da cok önemli, lakin bir branda ile uzun vadeli çözüm sağlanmış olabilir.
    *Birde çok elzem olmamakla beraber önünde bir ayakkabı tentesinin olmasıda çok işe yarıyor.
    *Çift tenteli olan çadırlarda daha sıcak oluyor.
    *Birde içerden buhar yapmıyacak nemi hap setmeyen nefes alan çadır almaya özen gösterin.(sonra ıslakıslak toplamakzorunda kalırsınız ve koku yaparzamanla.)
    *Uyku tlumunu ise ebatlarınıza uygun ve eşli gelenler için birleştirile bilir uyku tulumu alın.
    *Mat e gelince de çok abartıp buyuk ebatlı kalın mat ler seçmeyin sonra tasımada zorluk ceker benim gibi ortadan ikiye kesersiniz
    *Yanınızda mumkün mertebe içinde kaşık ve çatalda barındıran çakılar dan bulundurun.Hem yemek yer hem bıcak açacak vs olarak kullanırsınız.
    *Termos bardak ama abartılı olmasın küçük bişey yeterli.
    *İş eldiveni de olsa fena olmaz hani şu genelde turuncu renkli içi bez olan basit inşaat eldivenlerinden.Malum tabiat da her an su bulunmadıgı için elinizinde böyle bir mazeme cok işe yarıyor odun ve kömür toplamak ufak tefek motor tamir işlerinde elinizin batmasını engeller.(hatta benim kamplarda olmazsa olmazımdır.)
    *Birde fileli şapka ve sinek kovucu siprey de bu gideceğiniz bölgede olmazsa olmazlardan.(lakin hava bozarsa sinek olmaz ama buseferde başka sorun olucak oda yağmur.
    *Yağmur içinde yanınızda 2*2 bir naylon branda iş görecektir onu yoldan gölbasından gecerken hırdavatcılardan cok ucuza alabilirsiniz.

Çadırdan girdik yağmur tentesinden cıktık , neyse bukadar yeterli çok konustum .
    Benden bukadar ,
    selim1996 ve OzkiSoft bunu beğendiler.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Arkadaşlar cuma akşamı olacak olan buluşmanıza gelemeyeceğim. O yüzden yemek işini nasıl yapacağımızla ilgili biraz bilgi verirseniz sevinirim. Çünkü akşam yapacağınız bilgilendirmeden sonra malzeme teminini akşamdan sabaha kadar yapmamız zor olur.

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    aslında cuma akşamı olacak toplantıdan sonra hazırlık yapmaya cuma gecesi kalıyor gece gece ne kadar hazırlık yapılabilinir ? ama söyle bişeyde var tabi..hazırlık aşamasını çok abartmamamızda lazım. sade ekmek domateslede karnımızı doyurabiliriz, uyku tulumuyla bir ağacın altında uyumak zorunda kalsakda önemli değil..bu nedenlede cuma akşamının tadını çıkarıp, cumartesi sabah 1 saat erken uyanarak hazırlık yapılabilinir...dont panic, be relax wozy...
    Wozy bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bak geliyorum gaza. topramın insanlarıyla kamp için çıkıp gelecem o derece gazdayım şimdi. : güzel olacak diye umuyorum. dikkatli gidin.yola çıkmadan önce grup sürüş eğitimi verilsin derim. ilk katılanlar olabilir. kendimin ilk grup sürüşüne katıldığımı hatırlıuyorum da, tam bi apachi gibiydim :( e bilmiyorum ki. çok tehlike.

dediğim gibi bala yolundan gitmeyin. herşeyi ile pişman olursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

çadır kipadan alın arkadaşlar gayet uygun fiyatlı. ve yetiyor.

mesela ben, 35 tl ye iki kişilik şişme yatak + 10 tl ye ayak pompası. mükemmel rahat oluyor.
    şişme yastık.
    uyku tulumu 2 kişilik ( ayrıladabiliyor ) 60 tl
    çadır lambası
    vs aldım.150 tl tuttu toplam.

çadır kipadan, diğerlerini tekzenden aldım. çadır mı ev mi hiç fark etmiyor uyurken. yatak rahat yastık güzel tulum da 10 numara oluyor.

ilk defa gideceklere söylüyeyim. sabaha karşı müthiş soğuk oluyor. aman dikkat edin.
    birGarip..

Motosikleti
    honda CB125e
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında cuma akşamı olacak toplantıdan sonra hazırlık yapmaya cuma gecesi kalıyor gece gece ne kadar hazırlık yapılabilinir ? ama söyle bişeyde var tabi..hazırlık aşamasını çok abartmamamızda lazım. sade ekmek domateslede karnımızı doyurabiliriz, uyku tulumuyla bir ağacın altında uyumak zorunda kalsakda önemli değil..bu nedenlede cuma akşamının tadını çıkarıp, cumartesi sabah 1 saat erken uyanarak hazırlık yapılabilinir...dont panic, be relax wozy...
    E be insaf sabah 10:00 da bulusacaksınız,butun işyerleri acık giderken ortaklaşa alışveriş yapar çantalara bölüşür gidersiniz.Yok ben sabahın köründe kalkıp değerli gezi arkadaşlarıma börekler açarım kekler yaparım,atıştırmalık kanepeler hazırlarım,ne olur ne olmaz kamptan sıkılıp az da trekking yaparız trekkingde de enerji ve kalori şart deyip birde soğuk sandvich hazırlayacaksan tamam ozaman haklısın.Bendedahil olmak üzere sana şapka çıkartırız
    Yada aksamdan koridora mazemelerini koyup sabak motoruna yükleyip yolacıkmakta birseçenek tabi.Unutmadan yanınıza bolca boş şişe alın orda su biraz sıkıntı olabilir.
    helin126 bunu beğendi.
    Zenginlik nekadar cok seyin olduguyla değil, nekadar az seye ihtiyaç duydugunla ölçülür.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Hakanım hoşgeldin tekrardan ekibe, özledik seni ve SurvivalBERKAY kardeşimii Bu arada hastan varmış Allah acil şifalarversin kardeşim,yapacağımız bişey olursa bi telefonuna bakar bilesin.Yamur olayı dedinizde sabah sabah bi güldüm,oduntoplarken totoma kadar ıslanmış en sevdiğimyağmurluğumu da odun toplamakiçin feda etmiştim , hepsi güzeldi fakat ıslandığı için odunları yakamadıgımızdan tutduğumuz balıkları size yediremeden gitmiştik ya o koydu işte bana. İş fotoğraflarda görmüştürsün Seçkin gille acısını cıkardıksonradan Göleti kuruttum inan

Berkay'a haber veririm abi gün içinde, dün söyleyecektim ulaşamadım. Geçmiş olsun dileğin için teşekkür ederim

Motosikleti
    honda CB125e
    Bu arada Selim kardeşim bence gitar gelmeli bu etkinliğe buyuk motorlu arkadaşlardan birisi taşıyabilir diye düsünüyorum.Nedersiniz ben taşırım yeterki gelsin gitar diyenler parmak kaldırabilirmi ?Bece kamp ateşi başında ufak tınılarla şarkılar söylemek büyük keyif verir.

Not: Unutmayın ama... doğaya kafa dinlemeye gider insanlar, eğlencenin ve müziğin bu tip etkinliklerde çevreyi rahatsız etmiyecek seviyede olması gerekir.Bu duruma özen göstermenizi öneririm.Unutmayınki aynı zamanda avcıların mekanında olacaksınız ve avcı sesizliği sever.
    Zenginlik nekadar cok seyin olduguyla değil, nekadar az seye ihtiyaç duydugunla ölçülür.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Selimle konuştum gitarla bağlama çalınacak o kampta. Nasıl getirirler kim tedarik eder ben bilmem Bu arada arkadaşlar yemek malzemesi olayını kafanıza takmayın giderken alırız. Ama önemli olan herkesin kamp malzemeleri ve çatal bıçak kaşık bardak gibi malzemeleri tamam olsun gerisi önemli değil. Tencere olayını halledersek bi öğün makarna / mantı vb, bi öğün kahvaltı ve bi öğün de mangal ile ( bu sanırım cmts akşam olur ) hallederiz diye düşünüyorum

Cmts sabah giderken yemek malzemelerimizi ortaklaşa bir marketten tedarik ederiz. Hatta Ankamall'da migrostan bile alabiliriz. Zaten ziyafet vermeye değil kampa gidiyoruz Evet daha sonraki bir yerleşim yerinden de alabiliriz ama yola çıkarken güzelce yerleştirip çıkmak çok daha kolay olur kanımca...

Motosikleti
    Ramzey QM250
    Arkadaşlar yeni motorcu olarak aranıza QM250 ile katılmayı düşünüyorum. Akşam mogandaki toplantıya motorumla geleceğim. Eğer gerekli malzemeleri tedarik edersen geziyede katılırım. Tabi ki bana da yer varsa.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı Radres06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni motorcu olarak aranıza QM250 ile katılmayı düşünüyorum. Akşam mogandaki toplantıya motorumla geleceğim. Eğer gerekli malzemeleri tedarik edersen geziyede katılırım. Tabi ki bana da yer varsa.
    Cuma akşamı moganda görüşürüz o zaman. Saat 19.00da ankamall'da buluşup bir kaç motosiklet birlikte gideceğiz mogana aklınızda olsun birlikte de gidebiliriz
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti
    Ramzey QM250
    Evim Eryamanda olduğu için direk oradan Mogana geçerim 19:30 da. Ostimde Duran MOTOR'a bugün motorumun tüm bakımlarını yaptırayım.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı Radres06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evim Eryamanda olduğu için direk oradan Mogana geçerim 19:30 da. Ostimde Duran MOTOR'a bugün motorumun tüm bakımlarını yaptırayım.
    Ben de Eryaman'da ikamet etmekteyim. İstanbul Yolu üzerinden Ankamall ve oradan Konya Yolu üzerinden Gölbaşı, Çevreyolu güzergahından daha kısadır

selim1996 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 E (2013)
    Bu arada Selim kardeşim bence gitar gelmeli bu etkinliğe buyuk motorlu arkadaşlardan birisi taşıyabilir diye düsünüyorum.Nedersiniz ben taşırım yeterki gelsin gitar diyenler parmak kaldırabilirmi ?Bece kamp ateşi başında ufak tınılarla şarkılar söylemek büyük keyif verir.

Not: Unutmayın ama... doğaya kafa dinlemeye gider insanlar, eğlencenin ve müziğin bu tip etkinliklerde çevreyi rahatsız etmiyecek seviyede olması gerekir.Bu duruma özen göstermenizi öneririm.Unutmayınki aynı zamanda avcıların mekanında olacaksınız ve avcı sesizliği sever.
    Abicim gitarı seçkin abi götürecek , bnde bir şekilde bağlamyı götürcem ...
    Zaten gitar benim motora büyük geldi :-)
    Yarın ya da bu gün seçkin abiye teslim ederim :-)

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı selim1996 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim gitarı seçkin abi götürecek , bnde bir şekilde bağlamyı götürcem ...
    Zaten gitar benim motora büyük geldi :-)
    Yarın ya da bu gün seçkin abiye teslim ederim :-)
    Aşağıdaki elemana ben öğrettim

Şaka bir yana 12-13 yıldır çalmadım. Paslanmışımdır.
    selim1996 ve MuZiP_06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb 125 E (2013)
    Kampta pas falan kalmaz abi
    Gitarı ne zaman alırsın abicim ?

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Hani ilk konçertonu bize yapacaktın!! Hain köfte seni..
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Belki yarın, belki yarından da yakın

Motosikleti
    Honda Cb 125 E (2013)
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani ilk konçertonu bize yapacaktın!! Hain köfte seni..
    Bu gün akşammm sizdeyim zaten yaparız konçerto

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki yarın, belki yarından da yakın
    Yarındanda yakın olursa süper olur abiciimmm :D

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Bu gün akşammm sizdeyim zaten yaparız konçerto
    konçerto istemiyorum artık.. yormayalım müzisyen arkadaşımızı iki iki.. sen ütü yap en iyisi bu akşam bizim evde bak ne kadar anlayışlıyım
    selim1996 bunu beğendi.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)