Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

15 Nisan Pazar MT Benzin Zammı Protestosu !

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Aldiginiz ayda 20 lt benzin, sizemi kaldi protesto etmek! Dagilin leyn

Sercan Taksim meydaninda senin motora kolonya dokup yakalim ustaa. Etkili olur. Zaten ahi gitmis vahi kalmis.
    inzell, MotorKafa, Raphae1 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Hakketten en fazlası 25 krş yakan motosiklet sürücüleri olarak benzin zammını bizim protesto etmeyi düşünmemiz araç sürücüleri için ne kadar vahim dimi.Eyleme katılırım ama siz yüksek cc li motosikletinizle kaçıp ben polise yakalanırsam orda o motosikleti yakarım
    MotorKafa, kartalizma07 ve semihg bunu beğendiler.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Honda cb125e
    motorumu o gune kadar alabılırsem orda olucam en onde en seslı sekılde bagırarak sen ben yapmazsak durmıcak bu ıs ama 15 nısan erken bencede organızasyonu buyutmelı otomobıl sıtelerıne yazmalız hondam.com gıbı mesela bızım gıbı cok ınsan war arabalarla karısık cok daha ses getırır.

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Katılıyorum tarih ileri alınmalı bence
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel fikir umarım amcının dışına çıkmadan doğru düzgün bi protesto olur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    fikrini taktirle karşılıyor tebrik ediyorum çooookkk uzunca yazmaya gerek varmı bilmiyorum bende katılmak isterdim lakin depomu dolduracak maddi gücüm yok

yine bir atasözüyle noktalamak istiyorum ve bu saatten sonra jop yemeyi göze alabilirmiyim düşünmem lazım hem düşünürken belki benzin alacak zamanı ve parayı bulabilirim

(herkez cennete gitmek ister , ama kimse ölmek istemez )

umuyorum etkili bir pretosto olur da sesimizi duyurabiliriz, lakin boş yere nezarette yatıp joplanacak zamanım bile yok , öyle bir haldeyizki !

cevaben ancak şunu yazabilirim ben böyle adaletin (................................................. . .................................................. ... .................................................. ...)
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Güzel fikirler geliyor. Destekçilerin çıkmasıda çok güzel
    O halde tarihi oylamaya sunuyorum. Çoğunluğun seçtiği tarihte yapalım.

22 Nisan 2012
    29 Nisan 2012
    06 Mayıs 2012
    13 Mayıs 2012
    20 Mayıs 2012
    Diğer...

El ilanları içinde, 3 kişi görev alsın. Halkın katılımını sağlayacak sözlerle güzel bir tasarım yapalım (Yine fikir olarak sunuyorum. Farklı birşeyde düşünülebilir).
    Ben gönüllüyüm tasarım için
    v max ve shooteronur bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    mayıslardan biri
    ''KARANLIĞA IŞIK TUT''

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Otomobil sürücülerine verilicek el ilanlarında
    " biz yetişetiremiyoruz , yaz siz? " gibi bir şey yazabilirmi ?
    MotorKafa bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil sürücülerine verilicek el ilanlarında
    " biz yetişetiremiyoruz , yaz siz? " gibi bir şey yazabilirmi ?
    Babamın arabasının arka camında , u araç dünyanın en pahalı benzinini kullanıyor yazıyordu. buna enzer bişeyde olabılır.
    Mesela, Dünyanın en pahalı benzinini kullanmak, size dokun muyor mu? gibi
    kartalizma07 bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Var da yok
    Orda olsam gelirdim

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    15 nisan erken bir tarih... Ancak polisin belediyenin yada diğer kurumların bunun için izin vereceğini sanmam.

lakin, izinsiz ve olaysız bir protesto da olabilir...

Bütün internette eş zamanlı duyurularak, sadece bireysel çaba değil, toplumsal çaba yaratılabileceğine inanıyorum.

şöyle ki?

Kim olduğunuz önemli değil. eğer pazar günleri akşam 6-7 arasında boğaz trafiğini kullanıyorsanız, gişeye geldiğinizde dörtlülerinizi yakarak 5 dakika ilerlemeyin diye bir anonim kampanya yaratılabilir.

Basının dikkatini çekecek şekilde gönüllü olarak 5 - 10 kişinin bir kaç kere tekrarlaması, insanların destek olması için yeterli olacaktır diye düşünüyorum...

Bu noktada birilerinin hareket etmesi önemli. çünkü Türk halkının klasik huyudur.

otobüste sıkış tepiş gidersin. ezile büzüle... kimse sesini çıkarmaz. ama birisi kalkıp da kardeşim bu ne ya!? derse, herkes " evet ayıp değil mi bu ne" diye konuya girer...

kişisel görüşüm, bu yönde, sanal bir organizasyona gidilmesi.

sanal organizasyonu destekler nitelikte belli zamanlarda belli gönüllülerin, yasal engeli olmayan bu dörtlü kapatma olayına girmesi...

arıza çıkartacak vatandaşlar için, bütün bişeleri kapatmak yerine 1 - 2 gişeyi kapatarak, trafiğin yada acil durumu olanların ulaşımını durdurmadan da protesto edilebilir.

günü birlik bir protesto yerine, halkında destekleyeceğini düşündüğüm böyle sürekliliği olan ve yasal olarak yaptırımda bulunamayacakları bir organizasyon daha iyi olur gibime geldi..

Fikir geliştirilebilir...

Ama birileri ( miz ) in bu konuya el atması şart.

Ben derim ki, sanal bir kampanya düzenleyelim... kaynağı ve yayıncısı belli olmayacak şekilde internete verelim. facebook süper bi malzeme bu konuda... aracı olan ve yakıttan canı yanıp, belli güzergahları kullananlar eminim bu protestoya katkıda bulunacaklardır.

Önemli olan, polisin müdahalesine maruz kalmayacak bir eylem yapmak. çünkü insanlar protesto ve tepkisini sergilemek için polisten korkmazsa, inanılmaz katılım olur diye düşünüyorum.
    !?

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    İlla dikkat çekmek için Femen gibi soyunalım mı yani?
    Slayerrr ve kartalizma07 bunu beğendiler.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    moderatörden rica edelim de konuyu en üstte sabit tutsun gerilere düşmesin

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 nisan erken bir tarih... Ancak polisin belediyenin yada diğer kurumların bunun için izin vereceğini sanmam.

lakin, izinsiz ve olaysız bir protesto da olabilir...

Bütün internette eş zamanlı duyurularak, sadece bireysel çaba değil, toplumsal çaba yaratılabileceğine inanıyorum.

şöyle ki?

Kim olduğunuz önemli değil. eğer pazar günleri akşam 6-7 arasında boğaz trafiğini kullanıyorsanız, gişeye geldiğinizde dörtlülerinizi yakarak 5 dakika ilerlemeyin diye bir anonim kampanya yaratılabilir.

Basının dikkatini çekecek şekilde gönüllü olarak 5 - 10 kişinin bir kaç kere tekrarlaması, insanların destek olması için yeterli olacaktır diye düşünüyorum...

Bu noktada birilerinin hareket etmesi önemli. çünkü Türk halkının klasik huyudur.

otobüste sıkış tepiş gidersin. ezile büzüle... kimse sesini çıkarmaz. ama birisi kalkıp da kardeşim bu ne ya!? derse, herkes " evet ayıp değil mi bu ne" diye konuya girer...

kişisel görüşüm, bu yönde, sanal bir organizasyona gidilmesi.

sanal organizasyonu destekler nitelikte belli zamanlarda belli gönüllülerin, yasal engeli olmayan bu dörtlü kapatma olayına girmesi...

arıza çıkartacak vatandaşlar için, bütün bişeleri kapatmak yerine 1 - 2 gişeyi kapatarak, trafiğin yada acil durumu olanların ulaşımını durdurmadan da protesto edilebilir.

günü birlik bir protesto yerine, halkında destekleyeceğini düşündüğüm böyle sürekliliği olan ve yasal olarak yaptırımda bulunamayacakları bir organizasyon daha iyi olur gibime geldi..

Fikir geliştirilebilir...

Ama birileri ( miz ) in bu konuya el atması şart.

Ben derim ki, sanal bir kampanya düzenleyelim... kaynağı ve yayıncısı belli olmayacak şekilde internete verelim. facebook süper bi malzeme bu konuda... aracı olan ve yakıttan canı yanıp, belli güzergahları kullananlar eminim bu protestoya katkıda bulunacaklardır.

Önemli olan, polisin müdahalesine maruz kalmayacak bir eylem yapmak. çünkü insanlar protesto ve tepkisini sergilemek için polisten korkmazsa, inanılmaz katılım olur diye düşünüyorum.
    Sosyal ağ üzerinden olayı duyurmak ve bu şekilde süreklilik sağlayacak bir eylem gerçekleştirmek daha hoş.
    Ancak buna sıfırdan katılımı sağlamak çooook çok zor diye düşünüyorum.
    Şöyle ki; işten çıkmış bir insan zaten yorgun argın o trafiğe giriyor. Birde köprüden geçerken 5 dakikalığına da olsa, aracını durdurmak zaten işine gelmeyecektir. Tüm trafik akarken, o adam kendince "sap gibi bekleyecek, gelen geçen ona bakacak". Hatta birde olaydan haberi olmayanlardan küfür yiyecek. Tek başına olduğu için polis direk bunun başına gelecek vs. vs.
    Ama önce bahsettiğim gibi ses getirecek bir girişimde bulunursak, hem tvde hem sosyal ağda yankılanacağı için ve insanlar birilerinin birşeylere ses çıkardığını göreceği için, konuda daha bilinçli olarak hareket edeceklerdir.
    Yukardaki çok uzun ve karmaşık bir cümle oldu sanırım
    Kısacası ilk eylemden sonra süreklilik getirecek bir eylem yapmak daha mantıklı olacaktır.
    Süvarİ ve 35emre35 bunu beğendiler.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    hadi bakalım. sonumuz hayrolsun :D.. tabi ben izmirdeyim. istanbula da geleceğim ama zamanım uyar inş.
    !?

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ogs kapatacaksak plakaları söküp gidelim çünkü çoğu kişide ogs yoktur bide ordan geçip ceza gelmesin.ve plaka sökmenin diğer....çünkü AYE arkadaşımız için yapılan protestoda başımıza geldi...tarih farketmez orda olacağım
    OGS yi söylememdeki sebep, trafik ordan daha hızlı aktığı için, daha çok aracın durmasını veya olayı daha net görmelerini sağlayabiliriz.
    Eylem bittikten sonra KGSden geçiş yapılabilir.
    Eğer plakaları sökersek, bu sefer inadına motorları bağlayabilir yada gereken hukuki işlem neyse alasını yapabilirler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    "protestoye gerek yok, milletimiz icraatlerden memnun olduğunu tüm seçimlerde göstermiştir, eğer siz zamlardan muzdaripseniz az kazanıyorsunuz demektir ..."

yukarıdaki yazıyı yazdım ama benim görüşlerim değil, sadece zam yapanlara oy veren %50 nin fikridir
    kalidor bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    ..............
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    "DÜNYANIN EN GERİSİ BİZ MİYİZ? EN YÜKSEK VERGİYİ ÖDÜYORUZ. YETERRRRRRR"

DİKKAT !!! MUTLAKA "ALEM FM DEN NİHAT SIRDAR'A" HABER VERİN... BÜTÜN İSTANBUL HATTA TÜRKİYENİN YARISI HABERDAR OLUP KATILIM ARTACAKTIR.

Elimden gelen bu. Malum.......
    Serdarrr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)