Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CBF 150 kullanıcıları buraya lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı batuzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mansur arkadaşım konu üzerine konu açma lütfen.

git bir tane konu aç lütfen
    sbgsbsbsbsbsbsbsbsb

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    teşekkürler.

tamam da her cbf 150 de varsa bu sorun peki insanlar nasıl memnun oluyor bundan?

ya olabilir tekleme ben pek bilmiyorum ama herkes motordan çok memnum diyor neden?

tekleme sorunu sende oldu mu?nasıl çözdün?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

teşekkürler cihan.

sana bir sorum olacak.senin cbf 150 mnotorunda tekleme sorunu var mı?varsa nasıl çözdün?genelde 2011 modellerde varmıs seninki kaç model?

cevaplarsan çok memnun olurum
    Benim motorum 2009 model 25000 km de. Tekleme sorunu yok. Varsada ben farkında değilim. 3800 km.de İken aldığım motor ve şu an 25 bin. km. geçtim ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
    Hızlanmak motorun işidir, ancak onu durdurmak sürücünün becerisidir.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Nasuh tekleme sorunu her kullanýcýda yyok.

Sende tekleme sorunu varsa demekki motor kullanýrken bir hata yapmýssýn.

rodajý kötü yapmýsssýndýr,hýz yapmaz(iyi rodaj sornasý 125 civarý yapar)

rodajý kötü yapmýssýndýr,tekleme olur(iyi yaparsan biþi olmaz)

bunlar benim yorumlarým,PÝYANÝST ABÝ SENDEN BU KONUYA YORUM BEKLÝYORUM

---------- Mesajlar birleþtirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamaný 11:39 ----------

piyanist abiiiiiiiiiiiiiiiiii
    cepten. yazamiyorum aksama. evden. detaylari yazarim
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Cross tavsiyesi bekliyor ..
    teşekkür ederim akşam detaylarıyla bekliyorummmmm=)

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı nasuh4848 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekleme sorunu nasıl herkeste yok anlamadım.forumu iyice bir araştır bakalım.ayrıca bu motorla düzde 125 yapıyorum diyen yalan atıyodur.bu motorun yapacağı düzde 110 km dir.
    tekleme sorunu bende yok örneğin arkadasım 6100km redeyim 2 arkadasımızda daha yok bildiğim forumda kendinde var die herkezde yapmak zorunda dielsin
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekleme sorunu bende yok örneğin arkadasım 6100km redeyim 2 arkadasımızda daha yok bildiğim forumda kendinde var die herkezde yapmak zorunda dielsin
    Sana katılıyorum kardeşim.

senin cbf kaç model?

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    bende uzun uğraşlar sonunda en son kararı cbf 150de verdım yaklasık 4 cu ayı olacak bu 1 kr masraff çıkarmadı çok şükür hızı pek tatmin etmıo beni ama yapcak bıse yok max. 125 130 dur benım ki çok abanınca zar zor 125 13o a cıkıo tabi sağlıklı mı tabikide deil dememek de lazım yani 100 110 direk sabitlio ben memnun tavsiye ederm ama bu motorun kronik bi sorunu yağ yakması onuda göz önüne al ben zaten 1 yağı yaksada yakmasada max. 2 bin km kullanırum ayda 1 kere yağğ değişimi lazım tabi bnm gibi çok geziosan

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Nasuh tekleme sorunu her kullanıcıda yyok.

Sende tekleme sorunu varsa demekki motor kullanırken bir hata yapmıssın.

rodajı kötü yapmısssındır,hız yapmaz(iyi rodaj sornası 125 civarı yapar)

rodajı kötü yapmıssındır,tekleme olur(iyi yaparsan bişi olmaz)

bunlar benim yorumlarım,PİYANİST ABİ SENDEN BU KONUYA YORUM BEKLİYORUM

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

piyanist abiiiiiiiiiiiiiiiiii
    yauuu kardeşim bırakın şu rodaj muhabbetlerini tamam sıfır km bir motor kendi bünyesinde ortalama bir km yapması , motorun piston ,silindir ,gömlek vs. mikronluk çapakların atılıp parçaların birbirine iyiden iyiye uyuşması vs.

ancak cbf de 1000 km yi servis öneriyor demekki var adamların bi bildiği sonra ver gazı gitsin ki ben 1000 km ye kadar tın tın gezdim ama gezmeseydimde, dip gaz gitmiş olsaydım motor elimdemi kalırdı ??? o da tartışlır

artı olarak rodaj iyi olmuştur 125 yapar 130 yapar gibi şeyleri bırakın bir kenarıya sıfır alınmış 4 cbf üzerinde bizzat denemek koşulu ile (hava ,yol ve aynı ,rüzgar) ortamında 4 motosiklette 100 km yi geçmek için ıkındı durdu , yani kısaca cbf 150 cc maksimum hızı 100 km dir kardeşim ,
    şayet dişlilerle oynamazsanız bu motosikletin hakkı bu !!! 100 km ,

bazen duyuyorum 130 gördüm, diyenler var ben inanmıyorum ,yalnız dikkat ediniz (sıfır alınmış 5 bin km ortalamalarındaki motosikletlerden bahsediyorum ,
    dişlilerle oynarsan 150 bile görürsün fakat güvenliği , motora vereceğin zararlarınıda göz önünde bulundurulması gerek , öyle o km lere çıkılır

ama çıkılmadan önce fatihayı peşin peşin okuyun kendi adınıza
    bide tekleme sorunu diye tabir ettiğiniz bir durum var benim 2 ci cbf em ve bildiğim konuştuğum 8 arkadaşımdada aynı motosiklet var hiç birinden böyle bir sorun duymadım

haaaaa olur tabi bunun hondası yamahası yok kardeşim yaptımmı hepsi arıza yapar

ama honda cbf ler tekleme yapıyor kaka motor dedinizmiydi (yada dolaylı yolllardan ima bile etseniz ) forum başınıza çullanır demedi demeyin

ben kendi motosikletini övenlerden değilim bu böyle biline neyse o dur arkideşşşş...

en nihayetinde honda kaka bile olsa , satar gider yamahasını yada başkasını alırım sıkıntı yok bu motosikletle 70 bin 80 bin,100 bin yapan arkadaşlar biliyorum , bide yağ yakıyor ,eksiltiyor diyenler var doğrudur benim kullandığım motosikletimde şu ana kadar böyle bir şey gözlemlemedim ,
    ama her söylenenede kulak asarsak gidip hayabusa da, alsak onada bi şeyler söylerler hatta altından kaplatsak, bak şu kerize motosikletini altın kaplatmış derler

boşverin bırakın kendinizi rüzgarın yönüne tadını çıkarın sıkıntı keder sokmayın içinize , gönlünüzün , bütçenizin elverdiğini alıp milletin yorumlarınada takılıp kalmayın

yolunuzda açık olsun farınızda ....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Nasuh tekleme sorunu her kullanıcıda yyok.

Sende tekleme sorunu varsa demekki motor kullanırken bir hata yapmıssın.

rodajı kötü yapmısssındır,hız yapmaz(iyi rodaj sornası 125 civarı yapar)

rodajı kötü yapmıssındır,tekleme olur(iyi yaparsan bişi olmaz)

bunlar benim yorumlarım,PİYANİST ABİ SENDEN BU KONUYA YORUM BEKLİYORUM[COLOR="Silver"]

biraderim jiklenin ne amaca hizmet ettiğini bilmiyorsun sonra motoru kullanırken hata yapmışsın diye cehaletin ötesinde bir yorum yapıyorsun şimdi iş mi bu...

bilmiyorsan bari sallama be yiğidim...3 motordan birine bu tekleme piyangosu vuruyor...eğer 90 kilo altındaysan ve deve gibi uzun değilsen ybr 125 almanı öneririm...

bu cbfnin kalıbına güvenmeyin...dışı birşeye benzsede içi boş makina...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    daha önce hiç motorumun olmadıgını döylemişti.

ve metehan kardeş bu rodajını iyi yapmamıssındır yorumunu rodajını kötü yapanların böyle sounlarla karşılaştıgını duydugum için yazdım.

mağdur görün ben daha acemi sayılıım.++++(cahil falan değilim tmam mı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

YBR küçük geliyor,daha dogrusu ben öyle düşünüyorum.uzun ve kilolu değilim ama küçük geliyor.boyum 1.80civarı kilom 80.tercihim cbf dir ve cbf hakkında yorum istemstim üstadlardan.

peki kardeş bu tekleme sorunu nasıl çözülüyor?

Motosikleti
    tamam acemisin ama bu sağdan soldan duyduğun veya okuduğun şeyleri kendine bilgi diye saklama...burada her kafadan bir ses çıkıyor...sen bunlara aldırma...kısmetyinde ne varsa onu yaşarsın ama Düzcede Dadaş Motor gibi bir bayin var arkanda...neden ybr almayasın ki...burda kurye arkadaşlar bu yeni modelden yana dertliler...mahkemelik çoğu...mahkemeye verende kurye firmaları...adam almış 50 tane yeni kasa cbf 150...15 tanesi sorunlu elde kalmış...satsan satılmaz...vermişler tüketici mahkemesine...Honda bunların üzerini kapatıyor...aman sağa sola duyulmasın diye olayı resmi olarak kabul bile etmiyorlar...yani aman çöpümüzü pisliğimizi kimse görmesin diye yırtınıyor koca firma...

gel sen ybr veya orada bayi varsa tvs al...üzülmezsin...

teklemey mevzusu taaa Çindeki fabrikaya kadar uzandı sonuc belirsiz...bir çakma sahte enjeksiyonu bile motora adapte edemediler...o kadar acziyet içinde ki bu Honda...sen bilin tabi...gönlünde yatan aslan oysa al...ama piyangonun sana çıkmaması için dua et...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    sağolasın kardeş.burada tvs bayisi yok ama olsaydı belki düşnebilirdim.

peki yamaha ybr 125 bana yetebilir mi?yani 180cm boy 80 kilo.

şu tvs yi bi araştırayım bakalım.web sitesi var mı?bayilerine bakacam da

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamda neden bu kadar heyecan yaptın onu anladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam acemisin ama bu sağdan soldan duyduğun veya okuduğun şeyleri kendine bilgi diye saklama...burada her kafadan bir ses çıkıyor...sen bunlara aldırma...kısmetyinde ne varsa onu yaşarsın ama Düzcede Dadaş Motor gibi bir bayin var arkanda...neden ybr almayasın ki...burda kurye arkadaşlar bu yeni modelden yana dertliler...mahkemelik çoğu...mahkemeye verende kurye firmaları...adam almış 50 tane yeni kasa cbf 150...15 tanesi sorunlu elde kalmış...satsan satılmaz...vermişler tüketici mahkemesine...Honda bunların üzerini kapatıyor...aman sağa sola duyulmasın diye olayı resmi olarak kabul bile etmiyorlar...yani aman çöpümüzü pisliğimizi kimse görmesin diye yırtınıyor koca firma...

gel sen ybr veya orada bayi varsa tvs al...üzülmezsin...

teklemey mevzusu taaa Çindeki fabrikaya kadar uzandı sonuc belirsiz...bir çakma sahte enjeksiyonu bile motora adapte edemediler...o kadar acziyet içinde ki bu Honda...sen bilin tabi...gönlünde yatan aslan oysa al...ama piyangonun sana çıkmaması için dua et...
    herşeyin özeti.ben aldığıma pişmanım cbf'i.ilk aldığım gün kısa farı patlattı,ön farına su aldı,şimdi ise halen çözüm bulunamayan tekleme sorunu var.en kısa zamanda satmayı düşünüyorum motorumu.yalnız yiğidi öldür hakkını yeme demişler.bu sorunlar olmasa 10 numara motor vesselam.
    honda cbf 150 2011

Motosikleti
    tvs rtr 150 nasıldır sizce?sağlamlık konusunda iyi midir?pek tanınmıs bişey değil hani

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

metehan kardeş tvs apache rtr 2011 model motorsiklet düzce dadaş motorda varmış.
    yani buraya yakın.eğer içime sinerse göz önünde bulnudururum.
    ya bi soru soracagım çok komik gelbilir ama şimdiye kadar hiç motorum olmadıgı için bilmiyorum bağışla.
    ben bayii ye gidip apache ile ilgilendigimi söylesem motoraun üzerine oturmama izin verebilirler mi?
    yani motora ısınmak için binmeme izin verirler mi?(çalıştırmadan sadece oturacagım).

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

tvs rtr 150 nasıldır sizce?sağlamlık konusunda iyi midir?pek tanınmıs bişey değil hani

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

metehan kardeş tvs apache rtr 2011 model motorsiklet düzce dadaş motorda varmış.
    yani buraya yakın.eğer içime sinerse göz önünde bulnudururum.
    ya bi soru soracagım çok komik gelbilir ama şimdiye kadar hiç motorum olmadıgı için bilmiyorum bağışla.
    ben bayii ye gidip apache ile ilgilendigimi söylesem motoraun üzerine oturmama izin verebilirler mi?
    yani motora ısınmak için binmeme izin verirler mi?(çalıştırmadan sadece oturacagım).
    Bu sorulara sende cevap verebilrisen sevinirim İRFAN AĞABEY

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Tabiki izin verirler . Bakmadan görmeden denemeden bişey alınır mı ? Bence yine de cbf i bir düşün derim. Konforlu bir motor , az yakıyor , başlangıç için yeterince tatmin edecek hızlara ulaşıyor, kasası iri , parçası cok ucuza temin edilebilir , uzun yol yapılabilir ( düşük hızlara katlanabilirsen 80 90 km gibi ) , ayarlanabilir arka süspansiyona sahip (yumuşak orta sert) , satarken de kolay satarsın aşırı bir değer kaybı yaşamazsın. Benden bu kadar iyi geceler
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki izin verirler . Bakmadan görmeden denemeden bişey alınır mı ? Bence yine de cbf i bir düşün derim. Konforlu bir motor , az yakıyor , başlangıç için yeterince tatmin edecek hızlara ulaşıyor, kasası iri , parçası cok ucuza temin edilebilir , uzun yol yapılabilir ( düşük hızlara katlanabilirsen 80 90 km gibi ) , ayarlanabilir arka süspansiyona sahip (yumuşak orta sert) , satarken de kolay satarsın aşırı bir değer kaybı yaşamazsın. Benden bu kadar iyi geceler
    Teşekkürler ama cbf 150 nin bu tekleme sorunu aklımda soru işareti yapıyor.
    ben o motora 4000tl verdikten sonra mahkemelerde sürünemem anlıyor musun=?
    birde metehan kardeş tvs apache yi öneriyor.onu burada satan yer var onu alsam sizce memnun kalır mıyım?
    ben uzun yol yapmayacağım.en fazla 2 saat yolda olurum.temiz kullanırsam tvs bana yarar mı?=

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Neredesiniz üstadlarımmmmmmm

Motosikleti
    bence ybryi önceliğin yap...tvs 2.planda olsun...görüntüye sakın aldanma...paran boşa gitmesin...kısmetinde ne varsa zaten bunu yaşarsın ama eşşei sağlam kazığa bağla doru modeli seç sonra sübap şıkırtısıyla yağ eksiltmesiyle uğraşma...

Motosikleti
    sağol abi ama ybr125 çok cılız tipsiz duruyo ya:S ne biliyim küçük kalıyo hiç hoşuma gitmiyo neyse bakarım bi ara

Motosikleti
    öyle...bisiklet gibi duruyor namıssız ama ciğeri sağlam...ybr işinde gücünde hanım aile kızı gibi düşün...cbfyi ise gözü dışarda bir zilliyi düşün...havalı alımlı çalımlı ama .ötü başı oynuyor sıkıntılı baş belası...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle...bisiklet gibi duruyor namıssız ama ciğeri sağlam...ybr işinde gücünde hanım aile kızı gibi düşün...cbfyi ise gözü dışarda bir zilliyi düşün...havalı alımlı çalımlı ama .ötü başı oynuyor sıkıntılı baş belası...
    abi bazı incelikler kitaplarda yazmaz bunları sadece ustalar bilir senin bu yorumlarından sonra cbf görsem kafamı çevirir oldum başka yöne
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)