Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LÜTFEN YARDIM! APRİLLA CAPONORD 1000 HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    birkaç aya kadar bi motosiklet almayı düşünüyorum 10-12bin civarında bi bütce ayırabilecegim ve bi doktor arkadasta görmüştüm aprilla caponor du ve cok begenmiştim şuanda onu düşünüyorum ama motor hakkında cok bir bilgim yok eger bilenler varsa bana yardımcı olmalarını isticem. teşekkürler şimdidden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Dün capanord kullanan bir abiyle 2 saat kadar muhabbet ettik.Motor harika fakat çok yaktığını ve kronik sorunlarının olduğunu söyledi. en önemli şikayeti adam gibi usta bulamamasıydı. Başından geçenleri anlattı ağzım açık kaldı.3000 lira masraf yapmış toplamda 3 ayda.

Hakkınızda hayırlısı olsun.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    o paraya vstrom yada xl650 transalp alırsan parana yazık etmemiş olursun.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Capanord iyidir hoştur. Ancak yakıtı çoktur. Bakımı zordur. O paraya temiz Vstorm bulamazsın, transalp de Capanord dan aşağı yakmaz. İlla 1000 lik makine istiyorsan (ki umarım bu ilk motorun olmayacaktır) 2004 KLV1000 leri bu fiyat aralığına bulabilirsin. Seni üzmez.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Capanord iyidir hoştur. Ancak yakıtı çoktur. Bakımı zordur. O paraya temiz Vstorm bulamazsın, transalp de Capanord dan aşağı yakmaz. İlla 1000 lik makine istiyorsan (ki umarım bu ilk motorun olmayacaktır) 2004 KLV1000 leri bu fiyat aralığına bulabilirsin. Seni üzmez.
    kardes dogru diyorsunda klv koskoca sahibinden com da 3 tane var onlarda 15 ten asagı istemiyor.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Mevsim nedeni iledir. Kışa doğru dediğim fiyattan alabilirsin. Bu arada KLV 1000 ile DL 1000 tamamen aynıdır. Suzuki Kawasaki için üretmiştir KLV yi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    MT den kovulan eski modlardan Prometheus nikli arkadaşın numarasına Ankara MT topacından ulaşabilirsin...uzun süre capanord kullandı...nosunu silmişim...o sana herşeyi anlatır...yapman gereken Prometheusun telini bulmak...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Merhabalar, Kuzenimin bu hafta sattığı benimde kullanmak için epey zaman bulduğum capanord için biraz yorum yapabilirim sanırım. İtalyanların farklı olduğu yorumlarını her zaman yapar bana kuzen ben çok kulak asmamıştımtakii capoyu kullanana kadar...
    Capo iyi makinedir..
    Malzeme kalitesi KLV den de DL den de üstündür..
    V makinenin verdiği 98bg tork olarak sonuna kadar hissettirir, çok iyi olmayan asfaltta bile 3 vitesde arkasını sallayarak gezer...
    DL1000 den KLV1000 den ve R1200GS den daha hızlıdır. Kaynak (MCN + TECRÜBE)
    Şu en son benzin zamlarından sonra 25lt deposu ile (bu 4 makine içindeki en büyük depo) 370km civarı yol katetmektedir,sakin kullanımda çok kasılırsa 0.25krş ile 0.30krş arasında tüketimi vardır.
    Dashboard (göstergeleri) süperdir kullanana daha büyük hissi veriyor mavi rengi geceleri şıktır.
    Aydınlatması süper zaten iki koca far eşlik eder size xenon la daha iyi olduğu görülmüştür..
    Parça sıkıntısı vardır ama kolay kırılıcak makine değildir Capodan anlayan hastası ustalarda vardır,
    Titreşim daha öncelerde bindiğim v makinelerde bariz azdır..
    Frenleri başarılıdır.. Adı brembodur..
    GPR ve LEO çok yakışır kendi egsozununu sesi kötüdür...
    Capo o paralara alınabilecek çok hor kullanılmamış ise uzun yıllar sıkılmadan binilebilecek makinedir, kendini sevdidir, artçıların kendini değerli hissetmelerini sağlar (arkası rahattır)
    Orjinal ön cam 1.78 beni uzun yolda çaptı ya uzun tur camı gerekli yada ekleme yapılmalı.
    Üzerinde emek harcanırsa çok yakışıklı bir makine olur orjinal yan çantaları çok şıktır...

KLV1000 Suzuki DL nin altyapısı üzerine kurulmuş fakat üzerindeki makine 98ps KAWA makinesidir. Malzeme kalitesi bariz olarak hem italyandan hemde Alman rakibinden düşüktür. Motor olarak farklı olduğundan parçaları Kawadır pahalıdır...Miv egsoz çok yakışır sesi süper olur.

DL1000 V-strom 105ps makinesi üzerinde KLV nin aynısıdır..

Umarım yardımcı olabilmişimdir... Saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT den kovulan eski modlardan Prometheus nikli arkadaşın numarasına Ankara MT topacından ulaşabilirsin...uzun süre capanord kullandı...nosunu silmişim...o sana herşeyi anlatır...yapman gereken Prometheusun telini bulmak...
    Sana yakışıyomu kovulan falan biz sana böyle konuşturmadık hiç
    Hasan..

Motosikleti
    RR 250E-9
    @Headquarters

KLV 1000 ve DL 1000 motoruna kadar birebir aynı makinelerdir. İkisinin de gücü 98Hp dir yanlışın var dostum. Kawa bu tarz L motor üretmemiştir hiç bir zaman. MCN de 105ps yazar ancak bu doğru değildir. Bikez.com ve bir çok sitede de 98 hp yazar DL1000 için. Sıkıştırma oranlarına kadar aynı olan iki makinenin birbirinden farklı güç üretimi teknik olarak mümkün değildir zaten. Resmi sitelerdeki teknik verileri kıyaslarsanız sonuca ulaşırsınız.

http://www.globalsuzuki.com/motorcyc...-A0025-111.pdf

http://www.kawasaki.co.uk/product.asp?Id=B63FD3222D

Motosikleti
    cygnus rs
    Ben malzeme para veya başka birşeyini bilmiyorum,fuarda görmüştüm ve bukadar büyük motosiklet yoktur başka dedim goldwing kadar büyük birşey kullanımının kolay olacağını zannetmiyorum

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Capo'nun efsanesi çoktur, bunların tüm sebebi de dönemlerin Türkiye distrübitörleridir.

Servis işi için iyi bir usta bulursanız Caponord gayet kullanışlı, kaliteli bir motosiklettir. Netekim GS ve 990 Adv. gibi motorlar hafif olarak çıkınca pabucu biraz dama atılmış, Türkiye temsilcileri yüzünden de iş çığırından çıkmıştır.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    svgili reşit

BENCE,

o kadar büyük bir makinadan haz alacağını sanmıyorum. bedensel ölçülerin zaten buna pek müsaade etmeyecektir.
    ayrıca, diz yan bağlarından olan rahatsızlığının da nüksetmesine sebep olacak bu makina seni maddi ve manevi üzer kanaatindeyim.

yanıldığım noktalar olabilir ama, hassas olan bacağının üzerine yüklenip de zorlarsan çok pişman olursun.
    ben capanordu ilk gördüğümde o göstergelerine hayran kalmıştım.
    ancak mersinde bile alıp satması sorun olan, 1.95 cm lik kullanıcısını bile zorlayan bu harika ve çok yakan makinayı almadan önce tekrar düşünmelisin diyorum.

alternatif modeleer istersen, o fiyatlara çıkmadan da çok yakan makinalar önerebilirim.

super tenere
    afrika twin gibi...

parça sorunuysa parça sorunu
    yakıtsa yakıt. tork eşittir : benzin ( BMW F 800 S HARİÇ )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    tanıyanlarınız vardır izmirde eğitmen sedat karayılanoğlu vardır, kendisi capanord kullanıyor uzun zamandır. elinde ikinci bir capanor olduğunu ve parça ihtiyacı oldukça diğer capanorddan söküp kullandığını duymuştum. kendisini ararsanız yardımcı olucağını düşünüyorum telefonu 0 532 717 39 46, iş yeri tel 0 232 362 00 88

ferihasinem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Arkadaşım honda vara kullanıyordu...
    makinenin yüksekliğinden şikayetçiydi, sattı ve capa aldı...
    cüsseli makine ama sele yüksekliği varaya göre daha engin...
    artçı olarak arkasına binme fırsatım oldu bir kaç kez... kullanımı çok rahat bence...
    hele artçı için mükemmel diyebilirim...
    ancak gerçekten çok yakıyor ve servis sıkıntısı fazla...
    eğer istanbul veya izmirde yaşıyorsanız capada servis açısından sorun olmayacağını konuşuyorlardı...
    iyi araştır derim...
    ve sanırım elden çıkarmak sorun oluyormuş...
    yani alırsın memnun kalmazsın, değiştirmek istersin canın yine sıkılır...

bende sana bu izlenimlerimden sonra capayı önermem...

aradığını bulman dileğiyle...
    GERÇEKÇİ OL, İMKANSIZI İSTE...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

Model hakkında açılmış konudan devam edebiliriz.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)