Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun boylular için Enduro tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

1.96 boyundayım, foruma yeni üye oldum. Boyum uzun olduğu için alacağım motorun yüksek ve iri olmasını istiyorum, yani binince altımda küçüçük kalmasını istemiyorum. Bu yüzden piyasadaki en büyük ve yüksek enduro modelinin hangisi olduğu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hoş geldiniz.

Bence siz araştırın.
    Bulduklarınızın üzerine konu açın, onları değerlendirelim hep birlikte.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldiniz.

Bence siz araştırın.
    Bulduklarınızın üzerine konu açın, onları değerlendirelim hep birlikte.
    Katılıyorum. Ayrıca bu bir takı değil, giysi değil. Yeterli tecrübeniz yok ise enduro gibi yüksek torklu , ya da racing gibi yüksek devirli motosikletlerden önce eğitim ve tecrübe diyorum.

Merhaba,
    Zaten bu konuda fazla bir seçenek yok galiba, ama Honda Varadero, Yamaha Süper Tenere, KTM Adventure serisi, BMW 1200 GS ve 800 GS (fakat BMW hakkında forumda okuduklarım biraz soru işareti oluşturdu. Yoksa enduro olarak en çok 1200 GS'yi beğeniyordum.) modellerinden birisi olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Ayrıca tecrübem olduğunu belirtmeyi unutmuşum. Küçük ve büyük hacimli bir sürü motor kullandım daha önce. Ama böyle bir forumda üyeliğim yoktu.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Madem tecrübeniz var, eğer bütçe de elveriyorsa ben KTM 990 Adventure önereceğim. Onun ardından 12GS ve 800GS gelir benim için, onlar da olmazsa Yamaha XTZ 660 Tenere önerebilirim, o da yüksek motordur. Tabi tamamen bütçe ile orantılı. Varadero ve Süper Tenere fazla iriler bence, enduro demek pek hoş olmayabilir. Fakat eğer onlarla ilgileniyorsanız Aprilia Capanord'lar da çok iyi motorlardır. Hakkında çok dedikodu dolaşır fakat tanıdığım bir kaç kullananı memnun olduklarını belirtiyorlardı.

Kolay gelsin

Teşekkür ederim. Bütçe açısından bir sıkıntı yok. Fakat ben zaten çok iri olmasını istiyorum motorun. Yani bir motor fanatiği değilim sadece motorları seviyorum ve birtane motor almak istiyorum. Devamlı kullanmayacağım, sadece havaların uygun olduğu hallerde kullanmak istiyorum. O yüzden size şunu sormak istiyorum: Honda ve Yamaha'ya çok iri derken 1200 Gs ve KTM'den daha büyük olduklarını mı belirtiyorsunuz acaba? Eğer böyleyse bu iki modele yöneleceğim o yüzden soruyorum. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem tecrübeniz var, eğer bütçe de elveriyorsa ben KTM 990 Adventure önereceğim. Onun ardından 12GS ve 800GS gelir benim için, onlar da olmazsa Yamaha XTZ 660 Tenere önerebilirim, o da yüksek motordur. Tabi tamamen bütçe ile orantılı. Varadero ve Süper Tenere fazla iriler bence, enduro demek pek hoş olmayabilir. Fakat eğer onlarla ilgileniyorsanız Aprilia Capanord'lar da çok iyi motorlardır. Hakkında çok dedikodu dolaşır fakat tanıdığım bir kaç kullananı memnun olduklarını belirtiyorlardı.

Kolay gelsin
    Teşekkür ederim. Bütçe açısından bir sıkıntı yok. Fakat ben zaten çok iri olmasını istiyorum motorun. Yani bir motor fanatiği değilim sadece motorları seviyorum ve birtane motor almak istiyorum. Devamlı kullanmayacağım, sadece havaların uygun olduğu hallerde kullanmak istiyorum. O yüzden size şunu sormak istiyorum: Honda ve Yamaha'ya çok iri derken 1200 Gs ve KTM'den daha büyük olduklarını mı belirtiyorsunuz acaba? Eğer böyleyse bu iki modele yöneleceğim o yüzden soruyorum.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    tecrübe durumunuz nedir bu motorları kullanmak çoğu racingden daha zor bir haldedir ağırlık merkezleri yukarda olduğu için?
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kolay gelsin
    Teşekkür ederim. Bütçe açısından bir sıkıntı yok. Fakat ben zaten çok iri olmasını istiyorum motorun. Yani bir motor fanatiği değilim sadece motorları seviyorum ve birtane motor almak istiyorum. Devamlı kullanmayacağım, sadece havaların uygun olduğu hallerde kullanmak istiyorum. O yüzden size şunu sormak istiyorum: Honda ve Yamaha'ya çok iri derken 1200 Gs ve KTM'den daha büyük olduklarını mı belirtiyorsunuz acaba? Eğer böyleyse bu iki modele yöneleceğim o yüzden soruyorum. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübe durumunuz nedir bu motorları kullanmak çoğu racingden daha zor bir haldedir ağırlık merkezleri yukarda olduğu için?
    Çok tecrübeli bir motor kullanıcısı değilim ama yeterli tecrübem var, daha önce 125 ve 250'lik motorlar kullandım.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Hayır, Honda ve Yamaha daha hantallar. Ağır görünürler, ağırlardır. Kontrol etmesi nispeten zordur ve onlar uzun yol yapmak için tasarlanmışlardır.990 ve GS'in yanında anmamak gerekir bence bu motosikletleri, bunlar daha bi halk motorudurlar. Ulaşılması diğerlerine göre daha kolaydır vesaire. Ktm ve BMW ise onlardan bir sınıf üsttedirler. KTM 990 Adventure daha bir endurodur, toprak yollara vesaire girmeye daha uygundur. Tabi gerekli tecrübe var ise aynı yollar GS ile de alınır fakat KTM toprak yolda GS'ten, GS asfalt yolda KTM'den bir gömlek üstündür.

KTM de alsanız, GS de alsanız pişman olmazsınız. İkisini de hafif araziye, yoğun asfalt sürüşlerine sokabilirsiniz. Anladığım kadarıyla sadece farklılık olsun diye kullanacaksınız, keyif almak istiyorsunuz. Yerinizde olsam tercihim kesinlikle KTM'den yana olurdu. Bir kere yolda denk gelme olasılığınız BMW'den çok daha az, kaldı ki KTM bu sınıfta gerçekten en üst markalardan biridir.

KTM alırsanız, ayrıcalığınız daha bi öne çıkar, aklınızda olsun

Kolay gelsin.

Tecrübenizle çok yardımcı oldunuz bana teşekkür ederim. Peki ses olayına gelirsek BMW ve KTM nin bu bahsettiğimiz modelleri söz konusu olduğunda hangisinin sesi daha orjinaldir acaba bir bilginiz varmı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)