Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır BMW F800GS alacağım. yardım lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar daha önce hiç motor tecrübem yok. A2 ehliyeti aldım ve sahip olacağım ilk motor bu olacak. 1 hafta içinde almayı düşünüyorum. Bu motoru sadece hoşuma gittiği için alıyorum. Motorlar hakkında bilgim yok. Bu motor hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    hayırlı olsun, güzel tercih ama boyunuza ve motosiklet tecrübenize uygunmudur bilemem ki ilk motosikletiniz olacakmış. bence yanına da ucuz yollu bir 125-150 cc vitesli alın. onu biraz kullanın sonra f800gs e geçersiniz.
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

1,78 boyundayım. lakin motor tecrübem gerçekten hiç yok. tavsiyeniz için teşekkürler

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    İlk motor için fazla güçlü ve ağır bir motor. Ancak yeterli yaş, trafik ve araba tecrüben varsa neden kullanamayasın. Yaştan kastım gençlikte insanın kanı deli oluyor (bende dahil tabiki) , fazla aksiyon seven biri değilsen kullan tabiki.

Yalnız, en önemlisini belirtmeden geçemeyeceğim. Borusan hakkında şimdiye kadar hiçte olumlu şeyler duymadım, forumu biraz araştırırsan test sürüşünde kullanılan motoru makyajlayıp 0 diye sattığı görülen bir firma.

Honda kullanıyorum diye kimse taraflı düşündüğümü düşünmesin fakat, diğer üç japona kıyasla honda servis ve yedek parça işini daha iyi yürütüyor kanaatindeyim. Karar senin...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Herşeyden önce 800cc'lik bir motosiklet başlangıç için uygun degil.Arkadaşlarında dedigi gibi 125 veya 250 cc ile başlamak daha uygun.Bu arada linkdeki f 800 ile ilgili konuyu sonuna kadar oku hala kararın degişmediyse başlangıç motosikleti hakkında ayrıntılı bilgi veririz
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-t...ar-oncesi.html

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    0km f800 gs alacaginiza gore , egitim alacak paranizda vardir Honda nin yada BMW nin egitimlerine katilmanizi tavsiye ederim .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sanırım ilk ve son motorunuz olur ancak küçüğünde (cc)tadına bakmanızı öneririm ki şimdiki alacağınız motosiklet sizinle bir ömür geçirir haırlı olsun şimdiden ...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

f800 gs ilk defa motor kullanacak birisi için intihar olur...
    ben 125, 250 cc ile başlanacak ille diyenlerden değilim ama 800 gs çok hırçındır ve çok çok problemlidir...
    f650 gs 2011 modelleri zaten 800 cc. motor kullanıyor ve beygir gücünü düşük tutma opsiyonu da var...
    f650 gs çok daha doğru bir karar olur...
    bana sorsan bmw kökten alınmaz ama yakışıklı makineler bazı insan karşı koyamıyor...
    bence ne o parayı ederler, ne de iddaa edildiği gibi sorunsuzdurlar...
    sorun açtımı da adamı perişan eder, hem zaman olarak hem para olarak...
    optimistic people live better !

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bmw G650GS daha uygundur diye düşünüyorum.

Oldukça açıklayıcı : )
    Altın Elbiseli Adam 13: Başlangıç Motoru

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    800 CC'lik bir motosiklet, tecrübesi olmayan biri için uygun değildir.
    Fakat bu sadece bir istisnadır.
    Lakin gerekli olan sürüş eğitimini alırsanız, bu zorluk sizin için eğlenceye dönüşecektir.
    Eğer direk olarak 800 CC ile başlamak istiyorsanız, profesyonel bir eğitim kurumundan sürüş eğitimi almanızda fayda var.

Bunlardan biri ;
    http://www.bmwrideracademy.com/index.html

Diğeri ;
    http://www.honda.com.tr/m_motosiklet...ezi_nedir.aspx

Çevremde hiç tecrübesi olmadığı halde, bu kurumlardan sıkı bir sürüş eğitimi alıp 1200 GS ile başlangıç yapan insanlar var.

Bu insanlarla tanışmak ve eğitim süreci hakkında bilgi sahibi olmak için ;

http://www.agirabiler.com

Sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fakat yok..
    Bu eğitimler beni aşar, bu kadar param yok derseniz,
    Diğer arkadaşlarımında dediği gibi, daha ufak ve kontrolü kolay bir motosiklete yönelmenizde fayda var.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı cenkenj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajı düzenle kısmını bulamadım ilginç!!!

Bu şekilde daha iyi oldu.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    sinan aksu ne güzel yazmış üstüne yazacak birşey bulamadım. yok çok sorunlu motormuş ? neyi sorunlu acaba üretim hatasından kaynaklanan bir kaç problemi vardı 2008 lerde onu da borusan çağırıp ücretsiz olarak giderdi. bizim f 800 ün iki fotosunu atayım iştahın açılsın sarper sesli tarafından karadeniz turundan geldi motorcuk ileriki günlerde ntv de yayınlanacak belgesel olarak

ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Yaw millet hala, BMW ile BORUSAN'ı bir tutuyor ben de fitil oluyorum burada. 800GS hasta bir makinadır. Ultra güzel bir makinadır, 650 den daha fazla performans isteniyorsa ama şehir içinde uçak gemisi kullanıyormuşum gibi hissetmeyeyim deniyorsa alınabilecek en güzel motorlardan biridir. daha geçen hafta test sürüşü yapıldı. 90 la girilen virajda köklenen arka fren ve 1cm oynamayan arka tekerlek. Viraja girerken hayvan gibi basılan kontra ve bırakılan gidon, daha sonra kendi kendine dönülen virajlar... inanılmaz bir yol tutuş, sürüş rahatlığı, güven, stabilite...

Lütfen arkadaşlar, çok söyledim ama... BORUSAN dangoz diye, yapılmış en teknolojik, en rahat ve en sağlam motorlardan birisi olan BMW'ye lütfen laf etmeyelim.
    NOT: ısrarla söylüyorum, tekrar etmeden geçemeyeceğim. Dangoz olan istanbul borusan, ankarada hiç bir sorun yaşamadım... .
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

hybrid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 2003 Dakar ; Honda CRF 250 R 2009
    Merhaba,

Başlangıç için gerçekten çok güçlü bir motor seçmişsin. Benim başlangıç motorum 650 GS Dakar'dı. Kısa sürede motora alıştım ancak önesinde bir kaç senelik scooter deneyimim vardı.

Sana önerim alışıncaya kadar bir kaç ay, istediğinde kolayca elden çıkartılabilecek ve 2. el değerini fazla kaybetmeyen düşük C.C.'li bir motor ile başla. Bu esnada sürüş eğitimlerini alıp, 800 gs'yi alabilirsin...

Hatta belki eğitimlerde karşılaşabiliriz bile...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)