Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"Enduro" ilk adım ..

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkeze selamlar .. aranıza yeni katıldım ehliyetimi aldım hem sizlerle tanışmak hemde fikir almak için bu konuyu açmak istedim .. yardımlarınızı görüş ve önerilerinize çok ihtiyacım var .

Öncelikle bütcemin max. 6500-7000 tl arası olduğunu söyleyeyim .. enduro tarzı ağır kemikli bir motor istiyorum başlangıç için 125 cc düşünmüyorum en az 250 cc kendime güvenim var bir 650 gs ve 600 transalp almayı da düşünmekteyim tabiki bütçeyi arttırıp cros tarzı hoşuma gitmiyor 2. ele nedense hiç sıcak bakamıyorum nedeni sadece kişisel insanlara karşı güven yetersizliğim var

Motorsiklete bir özgürlük aracı olarak bakıyorum .. uzun yol olacak benim işim adana dan çıkıp güney sahiller boyu kuzeye akıp edirneden avrupaya geçeceğim .. sabırsız değilim ihtiyacım var

yani lafın özü üsdatlar ... bana bi el atın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Kronik vaka..................
    cevap yazacağım ama şunu cevaplar misin hiç 600cc ye bindin mi?
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Cidden kronik vaka.

Kendinize güveniyorda olasanız, bu altınızdaki motosiklet, avatar filmindeki gibi sizin duygu ve reflekslerinizi anlayacak; füzyonik veya fisyonik hatta nano teknolojik (ve diğer tüm alakasız ve alaklı teknolojiler) bir cihaz olmayacak. Kendinize güvenebilmeniz motosikletseverler, yani size tavsiye verebilecekler için hiçbir anlam ifade etmiyor. Neyse...

Üzgünüm ama bütçenizle 0 bir "funduro" alamazsınız. Bütçenizi 3 katına çıkarırsanız belki alabilirsiniz.

transalp 600 ve gs 650 ikisinede test sürüşü yaptım .600 rr le de 10 km yapmışlığım var güven ondan geliyor hocam ..

Motosikleti
    ybr125
    şu anda bütçen 6500- 7000 arası diyosun,ama sıfır olsun istiyorsun bmw veya transalp olsun diyosun,bu dediğin motorları alman için en az bütçeni 3 e katlaman gerekiyo ki bu sadece maddi yanı.Türkiye sınırlarında bu paraya sadece karşındakine güvenmek kalıyo insana

motor markalarını bilmiyorum 3 gündür inceliyorum sitelerde forumlarda magelliymiş derbiymiş ducatı hybusa vs. vs. onlarca marka gördüm .. bi hafta öncesine kadar honda bmw den başka marka bilmiyordum sadece bu fiyat civarı varsa öğrenmek istedim . çok teşekkür ederim . o zaman ben biraz 2. el inceliklerini öğreneyim araştırayim .

Alıntı Phrygia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor markalarını bilmiyorum 3 gündür inceliyorum sitelerde forumlarda magelliymiş derbiymiş ducatı hybusa vs. vs. onlarca marka gördüm .. bi hafta öncesine kadar honda bmw den başka marka bilmiyordum sadece bu fiyat civarı varsa öğrenmek istedim . çok teşekkür ederim . o zaman ben biraz 2. el inceliklerini öğreneyim araştırayim .
    2. el inceliklerini öğrenirken size yardımcı olabilecek konuları belirteyim izninizle :

motosiklete başlarken

linkler çok aydınlatıcı çok teşekkür ederim . 250 cc naked / enduro tarzı modellere yönelmeye karar verdim

roxorloopz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belirttiğin bütçede 600lük temiz 2.el bile motor bulman zor hocam. Enduro olarak o fiyatlarda Derbi Terra 125cc var, görüntüsü 600lüklere benzer ama o da uzun yola gitmez. Uzun yol yapacaksan illa 250cc ve üzeri olması şart. Şu modeller üzerinde dursan fayda var;

- yamaha ybr250
    - hyosung gt250 comet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)