Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2012 KLX 250 vs 2013 Honda CRF 250 L

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    Arkadaslar merhaba

2 adet motor arasindan birini alicam. ikiside 5000km de, ayni fiyat.

Hem gundelik sehirici hem haftasonlari dag tepe gezmek icin kullanicam. Boy 1.90, artci falan olmayacak. En onemli kriter masraf cikartmadan, uzun yillar beni yolda birakmadan ugrastirmadan goturebilmeli. Ayrica servis ucretleri ve yedek parca olarak uygun, uzun yolda selesi rahat ve yag degisme peryodu olarak da farklari nasildir.

cevabiniz benim gibi arastiranlar icin referans olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha WR125R-YAMAHA R25
    Kardeşim ben eski klx250 kullanıcısıyım motorun her tarafı sorun piyasası da zayıf sen honda al derim.sağlam,piyasası iyi,değer kaybetmez,parçası bol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

bu motorlarda rahatlık beklememelisiniz.artçıyı bırakın tek kişi bile 100km ve üstü çok zor.sürüş karakteri iki motorun da aşağı yukarı aynı ama sağlamlıkta az önce de dediğim gibi honda derim ben klx250 yi 2011 yılında aldım 2 sene bindim enjeksiyonu garantiden değişti,göbek amortisörü gıcırt gıcırt ötmeye başladı hem ki kapalı yerde muhafaza ediliyordu ve yağmurda dahi binilmedi sadece asfaltta kullanıldı,direksiyon rulmanı değişti 6-7 aylıkken kronik olarak da enjeksiyon problemi bütün modellerde var ama honda kullanıcısı çevremde çok var çıktığı zaman alanlar var hiç sorun yaşamadılar.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    KLX'i 20küsur bin kilometredir kullanıyorum, bir kez beyin sorunu yaşadım ve garantiden değiştirdiler, onun dışında herhangi bir amortisör sorunu falan yaşamadım ki yılın her günü kullanıyorum ve çoğunda iki kişi oluyoruz. CRF bence çok hoş bir motosiklet, fakat kullanmadığım için yorum yapamayacağım, sadece KLX'e güvenebileceğinizi söyleyebilirim, yolda bırakmayacaktır. Boyunuz rahatlıkla kullanmanıza imkan veriyor, ben 3bin kilometrede bir yağ değiştiriyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım fakat diğer kullanıcılar daha uzun aralıklarda da değiştiriyorlar, servislik de tek işim beyin idi, onu da garantiden hallettiler.
    cenkito, dockerengin ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Ben 2 yıl KLX kullandım, şimdi CRF kullanıyorum. Ağırlıkta arazide bineceksen KLX al derim, daha çok asfalt ve şehir içi bineceksen CRF al derim. KLX kolay kolay bozulmayacak bir motor, CRF nin malzeme kalitesi biraz daha düşük. Yoldaki performans olarak bakarsan CRF biraz daha atak ve hızlı. Yakıt olarak ikiside aynı diyebilirim. Test bölümünde KLX inceleme yazım var, oraya bakabilirsin.
    cenkito ve dockerengin bunu beğendiler.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    Cevaplar için teşekkürler. Diğer başlık ra yeterli bilgi yoktu benim için

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    Sonuç: Honda Kawasaki baktım gidip sıfır Motoran XF250 aldım. Acemiyim, Düşerim çarparım kıyamam Honda'ya dedim. Buda iyi motor biraz kullanıp yorumları yazarım.
    Ahmanamra ve cenkito bunu beğendiler.

Hayırlı olsun, benimde aklıma yatan bir model idi, rica edecez artık kullanıcı olarak resim/performans/ iğneden ipliğe değerlendirme yaparsanız makbule geçer, aşağıda hazır açılmış başlık var, yahut siz """Motoran XF 250/Kullanıcıları bilgi ve Paylaşım başlığı""" diye açabilirsiniz, rodaja aman dikkat edin tekrar hayırlı olsun.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/103908-motoran-xf-250-cross.html
    cenkito bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıldı bu başlık
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...ilastirma.html

Alıntı HE1SENBERG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler. Diğer başlık ra yeterli bilgi yoktu benim için
    Cevabı olmasa da oradan sormaya devam edebilirsiniz. Böylece bir konu altında birçok bilgi bulunur, başka zaman arayanlar da 3-5 farklı konu arasında kaybolmazlar.

Alıntı HE1SENBERG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç: Honda Kawasaki baktım gidip sıfır Motoran XF250 aldım. Acemiyim, Düşerim çarparım kıyamam Honda'ya dedim. Buda iyi motor biraz kullanıp yorumları yazarım.
    Güle güle kullanın. Mantıklı bir seçim yapmışsınız bence. Yani bunu istediğiniz gibi kullanın sonra daha iyi bir motora geçersiniz.
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Hayırlı olsun iyi yapmışsın. En azından ileriye dönük ne istediğinden emin olduğunda seçimini kolayca yaparsın. Allah tekeri düz bastırsın

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Ben de sorayım;
    2012 KLX mi, 2013 CRF mi Sıfır WR125 mi?

ali taş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    araziye çıkma ihtimalin varsa kesinlikle KLX öneririm ama caddede kullanacaksan CRF de idare eder WR 125 çok kaliteli bi motor ama gerçekten güçsüz kalıyor bi yerden sonra ve klx ile aynı yakıyor KLX ,n kalitesi tartışılmaz ama emin olabilirsin

Arkadaşlar bişi merak edlyorum. Bu cross motorlarının lastikleriyle normal asfalt yolda nasıl gidiliyor? Yolda kaymıyor mu? Veya insan 100 ün üstüne cıkmaya korkar, + cabuk bıtmıyor mu? Mesela honda ıcın herkes asfalt ve uzun yolda basarılı demiş, o lastiklerle nasıl oluyor? Tşk.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ali taş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araziye çıkma ihtimalin varsa kesinlikle KLX öneririm ama caddede kullanacaksan CRF de idare eder WR 125 çok kaliteli bi motor ama gerçekten güçsüz kalıyor bi yerden sonra ve klx ile aynı yakıyor KLX ,n kalitesi tartışılmaz ama emin olabilirsin
    Şu WR de ne yaktı beee

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bişi merak edlyorum. Bu cross motorlarının lastikleriyle normal asfalt yolda nasıl gidiliyor? Yolda kaymıyor mu? Veya insan 100 ün üstüne cıkmaya korkar, + cabuk bıtmıyor mu? Mesela honda ıcın herkes asfalt ve uzun yolda basarılı demiş, o lastiklerle nasıl oluyor? Tşk.
    cok daha dikkatli kullanmak gerekiyor, helede orjınal enduro lastik değilde dişli tam cross lastik takıldıysa.

ama yol durumuna göre tam dişli lastikle 100 üstü hızlara da cıktıgımda oluyor.

fakat normal cadde lastiğine göre fren ve yol tutus acısında ciddi oranda eksiklikleri var.

ona göre viraja girilip ona göre sert gaz acmalara ve frene dikkat edildiği taktırde

kullanımda sorun olmuyor,

sürüş tarzına göre tabiki cok daha cabuk yıpranup asınıyor (cross lastikler)

fakat ben yaklasık 8000 km asvaltta kullanmama ragmen lastiğin yuzde 50 sini bile eritmedim

buda lastiğin son hali

ilk zamanlarda birkac kere, ıslak yolda sert frende arkanın yanlaması dısında sorunda yasamadım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    2013 CRF aldım.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırsın inşallah.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Bu konuda Altin Elbiseli adamın yapmış olduğu karşılaştırmalı video'yu izleminizi öneririm.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 CRF aldım.
    hayırlı olsun.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Honda’s New CRF250L vs.Kawasaki’s KLX250S : http://www.mcnews.com/mcn/features/2013Jan250DS.pdf

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)