Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Enduro Motocross hakkında Fiziksel bilgi almak istiyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    450 leri aklından çıkarmanda fayda var.
    Onlar ormana girdimi kudurmuş köpekten farkı olmaz.
    Seni çok kısa zamanda hacamat eder.
    Bunu bir döğüş gibi düşün . Karşında senin ağzını burnunu kırmak isteyen bir boksör var.
    250 cc İstanbul şampiyonu ise 450 cc dünya şampiyonu .
    Hangisinden dayak yemek istersin. ?

edit . Anaa bu konuya daha önce de yazmışım sonradan gördüm
    cenkito ve Ahmanamra bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

okuyunca insanın eli ayağına dolaşır mı benim dolaşıyor yahu, cross yapmalıyım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

e heyecandan, yazdım gönderdim hemen. Neyse, kendimi düşündüğümde kesinlikle aşama aşama olmalı,direkt araziye girmeyi kendim için hiç uygun bulmuyorum sele yüksekliği sebebiyle . Öncelikle enduro , şehir içi-arazi olarak tecrübe edineyim diyorum.. Daha sonra yavaş yavaş hafifçe araziyi zorlaştırayım diyorum. Boyu da dikkate alacak olursam eğer,böyle yapmam benim için daha uygun olacak sanırım..

Hard enduro acaba bana yeterli gelir mi diye de düşünmeden kendimi alıkoyamıyorum ..

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Çok tecrübeli arkadaşlar abiler; arazi sürüşüne yeni başlayacak olan bir arkadaşa 250 lik motosiklet öneriyorsunuz. Lütfen bari siz yapmayın. Arazi şartlarında 18-20 hp 110kg lık bir makinanın ne anlama geldiğini, neler yapabildiğini çok iyi biliyorsunuz. Ben tecrübeli değilim fazla, motorum 12hp, yaklaşık 4bin km oldu(arazide), inanılmaz zevkli ve heyecanlı bir tarz mcross, şimdiden bir sonraki motosikletim için kurmaya başladım kendimi ama şuan için daha çooooook erken 30hp 50hp makinalar. Dönmeyi, durmayı, kalkmayı, yatmayı, ayak açmayı, ayakta kalmayı, zıplamayı, dalmayı, inmeyi, çıkmayı...... Bak bu saydıklarım ve nicesini yapıyorsun mcross ta ve bunları sen yapıyorsun motosiklet değil. O yüzden önce kendini geliştir sonra motorunu geliştirirsin.

dandik bir motorla başlamak yerine bu işin eğitimini veren bir yerde bir kaç ay hafta sonları eğitim alınabilir. tam korumalı kıyafetler ve eğitmen gözetiminde çabuk yol alınıyor. ben böyle başladım . sonrasında spesial alıp devam ettim.
    atreyu ve Selçuk Keleş bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda africa twin
    Valla kardeşim benim yaşım 21 3 yıldır Honda Africa kullanıyorum.Ne istediğimi cocuklugumdan beri biliyorum..Motorsiklet ile dünya turu .. Africa benim ilk motorum. Öyle arkadaşların anlattığı kadar da dağa felan cıkmadım. Engebelli arazilerde , düz yollarda daha doğrusu uzun yollarda kendimi özgür hissediyorum. Daha hiç kaza da yapmadım. İnsallah bundan sonra da yapmam Africa benim ilk göz ağrım şimdi onu satıp R1200GS almayı düşünüyorum eğer tarzını biliyorsan motorun küçüğü büyüğü olmaz kazayı küçükte de yaparsın büyükte de

Crf250l şahane olur senin için ben her şeyi yapabiliyorum onla ister parkurda zıpla istersen kapalı patika yollarına gir istersen uzun yol yok youtube videosu attım izleyebilirsin https://youtu.be/SOIVkMMEky4

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)