Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Derbi Senda 125 4T [ Güvenilir, Kullanışlı,Sorunsuz bir makinedir ? ]

Katılımcı sayısı
10. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet Sorun çekmeden Kullanabilirsin.

5 50.00%
  • Hayır Sorun yaşarsın tavsiye etmem.

2 20.00%
  • Derbi Senda 125 4T Yerine başka modeller bakabilirsin.

2 20.00%
  • Marka model hakkında bilgim yok.

1 10.00%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

[ Derbi Senda 125 4T ] Görüşlerinizi alabilirmiyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Arkadaşlar Derbi hakkında hiç bilgim yok sitede dolaşırken Derbi Senda 125 4T fark ettim tasarımı o kadar hoşuma gittiki farklılık değişik güzel bi tasarımı var fakat kullanıcısı çok yaygın değil sanırım ben ilk defa duydum Derbi markasını biraz araştırdım İspanyol ve Japon kırmasıymış motoruda yamaha motoruymuş sanırım sizlerin görüşlerini merak ediyorum çok temiz sıfırdan farksız bir Derbi Senda 125 4T buldum fakat kararsız kaldım sizlerinde görüşlerini aldıktan sonra olumlu yorumlar halinde hafta içersinde kişiden alıcam ayrıca şunu sorucam ben işe gidip gelmek için alıcam fakat doğayı çok sevdiğimden araziyede çıkartıcam hoplamaya zıplamaya gelir mi sizce kısacası ben Derbi e güvenmelimiyim ?

İyi forumlar Herşey gönlünüzce olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga traş makinası gibi adı var
    Ahmanamra bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla ben daha önce araştırdım çok hatırlamasamda parça ve servis sıkıntısı çoktu sanırım. Şekil var ama kalite için bişi diyemiyorum. Ne kadar fiyatı ?
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    parçası zor buulunur diye biliyorum
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Parça olarak Bursa bayisine sordum sıkıntımız yok dediler 2. Elini 4.000 TL buldum 17.000 Km fazla kullanılmamış temiz bir alet dediğim gibi yeni fark ettim bu markayı hiç bir bilgim yok Kuba STR 250 Almayı düşünüyordum 3.000 TL e 2.000 Km'de yine çok temiz bir motor bulmuştum fakat bir kaç ustaya sordum Kuba beş para etmez çin malı elinde kalır dediler öyle diyince bende ister istemez korktum başka modeller aramaya başladım.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Bence o paraları gözden çıakrdıysan ve 250 cc düşünürsen yeni bir çok model var. Sendada takılıp kalma. Ayrıca 2. el alacaksan o paralara temiz bir xt 125 de bulabilirsin . Seçeneğin geniş. Çinlisi japonu yok . Artık çinlilerde hatırı sayılır bir noktaya getirdiler motor aksamlarını. Şahsi tercihine kalmış yani . Ama sendaya gelene kadar bir çok seçeneğin var bence.Nacizane.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    servis yada satıcı sana kötü olan özelliklerini söylemez zaten
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Zevk için binecekseniz hoşunuza giden modeli almanızı öneririm.

Üzerindeki motor yamaha xt nin motoru. Hatta motorun yan kapağında yamaha yazar. Bu nedenle motor kısmından parça sıkıntın olmaz. Onun dışında kalan parçalarında büyük kısmı evrenseldir zaten. Geri kalır far grenaj aksesuar vs. Bunlarda her zaman lazım olacak şeyler değil.

Ben çeşitli sebeplerden dolayı başkasının önerdiği modeli almaktansa , kendi beğendiğim modeli kullanmayı tercih ederim. Zevk için biniyorsam kendi zevkimi ve beğenimi baz almayı tercih ederim.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Haklısınızda ben mekanik aksamını sordum dış görünüş olarak ben ciddi anlamda beğendim. Motoruda Yamaha XT 125 motoru varsa XT 125 düşünmeme gerek yok araştırmalar sonucu çok kaliteli sağlam ve güvenilir bir motor oldğunu okudum burdaki amacım eğer kullanıcıları varsa bana bir yol göstersin diye her türlü bilgiye acıgımda.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    4 + 2 3 daha koyarsan cok daha iyi 250 cc alternatifler olabilir
    Ahmanamra bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Normalde 3.000 Tl var zorladıgım halde çıkan 4.000 tl sıkıntıyada sokmak istemiyorum kendimi ve şuan yetkili servisiyle konuştum şuan sıfır ı çıkmıyor ama başlangıç motoru olarak idealdir çok sağlamdır ayrıca yedek parça olarakta kesinlikle sıkıntı yaşamazsınız dedi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla kardeşim kafaya sendayı taktıysan ve deneme şansın varsa bi bin dene üstüne otur. Görünüş ses kalite seni tatmin ediyorsa al. Çok bilinen bişi olmadığıo için ne yorum yapsak boş kafan karışır. Kullandığım makinanın fanı değilim ama xt motoru olan bir senda yerine xt almayı tercih ettim ben. Bütçene uygun ve beklentilerini karşılıyorsa sendayı al. Uzun yıkllar kullanıcam satmıcam falan diyorsan al gitsin ama ilerde büyütürüm satarken zorluk çekmeyeyim gibi düşüncelerin varsa alırken bunlarıda göz önünd ebulundur .Ayrıca xt veya ramzey denemek istersen birgün buluşur incelersin bu iki modeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Ayrıca bknz

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/84647-derbi-senda-125-4t.html

YArdımcı olur elbet bu başlıkları okumuşsundur bile. He birde deminden beri diyoruz ya xt motoru diye. Değil ybr motoru varmış. Xt ve ybr motoru aynı ama dişli,vites oranları ve debriyajı farklı . KArıştırmamak gerek

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 + 2 3 daha koyarsan cok daha iyi 250 cc alternatifler olabilir
    4+3+2+2+.....bunun sonu gelmez

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşim kafaya sendayı taktıysan ve deneme şansın varsa bi bin dene üstüne otur. Görünüş ses kalite seni tatmin ediyorsa al. Çok bilinen bişi olmadığıo için ne yorum yapsak boş kafan karışır. Kullandığım makinanın fanı değilim ama xt motoru olan bir senda yerine xt almayı tercih ettim ben. Bütçene uygun ve beklentilerini karşılıyorsa sendayı al. Uzun yıkllar kullanıcam satmıcam falan diyorsan al gitsin ama ilerde büyütürüm satarken zorluk çekmeyeyim gibi düşüncelerin varsa alırken bunlarıda göz önünd ebulundur .Ayrıca xt veya ramzey denemek istersen birgün buluşur incelersin bu iki modeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Ayrıca bknz

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/84647-derbi-senda-125-4t.html

YArdımcı olur elbet bu başlıkları okumuşsundur bile. He birde deminden beri diyoruz ya xt motoru diye. Değil ybr motoru varmış. Xt ve ybr motoru aynı ama dişli,vites oranları ve debriyajı farklı . KArıştırmamak gerek
    bende derbi yerine xt125'i tercih ederdim, tabiki seçim sana kalmış. hayırlısı olsun

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca bknz

Şimdi fark ettim sizde bursadan mışsınız peki Ramzey nasıl bir motor onlar fiyat olarak dahada uygun 3.000 Tl civarlarında yanlış okumadıysam onlarda çin malı fakat en kalitelilerinden birtanesimiş. Bana yardımcı olun yahuu vallah kafam iyice karışmaya başladı napsak dedim ya çok para verip sıkıntıya sokmak istemiyorum kendimi işe gidip gelicem hafta sonu uludağ a dışkayaya çıkarsın yeter.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı CrossBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi fark ettim sizde bursadan mışsınız peki Ramzey nasıl bir motor onlar fiyat olarak dahada uygun 3.000 Tl civarlarında yanlış okumadıysam onlarda çin malı fakat en kalitelilerinden birtanesimiş. Bana yardımcı olun yahuu vallah kafam iyice karışmaya başladı napsak dedim ya çok para verip sıkıntıya sokmak istemiyorum kendimi işe gidip gelicem hafta sonu uludağ a dışkayaya çıkarsın yeter.
    Kardeş ozman şöyle yapalım bi akşam yahut bu cumartesi bi akslik olmaz ise buluşuruz. Hem ramzeye bakarsın hem xtye. Ben ramzey alma niyetiyle .çıktım yola bütçeyi arttırıp xt aldım. TAbi o arada xl 200 de baktım.Ramzeyin motoru sağlamdır kullanan 10 kişiden 7 si kesinlikle memnundur. Tabiki japonlar kadar kaliteli dış aksesuaru yok ama her türlü seni her yere çıkartır. Tek eksiği kampanalı oluşu. Xl temizini bulursan harika bir motor onunda tek eksiği selesi alçak :D Xt ye gelince uzun yolda sıkar ama dağda her yere çıkar. Daha fazla tork istersen dişli değiştir düz duvara çık. SOnra bizim motorlara baktıktan sonra git birde sendaya bak bin dene .

Doğru diyosun vallah bu aralar mesaideyim izin günümde sende müsait olursan yanına uğraya bilirim. Özelden bana telefon numaranı yazarsan çok sevinirim ramzey ve XT e bakarız bi bide ben Senda a bakarım kafaya hangisi yatarsa temiz arar buluruz bitane .
    Ahmanamra bunu beğendi.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Seni daha önce kuba ile yamaha ortak diye keklemişlerdi.Derbi konusunda emin değilim ama italyan olabileceği konusundayım.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Nasıl bir üsluptur bu Keklemişlerdi filan ? Herkez motorculugu anasının karnında öğrenmiyor bende acemi oldugumu o konuda belirtmiştim bana o şekilde söylemişlerdi bende konuya yansıtmıştım.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Takma kardesim kafana .
    Xt de derbi de guzel makineler . Cross yapamazsin ama toprakta gidersin.
    Ramzey felanda aklindan gecirme. Paran kisitliysa hyosungun 125 cc cok guzel kros modeli var guclu alcak seleli ve saglam makine . Onada bakabilirsin.
    35emre35 bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Derbi köklü bir ispanyol markasi.
    Genelde japon motorlari kullaniyor.
    Gpr 125 te yamaha dt125r 2t makine
    Mulhacen de yamaha xt 660 makine
    Terra da piaggio makine
    Senda da yamaha ybr 125 makine (xt de olabilir %100 emin degilim) kullaniyor.
    Motor aksami olarak sikinti cekmezsin (yamaha oldugu icin)
    Derbinin distrubutoru ferco motor oldugu icin yedek parca fiyatlari uçuk.
    Ikinci el piyasasi durgun.
    Bence 4000tl senda icin biraz fazla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Aslinda denk gelse 45000-5000 tl araliginda bu alinabilir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-derbi-derbi-terra-2000kmde-gelen-alir-110761101/detay
    acayüp bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)