Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uğur Mondial, Tanınmış Marka statüsüne layık görüldü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Aydın'ın Nazilli ilçesindeki tesislerinde üretim yapan ve motosiklet sektörünün önde gelen firmalarından ''Uğur Mondial'', Türk Patent Enstitüsü tarafından ''Tanınmış Marka'' statüsüne layık görüldü.

Uğur Mondial Genel Müdürü Faysal Takmaklı, AA muhabirine konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, markalaşmayı bir sanat olarak gördüklerini ve güçlü bir marka olabilmenin, en önemli koşulunun tüketicide güven oluşturmaktan geçtiğine işaret etti.

Kendilerinin bunu başardığına inandığını ve Türk Patent Enstitüsünün ''Uğur Mondial''e verdiği ''Tanınmış Marka'' statüsünün de bunun göstergesi olduğunu ifade eden Takmaklı, şunları söyledi:

''Tanınmış Marka statüsü, Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı'nın, kurumun büyüklüğü, çalışan sayısı, piyasaya hakimiyeti, ürün ve hizmetlerinin piyasadaki yaygınlığı, pazar payı, yıllık satış miktarı, markanın bilinirlik düzeyi gibi kapsamlı kriterleri içeren değerlendirme süreci sonunda verilmektedir. Sektörde herkes tarafından bilinen, sayılan marka olarak tarif edilen 'Tanınmış Marka' statüsü, uluslararası ticarette markaya önemli avantajlar sağlamaktadır''

-Pazardaki konumlarını sağlamlaştırma hedefi-

Takmaklı, Uğur Grubu bünyesinde sürekli gelişen kalite anlayışı içeresinde üretim yaptıklarını ve geliştirdikleri ürün yelpazesiyle ulaştıkları tüketici sayısını sürekli artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu hedef doğrultusunda, bir taraftan modellerinde sundukları teknolojiyi geliştirirken bir taraftan da satış ve servis ağı ile müşterilerini dürüst ve güvenilir bir iş ortamında buluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Takmaklı, şunları kaydetti:

''Pazardaki lider ve rekabetçi konumumuzu sağlamlaştırmayı sürdürüyoruz. Motosiklet sektöründe Uğur Mondial markasına yapılan yatırımların ardında güçlü ve köklü bir altyapı bulunmaktadır. Uğur Mondial iş yapma süreçlerinden başlayıp servis hizmetlerine kadar her alanda uluslararası kalite standartlarında faaliyet bilinciyle, güvenilir ve güçlü bir markadır.''

Kaynak: Zaman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    okadar çok servise bende gitsem benıde tanırlar
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    benim de merak ettiğim Aydının Nazilli ilçesinde ne üretiyormuş bu arkadaşlar????

üretim tesislerini,bantlarını gösterseler ya bize...

olası montaj bandı değil ama...

üretim aşamalarını gösterseler bize???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Zaten iyi tanırız kendilerini gereksiz bi statü olmuş

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    1995 yılında MZ fabrikasında çalışmıştım...

alüminyum döküm,silindir,piston,fren balataları ıvır zıvır hep orada imal ediliyordu.

hatta ben sac kısmındaydım...egzoz ve depo bile imal ediliyordu...

yani İMALAT vardı...

yani yedek parça deposuna yada çoook küçücük bir ihtimalle,bazı kıytırık modellerin montaj hattına imalat yeri denmiyordu....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okadar çok servise bende gitsem benıde tanırlar

her ne kadar çinli de olsa,Özellikle yeni modellerinde bazı sorunlar (titreşm vs) giderilmış. Tabi buna bağlı olarak fiyatlar yükselmış. Artık mondial eski mondial değil, japon kadar olmasa da orta sınıf kalitede denilebilir.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Aha yandık Artık Japon Fiyatına Satılır Ödüllü Markayız Derler :(
    Sado

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Tanınmış Marka buysa Tanınmamışı merak ettim Honda Yamaha fln mı yoksa )
    Baştan sağma motor üretiyorlar.Ben sürmüştüm 3-4 kez 150 lik modelini.Ya insan bu kadarmı önemsemez.Bisiklette daha güvenliyim.Her tarafı titriyor.Kablolar ortalıkta.İbreleri sallanıyor.Daha ne diyim )Amortisörler taş gibi.Çatır çutur ses geliyor en ufak bir kasiste.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    arkadaşlar ben bu mondialin kt 125 modelini sıfır almıştım aldığım günden sattığım (ölü fiyata tabi) güne kadar kendi parası kadar tamir parası verdim desem, inanın abartı olmaz baktım tamir falan arkası gelmiyor kaç para verirlerse vereceğim dedim ve 2500 tl ye aldığım motoru 1000 tlye satana kadar canım çıktı. marka falanmış ne markası yahu bedava verseler artık yinede almam.

---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

Alıntı _w_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

her ne kadar çinli de olsa,Özellikle yeni modellerinde bazı sorunlar (titreşm vs) giderilmış. Tabi buna bağlı olarak fiyatlar yükselmış. Artık mondial eski mondial değil, japon kadar olmasa da orta sınıf kalitede denilebilir.
    kardeş motosiklette özellik, titreşim sistemi vs. şeylerin olması çokta önemli değil kaliteli yapmadıktan sonra.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Kalitesi aynı fark yok.(düşük)sadece biraz makyajlanmış o kadar.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bas parayı, al statüyü.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Allahın çinlisini baş tacı ettiniz bravo Şak şak şak!!
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1995 yılında MZ fabrikasında çalışmıştım...

alüminyum döküm,silindir,piston,fren balataları ıvır zıvır hep orada imal ediliyordu.

hatta ben sac kısmındaydım...egzoz ve depo bile imal ediliyordu...

yani İMALAT vardı...

yani yedek parça deposuna yada çoook küçücük bir ihtimalle,bazı kıytırık modellerin montaj hattına imalat yeri denmiyordu....
    bende staj yapmıştım orada.dediğin gibi bütün parçalar üretiliyordu.şimdiki gibi montajlayıp yerli üretim denilmiyordu...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    hatta fabrikanin ismi kombassan kanuni entegre motosiklet uretim tesisleri diye geciyordu. ne demek entegre ? civatalar haric motosikletin butun parcalari ayni cati altinda uretilir demek .bunlar gemi gemi yedek parcayi bir araya getirip civata sikma isine uretmek diyorlar hadi ordan hadi ordan civatalarida adam gibi sikamadiklari asikar habire dusup duruyor yolda ..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    bir ara kubanın sloganı gerçek japon motorlar fln veya yanlış olmasın modellerinde öle diyorlardı..Gerçek japon teknoloji diyordu.)birde şu çin modellerinde ''balanslı''diyorlar ya balanslı ne ya allah için murat 124 ün özelliklerindeki gibi yok ayakla değiştirebilir vites fln yazsalar bari hız göstergesi. vs özelliklerine )çelik jant
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Alıntı motoloji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu mondialin kt 125 modelini sıfır almıştım aldığım günden sattığım (ölü fiyata tabi) güne kadar kendi parası kadar tamir parası verdim desem, inanın abartı olmaz baktım tamir falan arkası gelmiyor kaç para verirlerse vereceğim dedim ve 2500 tl ye aldığım motoru 1000 tlye satana kadar canım çıktı. marka falanmış ne markası yahu bedava verseler artık yinede almam.

---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

kardeş motosiklette özellik, titreşim sistemi vs. şeylerin olması çokta önemli değil kaliteli yapmadıktan sonra.
    kalite konusunda haklısınız
    Titreşim olayının çözülmesi benim fikrimce çinliler de büyük bir adım. Nedeni şöyle açıklıyayım. Benim motosikletim çinli ve aşırı titreyen modellerden .Titresim yüzünden rahatsız olmam bi yana motorun sasesinin ve motorun bağlantı noktalarındaki vidaların gevşemelere neden oluyor. Bu vida gevşemesi yüzünden bir kaç defa ölüm tehlikesi geçirdiğim bile olmuştur. Tanınan marka özelliğini tamamen ucuz olmasından ve apaçilerin,bütçesi uygun olmayan kişilern kullandığı içindir.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bas parayı, al statüyü.
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahın çinlisini baş tacı ettiniz bravo Şak şak şak!!

aynen yazdığınız gibi...

iyi bir reklam stratejisi...güzel bir servis ağı ve Honda Yamaha kazığından kaçmak isteyenleri ağlarına düşüren uyanık bir firma...

başaı buna deniyorsa başarı...motorları amaca hizmet ediyor...bir noktadna bir noktaya sizi ulaştırıyor...sadece bu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ara kubanın sloganı gerçek japon motorlar fln veya yanlış olmasın modellerinde öle diyorlardı..Gerçek japon teknoloji diyordu.)birde şu çin modellerinde ''balanslı''diyorlar ya balanslı ne ya allah için murat 124 ün özelliklerindeki gibi yok ayakla değiştirebilir vites fln yazsalar bari hız göstergesi. vs özelliklerine )çelik jant

bak ne diyor tanıtımlarda...

KUBA MOTOR

Gelecekten gelen tasarımı sayesinde, yolda değil, adeta bir filmin içindesiniz.. Etkileyici tasarım ve mükemmel performans..O bir japon teknolojisi ile imalatı yapılmış Euro 3 belgeli .

O bir Kuba Motor yakıt cimrisi 100 Km de 2 Litre

Sınıfında en çok tercih edilen ekonomik bir işçi
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Traji komik ,

Odulu veren kurum Turk patent kurumu

Mondialin kendine ait tasarlayip urettigi motor sayisi ise koca bir SIFIR

Alayi Cin den gelen parcalarin montajlanmasi ile yapilan bir uretim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bunlar birde halka açılırlar Borsada...halka arzdan voliyi vururlar...bir değer olur...sabun köpüğü misali bir değer...hayır orada çalıştırdıklaı işçiler istihdam katma değer katmalarına sözü olamaz kimsenin ama Motosiklet Sekötörüne verdikleri zararların boyutu düşünülürse eleştirmemek mümkün değil...

yani mondıailin bir işçisi bu yazıları okusa vay siz benim ekmek yediğim yere bunu yazmayın diye tepki verir...ama servis tuzakları kalitesiz mal ithalatı milli servetin kaybolmasının verdiği zararın boyutlarını anlatsak anlarmı acaba...

TANINMIŞ MARKA STATÜSÜ nasılda uydurma bir şeydir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu mevzu yanlis anlasilmis anlasilan.
    Gerçi ben de bilmiyordum ama geçen hafta Otosan'in Anadol markasinin isim haklari ile ilgili bir haber dikkatimi çekmisti o zaman ögrendim.
    Bir markanin böyle bir statü kazanmasi, o markanin kaliteli bir marka veya üstün bir marka oldugu anlamina ghelmez.
    Ne anlama gelir?
    Anladigim kadariyla bu isim hakki mevzusu belli bir dönem için geçerli.
    Mesela siz Anadol markasini üstünüze tescil ettirdiginizde o marka akimda yanlis kalmamissa 10 yil sizin kullaniminizda oluyor.
    10 yil sonra tescili yenilemeniz gerekiyor.
    Yenilemezseniz ne olur?
    Uyanik biri çikar, alir o isim hakkini marka elinizden kaçar.
    Bknz: Hyosung

Ayni domain adresi gibi.
    Ama eger taninmis marka statüsü kazanirsaniz, tescil için gecikseniz bile bir baskasi o markayi kendi üstüne alamaz.
    Mevzu bundan ibaret bildigim kadariyla.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)