Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BMW: Motosiklet Federasyonu ile bir anlaşmamız, işbirliğimiz zaten yok

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Borusan CEO’su Agah Uğur, bir gazetede yer alan ‘Başörtülü binince BMW bozuluyor’ başlıklı haber üzerine basın toplantısı düzenledi.

Bu iddiaya en ilginç çıkışı Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar yapmış ve 2012 yarış sezonunda kullanılmak üzere siparişi verilen 22 adet BMW motosiklet alımını gündemlerinden çıkardıklarını duyurmuştu. BMW Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, Federasyonu Başkanı'nının açıklamaları ile ilgili şu ilginç bilgiyi verdi: Biz bu konular burada kapansın istiyoruz ama bir açıklık getirmek gerekirse Motosiklet Federasyonu ile bir anlaşmamız, işbirliğimiz zaten yok. 22 motosiklet siparişini iptal ettik demişler ama bize gelmiş bir sipariş yok. Ayrıca pistte motosiklet markamızla yarışmıyoruz"

Sorunun MINI otomobillerinin Marka Direktörü’nün hatalı bir açıklamasından kaynaklandığını belirten Uğur, direktörün istifasını kabul ettiklerini ancak bunun Borusan Holding’in kurumsal sorumluluğunu ortadan kaldırmadığı için tüm Türkiye’den özür dilediklerini açıkladı.

'Başörtülü binince BMW bozuluyor' başlığıyla çıkan haber yılın son günlerinde Türkiye'de bir anda en çok tartışılanlar arasına girmişti. İddiaya göre Otomobil Sevdası adı altında Kanal 24'te yayınlanan programda türbanlı bir muhabir yer aldığı için BMW, programın suncusu rallici Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney'e sponsor olmamıştı.

Borusan Holding, rallici Burcu Çetinkaya ile şirket arasındaki sponsorluk anlaşmasının, Çetinkaya’nın TV programında MINI marka otomobili başörtülü arkadaşıyla test ettiği gerekçesiyle iptal edildiği yönündeki iddialara açıklık getirirken, şirketin CEO’su Agah Uğur, “Hangi dil, din, ırk, inanç, giyim ve yaşam tarzında olursa olsun tüm vatandaşlarımızdan içtenlikle özür dileriz” dedi.

Agah Uğur ve Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, geçen hafta Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan ‘Başörtülü binince BMW bozuluyor’ başlıklı haber üzerine bir basın toplantısı düzenledi.
    Borusan Holding CEO’su Uğur, Burcu Çetinkaya ile sponsorluk görüşmelerinin geçen yıl nisanda başlayıp aralık ayına kadar sürdüğünü belirterek, ÖTV artışları sonrasında mevcut iş hacminin daralması ve yüzde 40 oranında bütçe kısıtlamasına gitme kararı alınması üzerine görüşmelerin sonlandırıldığını kaydetti. Uğur, bu kararın devamında MINI markası direktörünün, markanın tarafsız konumunu kendi açısından yanlış değerlendirerek, şirket açısından kesinlikle kabul edilemez bir yaklaşım içinde bulunduğunu belirtti.

‘Hata yaptı, ayrıldı’
    Yeni Şafak’ın haberinde, gazetenin sorularını yanıtlayan MINI Marka Direktörü Hakan Bayülgen’in “Bizim tavrımız sadece başörtüsüyle ilgili değil. Siyasi amblem olsaydı yine uyarı yapardık” dediği yazılmıştı. Agah Uğur dünkü toplantıda bu konu üzerine şunları söyledi:

“Açıklamasının özünde başörtüsü ile siyaset arasında bir paralellik kurmuş, sponsorluk sözleşmesinin gerçekleştirilmemesinin nedeni olarak bütçe kısıtlamasından ziyade bu paralelliği işaret eden bir ifadede bulunmuştur. Nihai kararımızın zamanlaması ve marka müdürünün bazı açıklamalarının da etkisiyle görüşmelerin sonlanmasına ilişkin gerekçeler yoruma açık hale gelmiştir. Marka müdürü çalışanımız, Borusan’ın çalışma ilkelerini hiçbir şekilde temsil etmeyen gerek resmi olmayan ortamda kullandığı bazı ifadeler, gerekse Yeni Şafak gazetesine yetkisiz verdiği açıklamalarla net bir hata yapmıştır. Bu, mesleki bir hatadır. Bu hatası nedeniyle kendisi, iş akdini feshetmemize gerek kalmadan istifa etmiştir.”

Söz konusu Marka Direktörü’nün hatasının, Borusan Holding’in kurumsal sorumluğunu ortadan kaldırmadığını, bu nedenle de hangi dil, din, ırk, inanç, giyim ve yaşam tarzında olursa olsun tüm vatandaşlardan içtenlikle özür dilediklerini söyleyen Uğur, “Tersi bir yaklaşımın Borusan tarafından benimsenmesi, kurumumuzun geçmişine, etik değerlerine ve sosyal sorumluluk anlayışına aykırıdır” ifadesini kullandı.

‘Tedbir alıyoruz...’
    Uğur, “Bunun bir yol kazası olduğunu düşünüyorum. Tabii ki burada kişilerin açıklamaları şirketleri bağlıyor. Bunun bir daha olmaması için gerekli tedbirleri alıp yolumuza devam edeceğiz. Yeni bir yol kazası olmaması için ne yapmak gerekiyorsa onu yapacağız” dedi. Eski marka müdürlerinin açıklamalarında Borusan Grubu’nun düşüncelerini yansıtmayan beyanlar olduğuna dikkati çeken Uğur, bu açıklamaları “kraldan çok kralcı” söylemler olarak değerlendirdi.

Kaynak: Milliyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    zaten federasyonunda açıklaması ilginç
    hem sipariş ver deniliyor hem de gündemden kaldırıldı diyorlar. yani hem sipariş verdik hem de düşünüyoruz açıklaması bir arada.

bakalım daha neler göreceğiz bmw tarafında
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Gülerken sandalyeden düşüyordum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    anlaşılan federasyon tiribünlere oynamış,
    zaten mevzudaki tepkilerine ve hareket hızlarına bakıldığında sanki "böyle bir durum olsa da atlasak" edaları var.
    yazık.

yarış pistinde minibüse çarpıp sporcusu ölen,
    doğru dürüst yarış pisti olmayan,
    buna rağmen böyle ideolojik ve kurum için gereksiz konulara mesai harcayan bir federasyonu olduğundan dolayı lisanslı yarışçılara üzülüyorum.

sanki bu adamlar süleyman memnunu mum ile aratacak gibi görünüyor.

ne federasyon ile ne de yarışlar ile zerre kadar alakam olmamasına rağmen,
    motosiklet sporlarında yaşanacak gelişmelerin ve olumlu adımların benim günlük motosiklet kullanımımı da olumlu etkileyeceğini düşünen bir birey olarak,
    bu federasyondan çok da beklenti içerisinde olmamamız gerektiğini düşünmeye başladım.

borusan kısmına ise ne diyelim;
    adamlar ne sponsorluk ne de satış anlaşmamız yok diyorlar,
    bazıları halen habercilikten başka her haltı yapan medyanın kuyruğunda takılmış okuduğunu anlamakta ve satır aralarını okumaktan aciz.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Haydaaa!!
    federasyon sov yapiyor dedik,
    meger durum daha da fenaymis.
    Hayal avciligi yapiyorlarmis meger.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşılan federasyon tiribünlere oynamış,
    zaten mevzudaki tepkilerine ve hareket hızlarına bakıldığında sanki "böyle bir durum olsa da atlasak" edaları var.
    yazık.

yarış pistinde minibüse çarpıp sporcusu ölen,
    doğru dürüst yarış pisti olmayan,
    buna rağmen böyle ideolojik ve kurum için gereksiz konulara mesai harcayan bir federasyonu olduğundan dolayı lisanslı yarışçılara üzülüyorum.

sanki bu adamlar süleyman memnunu mum ile aratacak gibi görünüyor.

ne federasyon ile ne de yarışlar ile zerre kadar alakam olmamasına rağmen,
    motosiklet sporlarında yaşanacak gelişmelerin ve olumlu adımların benim günlük motosiklet kullanımımı da olumlu etkileyeceğini düşünen bir birey olarak,
    bu federasyondan çok da beklenti içerisinde olmamamız gerektiğini düşünmeye başladım.
    borusan kısmına ise ne diyelim;
    adamlar ne sponsorluk ne de satış anlaşmamız yok diyorlar,
    bazıları halen habercilikten başka her haltı yapan medyanın kuyruğunda takılmış okuduğunu anlamakta ve satır aralarını okumaktan aciz.
    Söyleyecek yazacak birşey bırakmamışsın

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    çok değil 2 aylık süre içerisinde federasyon bmw racing motosiklet almıştı

haberi aradım bulamadım onun üzerine 22 tane daha alacaklardır belki
    İkincilik kaybedenler içindir...

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Federasyon zaten tam bi saçmalık. Türkiye kawasaki federasyonu olucaz yakında. Herkes biliyoki pistlerdeki en iyi makine şu anda bmw S1000RR, kawasaki ile yakında sevişicek olan federasyonumuzda bmwlerin türkiyedeki itibarını düşürmek istediği için böyle bir açıklama yapmıştı.
    Türkiye kawasaki.. ay pardon türkiye motosiklet federasonunu burdan kutlarım, sponsoru olmayan yarışçılara sezonda 1 yerine her yarışta 1 çift lastik vermeleri dileğiyle.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    küresel firmalarda, bu tip dar kafalı, başörtülü ayrımı yapan dangalakların olması çok şaşırtıcı gerçekten...en azından hata kabul edilip istifa ve özür gelmiş...çoğu zaman bu bile yapılmıyor.
    aman derim kardeşim alkol kötü bir artçıdır.....

nur topu gibi başörtülü, mini etekli, içki içen içmeyen, bizden sizden, ondan bundan ayrımı yapan federasyon başkanı var demek, eğer haber doğru ise.

bu federasyon başkanın maaşını kim veriyo acaba: başörtülü, mini etekli, içki içen içmeyen, bizden sizden, ondan bundan olan, vergisini veren vatandaşlar.

Bu haber doğru ise bu federasyon başkanı, vergisini ödeyen (yani kendi maaşının gerçek sahiplerine, ağzından geçen her lokmanın hak sahibi olanlara) tüm vatandaşlara en büyük küfrü etmiş demektir.

BMW yetkilisinin maaşını vergi veren vatandaşlar vermiyor, ama bu fedarasyon başkanınkini vergi veren TÜM vatandaşlar veriyor.
    Beni özel şirket yetkilisinin ne söylediği ilgilendirmez, ama benden kesilen paralarla boğazından lokma geçen birinin ne söylediği beni ilgilendirir, özellikle konu yetki ve görevleri kanunla belirtilmiş ise. aşağıda TMF ana statüsüne göre başkanın görevleri.

MADDE 10 – (1) Başkanın görevleri şunlardır;
    a) Federasyonu temsil etmek,
    b) Federasyonun faaliyetlerini kanunlara, Çerçeve Statü, bu Ana Statü ve diğer mevzuat ile genel kurul ve yönetim kurulu kararlarına göre yürütmek,
    c) Yönetim kuruluna başkanlık etmek,
    ç) Yönetim kurulu kararlarını uygulamak,
    d) Yan kurulların kurulmasını ve adaylarını, yönetim kuruluna teklif etmek,
    e) Gerekli gördüğünde diğer kurullara başkanlık etmek,
    f) Yönetim kurulunun onayı ile harcamalara ilişkin işlemleri yürütmek, gerektiğinde bu yetkisini asbaşkanlarıyla paylaşmak,
    g) Asbaşkanlarını belirlemek,
    ğ) Tahsis edilen kadroların seçimini yapmak ve atamalar için yönetim kuruluna teklif götürmek,
    h) İlgili mevzuat, Ana Statü ve genel kurul kararlarında belirtilen diğer görevleri yapmak.

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    sonunda buldum aradığım haberi

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2472434
    İkincilik kaybedenler içindir...

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    ne zaman adam oluruz?
    - işimize gücümüze baktığımız zaman
    - işimizi en iyi biçimde yapmaya gayret ettiğimiz zaman
    - insanları rengine, ırkına, dinine, mezhebine, ekonomik durumuna, eğitimine, siyasi görüşüne göre ayırmadığımız zaman

güzel ülkemde, tersi zihniyet o kadar yaygın ki, borusan'ın masum olduğuna ve tüm haltı şimdi günah keçisi ilan edilen müdürün tek başına yediğine inanmıyorum.
    yine federasyon başkanınn da "iktidardaki partiye şirin görüneyim" den farklı bir motivasyonla bu açıklamayı yaptığına da inanmıyorum.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok değil 2 aylık süre içerisinde federasyon bmw racing motosiklet almıştı

haberi aradım bulamadım onun üzerine 22 tane daha alacaklardır belki
    O motosikletlerin borusanla bir ilgisi yok.
    Baskan çok genis sallamis.

mendore_7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R60-6 / Honda İnnova 125
    Bmw bu açıklamayı yaptı ama sadece internette görebildim bu açıklamayı... Medya'da diğer haberleri kadar yer almadı...Bence Bmw markasının üstünde hâlâ kara bulutlar var.Tabiki yaptığı açıklamayı internette görenlerin pek tatmin olmadığı ayrı birşey.İstiyorum ki şuanda Bmw bütün medya ile anlaşarak gerektiği yerlerden özürünü iletmeli, sponsor olmaktan vazgeçtikleri rallicimizin gönlünüde almalı...Yani her halükarda bmw markası gerek araba gerekse motosiklet satarak bu ülkeden para kazanacak
    Hadi bakalım hayırlısı
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı mendore_7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw bu açıklamayı yaptı ama sadece internette görebildim bu açıklamayı... Medya'da diğer haberleri kadar yer almadı...Bence Bmw markasının üstünde hâlâ kara bulutlar var.Tabiki yaptığı açıklamayı internette görenlerin pek tatmin olmadığı ayrı birşey.İstiyorum ki şuanda Bmw bütün medya ile anlaşarak gerektiği yerlerden özürünü iletmeli, sponsor olmaktan vazgeçtikleri rallicimizin gönlünüde almalı...Yani her halükarda bmw markası gerek araba gerekse motosiklet satarak bu ülkeden para kazanacak
    Hadi bakalım hayırlısı
    Abicim hiç mi gazete okumuyorsunuz yahu?
    Adamlar bûtün gazetelere ilan verip ôzûr diledi.
    Ayrica sponsor olmaktan vazgeçtikleri bir rallici de yok.
    Zaten sponsor degiller.
    Kime sponsor olmuslar da vazgeçmisler?

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Spekülasyon yapılmış,böylece hem federasyon hemde bmw gündemde kalmış.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

mendore_7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R60-6 / Honda İnnova 125
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim hiç mi gazete okumuyorsunuz yahu?
    Adamlar bûtün gazetelere ilan verip ôzûr diledi.
    Ayrica sponsor olmaktan vazgeçtikleri bir rallici de yok.
    Zaten sponsor degiller.
    Kime sponsor olmuslar da vazgeçmisler?
    Okumuyoruz belli olmuyo mu ?
    Çık bakalım sokağa sor günde kaç kişi gazete okuyabiliyormuş? ''Sabah 7 de kalkıp işe giden akşam 6'da ewinde yorgunluktan ölen insanlar gazeteyi okuyup ne yapıcaklar.. Çok bilmişlik yapmanın luzümü yok edebinle yorum yap değilse kimse sana zorla yorum yap demiyor
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Çık bakalım sokağa sor günde kaç kişi gazete okuyabiliyormuş? ''Sabah 7 de kalkıp işe giden akşam 6'da ewinde yorgunluktan ölen insanlar gazeteyi okuyup ne yapıcaklar.. Çok bilmişlik yapmanın luzümü yok edebinle yorum yap değilse kimse sana zorla yorum yap demiyor
    Abi kusura bakma ama...
    Başımızdakiler tarafından koyun gibi sağılmamızın özeti senin bu mesajında yatıyor...
    Üzüldüm gerçekten bunu okuyunca...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Okumadığınız belli oluyor.

Sabah 7'de evden çıkıyorum, akşam 8'de eve varıyorum ama her gün gazete okuyorum, kitaplarım zaten başka bir dünya. Hatta okumakla kalmıyorum, Vikipedi'ye de onlarca madde yazıyorum ki başkaları da okuyabilsin.

Okuyorum çünkü cahil olmak istemiyorum. Acun'un kutusunu görmek istemiyorum, tarihimi Muhteşem Yüzyıl'la öğrenmek istemiyorum, Kuzey'in Güney'e ne yaptığını da merak etmiyorum.

Okuyorum çünkü koyun değilim, koyun olmak için bahaneler de üretmem!

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkede binlerce insan aynı iş saatlerinde çalışıyor.Ama gazete veya kitap okuyan okuyor.Okumayı seven insanlar için çalışma saatleri engel değildir.Bahane bulmak yerine okumayı sevmiyorum deseniz daha iyi olur.
    excavatus ve Levsy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)