Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Motosikletlerde ÖTV Düştü

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen 250 cm3 e kadar %22 olarak uygulanan motosiklet ötv'leri düşürülüyormuş.

Şimşek, motor silindir hacmi 250 cm3'ü geçmeyen motosikletlerde de mevcut ÖTV'nin yüzde 22'den yüzde 8'e düşürüleceğini belirtti.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERE VERGİ
    ANKARA - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, elektrikli otomobillerin motor gücüne göre yüzde 3, yüzde 7 ve yüzde 15 olmak üzere 3 ayrı kategoride vergilendirileceğini bildirdi.
    Şimşek, motor silindir hacmi 250 cm3'ü geçmeyen motosikletlerde de mevcut ÖTV'nin yüzde 22'den yüzde 8'e düşürüleceğini belirtti.Bakan Şimşek, Torba Kanun kapsamında elektrikli otomobillerin vergilendirilmesine dönük kararname taslağının hazırlandığını söyledi.
    Şimşek, kararname taslağı ile ilk defa ÖTV mevzuatında elektrikli araçların vergilendirilmesiyle ilgili hususların düzenlendiğini ifade etti.
    Bakan Şimşek, bu çerçevede, motor gücü 85 kilovatı geçmeyen binek otomobillere yüzde 3, 85-120 kilovat arasındakilere yüzde 7, motor gücü 120 kilovatı aşanlara da yüzde 15 ÖTV uygulanacağını açıkladı. Şimşek, düzenlemede, motor gücü 20 kilovatı geçmeyen elektrikli motosikletlerden yüzde 3 ÖTV alınmasının öngörüldüğünü, motor silindir hacmi 250 cm3'ü geçmeyen diğer motosikletlerde de ÖTV oranının yüzde 22'den 8'e düşürüldüğünü bildirdi.Maliye Bakanı, yeni ÖTV düzenlemeleriyle, bu tür araçlar için teşvik edici bir vergilemenin amaçlandığına dikkati çekti.
    Halen, motor silindir hacmi 1600 cm3'e (1600 hariç) kadar olan binek otomobillere yüzde 37, 1600-2000 cm3 (2000 hariç) arasında olanlara yüzde 60, 2000 cm3 ve üzerindeki otomobillere ise yüzde 84 oranında ÖTV uygulanıyor. Torba Kanunda da motor gücü 85 kilovatı geçmeyen binek otomobillere yüzde 37, 85-120 kilovat arası olanlara yüzde 60, 120 kilovatı geçenlere ise yüzde 84 ÖTV öngörülmüştü. Kanunda, Bakanlar Kurulu'na bu oranları yüzde sıfıra kadar düşürme yetkisi verilmişti. İndirimli oranlara ilişkin Kararname Taslağı da bu çerçevede hazırlandı.

klavyesine kurban olduğum ne güzel haber verdin öyle sen...

piyasa sallanıyor valla...artık kafalar daha rahat...ağzımıza bal sürüldü...ben bile ciddi anlamda motosiklet almaya yakınım...kısmet artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    poshe mavisine ne oldu ?
    Zaten yeni kasalarda yok o renk ben koyu mavi hastası olmama rağmen o rengi cbf e hiç yakıştıramıyordum iyi oldu kalktığı ama kırmızıyı iptal etmeleri pek iyi olmadı diyebilirim keşke gri 3. renk olsaydı. Gri rengi kuryelere avantaj olacak çünkü çizik,çamur vs gibi durumlarda motorları bu durumu daha az gösterecek küçük bi avantaj diyebiliriz

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. ele ne zaman yansır bu fiyatlar önümüzdeki hafta büyük ihtimalle 2. ele 4.500 tl civarında bi motosiklet alıyorum biraz daha pazarlık yapmalı mıyım ötv indirimi var diye yoksa bekleyim mi?

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Honda resmi sitesinde bütün indirimleri yapmış. Bi ST kanuniye bakayım dedim GT250r hala 9.657 diyor Satabilirlerse tabi ki..
    1000 tl fark var.
    2. ele de yansıyacak şimdi farklar..
    Vatanımıza hayırlı uğurlu olsun...
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. ele ne zaman yansır bu fiyatlar önümüzdeki hafta büyük ihtimalle 2. ele 4.500 tl civarında bi motosiklet alıyorum biraz daha pazarlık yapmalı mıyım ötv indirimi var diye yoksa bekleyim mi?
    Alacağın motor 250 cc veya altında ise önce sıfır fiyatlarına bak sonra aldığın motorun yılına km sine bak (servise göster kısımlarına girmiyorum bilinçli bir motorcu olduğunu farzediyorum) ona göre aradaki fiyat dengesini önce sen kur, eğer satıcı bu fiyata yanaşmıyorsa satın alımı iptal et yeni piyasanın oturmasını bekle. Tavsiyelerim bunlardır yanlış yönlendiriyorsam affola

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klavyesine kurban olduğum ne güzel haber verdin öyle sen...

piyasa sallanıyor valla...artık kafalar daha rahat...ağzımıza bal sürüldü...ben bile ciddi anlamda motosiklet almaya yakınım...kısmet artık...
    aaa ayıp ediyon , tüm haber ajanslarını takip ediyorum ben sizin için , kaçırırmıyım bu haberi

bugün fuar a neşe gelmiş resmen , bu arada yeni motorun hayırlı olsun

saygılar

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhabalar, ben de sym nin sitesine baktım, halen fiyatlar aynı. Fuarda sym standında fiyatları soran var mıdır aramızda? Herhangi bi indirim olacak mıymış?
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağın motor 250 cc veya altında ise önce sıfır fiyatlarına bak sonra aldığın motorun yılına km sine bak (servise göster kısımlarına girmiyorum bilinçli bir motorcu olduğunu farzediyorum) ona göre aradaki fiyat dengesini önce sen kur, eğer satıcı bu fiyata yanaşmıyorsa satın alımı iptal et yeni piyasanın oturmasını bekle. Tavsiyelerim bunlardır yanlış yönlendiriyorsam affola
    Evet 250cc zaten satıcı ötv haberinden önce 4.500 tl'ye tamam dedi şimdi biraz indirmek lazım Teşekkürler bilgi için

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Evet 250cc zaten satıcı ötv haberinden önce 4.500 tl'ye tamam dedi şimdi biraz indirmek lazım Teşekkürler bilgi için
    Hangi motosiklet için?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Tekrar uyarayım dostum acele etme ağırdan al 2. el 250 cc ve altı motorlar çoğalacak piyasa güleceğin rakamlara düşecek bekle bence en güzelini alırsın

Bu yapılan küçükken sinegi yakalayıp sonra da özgür bırakmamız gibi birşey.Bıraktıgımız için iyi bir şey yaptıgımızı zanneder gururlanırdık.Yda sineğin kendini daha iyi hissettigi için sevinirdik vs vs.Madem indirecektin niye kaldırdın ?.İndiğini görenler kalktığını unutacakmı ?.Bence unutacak.Aziz Nesin yüzdeyi yüksek bile tutmuş buraya yazıyorum..........................

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Yakın bir zamanda Ötv indiriminin 250cc üzeri içinde geçerli olacağına dair bir duyum aldım bugün ama nekadar doğru bilemiyorum. Yüksek hacimli almayı düşünenlerde beklemeye geçsin derim.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

inşallah dediğiniz gibi + bir an önce olur

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi motosiklet için?
    hyo gt250r

bakalım fiyatta anlaşamazsak biraz daha bekleyeceğim.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    hyo gt250r

bakalım fiyatta anlaşamazsak biraz daha bekleyeceğim.
    Bence de bekle hocam biraz daha.
    ST kanuni sitesinde daha fiyatını düşürmemiş ama sahibinden.com da baktığım 2010 model sıfır gt 250 r 8.250 den satılıyordu.. Bi kaç firma ÖTV düşüşünü satışlara yansıtacak ki hemen ilanları değiştirmiş ve ÇOK YAKINDA YENİ FİYATLARLA ibaresi eklemiş. dikkat edersen sende görürsün..
    8.250 üzerinden ötv indirimi gerçekleşirse 7.310 tl olması lazım 2010 sıfırlarını..
    7500 tl'ye 2007-2008 satanlar da avcunu yalar artık...
    Bence sende bekle
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler fiyatlar aynen yansımış honda tr ye bakın.....
    murat çok şanslıyız innova 125i 3800tl olmuş
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat çok şanslıyız innova 125i 3800tl olmuş
    vay çapsızlar vayyy...al birini vur ötekine...

biri cbf 150 peşinde...biri innova...

benim küçük hayalleri olan kankeitalara ihtiyacım yok

sizi içimden terkediyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

exper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOOK
    Kısa Bir Açıklama yapacagım bu ÖTV Hakkında;

Arkadaşlar ÖTV Fiyatı hesaplanırken Bayi'ye geliş fiyatından hesaplanır.
    Yani:1200*8/100:buradan çıkan fiyat 96 tl dir. 1250+96:1346 tl dir.Bu fiyat Ötv dAHİL Fiyatıdır.Buna Bayii Satış Karı Dahil degildir.Budana %15 ile %20 arası kar konulur ve satılır.Bir Başka konu İse motorsikletini yeni alan arkadaşlar için satın aldıgı bayi ötv sini yatırmadıysa ve faturasını kesmediyse o bayi ötv yi %8 den baz alarak ötv yi ödeyecek ama size %22 hesapladıysa o %14 lük kısmı bayiye kar olarak kalıcak.Bunu Satın aldıgınız Firmaya giderek belirtirseniz sizden ötv farkı düşeceklerini sanıyorum.Çünkü bende motorsiklet satııcısıyım.Eğer başka merak edilen birşey varsa yazabilirsiniz.Teşekkü ederim.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    ALLAH (c.c) bu müjdeyi veren arkadaştan razı olsun. honda alma zamanı şimdik.

exper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOOK
    Kardeşim görüyorumda motorsikletini satmış görünüyorsun.Sana Mondial 150 Mc yi tavsiye ederim şuan da mondial de en çok satan motor fiyatıda baya uygun pazartesi veya salı web sitesinde açıklarlar.Bu bir tavsiye

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)