Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

80 km’lik hız limiti motorcuyu öldürür.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Enduro Motosiklet Kulübü Derneği (EMOK) Yönetim Kurulu Başkanı Erem Yücel yetkililerle görüştüklerini söyleyerek, "Şehir dışı yollarda ve otobanda, otomobiller 90-120, otobüsler 80-100, kamyon-minibüsler 80-90 km sürat yapabilirken, motosikletler için hız sınırlaması 70-80 km. Yani kamyonların motosikletleri sollaması gerekecek. Bu hız motorcuları öldürür" dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Avrupa Motosiklet Dernekleri Federasyon üyeleriyle Ankara’ya giden Erem Yücel, Trafik Güvenliği Yüksek Kurulu üyelerinden Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Celal Uzunkaya’yla görüştü. Yürürlükteki Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliği’nde, motosiklet kullananları ilgilendiren hayati konularla ilgili rapor verdiklerini belirten Yücel, şunları anlattı:

"80 km hızla seyreden bir motosikletin arkasından 90 km süratle gelen büyük bir araç, karşı yönden araç gelse bile motosikletin hızına inmek yerine, motosikleti ince bir araç sayarak sollamaya giriyor. Motosikletler yolun en sağında genellikle mıcırlı ve kaygan bölgeye sıkıştırılıyor. Ayrıca geçen aracın yarattığı türbülans motosikletin dengesini bozuyor."

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklerin 1960’larda kullanılan 50 cc’lik "moped"leri baz aldığını belirterek "Motosikletler günümüzde çok hızlandı. Tabii bu hızları yollarda yapmasınlar, ama en azından yasal olarak bir kamyondan daha yavaş gitmemesi gerekir. Motosiklet kullanımı açısından doğumuzda İran, batımızda Yunanistan’ın çok gerisindeyiz" dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    haklısın dostum ben radar cezasıda yedim polis eğer aynı hızı oto ileyapsaydın 133 lira öderdin diyerek alayda etti ben 230 lira ödedim.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Peki kim takıyor bu hız limitini otobanda biraz gerçekçi bir yorum yapsalar insanın zoruna gitmez,120 km ile giden araçtaki çarpışma anında sağ kalabiliyormuymuş
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    HONDA 1000 RR SUZUKİ GSXR1000
    260 Ta Ben ödedim 122 Km Ile

Motosikleti
    as t1
    bencede çok saçma bir motorun en az 110 veya 120 km hız limiti olması gerekir 70 80 km gerçekten tehlikeli oluyor zaten motosiklet küçük araç birde sürat yapamayınca kamyonlar taksiler kediyle oynar gibi oynuyorlar yolda
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu an için yapabildiğim maksimum hız 100km/h olduğu için ortalamam zaten 80km/h'ı geçemiyor.Şimdilik problem yokta motoru değiştirirsek nasıl limitlere uyarız bilmiyorum.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçde olsa birilerinin bu konuya el attığını görmek güzel.umarım bu adım ,sorunlarımızın giderilmesi konusundaki kat'edilmesi gereken onca yolun başlangıcı niteliğini taşır ve devamı gelir..

skullhunter --- bü tür konuları forumlara özellikle sen taşıyosun sana da ayrıca teşekkürler...

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    Motosikletlerin en azından sürat limitleri otomobiller kadar olmalıdır fikrine katılıyorum.

THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Trafiğin belirli bir hızda aktığı bir yolda motosikletin hızının daha düşük olmasının çok tehlikeli olacağını düşünüyorum....Bu konu dikkete alınarak hız limitinin belirlenmesi bence doğrudur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    valla harbiden 70 80 km/h bızı bı kamyona karsı nası korucaksa... bari 100 120 olsada kurtulma sanslarımız olsa...

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Motosikletlerin hız limiti karayolunda kullanılan tüm araçlardan daha hızlı olmalıdır.hem güvenlik hemde insanların kurallara daha saygılı olması için...Zaten altında hızlı motosiklet olanların bu limitleri taktığıda yok.günümüzde 100cc motosikletler 100 km hız yapıyor 70 km hız sınırı mı olurmuş Biran önce değişmesi gerekir bu limitin yukarı çekilmesi gerekir diye düşünüyorum.Karayolunda 110-120 (motosikletler için) otobanda hız sınırı olmaması gerektiğini düşünüyorum

Motosikleti
    as t1
    Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerin hız limiti karayolunda kullanılan tüm araçlardan daha hızlı olmalıdır.hem güvenlik hemde insanların kurallara daha saygılı olması için...Zaten altında hızlı motosiklet olanların bu limitleri taktığıda yok.günümüzde 100cc motosikletler 100 km hız yapıyor 70 km hız sınırı mı olurmuş Biran önce değişmesi gerekir bu limitin yukarı çekilmesi gerekir diye düşünüyorum.Karayolunda 110-120 (motosikletler için) otobanda hız sınırı olmaması gerektiğini düşünüyorum
    hocam sen biraz fazla uçtun otobanda motosikletlere hız sınırı olmasınmı sonuç felaket olur 140 - 160 km ye kadar versinler yeter
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    "80 km hızla seyreden bir motosikletin arkasından 90 km süratle gelen büyük bir araç, karşı yönden araç gelse bile motosikletin hızına inmek yerine, motosikleti ince bir araç sayarak sollamaya giriyor. Motosikletler yolun en sağında genellikle mıcırlı ve kaygan bölgeye sıkıştırılıyor. Ayrıca geçen aracın yarattığı türbülans motosikletin dengesini bozuyor."

"Motosikletler günümüzde çok hızlandı. Tabii bu hızları yollarda yapmasınlar, ama en azından yasal olarak bir kamyondan daha yavaş gitmemesi gerekir. Motosiklet kullanımı açısından doğumuzda İran, batımızda Yunanistan’ın çok gerisindeyiz" dedi.
    Erem başkan tebrikler...ağzına yüreğine sağlık söylediklerinde sonuna kadar haklısın...yasal yollardan hakkımızı arayan bir motosiklet kullanıcısı büyüğümüzü görmek sevindirici...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otobanda hız yasagı diye birşey olmamalı. Araçlar için yapılmış bir yol, maksat A noktasından B noktasına en kısa surede varmak. Yavas gidenler sagdan, hızlı gidenler soldan, budur. Hız limitlerine sehirler arası yollarda karsıyım

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Turkiyede ne isaretlemeler nede trafik kurallari guncel. Halen bogaz koprusunden gecerken at arabasi gecemez isareti var at arabasimi kaldi istanbulda yada traktor. Bostancinin bostanlik oldugu devirler kapanali 30 sene olucak ama biz halen kulustur isaretlemeler traktor giremez israreti goruyoruz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Bende bu işin eğitimi olmalı,bazı şeyler çok küçükken verilmeli.sadece kurallar ile olmaz bu.işin bilincinden olmak gerek.motor kullanmıyorum ama motora bindim.gerçekten saygıları yokve anlamıyorlar.biraz daha ses çıkarmak gerek.evet motorsiklet cahil insanlarla tehlikeli.kanunlar la eğitim olmalı bence.
    [B][I]KÜRKE HAYIR[/I][/B]:salut:

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    [QUOTE=Skullhunter;945143]

QUOTE]

ben kamyonlardan ziyade otomobilleri tehlike olarak görüyorum. Şehirlerarası yollarda kasası boş kamyonlar beni solluyo. Ama ben 80 le gidiyosam kamyonda 85-90 la bana yaklaşıyo. dolayısıyla kamyon göstere göstere geliyo. yani kamyonu mutlaka görüyorum. bana yaklaşıncada hafif sağa geçip yol veriyorum. (bazıları zaten bana yaklaşmadan sol şeride geçiyo onlar hiç sorun olmuyor) Ancak bu şeridi kullanmak benim kanuni hakkım deyip işi inada bindirirsem o zaman tehlike oluşur. tabiki motorların hız limitinin araba kadar olması lazım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    Çok büyük hata çok inşallah bu hatadan çabık dönerler.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Demekki bu hayatta daha çok ölümle kalım arasında gidip geleceğiz.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    evet bugun bu yazıyı bende gazetede okudum
    bence de yükseltilmeli 70-80 kim ne derse dedin çok az yani...
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)