Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tayvan'daki Trafik Sıkışıklığına inanamayacaksınız. (video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Bir de Vietnam'ın motor trafigine bakın(http://www.youtube.com/watch?v=kBUg4Nclky0) Taiwanınki hiçbişey. İki ülkede de bulundum gecen sene stajımda vietnamda günlük 5 yada 10 dolardı cup kiralaması sürücüsü ile beraber bol bol gezdik 2 arkadas. Sehir merkeznde dolasırken ilk kalabalıkta bayaa tırsıyorsunuz ama ardından alısıyo insan. Bu arada oralarda hondanında yamahanında symninde çok ama çok hayran olunacak ülkemize disribütörlerin getirmediği ve insanları bu zevkten mahrum bıraktıkları kücük sınıf modelleri mevcut (125-150 cc)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skywalker_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi model dikkatimi çekti, neredeyse %50 sinde ondan var, dikkat edin sizde farkedeceksiniz. Ne acaba onun modeli, belliki bayağı tutuluyo =)

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Aha aralarında mondial cup gördüm sanki Yada buradaki apaçileri görmektenhalisülasyon gibi bişey görüyorum.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Bu gün iyice anladım ki motosiklet rahatlık otobüs bekleme derdi yok hatta otobüs biletinden bile daha az yakıyor bazısı. Bu gün eğo otobüsü tam gördüm duraga koştum ...... durmadı 30 dk diğer otobüsü bekledim toplu param olsun çinli, japon ayırmadan bir scooter da ben alıcağım.
    muvodo bunu beğendi.

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Ne güzel işte. Hepside kasklı ve kurallara uyuyorlar...

Motosikleti
    sym joymax
    şehir içi kullanım için tabiki scooter tercih edecekler.hararet yok,yakıt derdi yok,vergi yok,fiyatı ucuz,park sorunu yok neden vitesli büyük motor kullansınlarki.amaca uygun kullanılmayan motor ve hava civa gösteriş bizim ülkemizde var.herkes bir ss sevdası kasıntı gibi agaca cıkmıs maymun gibi gidiyor yollarda.adam ekmek almaya bakkala hayabusayla gidiyor.

kask olayına gelince avrupa ülkeleri ve asya ülkeleri ve afrika ülkeleri ve kısacası türkiye hariç diger ülkelerde kasksız kullanım görmeniz cok zor.tamam kabul ediyorum afrikayı abarttım

yüzleride maske olayına gelince tayvan çin vb kalabalık nufuslu ve hava kirliliğinin üst düzey oldugu yerlerde maskeyi herzaman takıyorlar.çünkü hava kirliliği maks. düzeylerde.

ama ülkemizdeki yanlış uygulamalarda motor kullanımı özendirilmekten cok özendirilmeme kampanyası var.hemen bir kaza olsa yine motorcu kaza yaptı.motorcu pol,isten kactı motorcu hırsızlıga karıstı motorcu hız ihlali yaptı,köprüden beleş geçti hatalı park,arabaların aynasına carptı,yayaya carptı vs vs.motorculuk kültürü farklı birşey ve ülkemizde malesef yok.mesela istanbulda Q7 jiple tek basına adam trafıkte gidiyor.halbuki motor kullanımı yaygınlassa Q7 nin kapladıgı alana 12 motor sıgar.hava kirliliği az olur,yakıt az gider,fiyatı daha makul,park derdi yok her bakımdan daha avantajlı ama maslesef bu kültürü birtürlü benimseyemedik ve benimsetemedik.hükümet olarak tesvik politikaları olsa vergi mesela düsse veya motor alınmasına tesvik olsa hersey cok daha güzel olurdu.dolatlı olarak benzin tüketimi azalır.masraf azalır ve motor kültürüyle beraber ülkemizi temsil edecek nice kenanalar ve nicwe topraklar cıkardı.
    ccc67 ve muvodo bunu beğendiler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.11 de var bir tane kırmızı.
    harbiden varmış..

tikkatli adamsın vesselam...
    Espaniole bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    ben eğer tersde kalıyor olsam hiç çaktırmazdım. sağda kaldi isem sağa dönerdim. kısmet bugün de bu tarafa imiş derdim.

Alıntı mckayrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar çok düzenli kullanıyor. Sağa döneceklerin hepsi sağ şeritten geliyor. Hiç kimse en soldan sağa dönmeye çalışmıyor.
    === Eğitim Şart ===

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    arkadaş hepsi scooter tipi başka motor göremedim acaba yasakmı farklı motor kulanmak

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    1 Para yok
    2 Bu trafikte dur kalk vites atmak burnundan gelir
    3 Skuter terlik motosiklet ayakkabı hesabı

Motosikleti
    KYMCO
    1- SYM ve KYMCO cok yaygin sanirim TR de bu modeller yok.
    2- Maske takiyorlar dusunun ki o kadar motordan cikan egsoz dumani ne kadar rahatsiz ediyor. Sadece trafik icin degil, asya ulkelerinde maske kullanimi yaygindir.
    3-50 ile 250cc motorlarin gittigi yol aynidir. 250cc uzerindeki araclarda Sari plaka olur bunlarda otoyol disindaki yollarda kullanilabilir, 500cc uzerindekilerde ise kirmizi plaka olur bunlarda otomobil ile gidilebilen her yola girebilir.
    4-Trafik motorlara gore duzenlenmistir. ornegin buyuk anayollardaki dort yol kavsaklarda sola donus icin once sag tarafta o yone giden yolda en onde bulunan yere gecilir ve daha sonra o yonde hareket edilir. yani araclar sola serbestce donebilirken motorlular - ozellikle 50 ile 250cc arasindakiler- once kavsakla birlesen seritte bekler daha sonra soldaki yone dogru hareket eder.
    5-Vitesli motor ozellikle motor trafigi kalabalik yerlerde gercekten gereksiz. Zaten cok bir atraksiyon yapmaniza gerek yok bildiginiz ulasim amacli kullaniliyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler