Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Harley mi yoksa japonlarmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söz konusu cruiser ise kesinlikle Harley Davidson'dur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    markası ne bunun
    Harley Davidson
    İndian ın kopyasıdır sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Indian Harley Davidson gibi pazarlama stratejisi geliştiremediğinden ön plana çıkamamış sadece ama araştırma yaparsanız Indianın dünya klasikleri arasında Harleyden daha önde olduğunu göreceksiniz
    Markası ne bunun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aslında japon cruiserları 1930 lardan evel üretildiler ve gerçekten muhteşemdiler şu anda koleksiyonlarda harleylerdan daha pahalıya satılmaktadırlar.Japonlar asla kopya olmamıştır o bakımdan.Harleyin ve moron amerikalıların uydurmasıdır japonların taklitçi olması.Harley daha emeklerken japon motorları vardı piyasada.
    bu bir meguro dur 2. dünya savaşı öncesi üretiliyordu.Gördüğünüz üzere klasik motosiklet far çamurluk yerden yüksek arazide yolda heryerde gider.Bazıları diyorya kawasaki w800 trumpg bonevilleın kopyası diye daha boneville yokkken bunlar vardı işte.Ha ben neden harleye biniyorum rahatlıkla en kral japonada ingilizede binerdim neden 883 e biniyorum dersen ben geçmişi olan motorları severim ve şu anda en eski motorda bu arkasında bir geçmiş ve onlarca yılın birikimi olan mükemmelliyete yaklaşmış bir motor.Vrod la dyna kullandım çünkü hepimiz gibi benimde cahil oldugum zamanlar vardı her gördüğüm motoru begendiğim bindiğim ama artık geçti o zamanlar ben geçmişimi inkar edicek değilim bende caddelerde 250 ile yol aldım ama muhim olan doğru yolu bulmak işte.Sportster kısaca cruiser değildir tam anlamıyla bir motosiklettir.Gelelim yeni kromsuz modellere biliyosunuz ki gençler artık daha karanlık şeyleri seviyorum filmlere bakın karanlık kahramanlar etrafınıza bakın devamlı komplolar herşey karanlık bu yüzden daha asi daha maskülen motorlar istiyorlar harleyde buna yönelik modeller çıkartıyor.Ve açıkcası bence hd 48 mükkemmel bir motor hem krom hemde siyah çok iyi sentezlenmiş.Altımdaki motor benle özdeşlememmiş olsaydı kesinlikle 48 i alırdım bir dakka düşünmeden harleyin ürettiği en iyi motor zaten satışlarıda bunu gösteriyor.

Motosikleti
    Naked :)
    Aralarında en titrek olanı Harley miş. O yüzden harley candır

Şaka bir yana yabancı forumlara bakıyorum, adamlar titreşimden aynadaki görüntüyü göremiyorlarmış bazı hızlarda. 38 tl para verecez ve bir masaj makinası alacaz galiba. Titreye titreye beni daha da zayıflatmasın sakın !!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Cruiser eğer tarz olarak bana uyarsa ben custom chopper ları çok beğeniyorum, onlardan almayı tercih ederdim. Tamamen kişiye özel sizin için üretilmiş inanılmaz dikkat çeken aletler. Tam karizma Fiyatlarını biliyorum uyarmanıza gerek yok

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman sizi TTcustom Tarhan Telli beye aktarıyorum lütfen bekleyin

Motosikleti
    Belki ilerde Kenan Sofuoğlu, Kenan Doğulu, birkaç ünlü basketçi falan TT den chopper almışlar. Geçen gün skytürk de izledim. Motorlar dehşet görünüyor

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    zayif arkadaslar belki... ben 1200 ile (tamami orjinal makina egzos dahil ilk 1500 bakimindan sonra) 180km yi gordum kendim 1,80boyda ve 120kiloyum... sende insallah o hizlari gorursun ama bana sorarsan 180 gitmenin efekti bile spor makinelerle 250 gitmekten daha zevkli

Motosikleti
    Ben pek zorlayacağımı zannetmiyorum. Zayıfım ama yine de gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

hd 48 sizin motorun resimlerine bakınca biraz kararsız kalıyorum. Güzel duruyor gerçekten. Maşallah...

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    luthier76...
    su titresim olayina takilma inan bana cok dusuk...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

valla yalan yok ben bu makinanin ön tekerine tav oldum, telli cantlarina, sisko ve kalkip gitmek istemiyormus gibi durmasina... oldukca dengeli, ama inan sporty lerin hepsi surus icin cok hos...
    http://www.harley-davidson.com/de_DE...ster.html#/pnw
    su motora bi bak ben bunu mavisini gördüm ve dokundum ekrandakinden daha canli ve uzel bir rengi var...

Motosikleti
    Titreşim olayını unuttum artık Linkteki de güzel. Hepsi güzel Ön tekerinin tombul olması daha hoş duruyor bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=66TzV_rPmeg

Bende şunu çok beğendim. Renkleri falan çok hoşuma gitti. Parıl parıl...

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    süper motor... inan krom parcalarin fazla olmasi cok iyi ben kendimden biliyorum... kroma kolay kolay bisey olmuyor eger cizmessen ne kisin atilan buz cözücü solüsyonlardan nede asfalttan sicrayan katrandan etkileniyor, her silisinde ilk gunki gibi... benimkinde mesela alu parclar var motor blogunda, uzerleri hep leke oldu tek tek söküp makina cilasi yapilmasi lagzim bir sürü is... krom iyidir...

Motosikleti
    Şu anda biraz zor tutuyorum kendimi açıp motoru istemek için. Sadece mart sonuna kadar garajda bekleyecek olması düşündürüyor. Gerçi hergün ziyaret ederim ben onu.

[QUOTE=dersansport;2519983]

konu amacından sapmıs olsada yanlıs 1-2 konuyu duzelteyim
    trıumph,bsa gıbı markaların kurulusu 1880'li yıllarda olmustur.kawasaki ilk motosikletini ne zaman uretmıstır 1920'lerin ortasında üretmiştir
    Japonların amerıkan ve ıngılızlere benzeme konusuna gelince bırakın sıze ınternet sayfalarında ornek vermeyı
    dıscovery channel'da yamaha'nın belgeselı vardı.ızleyenler hatırlayacaklardır.bızzat koordınatorun ıtırafı evet o yıllarda gerek teknolojı gerekse tasarım konusunda avrupalılardan ve amerıkalılardan ılham aldık olmustur.yamahanın ılk kurucusununda avrupa motorlarının parcalayarak kendı motorunu ımal ettıgını belırtmıstır
    kaldıkı en ılkel ılk motosıkletı gene avrupalılar yapmıstır bkz.Buharlı motosiklet
    mercedes benz

Rona
    ülkemizde ikinci el motosiklet ithalatı mümkün degildir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kawasakinin ilk motoru üretmesi önemli bir veri değil esas dikkat edilmesi gereken husus cafe racer kısaca motosiklet tipinin bonevilledan daha önce japonyada ortaya çıkması.harleyde sonuçta kopya.Bunlar öenmli değil.Önemli olan işçilik kalite verdiği hissiyattır.amerikan motorları ve ingiliz motorları daha sürücüye dönük modeller üretirler.Japonlar crusier ve cafe racerlarda pek iyi değiller ama super sportları gayet karakterli bir ingiliz veya amerikan modeli yok onlara kfa tutucak.Şu an kopyacı dedğimiz hysonglar bile emin olun 10 sene içinde bütün japonları tahtından indiricek

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eğer o kadar para verip titreşimli motor alacaksan git 3500 tl ye çinli crusier al sonuçta her ikiside konforsuz bence fark yok
    e o kadar para verip neden titresin ki insan....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ona bakarsan akbil de doldurabilir senelik daha az titrer bilmem farkındamısınız ama harleyden bahsediyoruz alo

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    harley'in satış politikası hep şu minvalde olmuştur;

-çirkin misiniz? zayıf ve itici misiniz?
    harley sizi çekici ve karizmatik yapacak.
    harley. herkes size hasta olacak.
    harley motosikletleri.
    harley.
    sizde alın.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer o kadar para verip titreşimli motor alacaksan git 3500 tl ye çinli crusier al sonuçta her ikiside konforsuz bence fark yok
    e o kadar para verip neden titresin ki insan....
    http://www.youtube.com/watch?v=FPqkCxV8SkI Harley reklamıyla verelim çoskuyu hemen

2.03 teki sese dikkat! çinli cruiser in yanında kullanıcısını da çevredekileride zevkten titretir Spor motor seven beni bile acayip etkiliyor müthiş özel bi ses

Kuvvetmira nın bahsettiği tipler kuvvetle ihtimal bu reklamdaki arkadaşlar şisko zayıf çirkin yaşlı adamların yarattığı karizma ve araya serpiştirilmiş ekstra güzel adam ve kadınlar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    harley sesine bende hastayım ve yakından dinlemişliğim de var ama bence ilk kriter konfor
    gerisi o kadar önemli değil hele karizma zaten bende olan birşey....
    motorun kendisine karizma kattığını düşünen arkadaşlar'a söylüyorum eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek gene eşşek
    motor insan a karizma katmaz...
    sadece tarz sahibi yapabilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harley sesine bende hastayım ve yakından dinlemişliğim de var ama bence ilk kriter konfor
    gerisi o kadar önemli değil hele karizma zaten bende olan birşey....
    motorun kendisine karizma kattığını düşünen arkadaşlar'a söylüyorum eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek gene eşşek
    motor insan a karizma katmaz...
    sadece tarz sahibi yapabilir
    allah tan yakindan dinlemissin, yahu arkadas hic binmedigin sürmedigin bir motor hakkinda yok konfou söyle yok titremesi böyle... bi dene bakalim, bi sür sonra deki su acidan hosuma gitmedi...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)