Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Regal Raptor Pilder 125 (Tanıtım / Araştırma)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Tekrardan merhaba, 280 km de motorumu sattım. Satma sebebin sadece motorun hantal olması ile alakalıydı. Artık eskisi gibi hız aramıyorum; ancak seri bir motor istiyorum. Çünkü bu zamana kadar bu şekilde kullanmaya almışmışım, sürüş akışkanlığımı değiştirmek zor geldi.

Yakıt: yakıtı çok düşük, ölçme şansım olmadı ancak 3 lt ile 3.2 lt arasında değişir gibime geliyor.

Vites geçişlerinde hiç sorun yaşamadım. Vites geçişleri çok iyi.

Frenleme çok iyi, lastik konusunda yorum yapamayacağım, ancak ıslak zeminde çok kayacağını tahmin ediyorum.

Bakan tekrar bakıyor, hatta yanına gelip bilgi alıyor. Beni gezdirsene diyen kişi sayısı çok fazla. İlgi odağı olacağınız %100

Siteye nasıl fotoğraf ekleniyor gerçekten bilmiyorum. Ancak Web de çok fazla fotoğraf var.

Motor tahmin ettiğinden çok daha büyük görünüyor. Çok daha güzel görünüyor. Benim favorim Sarı renk.
    espresso ve alikucukae bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Alıntı byOzturk;4732091
    [B
    adlı üyeden alıntı
    Tüm Vergiler Dahil, Tavsiye Edilen Türkiye Satış Fiyatı: 104.900 ₺ / 06.05.2023 [Asgari ücret hesabı / 104.900 / 8.500 = 12,34 / Yani, 104.900 TL'lik bir ödemeyi 8.500 TL maaşla 13 ayda alabiliriz[/B]
    06.05.2023 tarihinde 104.900 TL olan motosiklet 1 ay 10 gün sonra 139.500 ₺ Tüm Vergiler Dahil, Tavsiye Edilen Satış Fiyatı // haline gelmiştir. 40 günde 34.600 TL zam gelmiş...

Bilgi vereyim dedim Funrider 125 ve Superlight 125cc gibi motosikletlerin fiyatı neredeyse aynı dururken 35.000 TL fiyat artışını neye göre yaptı acaba diyecekken aklıma motosiklet İspanya menşeili, Tayvan tasarımlı ve Çin üretimli olduğu gerçeği aklıma gelince Euro kur değişiminden ötürü böyle olduğuna kanaat getirdim...

Diyeceklerim bu kadar...

Bu arada Ağustos ayı gibi 250cc'sini getireceklerini söylediler. Hiç bir yerde kaynak bulamadım, sanırım sürpriz olacak...
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    06.05.2023 tarihinde 104.900 TL olan motosiklet 1 ay 10 gün sonra 139.500 ₺ Tüm Vergiler Dahil, Tavsiye Edilen Satış Fiyatı // haline gelmiştir. 40 günde 34.600 TL zam gelmiş...

Bilgi vereyim dedim Funrider 125 ve Superlight 125cc gibi motosikletlerin fiyatı neredeyse aynı dururken 35.000 TL fiyat artışını neye göre yaptı acaba diyecekken aklıma motosiklet İspanya menşeili, Tayvan tasarımlı ve Çin üretimli olduğu gerçeği aklıma gelince Euro kur değişiminden ötürü böyle olduğuna kanaat getirdim...

Diyeceklerim bu kadar...

Bu arada Ağustos ayı gibi 250cc'sini getireceklerini söylediler. Hiç bir yerde kaynak bulamadım, sanırım sürpriz olacak...
    Merhaba hocam, kim söyledi? Bazı bayiler bu konularda gerçekten sallamasyon yapabiliyor. Daha önceki tecrübelerimden bunu biliyorum, biraz bende araştırdım Leonart markası adı altında ama 125cc üstü bir şey bulamadım, sözde 400cc liğide varmış bu kasanın. Bir kaç link atar mısınız bende bakayım? 250cc varsa bile bu seneye gelir mi emin değilim hiç.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Güncel sahibi olup bilgi verebilecek var mı? Kardeşime almak istiyoruz

Pilder 250cc harbiden gelmiş. 29 eylül Lansman fiyatı 179.500tl gözüküyor. Sanırım uzun bir aradan sonra biraz bütçe zoruyla risk alıp çin malı cruiser alacağım, çin malına bulaşma diyorlar ama bütçe malum. Bakalım ne olacak...

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

## YouTube'da MineMoto kanalını izleyerek anlamaya çalıştığım, 2020-2021 model Euro 4 Pilder'in 33.000 KM analizleriyle ilgili aldığım bilgiler ##

Arıza 1: Kendisinin başına gelmemiş ama (benzin kalitesinden olduğunu ya da yanlış benzin kullandığını (oktan) düşünüyorum, 500KM civarında benzin pompası bozulmuş. Vlog sahibi -arıza aylar bazen bir yıldır sürükleniyordu- diyordu. Burada tam olarak neden bahsettiğini anlamadım.

Deneyim 1: 1.88 boyunda olduğunu söylüyor. İlk başlarda hiç rahat değilmiş ve rahatsız hissediyormuş. Motosikletin özel bir oturuşu olduğundan ötürü 100KM'den sonra alışmaya, 200-300KM'den sonra bütünleşmeye ve keyif almaya başlamış.

Deneyim 2: Uzun kilometreler kullandığında (zannedersem titreşimden bahsediyor) ellerine "çok az" ulaştığını söylüyor. Hafif bir karıncalanma oluyormuş. Bu arada dikkat ettim motosikleti düz ve boş yolda 70-80 gibi kullanıyor. Üstüne çıkmadı.

Deneyim 3: Paslanma konusu.. Motosiklet ön fren kaliperlerinin orada, egzoz tutacaklarının orada (burada teneke/metal bir tutacak kopmuş - önemli bir parça değil), şasi ile gövde bağlantılarındaki civatalarda paslanma olduğunu söylüyor.

Egzoz Kısmı
    https://i.hizliresim.com/kk2clgh.png
    Diğer kısımlar
    https://i.hizliresim.com/8spay58.png
    "Aqui si esta" "Burada var" anlamına gelir.
    "Mas oxido" "Daha fazla pas" anlamına gelir.
    "Aqui no esta: roto" "Burada yok: bozuk" anlamına gelir. Sanırım bu kısım egzoz tutucusunun olduğu yer.

Deneyim 4: Motosikletin frenlerinin çok iyi olduğunu söylüyor (gerçekten) öve öve bitiremedi.

Deneyim 5: Arka teker yataklarının göreceli olarak 3000 KM'de bir yağlanması gerektiğini söylüyor. Sanırım o kısımda gres yağı kullanılan bir alan var. Oradaki yağın yeterli olmadığını söylüyor. Yapılmadığı taktirde arka tekerin kitlenebileceğini söylüyor (tozdan-kirden vs.)
    Merhabalar

Konuyu ben açtığım için devam ettireyim.. Uzun süredir aranızda yokum, geldim boş gelmemiş olayım

İlk mesajımda olan ve çevresel olarak izlenimle olan konuları anlatıyorum.

Deneyim 1'de olan durumun kimsenin başına geldiğini görmedim ama benzin pompası olmasa da enjektör tarafından "kötü montaj" sebebiyle görülen bir benzin püskürtme durumu olduğu aşikar, YouTube'da videosu var.

İlk 1 dakika içerisinde hızlıca görüyoruz bazı şeyleri..

Deneyim 2'de olan durum ise Pilder 125cc kullananlarda mevcut ve tam bahsettiği gibi karıncalanma.

Deneyim 3'te işaretlediğim yerlerde kötü temizlik ya da kış şartlarından ötürü hafif kirlenme ve paslanmaların olduğu görülüyor.

Deneyim 4'te olan şey ise herkesin sevdiği bir konu olmuş. Beğendim.. Motosiklete yeni başlayan kişiler için çok önemli bir durumdu, sevindirici.

Deneyim 5'e erişeni görmedim, KM yaptıysa da durumunu bilmiyorum 6 ve 7 deneyimi ise zaman gösterecek.

Satın almayı düşünüyordum açıkçası böyle bir fiyat değişiminden ötürü vazgeçtim.. Motosikletleri seven biri olarak bana ucu çok açık bir risk olarak görünüyor artık. Piyasadaki muadillerinin fiyat ve bilinirlik avantajı, benzer malzemeleri kullanmasından ötürü daha cazip geliyor.
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler