Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enjeksiyonlu chooper modeleri neler

Motovento
    REKLAM ALANI

Chooper model bir motorsiklet almak istiyorum ama en az yakan ve çekişde karbürotörlülere göre daha kararlı olduğu için enjeksiyonlu fiyatları makul bir motor arıyorum yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    kaç cc bakıon bütçen ne?

15i geçmese iyi olur dicem ama bu pek mümkün değil ama mantıken düşününce enjeksiyonlu çini türkü çıkarınca en alt limit otomatikman ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

bu konuyu açma sebebim hiç bir yerde enjeksiyonlu modeleri tesbit etme bir ayrım yapılmamış olması ve mevcut motorlar arasında enjeksiyonlu motorlara altarnatif karbürötörlüler varmı onu öğrenmek istiyorum birde çin yada türklerin sağlam enjeksiyonlularını tesbit etmek yardımlarınız için teşekkür ederim

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Bir kaç saat önce tesadüfen izlediğim bir videoydu bir an acaba dedirtmedi değil

https://www.youtube.com/watch?v=TPcL-O6IKUU

http://daelimtr.com/Motorsikletler/D...#TeknikOzellik
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

teşekkür ederim dundanbiri, daelim listenin başını çekiyor ama pek kullanan olmadığı yeni bir motor olduğu için hemen sarılmak içimden gelmiyor amacım bir liste oluşturup avantaj dezavantajları ile görmek değişik önerilerinizi bekliyorum ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

birde honda şhadov enjeksiyonlusu varmı nasıl bir motor

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    piyasada honda shadow,yamaha dragstar,suzuki intruder gibi modellerin 2009 modellerinden sonrası Türkiye pazarına getirilmedi.Bu modollerin 2005-06 modellerinden sonrası enjeksiyonludur ancak 650-800 cc kategorosi motosikletlerdir.Kawasaki'de ise vulcan serileri halen satılmaktadır ancak onlarda 900cc kategorisindedirler.

Düşük cc chopper makinelerde enjeksiyon arıyorsanız,şansınız maalsef hiç yok denecek kadar azdır.Daylim daystar kore yapımı olan,tek silindirli enjeksiyonlu güzel bir motor 250cc kategorisinde,alınabilcek güzel tercihlerdendir.Bİrde hyosung gv 250 olan kore motoruy daha vardır,buda güzel bir seçenektir ancak servis ve parçaları ile alakalı problemleri olduğunu duyuyoruz(aldığımız son bilgilere görede hyosung gv250 yapımı bu yıl bitirildi,gv 300 modeli piyasaya çıkacak)Bu motorlar haricinde düşük cc enjeksiyonlu motor rastlamadım.Zaten enjeksiyonlu bir motor alacaksanızda yüksek cc motor alın derim.Düşük cc enjeksiyonlu makinelerde çok fark olmuyor benzinlilere göre çünkü.
    hsyn ç bunu beğendi.

blackghost arkadaşıma çok teşekkür ederim bir özet liste yapacak olursak
    kawasaki vulcan 900cc ikinci el 25000-34000 arası
    honda shadow 750cc ikel. 19000-30000 arası
    yamaha 650cc dragstar 18000- 26000 arası
    suziki vl800 intruder 20000- 30-36000 arası
    hyosung gv 650 13000-18000
    daelim daystar250 8000-14000 arası bu fiyatlar modeline doğru orantılı yükseliyor
    bu oluşan listeye bakacak olursak en cazip doch motorlu kore maları görünüyor ama hyosung larda hep bir arıza tamir durumları göze geliyor dailim ise kronik elektrik arızasından başka bir sıkıntı görünmüyor ama 250 lik tek silindirli motorlada uzun yolda her türlü yorar yine başladığım noktadayım sonuç olarak

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bizim motorlarda enjeksiyonlu...

polo34 bizim motorlar derken hangi marka açabilirmisiniz

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sene 2006. sıfırdan daha temiz 5.000 km de ki dragstar 650 yi tam 12 liraya almıştık. ve fiyat azalan diye aratırdık ne günlerdi be

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Rks cruiser 250 bizimkisi, blackster yenisi geldi, forumu inceleyin görürsünüz

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    RKS Cruiser 250 ve RKS Blackster 250 de enjeksiyonlu V-Twin kaliteli Çin Malı motosikletlerdir. Daelim'in tek silindir olması sizi yanıltmasın. Titreşim ve düşük performans gibi bir şey sözkonusu değil. Şu an 250 cc klasmanda alınabilecek en iyi cruiser. GV250 demek isterdim ama enjeksiyonlularındaki arıza olayını doğru dürüst çözebilecek yetkinlikte bir servis yok. Yedek parça yok. Zaten 2015 itibarıyla üretimi durduruldu. Yerine GV300 geliyor 2017'de.

Ben 2011 model 2013 trafiğe çıkışlı M800 Intruder (muscle kasa) kullanıyorum. O da enjeksiyonlu. C800 serisi de, M1800R da öyle. Yamaha XVS950A/1300A Midnightstar, Yamaha XV950 Bolt, Kawasaki Vulcan S, VN900, VN900 Custom Special gibi cruiserların tamamı enjeksiyonlu. Hyosung GV650 2009 sonrası enjeksiyonlu, Hyosung ST7 de enjeksiyonludur. Ancak bütçeniz 15 ise Hyosung veya Daelim gibi Koreli motosikletlere veya RKS, Lifan gibi nispeten kaliteli Çin üretimli modellere yönelmelisiniz.

Dipnot olsun: Türk üretimli motosiklet TT dışında yok. Kral, Kanuni, Çelik, Mondial gibi isimler sizi yanıltmasın. Onların montajları ülkemizde yapılıyor. Çinde üretilip parça halinde buraya gönderiliyor. Genel olarak Zongshen bloklarını kullanıyorlar. Ayrıca bu motosikletler chopper değil, cruiser. Chooper ve Cooper da değil. Bilginiz olsun.
    polo34 ve hsyn ç bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

hazzılhar arakadaşım çok teşekür ederim bütün piyasayı süzüp özetini çıkarmışsınız teşekkür ederim motor konusunda çok açıklayıcı ve net bir yorum olmuş elinize sağlık

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Dragstar(650- 1100) enjektörlü degil , bilmeden sallamayalım .

Keewey konusunda hiç değinen olmamış.hangi modelden sonrası enjeksiyonlu arıza durumları nasıl oluyor bilen arkadaşlar varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Arkadaşlar birde kolat motorun falcon enjeksiyonlumu nasıl bir motor bilen varmı

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Rks cruiser 250 konusunu okumanızı tavsiye ediyorum, yani enjeksiyonlu keeway, parayı bastırınca sorunlar çözülüyor bizde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler