Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cruiser - Chopper Öneri/Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Ben bir chopper almak istiyorum ama kafamda çok soru işareti var.
    Öncelikle daha önceden sadece arkadaşlarımın motorlarını 3-5 kez kullandım yani tecrübem yok.

1-İlk motor olarak bir chopper sürüş konusunda beni zorlar mı?
    2-Başlangıç olarak hangi modeli önerirsiniz? Aklımdakiler daylight 250, hyosung gv250, superlight200 ve regal raptor ama hiçbiri hakkında bir fikrim yok tamamen forumdan araştırmam sonucu.
    3-Boluda yaşıyorum hava şartlarının motor kullanmama nasıl etkisi olur?

Boy/kilo: 170/60, 24 yaşındayım. Bütçe olarak 8-10 bin civarı düşünüyorum. Hız yapma konusunda kendimden korktuğum için çok güçlü birşey almak istemiyorum. Genellikle işe gidiş geliş için ve şehir içi kullanırım diye düşünüyorum. Ama ara sıra hobi olarak Karabük, Sakarya vs. gidebileceğimi de öngörüyorum.
    Cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkürlerimi iletiyorum. İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    İlk motor olarak bence düşük cc bir chopper modeli ile başlanabilir. hiç tecrüben yoksa bence tek silindir olan ve çok "atik-seri" olmayan superlight tercih etmelisin.

Regal raptor Çin malıdır. Çift silindir ve atik makinalar. Görüntüleri çok güzel ama kronik sıkıntıları olduğunu duymuştum. Regalci arkadaşlar açıklık getirirler.

Hyosung Kore malıdır. GV 250 güzel makinadır. çift silindir v motor var üzerinde. Nispeten güçlüdür. Önceden kronik olan sorunları yeni modellerde giderdiklerini duydum. Alınabilir. Sıfırı 12.500 dü en son.

superlight ise eskiden Keeway'di şimdi Kuba oldu. Gaziantepte üretiliyor diyolardı bir ara. Kardeşimde var. motor sürmeyi bununla öğrendi. Hiçbir sıkıntı yaşamadı kullanım konusunda. Güzel makina. Çok beklentin yoksa binilebilir. Hem de saydığın diğer markalara göre çok daha uygun fiyatı.

Nacizane tavsiyem süperlight alırsan alır almaz lastiklerini değiştir. En son üstünde gelen lastikler çok dandikti. değiştirdiler mi bilemem.
    Thermosifon ve kam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    dostum ilk motorun olacaksa o listeden gv250'yi çıkar. neden dersen yedek parçaları pahalıdır. ilk motorun illaki düşmen kalkman olacak bunuda illa kaza yapacaksın olarak düşünme durduğun yerde kakalak gibi düştüğümü bilirim ilk zamanlarımda. kuba SL200 regal raptor başlangıç için bence uygun ürünler daylight dediğin daelim daystar olabilirmi çünkü daylight'ı duymadım.
    kam bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    daelim daystar 250 senin bütün ihtiyaçlarına cevap verir... cruiser kullanmayı da gözünde büyütme... eğitim almak istiyorsan da hondanın güvenli sürüş kursları var honda sayfasında yazıyor, on numara derim...
    kam bunu beğendi.

@gorkemerden
    Cevap için teşekkürler. Kuba için pek yaramaz diye duymuştum o yüzden bi önyargım vardı aslında. Kardeşin memnun muydu peki başlangıç olarak böyle bi makina alıp sonra ileride büyütmeyi planlıyorum. Almak mantıklı aslında. Ama dediğim gibi önyargım vardı biraz da binmişken iyi bişeye binmek istiyorum açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

@nines
    Aynen superlight. Daystar'la superlight'ı karıştırmışım. Gönlüm gv250'den yana ama çok mantıklı durmuyor gibi.

Falcon freedom 250 düşünülebilir, ben kullanıyorum, güzel makina ;)
    kam bunu beğendi.

@natila
    Cevap için çok sağolun. Honda'nın kursları kaç gün sürüyor biliyorsanız aydınlatırsanız sevinirim. Motor almadan oraya kesinlikle gitmeyi planlıyorum. Ama işim gereği uzun sürüyorsa benim için zor olabilir. Bir de bu vites konusu ve hava koşulları kafamı karıştırıyor. Keyif yapalım derken sağlığımızdan olmayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

@AKIN17
    Biraz bilgi verebilir misin peki motor hakkında. Ne malıdır, servis durumu, titreşimi, kullanımı nasıldır? İlk motorun mu? Ya da ilk motor olarak alınır mı? Teşekkürler şimdiden.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Biraz sabret. 2-3 bin TL daha biriktir. GV300 gelecek, fuara yetişirse incelemek için mutlaka gel fuara. Ondan sonra kararını tekrar gözden geçir. Emin ol diğer motorlardan vazgeçeceksin. Belki bu süreçte eğitim alabilirsin. Hatta alsan çok iyi olur. Hiçbir cruiser başlangıç için ideal değildir. GV250 sayfasını takip ediyorsan orada GV300'ün resimlerini paylaştım ve hakkında bildiklerimi aktarmaya çalıştım.

Haa bu arada ille de bu saydıklarından birini alacaksan tercihlerinin içerisinden Çinli olanları çıkarıp Hyosung ve Daelim arasında düşünmeni tavsiye ederim. Bir RKS Cruiser ile Blackster modellerini bir yakın takibe al demek istiyorum. Hatta dedim bile : )
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gv300

Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Bende çok araştırdım ama butcem senin kadar fazla değildi rks cruiser250 aldim gv 250 hem güçlü hem parçası pahalıdır butcende nolsa var daelim daystar bakabilirsin bide lifan 250 b ben rksden memnunum ekipmanı unutma ama o bütçede

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    21 senelik motosiklet hayatımda dün ilk defa bir chopper motosikletin üzerine oturdum ve vitesi bulmam 12 dakikamı aldı.. Evladım olsa sevmezdim

Motosikleti
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21 senelik motosiklet hayatımda dün ilk defa bir chopper motosikletin üzerine oturdum ve vitesi bulmam 12 dakikamı aldı.. Evladım olsa sevmezdim
    Yarış motorları kullanıp doggystyle sürmeye alışanlar için normal tabii. İlk kullanımda her daim zor gelir. Alışmak lazım.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz sabret. 2-3 bin TL daha biriktir. GV300 gelecek, fuara yetişirse incelemek için mutlaka gel fuara. Ondan sonra kararını tekrar gözden geçir. Emin ol diğer motorlardan vazgeçeceksin. Belki bu süreçte eğitim alabilirsin. Hatta alsan çok iyi olur. Hiçbir cruiser başlangıç için ideal değildir. GV250 sayfasını takip ediyorsan orada GV300'ün resimlerini paylaştım ve hakkında bildiklerimi aktarmaya çalıştım.

Haa bu arada ille de bu saydıklarından birini alacaksan tercihlerinin içerisinden Çinli olanları çıkarıp Hyosung ve Daelim arasında düşünmeni tavsiye ederim. Bir RKS Cruiser ile Blackster modellerini bir yakın takibe al demek istiyorum. Hatta dedim bile : )
    Bana kalsa zaten GV250 geçiyor içimden. Ama ilk motorum olması nedeniyle Daystar mantıken ağır basıyor gibi. Fuar ne zaman ve nerede olacak? Gelmeyi çok isterim ama işlerimi ona göre ayarlamam gerek. Bir de bu Honda'nın kursu kaç gün sürüyor bileniniz var mıdır? Ekstra bir de hava muhalefeti sürüşümü ne kadar etkiler? Sonuç itibariyle Bolu'da yaşıyorum.

Motosikleti
    Alıntı kam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalsa zaten GV250 geçiyor içimden. Ama ilk motorum olması nedeniyle Daystar mantıken ağır basıyor gibi. Fuar ne zaman ve nerede olacak? Gelmeyi çok isterim ama işlerimi ona göre ayarlamam gerek. Bir de bu Honda'nın kursu kaç gün sürüyor bileniniz var mıdır? Ekstra bir de hava muhalefeti sürüşümü ne kadar etkiler? Sonuç itibariyle Bolu'da yaşıyorum.
    Bu linki takip ederek fuarla ilgili detayları öğrenebilirsin: http://www.motobikeexpo.com/

Honda'nın eğitimiyle ilgili verileri de buradan takip edebilirsin: http://honda.com.tr/motosiklet/motos...egitim-merkezi

Hava muhalefetinin sürüşüne etkisini tecrüben, motosiklet hakimiyetin, soğuk kanlılığın ve trafiği okuma kabiliyetin belirler. Sadece Boluda değil, dünyanın herhangi bir yerinde yerler buzlu veya trafikteki görüş kapalı olmadığı sürece motosiklet uygun ekipman, kıyafet ve lastiklerle kullanılabilir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha bende ilk racinge bindiğimde uzun süre ayağımı koyacak yer bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Alıntı kam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ben bir chopper almak istiyorum ama kafamda çok soru işareti var.
    Öncelikle daha önceden sadece arkadaşlarımın motorlarını 3-5 kez kullandım yani tecrübem yok.

1-İlk motor olarak bir chopper sürüş konusunda beni zorlar mı?
    2-Başlangıç olarak hangi modeli önerirsiniz? Aklımdakiler daylight 250, hyosung gv250, superlight200 ve regal raptor ama hiçbiri hakkında bir fikrim yok tamamen forumdan araştırmam sonucu.
    3-Boluda yaşıyorum hava şartlarının motor kullanmama nasıl etkisi olur?

Boy/kilo: 170/60, 24 yaşındayım. Bütçe olarak 8-10 bin civarı düşünüyorum. Hız yapma konusunda kendimden korktuğum için çok güçlü birşey almak istemiyorum. Genellikle işe gidiş geliş için ve şehir içi kullanırım diye düşünüyorum. Ama ara sıra hobi olarak Karabük, Sakarya vs. gidebileceğimi de öngörüyorum.
    Cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkürlerimi iletiyorum. İyi forumlar.
    -İlk motor olarak bir chopper sürüş konusunda beni zorlar mı?
    Kısmen zorlayabilir, hangi motoru kullandığına bağlı. mesela kuba superlight 200 ile zorlanmazsın, gv 250 veya ragal raptor gibi kalıplı motorlarda zorlanırsın.
    zorlanmadan kastım çoğu zaman motosiklet gibi değilde araba gibi hareket etmek durumunda kalırsın, u dönüşleri ve normal dönüşler düşük hızlarda zorlar, ama bunların yanında düşük ağırlık merkeziyle çok dengeli makinelerdir düşük hızlarda yana yatmaya meğilli değillerdir. güç harcamadan dengede tutarsın.

-Başlangıç olarak hangi modeli önerirsiniz? Aklımdakiler daylight 250, hyosung gv250, superlight200 ve regal raptor ama hiçbiri hakkında bir fikrim yok tamamen forumdan araştırmam sonucu.
    işe gidiş geliş ve şehir içi kullanım için kullanılacaksa superlight 200 tavsiye ederim. yakıtı, bakımı vs daha uygundur ve şehir içinde zorlanmadan kullanabilirsin. diğer motorlar geniş ve uzun olduğundan aralardan geçmek problem ve işe gidip gelirken bu motorlara km yaptırmak mantıksız biraz. adamlar cbf diye motor yapmış bu iş için
    şehirdışı kullanım için 250 cc segmentinde gv 250 bence en alınabilir motor, hiç bir rampada 100km/h nin altına düştüğümü hatırlamıyorum. 2 kişi 50 km yük ile uzun yollara gittim biraz geç hızlanıyordu ama hızlanıncada çok rahat seyahat ediyorduk

-Boluda yaşıyorum hava şartlarının motor kullanmama nasıl etkisi olur?
    hava şartları tamamen kullanıcıya bağlı, karda bile motor sürebilirsin, ama soğuk havalarda düzgün bir şekilde motoru kullanabilmek için 1000-2000 liralık ekipman lazım. soğuktan ve yağmurdan korunmak için, zaten kullanmayı düşünüyorsan zamanla alıcaksındır uygun ekipmanları.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Regalden Hyosung GV250 ye geçtim. GV 250 daha dengeli kullanması daha rahat ama daha güçlü. Kendine hakim olmazsan yeni başlayan için biraz tehlikeli olabilir. Yok Kendime hakim olurum diyosan olur bence. Islak zeminde yada lastik ısınmadan hiç birinin orjinal lastiğine güvenme.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bırakın bu işleri

yolun sonu bu
    computeus ve TheWolf33 bunu beğendiler.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Gv 300 de tahmini fiyat verildi mi hic biliyor musun ? Ben yabanci bi siteden cevirdigim kadariyla 13.314 kusure denk geliodu ama dogrumudur bilmem

bırak bu işleridostum direk 650 ile başladım ben bu işe yok atik cart curt cruiser serinde ne atikliği dostum bu ? paran varsa harley 883 le başla elin ayarını zamanla öğrenirsin ya da elin ayarınıo bilmiyorsan yanlış motosiklet grubundasın

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Kardeşim al bi gv 250 keyfine bak. Benim ilk motorumdu gv 250. daha öncede hiç bir motor tecrübem yoktu. hiç bir sorun yaşamadım. Burda ki bazı arkadaşlar felaket tellalı gibi. Sanki uçak kullancakmışsın gibi olayı büyütüyorlar. Zaten gv 250 en fazla 140 hadi çok zorladın 150 yapar. çok rahat motordur. Kullanması keyiflidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)