Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Superlight 200 ve Lastik Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Öncelikle merhaba,
    forumu uzun süredir takip ediyorum ama üye olmak nasip olmamıştı.Üye oldum ve hemen peşi sıra sorumu sormak istiyorum.
    Kısmetse yaz sezonundan sonra 0 km bir Kuba Superlight 200 alacağım ama her kullananın ortak derdi lastikler olmuş bunun farkındayım belli başlı önerilerde verilmiş buraya kadar tamamdır benim merak ettiğim lastiğin ebatını isteğimiz şekilde nasıl yapabiliriz mesela kalın bir arka teker istiyorsak? ayrıca lastiklerin çok kalın olmasının sürüş üzerine etkisi nedir?

(motorun ağırlaşacağı, daha fazla yakıt sarfiyatı gibi temel konulara hakimim ama yol tutuş konusunda ne olur o konuyu merak ediyorum)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kuba SL 200 için olan başlıkta bolca sohbetini yaptık bu konunun. Ortak görüşümüz ebatlarda radikal bir değişim yapmamak. Çok kalın arka lastik yol tutuşu için avantaj sağlamayacağı gibi, zincir ve dişli boyutlarında da revizyon gerektirecektir, ki bunu böyle sade bir cruser motorda tavsiye etmem. Elbette yakıtı da olumsuz etkileyeceği muhakkak.
    Hizber bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba SL 200 için olan başlıkta bolca sohbetini yaptık bu konunun. Ortak görüşümüz ebatlarda radikal bir değişim yapmamak. Çok kalın arka lastik yol tutuşu için avantaj sağlamayacağı gibi, zincir ve dişli boyutlarında da revizyon gerektirecektir, ki bunu böyle sade bir cruser motorda tavsiye etmem. Elbette yakıtı da olumsuz etkileyeceği muhakkak.
    öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Kime bu konuyu açsam vazgeçirdi zaten benimkisi biraz meraktı Sl200 başlığını okumustum hatırlamıyorum demek gözden kaçmış

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Karşışıklı bilgi paylaşımı çok önemli ne demek
    İki farklı başlık var bu nedenle dağınık gidiyor o bölüm, adminlere özel mesaj attım ya birleştirin ya kilitleyin birini diye gerçi ama şimdilik bir oraya bir buraya bakmak gerek.
    Hizber bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Hizber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba,
    forumu uzun süredir takip ediyorum ama üye olmak nasip olmamıştı.Üye oldum ve hemen peşi sıra sorumu sormak istiyorum.
    Kısmetse yaz sezonundan sonra 0 km bir Kuba Superlight 200 alacağım ama her kullananın ortak derdi lastikler olmuş bunun farkındayım belli başlı önerilerde verilmiş buraya kadar tamamdır benim merak ettiğim lastiğin ebatını isteğimiz şekilde nasıl yapabiliriz mesela kalın bir arka teker istiyorsak? ayrıca lastiklerin çok kalın olmasının sürüş üzerine etkisi nedir?

(motorun ağırlaşacağı, daha fazla yakıt sarfiyatı gibi temel konulara hakimim ama yol tutuş konusunda ne olur o konuyu merak ediyorum)
    Linkteki videoyu izlemenizi öneririm.

Saygılarımla.

https://www.youtube.com/watch?v=cGjTvotb9Xo
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler