Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Öğrenci işi chopper nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    NuKKe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Merhaba arkadaşlar. Sakarya'da üniversite okuyorum ve bi chopper tarzı motor almak istiyorum. Asıl amacım okula gidip gelmek ve ilçeleri günlük olarak gezip gelmek. Ancak yazın güneye ya da karadeniz tarafına gezi yapmakta hayallerim arasında. Bunların yanında standart boy ve kiloya sahibim. Ayrıca hızı zaten sevmiyorum yani motor saatte 90 km'ye çıkabilse yeter bana. Tecrübesizim, hatta ehliyet kursuna da yeni yazıldım.

Bunların yanında işin en kötü tarafı parasal sıkıntı. Şu an 1.400 tl biriktirmiş durumdayım. Amacım mart ayında motoru almak ve o zamana kadar da taş çatlasa 1.800 tl seviyesine çıkar bütçem.

Bu paraya alınabilecek motor tavsiyeniz var mıdır?
    namk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    eğer crusier tarzı istiyorsanız keeway superlight ı gözden geçirin
    Sür gari

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    90 Km hız benim için yeterli desen de, bazen frenlemek yerine hızlanmak da gerekir olası bir kazayı önlemek için. Ayrıca uzun yolda araç sollamak, özellikle kamyon vb. büyük araçlardan etkilenmemek için bazen ister istemez yasal sınırların üzerine dahi çıkmak gerekebiliyor. O yüzdendir ki, alacağın Chopper yada Cruiser motor V silindirli olursa, hem şehiriçinde hemde şehirlerarası yolculuklarında seni fazlasıyla memnun eder.
    Forumda biraz araştırma yaparsan, aradığın tüm soruların cevapları mevcut. Foruma hoşgeldin bu arada
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ekmek arası patates gibi bişey olsa gerek.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...satiyorum.html bende tam sana göre makina var..ayarlarız bişiler sana fiatta ....bol resimleride burda bi bak derim http://www.motosiklet.net/forum/etki...l-resimli.html

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin.
    Önce kaskını , korumanı ve ehliyetini hazır etmeni tavsiye ediyorum.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    2000 tl nin üstüne cıkarsan 2.el kanuni bora var ama chopper değil..
    en azından jianshe yapıyor (ybrnin fabrikası)
    ben chopper yaptım.. resim bulayım koyarım buraya
    maxi97 ve rm125 bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    keeway superlight değil de keeway cruiser almaya param yetse çok güzel olurdu. :D Superlight nedense pek hoşuma gitmiyor.

Mezit teklif için teşekkürler ama ben motoru ehliyet aldıktan sonra almayı planlıyorum. Yani mart ayının ortalarında, o zamana kadar motor hala elinde olursa düşünebiliriz tabi. Ayrıca ben yan çanta olsun istiyorum, onların fiyatları hakkında bilgin var mı?

GorKem çok iyi bir nasihat gerçekten. Hazır sen söylemişken bende sorayım, koruma olarak neler almam gerekir? İşe yarar bir kaskın fiyatı nedir? Yardımcı olursan çok sevinirim.

Son olarak Tsubasa maalesef bütçemin 2000 tl'ye ulaşacağını pek sanmıyorum.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Tsubasa motor on numara olmuş, yakıyor ortalığı. maşallah diyelim.
    Tsubasa bunu beğendi.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Kask olarak ls2 düşünebilirsin. Fiyatına göre mükemmel.
    Koruma olarak kask, mont, dizlik alman şimdilik yeterli olacaktır.
    undefined

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    caracal 200lük kullanıyorum, titreşim çok fazla çok öle de kaçmıyo zorladın mı 110!! arada sırada denk geliyo 120-125-130 u gördün mü motorla birlikte son duaya başlayabilirsin. tek silindir 193cc motor çok hantal ama görünümü fiyat olarak çok ilgi çekiyor ben ne kadar da kanuni yazısını bacağımla kapatmaya çalışsamda egzoz sesinden çinli olduğunu anlarsın.Servisine gidersen bakımları için gitmemeye yemin edersin. kazık yediğine mi yanarsın yoksa tamirden hemen 30 km gitmeden arıza çıkardığına mı.... vs elin anahtar tutuyorsa düşünebilirsin.fakat egzozlar euro 2 dir yani 2010dan sonra üretimleri duruk vaziyette. Parça sıkıntısı çok.dediğim gibi servisler 5 para etmez. Ama ben her şeye rağmen motorumu seviyorum(ne de olsa kimseye muhtaç etmedi) özellikle kırmızı rengini sevdimm :D :D

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    rm125 önerin için teşekkürler. Caracal 200 cidden hoşuma gitti, hatta baya hoşuma gitti. :D Peki servis kötü derken ne kadar kötü? Yani gerçekten en ufak bir şeyde bile çok mu sıkıntı çekiyorsun?

eren1903 sana da teşekkür ederim. Sanırım 50-100 tl harcamayla kask olayını halledebiliyoruz. Yalnız merak ettiğim, mont olarak nasıl bir seçim yapmalıyım? Yani normal deri ceket giyenler sadece görüntü amacıyla mı giyiyorlar yoksa gerçekten de koruma olarak bir etkisi var mı? İlla ki motorcu montu mu almamız lazım?
    rm125 bunu beğendi.

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Alıntı NuKKe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rm125 önerin için teşekkürler. Caracal 200 cidden hoşuma gitti, hatta baya hoşuma gitti. :D Peki servis kötü derken ne kadar kötü? Yani gerçekten en ufak bir şeyde bile çok mu sıkıntı çekiyorsun?

eren1903 sana da teşekkür ederim. Sanırım 50-100 tl harcamayla kask olayını halledebiliyoruz. Yalnız merak ettiğim, mont olarak nasıl bir seçim yapmalıyım? Yani normal deri ceket giyenler sadece görüntü amacıyla mı giyiyorlar yoksa gerçekten de koruma olarak bir etkisi var mı? İlla ki motorcu montu mu almamız lazım?
    motor zor çalışıyodu sordum bu modelller böyle dedi geçiştirdi. bi pazar akşamı antalya yolu üzerinde lastik patladı en yakın servise bilidrdim sonra elime geçen fişte yazanlar aynen şöyleydi : iç latik 20 tl , işçilik 10 tl, yoldan sanayiye getirme parası ise tam 35 tl yazmış.sadece sanayi ile kaldığım mesafe arası 5km yi geçmez. daha sonra krank keçesini değiştirmeye üşendiler yüksek fiyat biçtiler,yedek parça muğla kanuni servisinde mesela 110 tl iken köyceğizde 180tl, marmariste 150tl dalamnda 120 tl, fiyatı kesinlikle abartmıyorum. tek tek aramıştım. arka çamurluğu arkadaş kırmıştı yenisi için aradık. ve tam 2 ay sonra elime geçti her 2 günde sıkıştırmama rağmen. kaliteli işçilik yok anlaycağın.arızanın nereden olduğunu bilmezsen veya itiraz etmezsen çıkan hesap pavyon hesabını geçiyor yani öyle itiraz etmek gerekiyor. :D bir de kendi parçasını değil ama tam oturmayan 125 lik parçalarını takmaya bayılıyorlar. öğrenci olduğum için bütçe belli mesleği elime alana kadar çinliler kankamdır :D şunu da belirtmeliyim ki motora hiç acımadım şirket aracıymış gibi kulandım.o halde bile 20000km de devirdim geçen sene...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NuKKe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keeway superlight değil de keeway cruiser almaya param yetse çok güzel olurdu. :D Superlight nedense pek hoşuma gitmiyor.

Mezit teklif için teşekkürler ama ben motoru ehliyet aldıktan sonra almayı planlıyorum. Yani mart ayının ortalarında, o zamana kadar motor hala elinde olursa düşünebiliriz tabi. Ayrıca ben yan çanta olsun istiyorum, onların fiyatları hakkında bilgin var mı?

GorKem çok iyi bir nasihat gerçekten. Hazır sen söylemişken bende sorayım, koruma olarak neler almam gerekir? İşe yarar bir kaskın fiyatı nedir? Yardımcı olursan çok sevinirim.

Son olarak Tsubasa maalesef bütçemin 2000 tl'ye ulaşacağını pek sanmıyorum.
    Öncelikle alacağın kask olmalı. Ne kadar bütçe ayırırsan o kadar iyi tabi. Ls2 gibi uygun kasklar mevcut, kaliteleri fena değil.
    Sonrasında eldiven düşünmelisin. Fiyatlarına internetten bakabilirsin. Bir düşme anında refleks olarak ilk elleri kullanırsın.
    Sonrasında mont. Normal mont düşme anında hiçbir koruma sağlamaz. Motosiklet montlarının eklem yerlerinde ve sırt bölümünde korumaları mevcuttur.
    Sıradan deri ceketler de bir koruma sağlamaz. Çünkü dikişleri düşme anında kolayca parçalanır ve üzerinden çıkabilir.

A2 ehliyet için de kursları araştırmalısın. Unutma ki ehliyetsiz yakalanma cezası ehliyete harcayacağın paradan fazla olacaktır.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    rm125 açıklama için teşekkürler. Öğrenci öğrencinin halinden anlıyor sanırım, önümüzdeki günlerde neler yaşayacağımı anlamış oldum az buçuk ama öğrenciyiz işte, kalitesiz mal kullanma konusunda bizden tecrübelisi yoktur sanırım. :D

GorkeM uyarılar ve bilgiler için teşekkür ederim. Ehliyetin önemini biliyorum ve 2 hafta önce yazıldım kursa. Ayrıca normal deri ceketlerin yırtılmaya dayanıklı olduğu için koruma sağladıklarını sanıyordum. Açıklama için tekrardan teşekkür ederim. Masraflar hesabıma montu da ekliyorum.
    rm125 bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tsubasa motor on numara olmuş, yakıyor ortalığı. maşallah diyelim.
    cok teşekkürler..
    4. motorum oluyor kendisi gözüm gibi baktım.. sadece uzun yol yaptım
    5000 km de filan yaza dogru satıcam nasipse =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)